Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4.Harmonik
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: 4.Harmonik
harmonik 4 haritam büyük üçgen bütün gezegenlerle.bi t kare bi güneş mars zıt açı

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
01-31-2012 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
izmir3535 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

yanlış görmüyorsam 3tane büyük kare açı var. bunu bana yorumlayabilir misiniz lütfen [IMG=http://img201.imageshack.us/img201/8862/astro29gw01mine78223324.gif][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

http://i.hizliresim.com/4RkqNL.gif
06-21-2012 01:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

Tekrar selam izmir3535.

4. harmoniğinde değişken burçlar arasında oluşan büyük kare gözleniyor.

genel olarak ele aldığımız taktirde değişken burçlar arasında oluşan büyük kare açı kalıbı; değişkenlik, kararsızlık, huzursuzluk ve değişen şartlara uyum sağlayabilme özellikleri verebilir.

açıların hepsini tek tek yorumlamak biraz uzun sürebilir, özetleyerek yorumlamaya çalışalım:

4. harmonik harita, bireyin gelişimi için yaşaması gereken zorulukları gösteriyor.

4. harmoniği yengeç-oğlak aksı gibi düşünebilirsiniz. Yengecin duygusal gelişimi, hayatın zorunlu ve zorlu görevleriyle sağlanır. Yengecin duygusal açıdan büyümesi ancak oğlak burcunun karşılaştığı zorlukların deneyimlenmesi sayesinde tamamlanır.

Bu açıdan ele alırsak, 4. harmoniğin neden zorlukları veya mücadeleleri içerdiğini daha rahat anlayabiliriz.

Haritanızda gözüken değişken burçlar arasında oluşan büyük kare size değişen koşullar karşısında uyumlu olma zorluğu getirebilir. Daha açık bir ifadeyle, uyumlu olmayı öğrendiğiniz taktirde hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Ayrıca güneşin, ayın ve merkürün büyük karenin köşelerini oluşturması da, sizin uyumlu olmakta zorlanabileceğinizi gösteriyor olabilir.

venüs'ün başak burcunda olması sizin eleştirel bir yanınızın olduğunu ve bu özelliğinizin uyumlu olmayı engelleyebileceğini gösteriyor olabilir.

dikkat ederseniz, ay kare venüs ve güneş karşıt venüs açıları oluşmuş harmonik haritanızda.

karşıt açılar daha çok aynı anda gelişen ve mecbur olarak ancak birini seçmek zorunda kalacağınız bir durumu ifade ediyor.

Harmonik haritada güneşiniz balık burcunda görünüyor. Bu sizin çevre koşullarına karşı hassas bir yapınız olabileceğini ve etkilendiğiniz her rahatsız edici durumda ya hassas yapınıza sığınabileceğinizi ya da eleştirel bir üslupla kendinizi savunabileceğinizi gösteriyor olabilir. Bir seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz kendinizi. Ya eleştireceksiniz ya da içinize kapanacaksınız.

Harmonik haritada ayınız ile venüsünüz arasındaki kare açı da eleştirilerinizin size duygusal açıdan geri bildirildiğini, belki bu tavrınızdan ötürü rahatsızlık duyabileceğinizi gösteriyor olabilir.

Fakat güneş ile kare açı yapan ay da, sizin iç dünyanızda eleştirmeniz gereken bir durumda neden sessiz kaldığınızı veya eleştirmemeniz gereken bir durumda neden kendinizi tutamadığınızı sorgulamanıza neden olabilir.

Güneş kare ay açısı sizin içgüdüsel, hissi davranışlarınızın kişiliğiniz ile çelişkili bir halde olabileceğini ve bu yüzden başkalarına karşı tolerans göstermekte zorlanabileceğinizi gösteriyor olabilir.

Güneş kare merkür açısı da (natalde normalde böyle bir açı oluşamaz) kendinizi ifade ederken, kişiliğinizi tehlikeye atacak durumlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Sivri dilli biri olabilirsiniz ve bu yapınız size zarar veriyor olabilir.

Natal haritanıza baktığımız zaman venüs ve neptün arasında oluşan kare açı ayrıca güneş ve neptün arasında oluşan karşıt açı da, olmak istediğiniz gibi olamama, davranmak istediğiniz gibi davranamama çelişkisini oluşturabilir.

Venüsünüz aslan. Bu yerleşim, bir nebze kendi duygularınızı diğer insanların duygularından daha fazla önemsiyor olabileceğinizi gösteriyor.

Biraz empati kurarak karşınızdaki insanın da sizin üzüldüğünüz kadar üzülebileceğini ya da belkide daha fazla üzülebileceğini düşünmeniz gerekir.

Eleştirileriniz belki karşı tarafı yaralıyordur ve aynı durumla siz karşılaştığınız zaman ise sivri dilinizi kullanmak isteyebilirsiniz.

Tekrar harmonik haritaya dönecek olursak; eleştirmemeyi denerken zorlandığınızı hissediyor olabilirsiniz. Güçlü bir dürtü sizi rahatsız eden koşullara karşı kendinizi savunma ihtiyacı oluşturuyor olabilir. Ve böyle davranmak veya davranmamak arasında seçim yapmak zorunda hissediyor olabilirsiniz kendinizi.

Yorumlamam ne kadar doğru bilmiyorum fakat şayet doğruysa biraz özeleştiri yaparak eleştirmek zorunda kaldığınız durumları sorgulayabilir ve neden eleştirmek zorunda kaldığınızı anlayabilirsiniz. Sorun her zaman çevreden kaynaklanmıyordur. Çevre ruhsal gelişimimizi sağlamak amacıyla var olur. Her insan aynı çevresel koşulları yaşamaz çünkü birey olarak karşılaştığımız çevreler bizim iç yapımızla doğrudan alakalı.

Harmonik haritanız sizin biraz iç gözlem yapmanızı, uyumlu davranabilmeniz için eleştirinin ölçüsünü azaltmanızı ve detaylara olan bakışınızın eleştiriyi doğurduğunu gösteriyor olabilir. Biraz daha bütünleyici veya sentezleyici bir şekilde koşulları değerlendirmeniz size belki fayda sağlayabilir.

NOT: Ben böyle astrolog gibi yorumluyorum fakat işin aslı yanlış yorumlayıp yorumlamadığımı görmek istiyorum. Şu ana kadar öğrendiğim astrolojiye dair olan bilgiler referansıyla ancak bu şekilde yorumlama yapabiliyorum. Size uymayan, katılmadığınız yorumları belirtirseniz, beni böyle fütursuzca yorum yapmaktan alıkoymama yardımcı olursunuz.

Saygılar sunuyorum, kendinize çok iyi bakın.
06-21-2012 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(10-26-2011 09:01 PM)eylülmavi Yazılan:  benim mücadele gücüm, anladığı kadarıyla natalmdeki mars-pluto kavuşumdan gelişyor..

h4 de de, topak grubunda büyük üçgen var, üçgenin bir köşesinde mars-pluto kavuşumu..

h4;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...=&rs=0&ast=

impromotive bende yorum isitiyorum gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
06-21-2012 09:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

impromotive'in yorumundan parçalar alarak kendi 4.harmaoniğimi yorumlamaya çalışacağım.

Alıntı:-4. harmonik harita, bireyin gelişimi için yaşaması gereken zorulukları gösteriyor.
-Satürn Yengeç-Jüpiter Koç-Mars Terazi/Plüto Terazi T-Karesi var.
Bunlar öncü burçlarda en başlıca zorluk girişken olamamam,birşeyleri eyleme dökememem,liderlik edememem.
Fokal gezegen Satürn de destekliyor bunu.

Alıntı:-karşıt açılar daha çok aynı anda gelişen ve mecbur olarak ancak birini seçmek zorunda kalacağınız bir durumu ifade ediyor.

Mars Terazi-Jüpiter Koç Mars Terazi'de pek güçlü değil.Diplomatik olmayı abartarak savaşkanlığı kaybetmek mi,yoksa savaşarak ''gelişim''i sağlamak mı?

Venüs Yay-Neptün Oğlak burada ise ilişkilerde risk almak(Yay-Ateş) ve temkinli olma,güvence(Oğlak-Toprak)ikilemi var.

Venüs Yay-Güneş İkizler :Yay-İkizler nasıl bir karşıtlık oluşturabilir?

Güneş İkizler:Kararsız bir insanım ve sıkıntılarını yaşıyorum.Birkaç şey bileyim derken sıfır bilgiyle kalakalıyorum.
Güneş Neptün kavuşum,natalda da Güneş-Neptün bağlantısı var,eleştiriye gelememe,içine kapanma,bambaşka bir dünyada yaşama..var.
06-21-2012 10:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

(06-21-2012 09:47 AM)eylülmavi Yazılan:  
(10-26-2011 09:01 PM)eylülmavi Yazılan:  benim mücadele gücüm, anladığı kadarıyla natalmdeki mars-pluto kavuşumdan gelişyor..

h4 de de, topak grubunda büyük üçgen var, üçgenin bir köşesinde mars-pluto kavuşumu..

h4;

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...=&rs=0&ast=

impromotive bende yorum isitiyorum gülücük

yeni kalktım ama söz yorumlamaya çalışacağım eylül. (aklımda)

bir de yorumum için keşke izmir3535 doğru veya yanlış deseydi. (biraz güven tazelerdik acaba)
06-21-2012 12:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

(06-21-2012 10:47 AM)Mahinur Yazılan:  impromotive'in yorumundan parçalar alarak kendi 4.harmaoniğimi yorumlamaya çalışacağım.

Alıntı:-4. harmonik harita, bireyin gelişimi için yaşaması gereken zorulukları gösteriyor.
-Satürn Yengeç-Jüpiter Koç-Mars Terazi/Plüto Terazi T-Karesi var.
Bunlar öncü burçlarda en başlıca zorluk girişken olamamam,birşeyleri eyleme dökememem,liderlik edememem.
Fokal gezegen Satürn de destekliyor bunu.

Alıntı:-karşıt açılar daha çok aynı anda gelişen ve mecbur olarak ancak birini seçmek zorunda kalacağınız bir durumu ifade ediyor.

Mars Terazi-Jüpiter Koç Mars Terazi'de pek güçlü değil.Diplomatik olmayı abartarak savaşkanlığı kaybetmek mi,yoksa savaşarak ''gelişim''i sağlamak mı?

Venüs Yay-Neptün Oğlak burada ise ilişkilerde risk almak(Yay-Ateş) ve temkinli olma,güvence(Oğlak-Toprak)ikilemi var.

Venüs Yay-Güneş İkizler :Yay-İkizler nasıl bir karşıtlık oluşturabilir?

Güneş İkizler:Kararsız bir insanım ve sıkıntılarını yaşıyorum.Birkaç şey bileyim derken sıfır bilgiyle kalakalıyorum.
Güneş Neptün kavuşum,natalda da Güneş-Neptün bağlantısı var,eleştiriye gelememe,içine kapanma,bambaşka bir dünyada yaşama..var.

Biliyorsunuz ki natalde güneş ile venüs birbirinden çok fazla ayrılamazlar. Aynı durum merkür için de geçerli. (Ya aynı burca, ya bir önceki burca veya sonraki burca yerleşirler.)

Sorunu cevaplamaya çalışayım Mahinur:

Harmonik haritanda güneşin ikizler burcuna yerleşmesi kişiliğinin; bilgi alışverişinden, yeni bilgiler edinmekten keyif aldığını gösterebilir. Fakat venüsünün yay burcuna yerleşmesi edindiğin bu bilgilerin gerçekte ne anlam ifade ettiğini düşünmene neden olabilir. Bir yandan bilgi alırken öte yandan elde ettiğin bilginin felsefi altyapısını öğrenmek isteyebilirsin.

Takdir edersin ki ikizler burcu elde ettiği bilgileri sentezleyerek yeni sonuçlar çıkarma konusunda görevli bir burç değil. İkizler bilgiyi alır, olduğu gibi paylaşır. Yay ise bilgiyi sorgular ve ne anlam ifade ediyor olabileceğini düşünür ve elde ettiği bilgiyi kendi yorumuyla beraber aktarır. (İkizler dedikodu yapma eğiliminde, yay ise spekülasyon yapma eğilimindedir)

Venüsün yay burcunda olması elde ettiğiniz bilgileri toparlayarak sentez yorum yapmak istediğinizi fakat güneş ikizler enerjisiyle harmanlamakta zorlandığınızı gösteriyor olabilir.

Yay burcu gezgin bir burçtur. Bilginin doğru olup olmadığını test etmek ihtiyacındadır.

İkizler burcu (ayrıca başak burcu) analitik yaklaşımla gerçek bilgiyi ararken Yay ise ampirik yaklaşımla bilginin gerçek olup olmadığını sorgular. Ampirik yaklaşım; zaman içinde sınanmış teorilerin pratik bir şekilde uygulanmasını kolaylaştırırken kişiye hız ve zaman kazandırır. Oysa analitik yaklaşım, teorileri tek tek inceleyip hesaplayarak kesin sonuçlar elde etmeye yöneliktir.

Harmonik haritanda güneşinin ikizler burcuna yerleşmesi ve venüs ile de karşıt açı yapması sizin bilgiyi tek tek öğrenirken felsefi altyapısını da öğrenmek istediğinizi veya bilginin felsefi altyapısıyla ilgilenirken detayları hesaba katamadığınızı, gösteriyor olabilir.

Şayet yorumum doğruysa tavsiyem elde ettiğiniz bilgileri deneyerek gerçekte ne işe yaradığını, nasıl bir anlamı olduğunu görebilirsiniz.

Örneğin; diyelim iki yıldır astrolojiyle ilgileniyorsunuz. şu ana kadar elde ettiğiniz astrolojik bilgilerin ne kadarının doğru ne kadarının yanlış olduğunu insanlar üzerinde test edin.

çevrenizdeki insanların haritalarını yorumlamaya çalışın.

Bu size elde ettiğiniz bilgilere ampirik bir formül kazandırabilir. Örneğin; bir açının doğasını (diyelim ay kare merkür) bir çok insan üzerinde etkili olup olmadığını inceleyin. Bunun için sizin o insanları gözlemlemeniz ve gözlemlediğiniz davranışların hangi ortak açının sonucu oluştuğunu, sürekli aynı sonucun tekrarlanıp tekrarlanmadığını görebilirsiniz. Bir süre sonra bu örnek açı için sizde deneysel bir bilgi oluşacaktır. İkizler burcunun elde ettiği bilgi sınanmadığı sürece bilgiye sadece salt bilgi olma özelliği kazandırır ve hiç bir şekilde bilginin gerçek olup olmadığını anlayamamanıza neden olabilir.

Neden yay burcu için filozofların burcu denmiş. Çünkü filozoflar elde ettikleri bilgileri sahada kullanarak veya doğrudan sahayı gözlemleyerek deneysel bilgiler edinir.

umarım yardımcı olabilmişimdir. çiçek
06-21-2012 01:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

(06-21-2012 12:52 PM)Lajâ Yazılan:  
(06-21-2012 12:19 PM)impromotive Yazılan:  yeni kalktım ama söz yorumlamaya çalışacağım eylül. (aklımda)

bir de yorumum için keşke izmir3535 doğru veya yanlış deseydi. (biraz güven tazelerdik acaba)

ben derim ben derim.. gülücük 2. harmoniğimi yorumlasan ne iyi olurdu..

tamamdır. 2. harmoniğini çıkar bir bakalım gülücük

ama sırada eylül var ondan sonra seninkini yorumlamaya çalışalım olur mu?
06-21-2012 01:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

karmen2 H4 haritanı eklesene gözkýrpma
06-21-2012 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

impromotive,yorumlarınız çok doğru.Bu bakımdan ünlülerin haritalarını yorumlamaya çalışıyorum.
Astroloji belki de sıkılmayacağım,sıkılsam bile bu sıkıntının en fazla 1-2 gün süreceği tek alan,bilgi.Fakat çok geniş.
Astrolojinin bir alanında çok iyi olmak mı yoksa bütün dalların hepsinden biraz bilmek mi kararsız kalıyorum.
İdealim hepsini en iyi şekilde bilmek ama bu yıllar alır.sürprizzz
06-21-2012 02:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir