Değerlendir:
  • 16 Oy - 3.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
Yazar Mesaj
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
Evlilikle ilgili;
*Güneş kadın haritasında erkek leri,Ay erkek haritasında erkeğin hayatındaki kadını tanımlar.
*7.evi kesen Yay veya bu evle bağlantılı Jupiter birden fazla evlilik verecektir.Bunun nedenlerinden biri bu kişilerin iyimser,yeniden bir birlikteliğe sakınmadan umutla bakabilen kişiler olmasıdır.aynı şekilde 7.evi kesen Oğlak unun tersine ilişkilere sakınımlı yaklaşan ve evlilik olanaklarını kısıtlayan kişilerdir.Astral ikiz olan( birkaç dakika farkla doğan)iki danışanımın birinin Jüpiteri 7.evde diğerinin 8.evde.ayrıca T kare açıları var;Jüpiter kare Güneş Üranüs kavuşumu kare Neptün::7. ev jüpiteri olan 35 ine gelmeden 5 kere evlendi:8:ev Jüpiteri olan ise birkez evlendi ve kocasıyla tamamen farklı hayat yaşıyorlardı.Çünkü evlilikleri finansal güvenlik üzerine kurulmuştu.7:evdeki Jüpiter veya 7.evin yöneticisi Jüpiter birden fazla evlilik verecektir.
*7.evle bağlantılı Oğlak,potansiyel partnerle ilgili hatalar arama eğilimi verecektir.İncitilme korkusu nedeniyle ,bir ilişkinin yürümeyeceği ile ilgili bahaneler ve engeller üretir.Diğer bir olasılık bu kişilerin asla ilişkiye giremeyecekleri,müsait olmayan partnerler bularak bunu yansıtmalarıdır.Bağlayıcılığı olan bir ilişkiye girmemek için engellenmiş partnerlere çekilir..Yaşlı,evli,kültürel farklılıklardan ulaşılamayan kişi gibi..

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-14-2012 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

RE: astroloji cevırı notlar--Carol Rushman kitabı
Evlilik sayısı ile ilgili Güneş ve ay ile bakılan bu gezegenlerin yaptığı görünüm/açı ile ilgili bir bölüme yer vermiş,anlamaya çalışıyorum(bir burcu terketmeden önce derken ne demek istiyor anlayamadım)..birkaç örnekle anlatmış,çevirmeye çalışırsam şu şekilde:
evlilik sayısının belirlenmesi
*Sadece majör görünüm yapan natal açıları kullanıyorum.kavuşum,karsıt,kare,sekstil ve trine.
*potansiyel evlilik sayısını belirlemek için bir kadın haritasında Güneşinin bir burcu terketmeden önce yaptığı açılara bakarım.Güneş yalnızca ağır gezegenlere uygulanabilir ..(Mars jüpiter satürn,Uranus ,Neptün,pluto)
*Ay güneşe görünün yapabilir,bunun potansiyel evlilik göstergesi olduğunu gördüm.
*Merkür ve Venüste Güneşe görünüm yapabilir ama genellikle bunlar nikah masasında sonlanmayan yakın ilişkileri gösterir.
*Bir erkekte potansiyel evlilik sayısı için Ay'ın bir burcu terketmeden önceki görünüm açılarına bakılır.Eğer başlangıç derecelerindeyse,ayın görünümü tüm gezegenlere uygulanabilir.
* Genellikle yalnızca ışık verenlerin( ay ve güneş)gezegenlere yaptıkları açılara bakarım ama düğümlere olan açılarında kuvvetli karmik bağlara işaret ettiklerini gördüm.Bu evlilik açısı olmasada karmik bağı gösterir.
*En kuvvetli açının ilk etkiyi yaptığını gördüm.Örneğin ışık gezegenlerinin bir gezegenle yaptığı kavuşumlar oldukça etkilidir ve sekstil açıdan önce değerlendirilir.Bu en kuvvetli açının ilk evliliği ve partneri gösterir.

ÖRNEK

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
01-14-2012 11:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

RE: Astroloji Çevırı Notlar--Carol Rushman kitabı
ÖrNEK( Carol Rushman kendi haritasından örnekliyor)

[Resim: 1tlpm.jpg]
Benim Güneşim Neptün,Pluto ve Jüpiter'e görünüm yapıyor.O zaman 3 evlilik potansiyelim var natalde.Güneş ve Neptünüm 9 derece Başakta kavuşumda,Plutom 24 derece Yengeçte ,güneşimden sekstil görünüm alıyorlar.28 derece Başakta Jüpiterim var,kavuşum görünümü..1 derece başakta Merkür var(kavuşum görünümü)Ama bunu daha önce dediğim gibi evlilik göstergesi almıyorum.Ayrıca 5 derece Akrepte marsım var( ayırıcı sekstill)Bunlar benim ana görünümlerim.bazı ikincil görünümler var,dikkate almıyorum.Güneş kavuşum Neptün benim ilk görünümüm..ilk kocam yükseleni Balıktı.Pluto kişilikli bir beyle oldukça derin ve bağlı bir ilşkim vardı.Bu benim ikinci görünümüm.Sonra 28 derecede Jüpiteri balıkta olan yükseleni yay olan bir beyle evlendim,bu da üçüncü görünümüm.Ayrıca bu görünümlerin partnerin güneş veya ayını değil genellikle yükselen burcunu belirttiğini gördüm.
Görünümlerin evlilik fırsatlarını içermediğini belirtmek istiyorum.Görüldüğü gibi 3 görünüm açım var,ama toplamda 7 defa evlilik teklifi aldım.Ay ve Güneş görünüm sayıları evlilik akdini gösterir.çok defa evlilik teklifi almama rağmen,büyük ihtimalle sadece iki kez evlenmiş olacağım,ihtimal olarak 3 sayısı natalde görülüyor.

Diğer bir örnek Jackie Kennedy

01-14-2012 11:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

[Resim: 1tlsj.jpg]
Jackienin haritası 3 evlilik ihtimali sunuyor.İlki Güneşi 5 derece Aslanda ve 9 derece ikilerdeki Jüpitere sekstil açı yapıyor.İlk kocası J.F. Kennedy bir ikizlerdi.İkinci olarak güneşi 11 derece Koçtaki Uranüse üçgen açı yapıyor,ikinci kocası Onassis bir Koçtu.Sonra 24 derece yay daki satürne üçgen açı var.Bu Maurice templesman ı temsil ediyor.Hiç bir zaman resmiyete dökmeselerde evliliğe benzer ilişkileri vardı.satürnü 2, evdeydi ve bu kişiyle finansal danışmanı olarak tanıştı.Merkürü 2 derece Aslanda,buda evlilik için birçok fırsatı olduğunu ama gerçekleştirmediğini gösterir.

01-15-2012 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

elocum bu örneğe göre, deme ki güneş bi burçdan ayrılmadan önce derken yazar, güneş bulunduğu burcun kaçıncı derecesinde olursa olsun, görünüm yaptığı diğer burçşlardaki (kavuum-60-90-120-180) ağır gezegenlerle olması muhtemel açıdan bahsediyor.. mars, satürn, jüpiter, neptün, uranüs ve plutoyu kabul ediyor..

demek ben, kendi haritama uygularsam, neptün(güneş karesi) ve jüpiter(uzakdan güneş karesi) etkili biri olacak gülücük))

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-15-2012 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Ben de kendime uygulayayım:

Güneş Mars-Kova sekstili.Zaten Mars da bayanlarda Güneşten sonraki potansiyel.İlk aşık olduğum kişi Kova burcuydu.
Güneş Satürn/Uranüs/Neptün-Oğlak kareleri.Sık sık bahsettiğim bir Ay-Balık kişisi var zati.Puanlama yaptığımda Uranüs de hayli etkiliydi haritasında. Satürn etkili biriyle henüz tanışmadım.
Güneş-Şiron-Yengeç karesi:Açıkçası Şiron'u dikkate almalı mıyım bilmiyorum.
01-15-2012 12:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Diğer bir örnek Grace Kelly.19 derece Akrepteki güneşi sadece bir görünüm yapıyor,25 derecedeki marsla yaptığı kavuşum.Prens Rainer la tek evlilik.Prens ikizlerdi fakat Akrep veya Koç yükselen..Gracein Merkürü 10 derece Akrep güneşiyle kavuşumda ve Ayla Plutosu( ikiside ayırıcı görünüm) büyük su üçgenindeler.Birçok evlilik fırsatı görünsede tek evlilil natalde gözüküyor.
Natalde Güneşin aldığı hem ayırıcı hemde birleştirici görünümleri bulmalıyız,çünkü bunlar o kadının çektiği tüm partnerleri belirler.
Bir erkeğin haritasında Ayın aldığı tüm ayırıcı ve birleştirici görünümlere bakmalıyız.Birleştiren açılar evlilik sayısını verecektir.Bir erkeğin tüm hayatındaki kadınların nitelikleri ve karakteristikleri aynı olacaktır.Ayı Yengeçte olup Pluto ile birleşen bir danışanım var.Ayı Merkürüne üçgen ve güneşi Akrep( ikisi de birleştirici) ve Akrep venüsüne üçgen yapıyor( ayırıcı açı)Yani 3 evlilik potansiyeli var.Ay/Pluto kavuşumu ile her zaman güçlü ve başarılı bayanlar seçti.Bir ünlü balerin,ünlü bie opra sanatçısı ve güzel bir model..Çünkü ayı yengeçteydi ve aynı güçte,kendisini besleyebilecek bir kadın istiyordu,hiçbir eşi tarafından sağlanamayan hileli bir istek.Akrep venüsüne üçgen ona karizmatik,yaratıcı kadın çekti.Ayına kare yapan Uranüs ona huzursuz ilişkiler ve ani ayrılık potansiyeli veriyor..üç evliliğide boşanmayla sonuçlandı.

01-15-2012 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Birden fazla evilik için başka yollarda var.7.evi kesen değişken burç birden fazla evliliği gösterir.ayrıca birden fazla burç 7.evde bulunuyorsa bu da bir göstergedir ve ayrıca partnerin kimliğini belirtir.Örneğin 7. evde kesen Aslan burcuysa partnerin ayı veya güneli Aslanda olacaktır.
Astrologlar arasında tartışma konusu olan diğer bir konu ikinci,üçüncü vs..evlilik için hangi eve bakılacağıdır.Birinci için 7,eve bakılacağında herkes hemfikir.Louise Ivynin bana öğrettiği sistemi kullanıyorum.2,evlilik 11. ev derdi.Sebebi şuydu:Birisiyle evlendiğinde bu sonsuza giden bir birliktir.Birinicden sonra yapılan evlilikler bir aşk ilişkisidir.Bundan dolayı 7.evden 5 ev sayarak 11. eve geliriz.Aynı mantıkla 3,için beş ev ileri daha gideriz.Bunun çalıştığını biliyorum ama her durumda 7. eve bakılmalı çünkü bu ev evlilikle ilgili rengi belirler ve ilişkideki temel ihtiyaçları gösterir.
Genellikle ikinci evlilik için 9. eve bakarlar .sanırım bu evliliğin yasal bir konu olmasıdır.Evlilik yasal bir anlaşmadır dolayısıyla bu ev aktif olacaktır.Ama ben 11. evi kullanıyorum.U benim kendi khayaım içinde doğruydu.11.evimi Jüpiter yönetiyor ve ikinci eşim Jüpiter niteliklerinde,daha doğrusu benim 11. ev başlangıç derece ve burcu onun 1. ev burç ve derecesi ile aynı.

01-15-2012 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kelebekk Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

çok güzel bilgiler tebrik ederim ama şu güneş bi burçtan ayrılmadan önceki ne demek tam kavrayamadımgülücük
01-15-2012 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

yazdım yazdım silindi gitti cevabı göder deyince.."pek anlamadim"

Kelebekk bende anlamadım yazmıştım başta..Admiinlerimiz bir konuya baktıklarında sanırım bilgi verirler.kadın da o şekilde yazmış ama harita örneklerine bakınca daha net olur sanırım..

01-15-2012 12:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir