Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

* Satürn ve Tutkal *
Yazar Mesaj
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: * Satürn ve Tutkal *
(12-31-2012 12:20 AM)Presence Yazılan:  anladım,
peki bu şekilde iletişim kurmak sizi rahatlatıyor mu?

Yapacak bir şey yok. Ben buyum. Sakin bir insan değilim.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
12-31-2012 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Bizim yapabileceğimiz bir şey olursa ve söylersen, üstüne düşünmeye çalışırız.
Ben buyum diyorsunuz.
Diyelim bu gün grip oldunuz.
Bu gün gripsiniz.
Bir ay sonra verem oldunuz.
Bir ay sonra veremsiniz.
Siz herhangi bir halin sizde kalıcı olacağını düşünüyorsanız,
yani şu halin geçerli olduğunu düşünüyorsanız,
o halde söylediklerime hiç kulak asmayın.
madem maddeye değer veriyorsunuz, bu süreçte karşınıza çıkan olanaklara bir bakın.
astrolojiyle ilgilenmek zorunda kaldınız.
sorununuzu paylaşıyorsunuz.
biz size yardım edebilir miyiz gerçekten bu şekilde, bunu bile kendi içimizde tartışıyoruz.
ve sizi de bu şekilde bilgilendirmiş oluyoruz.
bizim de tonlarca sorunumuz var Reinarubia.
belki sizinkinden daha ağırdır.
ben bu hayatı seçmedim.
doğarken astımla doğmayı hiç planlamamıştım Reinarubia.
doğduktan sonra yaşam mücadelesi vermeyi de planlamadım.
sigaraya başlamayı da.
sonra daha farklı bağımlıklara başlamayı da.
siz bana ne bunlardan derseniz.
biz de size bize ne sizden dersek.
nasıl iletişim kurmaya devam ederiz?
ama dikkatli bir şekilde olumsuz düşünmekten kurtulabiliriz.
bir çok sorun azimle aşılır.
yani bizim de sizin için çabaladığımızı görün.
kendimiz için çabalıyoruz.
sizin için çabalıyoruz.
siz de bize yardım ederseniz daha çok işbirliği yapabiliriz.
yanılıyor muyum Reinarubia?
ilişkinin sürekli olması için empati mi önemlidir?
yoksa sempati mi?
uyumlanmakta zorlanıyorsanız,
biz size yalnız olabileceğinizi söylüyoruz.
bu bir ihtimal; seçenek.
sizi belki bu şekilde etkiliyoruzdur.
ama size hem objektif hem de subjektif olarak kendimizi sunabilmek için,
açıklığa ihtiyacımız var.
bize karşı işbirliği yapmakta ne kadar açık olursanız biz de o kadar seferber edebiliriz kendimizi.
hepimiz beraber süreci kolaylaştırmalıyız.
12-31-2012 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Başarısızlıklarla karşılaştıkça içime kapanmayı seçtim ve iyice saldırganlaştım. Arkadaşlarımla görüşmüyorum, çünkü onların başarılarını gördükçe kendi başarısızlığım aklıma geliyor. Hayata karşı olan öfkem içimde bir çığ gibi büyüdü.

Yaşadıklarımı siz değiştiremezsiniz, ancak benim birşeyleri değiştirmem lazım. Ben buyum derken onu kastettim. Kendimi kahrede kahrede yok olup gideceğim. Gerçekten çabaladım ama sürekli birşeyler ters gitti. Artık hayal kurmuyorum, hayattan zevk almayalı da çok uzun zaman oldu.

12-31-2012 04:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Evet ben de mesajınızdaki saldırgan üslubu algıladım.
Değiştiremezsiniz diyorsanız zaten bizden bir şey beklemiyor olmanız gerekiyor o zaman.
Biz size hiç bir şekilde etki etmiyoruz.
12-31-2012 05:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Reinarubia dateline='[url=tel:1356914217' Yazılan:  1356914217[/url]']
Başarısızlıklarla karşılaştıkça içime kapanmayı seçtim ve iyice saldırganlaştım. Arkadaşlarımla görüşmüyorum, çünkü onların başarılarını gördükçe kendi başarısızlığım aklıma geliyor. Hayata karşı olan öfkem içimde bir çığ gibi büyüdü.
Yaşadıklarımı siz değiştiremezsiniz, ancak benim birşeyleri değiştirmem lazım. Ben buyum derken onu kastettim. Kendimi kahrede kahrede yok olup gideceğim. Gerçekten çabaladım ama sürekli birşeyler ters gitti. Artık hayal kurmuyorum, hayattan zevk almayalı da çok uzun zaman oldu.
Merhaba reinarubia.. Sanirim seni en iyi algilayabileceklerden biri oldugumu dusunuyorum.... Cunki durum bende de farksiz dgil... Ayni sekilde yukselen aslanim ve saturn marsim akrep burcunda....
Ayni sekilde ice kapanis ve disa saldirganlik....
Birseyleri degistirmek evet birazda kendi elimizde olmakla birlikte,zamanda cok onemli...
Belki de neden boyle olduk yada bizi bu yapan sebebi bulup onu once cozumlemeli...

Ayni sekilde hayalim yok, zevk almiyorum sadece nefes alip veiyorum... Bazen eskisi gibi de olmak istemiyorum... Cabala cabala nereye kadar diyorum... Belkide nefes alip dinlenme zamani gelmistir diyorum asc aslanlarin, malum satur transiti de 4. evlerimiz de....

Ayrica bence basarmis oldugunuz cok sey vardir hersey kisa vadede gozukmeyebilir, yalniz uzun vadede kimin neyi ne kadar basardigi belli olur...

Gecenlerde forumda akademisyenlikle ilgili soru sormustunuz... Bence kendinizi okadar basarisiz gormeyin ve kucumsemeyin... Insan hayatta bazen gercekten telasa kapiliyor ve iste ozaman kaybetmeye basliyor oysa... Sizin de dediginiz gibi arkadas cevreniz sizi asagi cekiyorsa bilincli ya da bilincsiz belli bir sure uzak durun onlardan, sizi anlayacaklardir... Acikcasi ben oyle yapiyorum belli bir sure gecip kendimi toparlayana kadar...
Onceden buna da takardim yanlis anlarlar diye... Inanin simdi kim neyi nasil algiliyor umrumda degil... Herkes boylelikle bende ki yerini belirlemis oluyor... Acikcasi cogu da negatif yonde... Bosverin...
Ben sizin duyarli biri oldugunuzu dusunuyorum venus ve jupiteriniz de 12. evde gordum whole... Icinizde ki ofkenin kim yumagi olmasini engelleyin, az icinize cekilin... Ic dunyaniza... Dediginiz gibi yoksa ben de kin dolacaktim yenilmemeye calistim tam basarili oldugumu sanmiyorum ama ruhu arindirmak gerek biriktirmeden...

Nacizane fikirlerim elbette siz de bilincindesiniz bunlarin ama insanogluyuz bazen bildiklerimizi yeniden duymak ve yalniz olmadigini gormek huzur veriyor diye dusunuyorum... Ne demisler ayni dert cekenin halinden ayni dert ceken insan anlar... Ve gerisi bos fasafiso...

Sevgi ve saygilarimla... ask Ozel oldugunuzu unutmayin
Kabalik ettiysem de mazur gorun...çiçek

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-31-2012 07:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Mavisahram bu mesajı sana yazıyorum. lıntı yapınca mesaj destana dönecek çünkü.

Arkadaş çevrem beni aşağı çeken insanlar değil aslında. Sadece ben kendimi o kadar başarısız görüyor ve kendimi onların yanında ezik hissediyorum ki, görüşmememin sebebi aslında o. Tipik gururu kırılan aslanın kaçışı işte.

Aslında çok hassas bir insanım ama dışarıya karş çok sert ve agresif duruyorum. Beni kıranlara saldırarak karşılık veriyorum. Aslında çok çabuk kırılıyorum ama güçlü gözükeceğim ya, saldırarak tepkimi belli ediyorum.

Akademisyenlikle ilgili ve de iş güvenliği ile ilgili birşeyler yapmaya başladım bir süredir. Ama herşey o kadar yavaş ilerliyor ki, sürekli hevesim kırılıyor. Geçmişte kötü giden şeyleri düşünüyorum, yine olmayacak diyorum, karamsarlığa kapılıyorum. Son birkaç yılımın en kötü zamanlarını 2011 sonu ve 2012 yılının tümünde geçirdim. Kendimi dibe vurmuş gibi hissediyorum.

12-31-2012 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

(12-31-2012 05:19 PM)Reinarubia Yazılan:  Mavisahram bu mesajı sana yazıyorum. lıntı yapınca mesaj destana dönecek çünkü.

Arkadaş çevrem beni aşağı çeken insanlar değil aslında. Sadece ben kendimi o kadar başarısız görüyor ve kendimi onların yanında ezik hissediyorum ki, görüşmememin sebebi aslında o. Tipik gururu kırılan aslanın kaçışı işte.

Aslında çok hassas bir insanım ama dışarıya karş çok sert ve agresif duruyorum. Beni kıranlara saldırarak karşılık veriyorum. Aslında çok çabuk kırılıyorum ama güçlü gözükeceğim ya, saldırarak tepkimi belli ediyorum.

Akademisyenlikle ilgili ve de iş güvenliği ile ilgili birşeyler yapmaya başladım bir süredir. Ama herşey o kadar yavaş ilerliyor ki, sürekli hevesim kırılıyor. Geçmişte kötü giden şeyleri düşünüyorum, yine olmayacak diyorum, karamsarlığa kapılıyorum. Son birkaç yılımın en kötü zamanlarını 2011 sonu ve 2012 yılının tümünde geçirdim. Kendimi dibe vurmuş gibi hissediyorum.

Bu sene ve bundan sonraki seneler yükselirsiniz inşallah.
Valla ne yalan söyleyeyim benim de pek zorlandığım bir dönemdi sevgili Reinarubia.
Ziyadesiyle kendimi eleştirdiğim bir dönem.
Ama sonra gurur yapmamaya başladım.
İnsanlık Onuru, kişisel gururdan daha önemli gelmeye başladı.
Gurur bencilce gelmeye başladı
Onuru ayaklar altına almadıktan sonra kimse beni yıkamaz demeye başladım.
Kendi kendimi onaylayacağıma yemin ettim.
Bir KRAL gibi davranmayacağıma.
Uzaklaştım insanlardan
Ve özlediklerini söylediler sonra,
Ama ben değişmeye başlamıştım.
NE SEN KRALİÇESİN, NE DE BEN KRALIM.
Kendi davranışımı kendim onaylarsam, başkasının görüşünü olasılık olarak alabilirim demeye başladım.
O da olabilir.
Ama ben bu olasılıktan gitmeyi tercih ediyorum.
Yanlış olabilir, yanılabilirim.
Olsun,
Sürece bakmak lazım.
Bugün düştüysek,
Yarın ayağa kalkabiliriz.
Ama düştüysek neden düştük görmemiz lazım.
Çok mu yücelttik acaba kendimizi?
Çok mu uçtuk?
Ayaklarımız yere değiyor mu?
Belki de çok fazla gurur yapıyorsunuz... bir zamanlar çokça ve hala bazen benim de yaptığım gibi olma ihtimali var mıdır?
Gurursuz değiliz kesinlikle.
Ama zedelenmemek için daha çok başkalarına odaklanıyoruz.
Kendimize çok fazla odaklanırsak,
Hem kendimizi başkalarıyla kıyaslayabiliriz,
Hem bu kıyasla birlikte başkalarını kıskanabiliriz.
Eğer yumuşak bir huyumuz var ise, huyumuzu korumak için acımasız gözükmek zorunda değiliz.
Bizi anlayacak insanlar seçebiliriz.
Bizi anlayana kadar yalnız kalabiliriz.

-

Sevgili Reinarubia,
Süreç yavaş ilerliyor olabilir.
Ama süreci duygularınızdan bağımsız bir şekilde, sizin dışınızda da çözümleyebilirsiniz.
Bakın mesela birbirimizle sürece ne katkı sağlayacağımızı ölçmek adına iletişime geçiyoruz.
Size yazdıktan sonra, başka insanlarla görüşeceğim,
Etkileşimde bulunmaya, süreci bir çok dinamikle beraber ele almaya devam edeceğiz.

-
Benim yaptığım gibi yapın demiyorum tabiki.
Ama ben değişikliğe gitme taraftarı biriyim.
Yöntem değişikliği, çözülmekte zorlanan bir konuyu yeniden ve farklı bir şekilde ele almaktır.
Kimseyi kariyeri düşünüyor diye eleştirmeye hakkım yok.
Ama istediği şeye ulaşmaya çalışırken, izlediği yöntemlerde eğer bir sorun oluşuyorsa
Ve bu sorundan ötürü kişi karamsalığa kapılıyorsa, kendisini başkalarıyla mukayese ediyorsa,
bütün yöntemleri denediğine inanç geliştirmiş olabilir, hiç öyle olmadığı halde,
başarısızlıktan ötürü, ruh hali, şu an değişime direnç gösteriyor olabilir, hiç öyle kalmayacağı halde...
bir çok olasılık var.

-

ben bir oğlağım.
başarısızlık benim göbek adım :D
ama her insanın başarabileceği, özel yeteneği olduğu bir alan muhakkak vardır.
hiç bir 'şey' boşa değil.
karşımdaki insanların 'en iyi' hangi konuda uzmanlaşabileceğini görmeye çalışıyorum.
her insanın muhakkak olumsuz özellikleri var.
Peki ama hangi konuda gelişime çok açık.
Böyle düşünmek, bana insanları ve kendimi yargılandırmamın bir nebze önüne geçiyor.
Sonra kendi araştırmamı yürütmeye devam ediyorum.
Araştırırken, öğrenirken mutlu olduğumu fark ediyorum.
Bir takım somut, maddi hedefler belirleyip onun peşinden gitmek konusunda henüz yeterince geliştiğimi söyleyemem.
Ama soyutluk konusunda da daha fazla gelişebileceğimi sanmıyorum. (emin değilim yani gelişebilirim hala, durdu mu gelişimimiz?)
Bana sizin gibi insanlar 'somutu' nasıl daha verimli kullanabileceğimi öğretiyorsunuz.
Ve yardım ve çaba gördüğüm zaman teşekkür ederim.

-

Yeni yılla beraber, sorunlarınızın kademeli olarak azalması dileğiyle.
Kendinize çok iyi bakın.
12-31-2012 06:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,173 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,602 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı) Angel 61 90,886 09-02-2018 07:07 PM
Son Mesaj: Feslegen