Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
Yazar Mesaj
Kaktüs
Kayıtsız

RE: Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
7. ev yoneticisi 5.evde aşk evliliği deniyor.
7.ev yoneticisi saturn 5.evde geri gidiyor ve tek acısı (9 orb zayıf acı) guneşe karşıtsa aşk evliliği vermez heralde?
01-15-2012 02:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Genellikle kisiler yeni bir hayata hazir olduklarini hissettiklerinde bosanmayi dusunurler.Progresyonda Gunes veya Venus 28 ve 29 derecede ise genelde hazir hissedilir.Kisi tum yakin iliskilerini etkileyecek buyuk yenilikler yapmaya hazirdir.
Jupiter Uranus Neptun Pluto ve Saturnun birinci ve yedinci eve transitinde kisi ve evlilik ayni kalmaz.Kisi ve birliktelik devasa degisime ugrar.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-15-2012 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
su perisi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

RE: astroloji cevırı notlar--Carol Rushman kitabı
Eğer yanlış anlamadıysam burdaki anlatılan durum bana uymuş.Şöyle ki;Yükselenim yengeç 7.evim oğlak kovayla devam ediyor Eski erkek arkadaşımın Asc si oğlak güneşi 7.evime düşüyordu ve ayıma partil zıt açıyla bakıyordu ve yeni fark ettim ki Güneş neptün(yöneticim) orta noktam 0 derece kovaymış.Ve onun da güneşi 0 derece kovaydı.Venüsü güneşimle kavuşuyordu ve tabi diğer gezegenler ve düğümler de kavuşuyorlardı.Bence hiçbir şey tesadüf değil.Başkalarını bilemem ama benim hayatımda herşey fazlasıyla kadersel yaşanıyor.
Ve yine bence hiç birbiriyle alakası yokmuş da biraraya gelmiş gibi görünen iki insan arasında bizim fark edemediğimiz mutlaka bir bağlantı var.Bence hiçbir buluşma tesadüf olamaz.

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/8131.gif
01-15-2012 06:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-15-2012 01:55 PM)elo Yazılan:  Elisabeth Taylor un haritasi natalde vadedilen bosanma icin iyi bir ornek.7.evde Uranus ve Venus kavusumu var.7 kere bosandi ve bir kez dul kaldi.Her defasinda bu kavusuma aldigi tetiklemeyle bosandi.Haritasi klasik bosanma haritasi.Bir ve yedinci ev aksinda Terazi ve Koc var,her defasinda evlilige cabucak karar verdi ve sonrasinda cabucak bikti.Gunesine aldigi bircok gorunum vardi(daha once cevirdigim kisimda bahsediyor) ve her zaman baska bir erkek oldugunu icsel olarak hissediyordu.Gunes karsit Neptunuyle erkek konusunda iyi bir yargilama/degerlendirme kapasitesi yoktu ama bu gorunum ayni zamanda bir karizma ve cekicilik acisiydi.Uranusten olumsuz cok bahsettik ama 7.evinde uranus olup iyi evlilik yapan bir danisanim var,oldukca siradisi ve bagimsiz bir iliskileri var,kendi yasamini istedigi gibi yasamasina izin veren bir es buldu ve mutlu bir evliligi var.
Ay Gunes kareside gosterge olabilir,kisinin eril ve disil enerjisi arasinda uyumsuzluk vardir.Cogu zaman kisiler evlilik icin rol modeli olabilacak kalitede ebeveyne sahip olmazlar.Tekrar ediyorum bu direk bosanma gostergesi degildir ama kisinin iliskilere direkt yansitabilecegi icsel catismayi gosterir.Bu kareye sahip bosanmamis bir cok danisanim var ama bu icsel enerjinin cozulup iliskide ifade edilme bicimi uzerine calisilmasi gerekir.
Venus Mars kareside bir gosterge olabilir cunku Birinci ve yedinci evin dogal yoneticileridirler.kare olduklarinda ortada bir meydan okuma vardir.Cogu zaman mutsuz bir evliligi gosterir veya bulunmamis istekleri..Cogu zaman kisi ya seksuel ya duygusal ihtiyaclarini karsilayacak partner secerler ama ikisinide karsilayabilecek olanlari degil.

Bu veriler iyiydi ve Elizabeth Taylor örneği de güzel ciçek2

Erkek için Ay ve açıları , kadın için Güneş ve açıları bu astrolog tarafından da ara ara vurgulanıyor anladığım kadarıyla.

Önceki boşanma göstergeleriyle alakalı mesajda Uranüs vurgusundan ve bencilliğinden bahsetmiş ki buna da katılıyorum.
İlişkiler konusunda en güvenilmez bulduğum kişilikler Uranüsün Venüs-Mars ve Ay burcuyla dinamik açı yaptığı kişilikler , belkide Uranüs 12.evimde olduğundandır bilemiyorum ama yeterince gözlemim de var.

01-15-2012 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Uranüs hızla gelişen ve bir o kadar hızla biten olayları beraberin de getiriyor, o yüzden Uranüs haliyle ilişkiler de bağlılık problemi oluşturuyor, boşanma verileri daha mantıklı geldi bana da sevgili elo..
01-15-2012 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

güneşim 2 derece terazi
saturn 0 derece terazi kavuşum eşim oğlak özellikleri kuvvetli yükselen oğlak buna göre burdaki evlilik tanımına uymakta.
ve yine başak 23 te jüpiterim var, güneşime kavuşum bu güneş bir burçtan çıkmadan önce tanımına uyuyor mu tam anlamadım .?

boşanma göstergelerindeki venüs mars karesinin tanımlamasınada katılıyorum , duygusal olarak veya seksuel olarak ihtiyaçtan biri karşılanıyor ama her ikiside değil , en azından kendi haritama göre uygun..

