Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

9.Harmonik
Yazar Mesaj
aslankral Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: 9.Harmonik
eski erkek arkadaşımın 9.harmonik haritasında güneşi benim natal haritamın güneş ve derecesiyle ve burcuyla aynı ayıda benim ay burcumla aynı acaba ben onun ruh eşimiyim. eğer öyleyse niye ayrıyız merakta etmiyor değilim.

http://g1206.hizliresim.com/y/w/8wcds.gif
09-18-2012 10:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Benımde ay merkur venus terazıde kavusumda nedemek oluyor kı? gülücük
02-25-2013 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-25-2013 02:15 AM)zeynepece Yazılan:  Benımde ay merkur venus terazıde kavusumda nedemek oluyor kı? gülücük

Arkadaşlar açıkçası 2.harmonik dışında diğer harmonikler üzerine pek kafa yoracak vaktim olmadı, ek olarak başka kaynaklardan bilgilerde bulamadık sanırım foruma eklenmedi -ya da ben göremedim-

2.harmonik konusunda ifade etmiş olmalıyım, PARTNER konusuna 2.harmoniğin daha uygun olduğunu düşünüyorum ki bununla ilgili çevirilerde yapmıştı presence.

3. harmoniğin ve 6.harmoniğin daha pozitif, daha sosyal, şanslı yönlerimize

4.harmoniğin ve 8.harmoniğin ise daha zorlayıcı, gerilimli deneyimlere karşılık gelmesi olası

9.harmoniğin ruh eşine işaret etmesi yorumuna katılamayacağım.
Bir kere ruh eşi kavramına inanmıyorum bunu belirteyim gülücük
Partnerle ilgili 2.harmoniğe bakılması daha mantıklı geliyor, yanılıyorda olabilirim tabii, harmonikler hakim olduğum bir alan değil.

02-25-2013 02:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

(02-25-2013 02:30 AM)Neptunian Yazılan:  
(02-25-2013 02:15 AM)zeynepece Yazılan:  Benımde ay merkur venus terazıde kavusumda nedemek oluyor kı? gülücük

Arkadaşlar açıkçası 2.harmonik dışında diğer harmonikler üzerine pek kafa yoracak vaktim olmadı, ek olarak başka kaynaklardan bilgilerde bulamadık sanırım foruma eklenmedi -ya da ben göremedim-

2.harmonik konusunda ifade etmiş olmalıyım, PARTNER konusuna 2.harmoniğin daha uygun olduğunu düşünüyorum ki bununla ilgili çevirilerde yapmıştı presence.

4.harmoniğin ve 8.harmoniğin ise daha zorlayıcı, gerilimli deneyimlere karşılık gelmesi olası

Partnerle ilgili 2.harmoniğe bakılması daha mantıklı geliyor, yanılıyorda olabilirim tabii, harmonikler hakim olduğum bir alan değil.

Adminim; h2 ile h9 haritam arasında benzer konfigürasyonlar oluştuğunu söyleyebilirim.

Bir kaç örneğin de h2 ve h9 haritalarının çok farklı olmayan görünümler oluşturduğunu gördüm. Her iki haritada farklı yerleşimler oluyor olmasına ama haritayı bütüncül bir şekilde yorumlamaya kalkıştığımda, kısmen haritaların görüntüleri farklı da olsa iki haritanın da birbirinden çok farklı yorumlar oluşturduklarını söyleyemem.

Gerçi incelediğim örnek sayısı çok fazla değil, bir çok haritaya bakıp daha doğruya yakın bir değerlendirme yapabiliriz.

sen de kendi haritana bir baksana adminim, acaba h2 ile h9 haritaların arasında benzerlik oluşuyor mu ?
02-25-2013 11:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-25-2013 11:02 PM)Presence Yazılan:  
(02-25-2013 02:30 AM)Neptunian Yazılan:  

Adminim; h2 ile h9 haritam arasında benzer konfigürasyonlar oluştuğunu söyleyebilirim.

Bir kaç örneğin de h2 ve h9 haritalarının çok farklı olmayan görünümler oluşturduğunu gördüm. Her iki haritada farklı yerleşimler oluyor olmasına ama haritayı bütüncül bir şekilde yorumlamaya kalkıştığımda, kısmen haritaların görüntüleri farklı da olsa iki haritanın da birbirinden çok farklı yorumlar oluşturduklarını söyleyemem.

Gerçi incelediğim örnek sayısı çok fazla değil, bir çok haritaya bakıp daha doğruya yakın bir değerlendirme yapabiliriz.

sen de kendi haritana bir baksana adminim, acaba h2 ile h9 haritaların arasında benzerlik oluşuyor mu ?

dün gece sadece kendi h2 ve h9 haritalarımı karşılaştırabildim ve hiç benzerlik göremedim.

02-26-2013 04:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

hımm. incelediğim bir kaç haritanın h2 ve h9 haritaları benzer çıkmıştı. Aslan kalpli de benzerlik yakalamış. Neptunian'ın haritası şimdilik istisna olarak duruyor.

h4; h2'nin h2'si, h6; h2'nin h3'ü şeklinde ele alabiliriz sanırım.

h1 de a ve b gezegenleri arasında oluşan x açısı, h2 de 2x, h3 de 3x olur...

x açısı kavuşum (natal)
2x açısı opposite (h2)
3x açısı trine (h3)
4x açısı kare (h4)
5x açısı quintile (h5)
6x açısı sextil (h6)
7x septile (h7)
8x yarım kare (h8)
9x novile (h9)
10x decile (h10)
11x undecile (h11)... olarak devam ettiği kabul ediliyor.

aslında bir kaç örneğimiz daha olsa, h2 ve h9 görünümlerinin yorumlamasını yapmaya çalışabiliriz.

h9 haritasının eğlenceyi yayma becerisini ve kişinin eğlence kavramına yaklaşımını gösterdiğine dair yorumlar olması lazımdı.
02-26-2013 08:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-26-2013 08:39 PM)Presence Yazılan:  hımm. incelediğim bir kaç haritanın h2 ve h9 haritaları benzer çıkmıştı. Aslan kalpli de benzerlik yakalamış. Neptunian'ın haritası şimdilik istisna olarak duruyor.

h4; h2'nin h2'si, h6; h2'nin h3'ü şeklinde ele alabiliriz sanırım.

h1 de a ve b gezegenleri arasında oluşan x açısı, h2 de 2x, h3 de 3x olur...

x açısı kavuşum (natal)
2x açısı opposite (h2)
3x açısı trine (h3)
4x açısı kare (h4)
5x açısı quintile (h5)
6x açısı sextil (h6)
7x septile (h7)
8x yarım kare (h8)
9x novile (h9)
10x decile (h10)
11x undecile (h11)... olarak devam ettiği kabul ediliyor.

aslında bir kaç örneğimiz daha olsa, h2 ve h9 görünümlerinin yorumlamasını yapmaya çalışabiliriz.

h9 haritasının eğlenceyi yayma becerisini ve kişinin eğlence kavramına yaklaşımını gösterdiğine dair yorumlar olması lazımdı.

Birkaç kişinin daha H2 ve H9 haritalarına baktım.
Benzerlik olanda gördüm, olmayanda gördüm.

Yukardaki tabloyu mantıklı bulduğumu söyleyim.
Ve bu tablonun mantığına göre, H2 zıt açıyı, H9 ise 40 derecelik novil açıyı ifade ediyor.

40 derece ve katlarının (80 ve 160'lık açılar) doğaları hakkında daha net fikrimiz olsa iyi olurdu.

02-27-2013 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
virgotaurus Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip

Rep Puanı: 18

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama Vedic haritasında 9.harmonik Navamsa haritası oluyor. Astro.com da harmonik haritaya bakılırken sadece "Options" kısmında "Zodiac"; "Tropical" yerine "Sideral" seçilirse Vedic sisteminde Navamsa haritası çıkarılabilir...
11-20-2017 02:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir