Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
Yazar Mesaj
venüsakrep Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
(01-15-2012 03:09 AM)Mahinur Yazılan:  
(01-15-2012 03:00 AM)venüsakrep Yazılan:  selam benim de 7. evim ikizler fakat nişanlım da pek ikizler özelliği yok kendisi bir oğlak burcu ve yükseleni balık gülücük

Ama mesela Siz Venüs Akrepsiniz,nişanlınız da Mars Akrep.
Bu da iyi.Bence tabii sinastride pek deneyimim yok.

hımm evet şuda bir yorum olabilir öyleyse onun ayı yay benim yükselenim gibimi??gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...r=1&nho2=1 natal

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=12&go=Go sinastri

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=v...&rs=0&ast= solar haritam
01-15-2012 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

sevgili Yildirim ,
Bu gunes ve aya olan yapici ve ayirici acilara gore evlilik sayisi konusu net oturmadi da acaba bir bakabilir misin?ciçek2

Cenifir konusuda hayirlisi olsun:-)

Bu arada 7.evim yay la basliyor ve dolayisiyla yonetici Jupi ve bir evlilik yasadim..

(Bu arada aklima geldi yazmadim bunu eger 7. Ev yoneticisi jupi ise ama retrodaysa bu natalim cok evlilik gostergesi gecikiyor veya gecerli olmuyor diye yazmis)

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-15-2012 03:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Güneş o burcu terketmeden önce yaptığı açılar olarak yazmışsın elo ve mars ve ötesi planetler için geçerli olduğunu da eklemişsin tercümen de, güneş o burcu terketmeden önce demesi doğduğu esnadan itibaren güneş o burçta hangi derece de ise o burcu terketmeden önce bu planetlerden herhangi biri ile açılanması olarak düşünülmesi gerekir, horary haritalarında ki durumu düşünelim, soruyu soran ay kişisi olarak kabul edilir ve ay bir burcu terketmeden önce yaptığı açılanmalar zaman tayinin de ve en son yaptığı açıya göre olumlu açı alması ile yorumlar yapılır, yanılmıyorsam evlilik sayısın da Carol Rushman bundan bahsetmekte..
01-15-2012 04:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Güneşin mars ve ötesi planetlere açılanması ile kadında evlilik sayısı belirleniyorsa benim daha 2 evlilik yapmam gerekiyor :D açıkçası güneşi bol açılı birçok insan var bu kişilerin hepsi açıya göre evlenmedi sonuçta, Türk kültürünü içermiyormu ne bu hesaplamalar dil çýkarma
01-15-2012 04:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
callisto Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

ben,26 kasım doğumluyum..
27 kasım, 28,29,30, 1 aralık...hepsine bakıp, güneşimin hangi gezegenlerle sert açı yaptığıma bakıcam.
bana pek sağlam bir yol gelmedi yani çevremdeki çiftlere göz attım, bir sürü istisna buldum.

yakın bir arkadşaım güneş oğlak, yükselen yengeç, 7. ev oğlak ve ay akrep.
kocası güneş yay, yükselen ikizler 7. ev ikizler ve ay başak.3 yıldır tanışıyorlar, 6 aydır evliler ve Maşşallah bi sorunları da yok

annemin yükseleni kova, 7. evi aslan.babamda aslan etkisi hiç yok, 27 yıldır evliler.

illa 7. evdeki burç etkisi olacak diye bi şey yok , 7. evdeki burç kişinin aradığı özellikleri gösteriyor. eğer oğlaksa, güvenilir, dürüst, fazla göze batmayan, geleneksel ve hısrlı kişiliklerden hoşlanır gibi. illa karşıdaki kişinin güneşi yada ayı oğlakta olucak diye bi durum söz konusu olamaz.

placidus;
http://imageshack.us/f/705/gergergeg.jpg/

whole sings;
http://imageshack.us/f/51/sdfghjkid.jpg/
01-15-2012 04:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-15-2012 03:18 AM)elo Yazılan:  sevgili Yildirim ,
Bu gunes ve aya olan yapici ve ayirici acilara gore evlilik sayisi konusu net oturmadi da acaba bir bakabilir misin?ciçek2

Cenifir konusuda hayirlisi olsun:-)

Bu arada 7.evim yay la basliyor ve dolayisiyla yonetici Jupi ve bir evlilik yasadim..

(Bu arada aklima geldi yazmadim bunu eger 7. Ev yoneticisi jupi ise ama retrodaysa bu natalim cok evlilik gostergesi gecikiyor veya gecerli olmuyor diye yazmis)

cenifır avatarda görüldüğü üzere 3 vakte kadar seninim diyor , teşekkür ederim gülücük

Bir üstte Venüs ve callisto'nun yazdıklarıyla paralel bir cevap vereyim.

Bu notlar klasik astroloji yaklaşımıyla yazılmış gibi öyle anlıyorum.
Ve klasik astrolojinin bazı kalıp bilgileri evet isabetli sonuçlara işaret etse de , bu isabet oranı ne kadardır tartışılır ?

Örneğin 11.evin başlangıcı 29 derece Yengeçse zenginlik göstergesidir doğru anladıysam ?

Bu veri bana gerçekçi gelmedi.

Tamam 7.ev önemlidir + Güneş ve Ay açılarıda birinci derecede çok önemlidir partner konusunda lakin bunlar kişinin kaç evlilik yapacağını ve bunların nasıl sonuçlanacağını kesin gösteren işaretler değildir -bence-

Bana göre çok evlilik için

* Asc - Dsc aksının değişken burçlarda olması ( ikizler-yay özellikle )

* 7.evdeki jüpiter

* Terazi burcundaki Jüpiter ( ve belki bir tanede kişisel gezegen )

* 7.evde 1 den fazla gezegen olması

* Kollektiflerden Uranüs ve Neptün etkileri ( natal yada transit )

* 7.ev yöneticisinin Jüpiter yada Uranüsle bağlantıları

gibi göstergeler ön planda olabilir.

Tabii her zaman dediğim gibi bu göstergeler KESİN sonuca işaret etmeyecektir.

Gözlemlerime göre yükselen burcu ikizler olup yani 7.evi Yay olup Neptünü bu 7.evine düşen bazı bayanlar 1 den fazla evlilik yapabiliyor.

Bugün yazdığım Satün-Tutkal yazısında vurguldığım üzere kişide Satürn tutkalı güçlü konumdaysa bahsi geçen diğer kombinasyonlar kişinin evliliğini zorlasa da ayrılmamayı tercih edebilir.

01-15-2012 04:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Sagol Yildirim ,venus ve calisto aciklamalariniz icin..evet bu astrolog biraz yaslicana:-)

Klasik astroloji dedigin dogrudur sanirim..benim icin yukarida yazdigin gostergelerden ikizler yay aksi durumu dogruluyor..

Sirada kitapta bosanma gostergeleri var,onlarida cevirmek istiyorum..bilgi olarak bulunsun diye..

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-15-2012 12:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aslankral Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

7. evim kova güneşi kova olan birini sevdim ama ayrıldık.haritamda ay pluton kavuşumu var kişidede akrepsi özellikler vardı sanırım yükseleni akrepti.Ben boğa burcuyum akrep ve kovaları çekiyorum kendime

http://g1206.hizliresim.com/y/w/8wcds.gif
01-15-2012 01:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Klasik bosanma gostergeleri
*Uranusun bir sekilde 7.evle baglantisi:7.evde olmasi veya bu evin yoneticisi olmasi veya 7.ev yoneticisi ile baglantisi
*Haritada etkili Uranus etkisi,uranus bencil bir gezegendir.olaylari kendi istedikleri bicimde isterler ve iliskinin gerektirdigi anlayisi gelistirmekte zorlanirlar.
*natalde Venus Mars veya Gunesin Uranuse yaptigi kare ve karsit acilar.
*Natalde ay Gunes karesi
*Natalde Venus Mars karesi
*1. Ve 7. Ev yoneticisinin natalde kare aci yapmasi
*Haritada guclu Pluto etkisi guc savaslari verir.Guclu Neptun ise yanilma ve kendini kandirma verir.Guclu Uranus ise kisiyi ozgur olmasi ve kendi kurallari ile yasamasi yonunde itekler..

Uranus yapisi itibariyla bosanma ile dusunulur,Pluto yikar ve yeniden yapar,Neptun cozer,ama Uranus ve Kova yikar,ozgur birakir ve kendi bildigi gibi yapmak ister.Ancak nadiren kisiler haritalarinda (progresyon ve transit dahil) Uranus etkisi olmadan bosanirlar.Ayrica bosanma 7.evde,yoneticisi veya buna bagli olan gorunumlerdede gorulur.Uranus natalde veya progresyonda bir ayriligi tetikleyebilir,Gunes veya Venuste buna yapacagi kare acida natalde gozuken bosanma gerceklesir.Kisisel gezegenlerin progresyonda Uranuse yapacagi sert acilar bosanmayi tetikleyebilir.Tekrar ediyorum,bu ancak natalde olacagi vaadedilense olacaktir.
Saturn,Uranus,Neptun ve Plutonun 1 . ve 7. Eve yapacagi transit kendilerini ve iliskiyi tekrar degerlendirmeye tabi tutar.
Birinci eve olan bu transitler kisinin koklu degisimine yolacar ve buda yakin iliski ve arkadaslarini direkt etkileyecektir.Bu transitler 7.evde kisinin iliskisini tekrar degerlendirmesine yolacacaktir.natalde bosanma gostergesi varsa transit tetikleyecektir.7.evdeki 2 burc iki evlilik verecek denmesi bosanma olacaginin kesin gostergesi degildir,kisi dul da kalabilir.
Progresyondaki mars venus kareside gostergedir.Ayrica progresyonda kisisellerin Uranuse yapacagi sert acilarida gosterge olarak dusunebiliriz.Tum bu acilar kisinin evliligini degerlendirmesine yol acacaktir.
Ilerletilmis Kisisel gezegenler Neptune sert aci yapiyorsa kisi evliligi ile ilgili yanilsamalar getirecektir,kisi evlilikte kalamayacagini hisseder.Eger kisisel gezegenler Pluto ile sert acidaysa kisisel guc mucadelesi cok yougun ve suregelen bir durum olacaktir.
Eger natalde bosanma vadedilmiyorsa kisi bu zorluklari atlatacaktir.Genellikle 1 ve 7 aksindaki sabit burclar evliligi bitirmeyi imkansiz olarak goreceklerdir,onlar icin olum bizi ayirana dek deneyimidir.

01-15-2012 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Elisabeth Taylor un haritasi natalde vadedilen bosanma icin iyi bir ornek.7.evde Uranus ve Venus kavusumu var.7 kere bosandi ve bir kez dul kaldi.Her defasinda bu kavusuma aldigi tetiklemeyle bosandi.Haritasi klasik bosanma haritasi.Bir ve yedinci ev aksinda Terazi ve Koc var,her defasinda evlilige cabucak karar verdi ve sonrasinda cabucak bikti.Gunesine aldigi bircok gorunum vardi(daha once cevirdigim kisimda bahsediyor) ve her zaman baska bir erkek oldugunu icsel olarak hissediyordu.Gunes karsit Neptunuyle erkek konusunda iyi bir yargilama/degerlendirme kapasitesi yoktu ama bu gorunum ayni zamanda bir karizma ve cekicilik acisiydi.Uranusten olumsuz cok bahsettik ama 7.evinde uranus olup iyi evlilik yapan bir danisanim var,oldukca siradisi ve bagimsiz bir iliskileri var,kendi yasamini istedigi gibi yasamasina izin veren bir es buldu ve mutlu bir evliligi var.
Ay Gunes kareside gosterge olabilir,kisinin eril ve disil enerjisi arasinda uyumsuzluk vardir.Cogu zaman kisiler evlilik icin rol modeli olabilacak kalitede ebeveyne sahip olmazlar.Tekrar ediyorum bu direk bosanma gostergesi degildir ama kisinin iliskilere direkt yansitabilecegi icsel catismayi gosterir.Bu kareye sahip bosanmamis bir cok danisanim var ama bu icsel enerjinin cozulup iliskide ifade edilme bicimi uzerine calisilmasi gerekir.
Venus Mars kareside bir gosterge olabilir cunku Birinci ve yedinci evin dogal yoneticileridirler.kare olduklarinda ortada bir meydan okuma vardir.Cogu zaman mutsuz bir evliligi gosterir veya bulunmamis istekleri..Cogu zaman kisi ya seksuel ya duygusal ihtiyaclarini karsilayacak partner secerler ama ikisinide karsilayabilecek olanlari degil.

01-15-2012 01:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir