Değerlendir:
  • 11 Oy - 2.82 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şanışer
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Şanışer
Kendisini nasıl tanıtacağımı şaşırdım zira uzun zamandır takip etmiyordum.
''N'oldu buna?'' deyip araştırmasam Türk rap sanatçısı yazıverecektim.

Rafet El Roman'la düet yapmış. ''Zeynep'im'' diye yeni bir şarkısını dinledim rap müzikten oldukça uzaklaşmış.Şanışer mahlasını da pek tercih etmiyormuş artık.

Aslında eskiden de sevgililerine şarkı yapardı ama bu kadar rap-pop arasında salınmamıştı.

Özel hayatıyla da oldukça gündeme gelmiş biri.

Şimdi de merak ettiğim haritadaki potansiyellerden hangi tarz müziğe uygun olup olmadığını anlayabilir miyiz?

.

http://b1110.hizliresim.com/q/w/6j7s.gif

Güneş Akrep.

Merkür Terazi.

Rap müzik isyan,sert bir üslup görürüz genelde.
Şanışer en başından beri bunlardan uzak.
Dissleri de vardır romantik parçaları da (ki bu pek Türk rap müzikte yok) var.
Bir tarafta ciddi rap dinleyici kitlesi vardı bir taraftan da genç bayan hayran kitlesi.
Hangi kitlenin işin sonunda baskın çıktığına bakacak olursak Merkür Terazi'nin etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Ay Yengeç konumu da duygusal hatta melankolik ağırlıklı üslubunu destekliyor.

Mars Terazi.
Mars Terazi burcunda düşüyor.Mars'ın mücadeleci,atılgan yapısı Terazi'de adeta sıfırlanıyor.

Venüs Yay.
Özel hayatıyla çok gündemdeydi bu.İlişkilerindeki çabuk sıkılan,daldan dala yapısının işareti.
Sevgililerinden bir tanesi yabancıydı.

Açılara bakacak olursak..

Güneş kavuşum Plüton Akrep'te.
Plüton yönettiği burçta.
Birçok kızı kendine çektiği kesin ama ben öyle Plütonik bir görünüm göremiyorum kendisinde.Yükselenden dolayı sanırım.Yükseleni Aslan diye tahmin ediyorum..

Ay üçgen Merkür.
Böylece söz yazma yeteneği de bu bağlantıyle ortaya çıkmış oldu.

Ay üçgen Plüto.
Bu forumdaki Plüto Ay İlişkisini okuyarak şu sonuca vardım.
Plüto Ay'ı baskılıyor gömüyor.
Merkür,Mars Terazi'de Venüs Yay'da idi.Gündelik hayatında,çevresindeki görünüşü daha çok sosyal hatta arada umursamaz,tembel olabilir.
Gömülmüş duygusallık şarkılar yoluyla açığa çıkıyor olabilir.

Ay-Uranüs,Ay-Neptün karşıtlıkları.
Ay-Uranüs yanılmıyorsam Venüs-Uranüs açısıyla birlikte pek hoş bakılmayan bir açıydı.
Ay-Neptün bağlantısına gelince olumsuz etkili bir açı ama Neptün Oğlak'ta.Bu da bu olumsuzluğu dengeleyebilir.

Ay-Şiron kavuşumu nasıl olur bilemiyorum.Ay Yengeç'te,Şiron İkizler'de..

Merkür-Mars açısı.
Daha evvel bahsetmiştim,rap müziğe daha yakın olduğu parçaların,dissleri vardı.
Bu bağlantı gösteriyor ki bunlara da yeteneği var.
Ancak romantizm ağırlıklı şarkılara yeteneği daha fazla.
Bunu yapma özgürlüğü de ancak pop müzikte var.

Merkür Jüpiter bağlantısı.Aeon'dan alıntı yapıyorum:
Alıntı:tam vaiz açısı, üstten üstten konuşan kişiler incelense büyük çoğunluğunda çıkar. hukuk ,din ,felsefe ve yabancı dil için güzel bir konum.
Sözel yetenek de diyebiliriz.

Merkür Uranüs sekstili yaratıcılık anlamında iyi.

Venüs açılarına bakayım derken ilginç bulduğum bir durumla karşılaştım.Dinamik bağlantılar yok.135,45,30'luları saymazsak hiç açı yok !

Mars-Jüpiter,Mars-Uranüs açıları mücadeleci ve asi,bağımsız bir yapı.
Satürn'le de olumlu açısı var.Yani o enerji engellenmiyor.Tersine o enerji uçup geçici olmuyor sağlamlaşıyor.
Belki de bir şekilde tanınmasına yardımcı olan açı buydu.

Ağır gezegenlerin birbiriyle açılarını yazmadım zaten ağır hareket eden gezegenler bir çok kişide o açılar var..
10-29-2011 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Şanışer
(10-29-2011 02:52 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  tam vaiz açısı, üstten üstten konuşan kişiler incelense büyük çoğunluğunda çıkar. hukuk ,din ,felsefe ve yabancı dil için güzel bir konum.

"üstten üstten konuşan" ne anlama gelir??

bu alıntı bana ait sanırım. vay adam olduk da yazılarımız alıntı - kaynak gösteriliyor :D

merkür jupiter açılarında ; gölge özellik , herşeyi bilmişlik taslamaktır . sanki kendisine vahiy geliyormuş gibi konuşur . peygambervari akıl vermek vs.
jupiter , oalylara geniş bakabilme kapasitesi verir. olaylara en geniş bakabilimek için de tepeden bakmak gerekir. jupiter merkür vaiz açısı olduğundan , insanlara akıl vermeyi vs svebilir. tabi bu durum olumsuz olarak bilmediği şeyleri bildiğini sanmasına veya fikirlerini abartmasına sebep olabilir. hani fildişi kulesinden ahkam kesiyor denir ya o hesap gülücük

jupiterin gölge özelliği herşeyi abartmasıdır . verygood
10-29-2011 10:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

yani her açının gölgesi var . o kadar olur . hem jupiterin gölgesi diğerlerinden iyidir . gülücük

olumlu özellikleri daha fazla gerçekten geniş bilgi birikimine hakim olmak ve kavramları birbirne bağlamak konusnda diğer insanlara göre avantajlı olabilirsin.

geniş birikim konuları hukuk din felsefe ve dil de işine çok yarar.
10-29-2011 11:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

şarkıcıda akrep etkisi fazla gerçekten. nam'ı bile şanı: "şer" gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
10-29-2011 12:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

şu resimde akrepsi bakışlar atmış . kardeşinde de venüsyen bir ifade var bence , bakışları sakin ve yumuşak .

[Resim: 6u3t.jpg]
10-29-2011 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Evet o fotoğrafta gerçekten öyle.
Ama diğer Akrep yoğunluğuna sahip ünlüleri düşününce mesela bir Megan Fox, bir Aaron Stainthorpe,Plütonik bir görünüşünün olup olmadığı konusunda kararsız kalmıştım.
10-29-2011 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

şanışer severim ''sokun bir dörtlük aklıma'' şarkısınıda sık sık dinlerim.

11-05-2011 07:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir