Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4.Harmonik
Yazar Mesaj
Presence
Kayıtsız

RE: 4.Harmonik
Bence ilgilenmek istediğiniz bir dal seçin. Ve onda ilerleyin.

Bir bilim dalı boşuna yan dallara ayrılmaz. Her biri uzmanlık ister. Ve siz genel çalışıyorsanız konuların genel hatlarına hakim olursunuz. Bu da sizden detay isteyen biri karşısında zorluk çekmenize neden olabilir. Halbuki bir alan seçer ve o alanda ilerlerseniz, ilgilendiğiniz alan konusunda hakimiyetiniz artar.

Örneğin, her doktor kalp ameliyatı yapamaz. Neden? Öğretmiyorlar mı? Belki öğretiyorlar ama her işi uzmanına bırakmak gerekir.

Tavsiyem özel bir alan seçin ve o alanda ilerleyin.

ayrıca tanıdığınız insanların haritalarını da yorumlamaya çalışın. Haritalarına bakmadan sizde oluşan değerlendirmeler muhakkak vardır. Daha sonra ise haritalara bakıp daha önceden birebir etkileşim sayesinde oluşmuş bakış açınıza astrolojik bir dayanak oluşturabiliyor musunuz bakabilirsiniz.

Ben mesela, arkadaşlarımın haritalarına bakıyorum fakat onlara hiç haritalarından fal gibi bahsetmiyorum. Söyle diyorlar ama söylemiyorum. Çünkü gözlemleme safhası halen devam ediyor. Açının doğasının nasıl çalıştığını gözlemlemek için bunu yapmak zorunda hissediyorum.

Ve bir işaret gördüğüm zaman işte bu diyorum.

Maksat o insanlara en uygun tavsiyeleri verebilmek. Bunun için de iyice gözlemlemek gerekir. Yoksa sen şu burcusun özelliklerin şunlar dediğim zaman inanın hiç bir faydası olmuyor, fal gibi algılıyorlar. Ben falcı değilim. Astrolojinin psikolojiyle işbirliği yaparak daha verimli olabileceğini düşünüyorum.

Psikolojik değerlendirme yapabilmek için gözlem yapmak (analiz) ve daha önceden oluşmuş sonuçları (ampirik sonuçları) karşılaştırmak gerekir.

Genel anlamda astrolojiyi kullanırsak yanılma payımızın çok artacağını düşünüyorum.
06-21-2012 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

eylülmavi senin h4 haritanı da yorumlamaya çalışacağım bugün. Biraz gecikti. kusuruma bakma çiçek
06-21-2012 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Eylülmavi'nin H4 haritasında güneş kova burcuna yerleşmiş boğadaki venüs-merkür-mars ile kare açı oluşturuyor.

Öncelikle güneş kare merkür-venüs bağlantısını yorumlamaya çalışalım:

Tekrar etmek gerekirse natalde güneş ile merkür ve venüs arasında kare açının oluşması mümkün değil.

Eylülmavi'nin venüsünün ve merkürünün boğa olması biraz fazla maddiyatı düşündüğünü ve kovayla özdeşleşen özgür kişiliği ile çatışma halinde olduğunu gösteriyor.

Biraz burada duralım ve güneş kova ve venüs-merkür boğa birlikteliğinden oluşan çatışmanın nasıl sonuçlar oluşturabileceğini kurgulayalım:

Eylülmavi'nin güneşi yaydaki jüpiter ile olumlu bir görünüme sahip. Merak dürtüsü gelişkin ayrıca kendisini mutlu edebilecek kadar zekasını kullanabilen zeki bir kişi olabilir.

Ama boğadaki merkür-venüs kavuşumu Eylülmavi'nin maddi sıkıntı çekmemek adına gereğinden fazla somut düşünmesine neden olabilir. Bu kadar fazla somut düşünmek, ihtiyacı olan özgürlüğü ve genişlemeyi engelleyebilir. Çünkü hayatın eğlenceli yanlarını, kendisini sağlama almak adına ertelemek zorunda kalabilir.

Sorunların daha çok, kendisine eğlenmek için zaman ayırmamasından kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Ki yükseleni oğlak olan bir başak burcu mensubu olarak sorumlulukları yerine getirme konusunda bir sıkıntısı olmayacağını söyleyebiliriz. Fakat hayat sadece sorumlulukları üstlenmekten, görevleri yerine getirmekten ibaret değildir. İnsanın biraz olsun eğlenmeye, hayatın tadını çıkarmaya ihtiyacı var.

Merkürün mars ile birleşmesi de Eylülmavi'ye aktif bir zihin verebilir. Özellikle bu gezegenler toprak burçlarından birine yerleştiği için hayatını pratik bir şekilde düzenlemek hiç de zor olmasa gerek Eylülmavi için.

Fakat Eylülmavi'nin daha çok hayatın zevkli yönlerine yönelmesi örneğin duygusal ilişkiler kurması hayatı Eylülmavi için daha keyifli bir hale getirebilir.

Dikkat edilirse, Eylülmavi'nin h4 haritasında su elementi eksikliği var. Ayrıca ay kare satürn açısı da Eylülmavi'nin duygularını içinde yaşadığını, dışarıya yansıtmak istemeyebileceğini gösteriyor.

Nataline göre Eylülmavi'nin ayı balık burcunda. Bu yerleşim Eylülmavi'nin oldukça hassas bir yapısının olduğunu ve incinmemek için duygularını yansıtmadığını gösteriyor olabilir.

Nataline göre güneş ile neptün arasında oluşan kare açı da, sürekli hayal kuran, belkide hayallerde kaybolan bir kişiliği gösterir. Fakat duygusal olarak tatmin olabilmek, hayalleri gerçekleştirmek için incinmek pahasına somut adımlar atabilmek gerekir.

Fazla somut ve katı bir şekilde davranması eylülmavi'nin hayalinde oluşan isteklerin gerçekleşememesini doğurabilir.

Natal'e göre terazi burcundaki mars Eylülmavi'nin bir partner arayışında olduğunu gösteriyor. Ayrıca h4'e göre venüs ile marsın da kavuşum yapması hem istekli hem de bu isteğin peşinden gidebilecek bir yapıda olduğunu gösteriyor.

Fakat h4 e göre oluşan ay-satürn açısı duygularını açığa çıkartmakta zorlanabileceğini, duygularını ifade edebilme yollarına başvurması gerektiğini gösteriyor olabilir.

Ayın uranüs ile uyumlu görünümü eylülmaviye duygularının çabuk farklılaşabileceğini, yani duygusal dalgalanmalar yaşayabileceğini ama bunları yansıtmayı öğrenmesi gerektiğini gösteriyor olabilir. Çünkü ay satürn tarafından engellenmiş gözüküyor.

Ay-jüpiter kavuşumu da duygularının zenginleşebileceğini gösteriyor. 9. evde kavuşan ay ile jüpiter eylülmavi'ye ruhsal güç ve kendi kendisine rehber olabilen bir yapı kazandırmış olabilir.

Bu açıdan düşününce eylülmavi kendisiyle başbaşa olmaya alışmış aynı zamanda duygusal paylaşım kurabileceği bir başka insanın özlemini çekiyor olabilir.

h4 haritasına göre eylülmavi teknik konulara, matematiğe ve pratik öğretilere yetenekli olabilir ve bu yeteneğini kullanabileceği bir meslek seçebilir. satürn-mars-neptün arasında oluşan toprak burçlarındaki büyük üçgen açı kalıbı ve neptünün 10. eve yerleşmesi, eylülmavi'nin meslek hayatıyla fazla ilgili olabileceğini gösteriyor. (zaten eylülmavi ziraat mühendisi, toprakla alakalı bir işle uğraşıyor. )

Eylülmavi'nin nataline tekrar dönecek olursak 8. evinde bulunan satürn, ona ilişki kurma zorluğu getirebilir. merkür-venüs-mars-plüto'nun terazide birleşmesi de ilişkilere girmeye istekli bir kişilik oluşturabilir. Eril ve dişil yapısının uyumlu olduğunu söyleyebiliriz fakat hayalleriyle kişiliği arasında oluşan sorunlar ilişkilerde zorluklar çıkartabilir.

Eylülmavi ilişkilerde muhtemelen baskın olmaya eğilimli olabilir fakat arzularını duygusal bir temelde dile getirdiği taktirde istekleri daha rahat yerine getirilebilir, hayatın zevklerine daha rahat ulaşabilir.

Nataline göre akrepteki k.a.d. ile birleşen uranüs ve ay ile de oluşan uyumlu açı eylülmavi'nin cinsel arzularını yükseltebilir ve doyum veren bir cinsel yaşamının olmasını isteyebilir.

Bilinçaltındaki cinsel imgelenimin artması, sağlıklı cinsel deneyimin yaşanmasının önüne geçebilir. Fakat oluşan imgeleri sağlam bir ilişkide fantezi olarak açığa çıkartabilirse cinsel karmaşanın önüne geçebilir.

Cinsel tabular belki eylülmavi'ye zorluklar getirebilir. Baskılanmış cinsel dürtüler bu açıdan kişiye zarar verebilir. Cinsellik doğal bir ihtiyaçtır ve bazen toplumsal yönlendirmeler sonucu kişi bu özelliği sanki kendisinde yokmuş gibi inkar edebilir. Halbuki düzenli bir cinsel yaşam kişinin bedenini doyurabilmesi açısından önemli.

Hayatın zevklerini yaşamak için daha az kontrol, daha çok akışa yönelmek ve fazla baskıcı ve ısrarcı olmamak gerekir.

Hayat bir sınavdır fakat, hayat katı ahlaki kuralları olan bir yer olmamalıdır. Katı kuralların, insanın psikolojisini ne ölçüde zarar verdiğini görebilmek için eski davranışlara, eski eğilimlere, eski alışkanlıklara tekrar bakılabilir. Değişmesi gereken veya esnetilmesi gereken özellikler saptanabilir.

H4'e tekrar dönecek olursak k.a.d. aslan burcuna yerleşmiş. eylülmavi isteklerinin peşinden giderek; kendi öz değerini oluşturacak olan ve değişmesi gereken eski katı değerleri bıraktığı taktirde (fazla talepkar olmamak koşuluyla) aradığı aşkı belki bulabilir. Önemli olan kendisine uygun olan daha esnek değerleri net bir şekilde ayırt edebilmesi ve bu değerlere uygun hareket edebilmesidir.

Natal K.A.D'ın akrep olması da eylülmavinin kendisini dönüştürebilme ve iyileştirebilme potansiyelinin olduğunu gösteriyor. Eylülmavi oluşan sorunlara karşı oldukça pratik çözümler üretebilme yeteneğine sahip olabilir.

umarım yanlış yorumlamamışımdır.

saygılar eylülmavi çiçek
06-21-2012 06:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

tekrar merhabalar herkese, özellikle İmpromotive sana, kulaklarımı çınlatmışsın bakıyorum. sabahtan dışardaydım, geldim dinlendim internete girdim. kpss atamaları var ya onun peşindeyim, tutuştu paçalarımdil çýkarma yazdıklarını da tekrar tekrar okudum, sindirdim, düşündüm taşındım..... ve senden korkmaya başladım, beni görmedin ama beni benden iyi biliyorsun.

yazdıklarının her bir cümlesi doğrualkis alkış alkış alkış... bravo bravo bravoçiçek
nerden başlasam bilemedim, güneş balık beni hakikaten yoruyor mu desem, millet bana jandarma diyor, çalışacağın insanlarla iyi geçinmezsin milletin donunu başına giydirirsinutangaç bu sivri dilinle kocanı da öldürürsün, kalp sektesinden... ama bana yapılan eleştirilerde iyiniyet sezmezsem direk sivri dilim açılıyor hatta sen bana "kılıç gibi sözleri kullanırsın" demiştin, hatırlıyor musun? aynen öyle. sakin durayım diyom yok bir şey kızmayım bakıyom olcak gibi değil. şimdi çok tanımadığım insanlara eleştirim olmaz ama yakınımsa nasıl böyle bi hataya düşer, nasıl öyle davranır, yapar eder deyip kızıyorum, ama bu onları çok sevdiğimden, laf sokmak için değil. bazen de tuhaf bi dobralığım tutuyor ama fütursuzca lafları sarfediyorum, bu sefer kesin gıcık olduğum bir şey vardır yada umrumda değildir karşı tarafın kırılıp gücenmesi, tam manasıyla bi umarsızlık, boşvermişlik, duygusuzluk... annem bana böyle vakitlerde ya çok fikirsizsin, düşüncesizsin, gaddarsın, yada çok orjinalsin. böyle vakitlerde biraz delibaşlık yaptığımı düşünüyom, daha doğrusu dürüstlük bence. çünkü genlde insanlarla uyumlu olurum yada olmaya çalışırım. dediğin gibi kendim gibi olmadığımı asıl mine'nin bu zamanlarda ortaya çıktığını görüyorum. aslında sessiz, sakin, ciddi, etrafı sürekli tarayan, yaralamaya çalıştıklarında canlarına okuyan ve bunu gözü kapalı yapabilecek kadar cesur biri omak isterdim. maalesef ki böle değil. bu tarz çıkışlarım da insanlara tabi tuhaf geliyor, heralde morali bozuk diyorlar. toleransım düşüyor insanlara, şu geçiyor içimden 'niye ben onları idare ediyorum ki biraz da onlar yapsın aynı şeyi'

uyuma gelince lk defa girdiğim ortamda pek rahat olamam
, 10 dakka suskunum sonra açılıyom arap atı misali... hiç sevmediğim, tarzım olmayan bir yerde de asla yüzüm gülmüyor. naparsam yapayım beceremiyorum, aklım 50 yere bölünüyor ruhum işkence altında... neden böylesin denince de kafama gül takıp gezesim geliyor: bizim evde deli var, tepesinde gülü varkoptum.w herkes samimiymiş, sıcakmış, lafçıymış. ben herkes gibi olmak zorunda mıyım! niye millete uyan ben oluyom da onlar olmuyor? kendim hakkında çok konuşmayı sevmiyorummm, anlattığım şeyler sadece onların bilmelerini istediğim kadarıdır. bu kendim hakkında dedikodu yapmak gibi bir şey. en iyisi örnek vermek sanırım: evli değilim, sorumluluğunu kaldırabilir miyim bilmiyom, kendime güvenemiyom, çünkü sıkılan bi tipim, evlencez 2 ay sonra sen git yenisi gelsin mi diyim yada ben biraz gideyim kafam değişsin, seni özlerim öyle gelirim desem kim kabul eder ki? ben bunun farkındayım, ev işlerini de sevmiyom napcaz?

konu komşu akrabalar niye evlenmiyon isteyen mi yok yazık pek de güzelmiş (güzel sayılır, kör değil, topal değil, kimse çalmadı mı kapısını?) eee bizim aklımızda olsun görücü geliriz belki aman geç kaldınızsimdi-kızdım

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
06-21-2012 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

ilk defa girdiğim yerde rahat olamıyom dedim ya eğer orda biri bana çok sessizsin azcık konuş insanlar sesini duysun falan filan deyip üstüme gelirse ve her konuşmanın sonunda bana laf atılırsa YA SUSARIM yada AĞZIMI Bİ AÇARIM KİMSE KAPATAMAZ ama BEN İSTEDİĞİM ZAMAN AÇARIM. sustuğum vakit yüzümden herşey anlaşılır zaten. gözlerinle adamı dövüyon derler. bana saygı gösterilmemesi çok canımı sıkar.

Güneş kare ay açısı sizin içgüdüsel, hissi davranışlarınızın kişiliğiniz ile çelişkili bir halde olabileceğini demişsin, öyle valla. sabrediyorum bazı şeylere ama doğrumu yapıyom bilmiyom, herhangi bir şeye tepki veriyom sonra ben bunu yapmazdım, niye yaptım neye canım sıkıldı ki diye düşünüyom. tam tersi de oluyor, sessiz kalmam lazım tek bir kelime ediyom haydaaa buyrun cümbüşe. sonra da keni kendime söylemezsem çatlardım, iyiki söyledim, ben böyleyim diyorum:D hangisi benim ben olmalıyım bilmiyom

06-21-2012 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

ellerine sağlık, yine gece gece yordum seni İmpromotive, tek kelimeyle harikasın, yağdırıyorsun, Allah versin ne diyimçiçek

06-21-2012 08:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Teşekkür ederim izmir3535.

Bu güzide eser size ve ihtiyacı olanlara ithafen gelsin...

Kendinize çok iyi bakın. çiçek

SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL,SÖYLESEM TESİRİ YOK
Beyhude gamlanma divane gönül
Cümle alemin rızkını veren vardır
Yaptığın hatayı görmüyor sanma
Kalpte gizli en derin sırları bilen vardır

Mal-ı emlakım var deyu güvenme
Arkam var deyu dayanma
Sırt üstü insanı yere varan vardır

Beyhude gamlanma divane gönül
Cümle alemin rızkını veren vardır

Derdime vakıf değil canan
Beni handan bilir
Hakkı vardır şad olanlar
Herkesi şadan bilir

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil
Çektiğim alamı bir ben birde Allah’ım bilir
06-21-2012 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Şimdi ben bu cahil halimle anlamadım ne demek bu harmonik yani mücadele ettiğimiz yer??
Bir açıklama yok mu iyi kötü [Resim: acaba.gif] ben doğru yanlış bakınsam
bende uçurtma var heralde güneş oğlakta filan [Resim: acaba.gif] ben şimdi iş alanında mı mücadele ediyorum yaniiiiii ne demek bunlarrr

06-21-2012 10:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

haritanızı parçalarsanız ve her biri için bir tanım yapıp, tanımları birleştirirseniz sonucunda yaptığınız yorum size daha ayrıntılı bir tarif verir.

oğlak diyince insanın aklına iş mi gelir sürekli?

mesela benim burcum oğlak ama siz beni bir ikizler erkeği gibi algılayabilirsiniz.

astrolojik sembolleri tanımlarıyla değil; enerji düzeyinde değerlendirirseniz haritaları daha kolay okuyabilirsiniz.

burçlar, gezegenler, açılar yani haritadaki her veri bir enerji çeşididir.

her veri bir simgedir, bir doğası ve astrolojik KADER için anahtar bir levi, vardır.

mesela haritada kare açı eksikliği kişiye irade eksikliği, karşı koyamama özelliği verebilir. kare açılar zorlanmayı, çatışmayı temsil ediyor. ve sonucunda bir bütün ve dengede veya dengesiz olan haritayı veriyor.

1. ev ne demek, oğlakla koç çatışırsa ne olur, oğlakla terazi çatışırsa ne olur. güneş 6. evde ne olur gibi uyumlu veya uyumsuz enerjileri doğalarına uygun yorumlamak için haritayı aynı resimi parçalara ayırır gibi ayırmayı deneyin.

biraz şizofren işi ama böyle :(

ukalalık ettiysem özür dilerim aðla... çiçek
06-21-2012 10:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

yok ukalalık anlamadım [Resim: normalgulucuk.gif]
sadece bazı burçların daha çok üzerine düşüp, daha çok şeylerini biliyorum