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
01-15-2012 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Ornek icin astrologun haritasini onceki entrylerde bulabilirsiniz.

COCUKLAR

Cocuk sayisi natal haritada gorulur ama ciftlerin dogum kontrol yontemiyle natalde vadedilen sayida cocuklari olmayabilir.Benim haritamda 5 gorunum var ve bes cocugum var,ama genis aile istemeyen kisiler tum gorunumleri gerceklestirmeyebilir.Kisiler dogurgandir ve dogum kontrol yontemiyle bunu sinirlandirabilirler,ben dogum kontrolu kullanmadim ve haritamin vadettigi sayida cocugum oldu.Besinci eve olan gorunumler ayni evlilik sayisinda bakilan isik gezegenlerine olan gorunumler gibidir,gostergenin vadettigi sayiya ozgur irade ile ulasmayabilir engelleyebilirsiniz ama istesenizde haritanin vadettigi sayinin uzerinde evlilik ve cocuk olmayacaktir.Ornegin benim haritamda 5 cocuk vadediliyor,besinci evimde ikizler var ve yoneticisi Merkur 1 derecede Basakta,Bulundugu burcu terketmeden once Akrepteki Marsima sekstil.Basaktaki Gunes ve Neptunume kavusum yapiyor,ayrica Yengecteki Plutoma sekstil yapiyor,son olarakta Basaktaki Jupiterime kavusum yapiyor.Merkurun tum acilari benim cocuklariminda niteliklerini veriyor.Bu gorunumlerin gerceklestigi gezegenler,bulundugu burclar ve dogal olarak yonettigi burclar bunlari gosterir.

*En buyuk cocugumun Gunesi yengecte ve Jupiterle kavusumda,yukseleni ikizler ve ayi Balikta.Yukseleni benim besinci evimi kesen Ikizlerle ayni derecede.Besinci ev herzaman ilk cocugu gosterir.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-17-2012 07:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

*Ikinci cocugumun ayi ve yukseleni Yay,gunesi Basakta,Babasinin yukseleni Balikta ve yedinci evini Basak kesiyor.Benim oglumun gunesi babasinin yedinci evine dusuyor.Su anda birbirleriyle is ortakliklari var.Genellikle kadinin ikinci cocugu kocasi ozelliklerindedir.(Kadin haritasinda yedinci ev ilk kocayi ve ikinci cocugu temsil eder)

*ucuncu cocugum yukselen Basak,Gunes Koc burcunda,ay Yayda,dokuzuncu evimde Mars var ve ucuncu cocugu 9. Ev temsil eder.

*dorduncu cocugum yukselen Terazi,ay Yengec gunes Basakta,gunesinin yoneticisi Merkur 27 derecede Basakta.Bu cok ilginc cunku benim 11. Ev yoneticim Jupiter 27 derece Basakta.11. Ev dorduncu cocugu gosterir.

*Besinci cocugum Gunes Yayda ,Ay Ikizlerde,yukselen Oglak.Genellikle besinci cocugunuz size benzer cunku onu birinci ev /yukselen temsil eder.ikimizde oglak yukseleniz.

01-17-2012 08:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Eger besinci evde gezegeniniz varsa,gorunumleri benim haritamdaki Merkur gorunumleri gibi cocugunuzu tanimlar.5.evinde 2 gezegen olan cogu kisi 2 cocuga sahiptir.Besinci evinde Gunesi olan cogu kisi Aslan cocuga sahip olmustur ve cogu zaman bu cocuk hayatlarinin merkezinde olmustur.Besinci evinde ikizler olan ikiz cocuklari olan danisanlarim vardir.
10 ve 12 cocugu olan arkadaslarim var.(Cevirenin notu; astrolog 70 80 yasinda olunca boyle olabiliyormus.bizde bir tane bile yok..masallah Allah arttirsin yani:-)Bu durumda yukaridaki kurallar kirilmis oluyor cunku 5, eve bu sayida gorunum almiyorlar ama gozlemlerim sudur;Besinci evde Jupiter veya besinci evle kuvvetli Jupiter baglantisina sahipler.Benim kusagimda genis aileler vardi ve kadinlar haritadaki tum gorunum potansiyellerini kullaniyorlardi ama artik cag degisti ve kisiler ozgur irade ile bunu sosyal ekonomik sebeplerden sinirliyabiliyorlar.

Eger bir danisanimin ilk evliligiyse, evlat edinilen veya uvey cocuklari icin 11. Eve bakarim.11. Ev bu cocuklarla o kisinin iliskisinin tarifini verir,boyle cocuklarin birincisi icin bu eve bakarim,ikinci evlatlik/uvey icin ilk ev..vs..

Torunlar icin 9. Eve bakarim.Cunku bu ilk cocugumun(5. Ev) cocugunun evini temsil eder.9. Evimi Terazi kesiyor ve Akrepteki Mars burada.9 torunum var ve hepside hareketli,enerjik ve atletik.Hepsinde genel olarak Terazi,Koc veya Akrep vurgusu var.9.evdeki burc ve gezegen hepsini ifade ediyor.9. ev ozellikle ilk torunu temsil eder,devam edersek ikincisi icin 11. Eve bakmamiz gerekecektir..

01-17-2012 09:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

cocuklari cook severimgülücük)eger evlenseydim 3 tane cocukum olsun isterdimgülücük) haritama gore kac tane olurdu acaba? gülücük) gerci artik pek evlenme ihtimalim yok ama gülücük bide 5inci evde venus saturn kavusumum var:P engellermi acep?gülücük

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
01-17-2012 09:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir