Değerlendir:
  • 14 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
Yazar Mesaj
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
evet üçünü de okudum. filmini de çok merak ediyorum keşke bir an önce vizyona girse.
01-14-2012 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-14-2012 01:16 AM)aphrodite Yazılan:  evet üçünü de okudum. filmini de çok merak ediyorum keşke bir an önce vizyona girse.

Güzel

ben henüz okumadım ancak okumaya niyetliyim en kısa zamanda.

birazcık anlatmanı rica etsem ?

katnis hangi burca yakın bi karakter sence, ölümler zekice kurgulanmışmı, tavsiye notun 100 üzerinden kaç olurdu ??

01-14-2012 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

(01-14-2012 01:23 AM)Neptunian Yazılan:  
(01-14-2012 01:16 AM)aphrodite Yazılan:  evet üçünü de okudum. filmini de çok merak ediyorum keşke bir an önce vizyona girse.

Güzel

birazcık anlatmanı rica etsem ?

katnis hangi burca yakın bi karakter sence, ölümler zekice kurgulanmışmı, tavsiye notun 100 üzerinden kaç olurdu ??

katniss kesinlikle oğlak. olayları o anlatıyor kitapta bu da biraz sıkıcı ama kitap genel olarak sürükleyiciydi. birinciyi almanı tavsiye ederim zaten beğenmesen de sadece meraktan 2. ve 3. kitapları okuyabilirsin. dediğim gibi bazı kısımlar sıkıcı mesela katniss peeta ve gale arasında seçim yapamıyor falan.. ben bu tür aşk ikilemlerini sevmem. katnissin de karakteri aşk yaşamaya uygun değil pek.
neyse özellikle oyunlar başladıktan sonra çok heyecanlı. 1. kitabın sonunu çok beğendim ben özellikle. ölümlerde çok değişik oluyor ama söylemeyeyim şimdi sürprizi kaçmasın 2. kitaptaki oyunun mantığına bayıldım çok zekice.
kitabı okurken gözünün önünde herşey canlanıyor zaten. o yüzden filminin çekileceğini duyunca şaşırmamıştım.
kitaba 100 üzerinden puan verirsem 85 olabilir. ama 3. kitap en fazla 70.
01-14-2012 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aphrodite Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

evet alacakaranlıkta da vardı o konu ama kitapların tamamında vardı o.-bu arada o sıkıcı seriyi de okudum maalesef- bu kitapta o kadar çok yok merak etme. ama birkaç ay sonra kızlar çığlık çığlığa peeta galee diye bağırmaya başlarsa alacakaranlık serisi gibi yerden yere vurulacak filmde.
01-14-2012 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-14-2012 01:39 AM)aphrodite Yazılan:  
(01-14-2012 01:23 AM)Neptunian Yazılan:  

Güzel

katnis hangi burca yakın bi karakter sence, tavsiye notun 100 üzerinden kaç olurdu

katniss kesinlikle oğlak. olayları o anlatıyor kitapta bu da biraz sıkıcı ama kitap genel olarak sürükleyiciydi. birinciyi almanı tavsiye ederim zaten beğenmesen de sadece meraktan 2. ve 3. kitapları okuyabilirsin. dediğim gibi bazı kısımlar sıkıcı mesela katniss peeta ve gale arasında seçim yapamıyor falan..katnissin de karakteri aşk yaşamaya uygun değil pek.
neyse özellikle oyunlar başladıktan sonra çok heyecanlı. 1. kitabın sonunu çok beğendim ben özellikle. ölümlerde çok değişik oluyor ama söylemeyeyim şimdi sürprizi kaçmasın 2. kitaptaki oyunun mantığına bayıldım çok zekice.
kitabı okurken gözünün önünde herşey canlanıyor zaten.
kitaba 100 üzerinden puan verirsem 85 olabilir. ama 3. kitap en fazla 70.

Seriyi okudum, söylediğin gibi 3.kitap idare eder ve tabii ilk iki kitap çok iyiydi. Otoriter bir sisteme dahil olarak sefil hayatlar süren insanların isyanı.. Galiba en çok Katniss'in içinde gizlenen ve ara ara ortaya çıkan asi tarafını sevdim.

Katniss Everdeen (Bencede oğlak)

Güneş Oğlak, Saturnle kare yapıyor

Ay Koç, Neptünle açı yapıyor, bencil ve vahşi ama bazen herşeyden kaçmak-uzaklaşmak istiyor

Merkür Oğlak, Plutoyla açı yapıyor ( iletişim konusunda tutuk ancak eline ok ve yay aldığında bunları ustalıkla kullanıp avını öldürüyor )

Venüs Kova, ilişkiler konusunda akılcı ve mesafeli

Mars Akrep, Uranusle açı yapıyor ( 3.kitabın finalinde çok bariz , herkesi şok eden son bir atış )

Yükselen burcu Kova ( dolayısıyla güneş ve merkür 12.evde , önce babanın kaybıyla ailenin sorumluluğunu üstleniyor , sonra kardeşini de kaybetmemek için -merkür ve kardeşler- yaptığı fedakarlıkla tüm ülkeyi ateşliyor )

mars 10.evde ( savaşçı bir toplumsal imaj )

satürn terazide (ilişkiler konusunda kaygılı , tutuk) ve güneş-satürn karesi var ( otoriteyle sürtüşme yaşıyor )

02-19-2012 05:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Sanırım bu video görüntüleri Ateşi Yakalamak adlı 2.kitabın filminden

03-06-2012 03:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Jennifer Lawrence röportajından

- Açlık Oyunları filmini yaptıklarını öğrenince, ‘Ah, ne güzel,’ dedim, ‘Başka bir harika kitabı da mahvedecekler.’ Ama sonra Gary (Yönetmen) ile tanıştım, o inanılmazdı, mükemmeldi ve bir dahiydi.”

03-06-2012 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Malum bugün arife , yarın bayram

Jenn ( yani Jennifer ama onunla beraberken ona Jenn diyorum dil çýkarma ) kim bilir ne kadar heyecanlıdır şimdi , nihayet film yarın vizyona giriyor.

Onun heyecanı yatışsın diye gülücük aramızdaki sinastriyi yorumlamak istiyorum ki kusursuz sinastri nasıl olurmuş sizlere de örnek olsun =)

1- Element uyumu ne durumda ?

* Güneşi Aslan , Güneşim Yay ve güneşler arasında 120 derecelik açı var (Ateş üçgeni)

* Ay burcu İkizler , Ay burcum Terazi ve aylar arasında da 120 derecelik açı var (Hava üçgeni)

Yani element uyumu çok iyi

2- Asc - Dsc aksını uyarma durumu varmı ?

* Onun Ay burcu benim evlilik evini ifade eden DSC noktası üzerinde

3- Venüs & Mars bağlantısı varmı ?

* Evet var onun Mars Boğası ile benim Venüs Oğlak arasında 120 derecelik açı var (Toprak üçgeni)

4- Kalıcı bir ilişki için gerekebilecek Satürn bağlantımız varmı ?

* Evet var onun Satürnü benim Venüsle kavuşum halinde.

* Benim Satürn de onun Marsıyla üçgen açı yapıyor (Toprak üçgeni)

Konu başlığında Üçgen Oyunları vurgulamasını yapmıştım , şimdi konu başlığıyla ilgili bilgilendirme yapmaya çalışayım hazır önümüzde enfes bir örnek duruyorken

120 derecelik üçgen açının Jüpiter doğasında olduğunu söyleyebiliriz.
Uyumu, toleransı, ahengi ifade eden üçgen açı aynı zamanda tıpkı Jüpiter gibi ''bizi mutlu eden, yapmayı kolay bulduğumuz çünkü keyif aldığımız '' konulara işaret eder.

Mesela doğum haritasında Merkür-Satürn üçgeni olan biri iş konuşmaktan keyif alıyor olabilir, ciddi şeyler düşünmekten hoşlanıyor olabilir.

İilişki haritalarında üçgen açıları benzer bir yaklaşımla yorumlayabiliriz.
Kadın ve erkek arasındaki üçgen açıların bolluğu ( bknz = Jennifer ve ben gülücük ) o ilişkiye Jüpiteryen bir doğa verecektir.

İlişkinin Jüpiteryen doğası olması ; genel olarak mutluluğa işaret eder.
Çiftler uyumlu frekansa sahip olduğundan ve birbirlerinin vücut + beyin enerjilerini bloke etmeyip aksine beslediklerinden kolay kolay birbirlerinin boğazına yapışacak türde gerilimlere girmezler.

Teoman ve Müslüm Gürses Paramparça adlı şarkıyı bir arada birbirlerine eşlik ederseler ortaya uyumlu bir sonuç çıkması ihtimali azdır oysa Teoman ve Şebnem Ferah'ın İKİ YABANCI adlı şarkıyı nasıl bir uyumla seslendirdiklerini hatırlayalım , işte Üçgen Oyunları böyle bir şeydir..

Teoman ve Şebnem Ferah bu parçayı sanki Jenn ve Benn için söylemiş :D

03-22-2012 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

(03-22-2012 07:46 PM)Neptunian Yazılan:  Jennifer ve ben gülücük )

baştan sona sürükleyici bir yazı , bende şu manidar fotoğrafı koymak istedim. kusursuz sinastrinin nişanesi olarak.

[Resim: 3rgj9.jpg]
03-22-2012 09:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Teşekkür ederim smoochy gülücük

Nihayet bayramı yaptık ve ilk izlenimlerimi kısaca yazayım

Film güzel , Jennifer'ın oyunculuk performansı beklediğim gibi çok iyi canımsın

Keşke yönetmene filmi yarım saat kadar daha uzatma imkanı ve bütçesi verilseymiş zira 2 saat 20 dakika az geldi bana ( filmin bazı detaylarının daha yoğun şekilde verilmesi daha iyi olurdu )

İlk gün en ön sıra hariç tüm salon full doluydu ve açıkçası buna sevindim

Özetle hem kitabını okumanızı hemde filmi izlemenizi önerebilirim.

03-24-2012 03:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir