Değerlendir:
  • 12 Oy - 4.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Emel Sayın
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Emel Sayın
Emel Sayın doğum haritası

[Resim: astro2gw100emelsayinhw7.th.gif]

Güzellik budur , ses budur , yorum budur , sanatçı dediğin işte budur dedirten özel bir kişilik Emel Sayın.

Yıldızının parladığı dönemde Ses Kraliçesi ünvanı alıyor , pek çok müzik üstadından eğitim alıyor ( şimdikiler gibi iki gazla sahnelere çıkan baldırı çıplaklardan değil )

Neptün Terazi döneminin Türkiye temsilcilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz..

İnternette bulduğum doğum tarihi doğruysa 20 Kasım 1945 doğumlu Akrep burcu.
Jüpiter ve Neptün Terazi burcunda görünüyorlar , Juno ve Chironda Terazi de konumlanmışlar.
Neptünün Terazi burcunda kazandığı anlamın özel bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gerek Neptün gerekse Terazi burcu sanatla doğrudan bağlantılı potansiyellerdir.

Emel Sayın ( doğum bilgisini doğru varsaydığımızda ) Neptün-Terazi kombinasyonunun bağlantıları olup olmadığını kontrol edelim.

Ay - Neptün üçgeni

Merkür - Neptün quintili

Satürn - Neptün quintili

Mesleki Astrolojide bize ipuçları verecek başka bir durumla karşılaşıyoruz.
Transit Neptün Terazi burcunda ilerleyip Akrepe geçtiği dönemlerde yani 15 - 20 yaşlarında kendini müzik eğitimine adıyor ve pek çok üstadtan eğitim alıyor ve yine o yaşlarında sahneye çıkmaya başlıyor.
Bu yıllarda Neptün transitinin KENDİ EV SAHİBİ OLAN Venüsle ( Emel Sayının Natal Venüsüyle ) kavuşum yaptığını görüyoruz.
Ayrıca Emel Sayının sanatsal verimliliğinin ve şöhretinin arttığı dönemde Neptün transitinin Akrepin sonlarında olduğunu ve onun Güneşine dokunduğunu görüyoruz.

Şöyle bir çıkarım yapabiliriz ; doğum haritasında kişisel gezegenleri Neptünden 1-2-3 burç sonraya yerleşmiş olan kişiliklerin sanatsal eğilimlere yönelmesi ihtimali olabilir.
Çünkü bu kişilerin hayallerinin en yüksekte olduğu dönemlerde ( ergenlik + gençlik dönemleri ) Neptün Transiti kişisel gezegenleriyle temas edecektir.

Emel Sayın'ın ses ve yorum güzelliğini Merkür-Neptün quintil açısıyla yada Merkür-Vesta kavuşumuyla açıklayabilir miyiz doğrusu emin değilim.

Bu şarkıyı Muazzez Ersoy'da çok güzel yorumlamıştır lakin bence Emel Sayın bir numara daha iyi verygood

Emel Sayın - Nasıl Geçti Habersiz

10-24-2011 12:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Emel Sayın
mars-pluto kavuşumuda varmış aslanda, 10 orbluk..

benim haritada sanatla dolu, t-neptün ayımın üstüne geliyor, ne yapacağım bilmiyorum, bu güne kadar kendimde hiç bir sanata yönelik faaliyet görmedim..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-24-2011 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

İlk olarak sahneye 17 yaşında çıkıyor.
Doğum haritasında Güneşle Venüs arasında 17 derece var yani Solar Arc Venüsün natal Güneşe dokunduğu sene ilk kez sahneye çıktığını görüyoruz.

10-24-2011 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

bayıldığım seslerden birisi , zevkime de güvenıyorum bu konuda venüs 120 ay , ay 120 merkür gülücük)) öhöm öhöm

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
10-25-2011 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

bende cok seviyorum emel sayini.. sesinden ote hanimefendi yani cok guzel.. incecik zarif bir bayan.. gülücük

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
10-25-2011 11:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Mavi Boncuk filmiyle Emel Sayın a daha da hayran kalmışımdır yeşilçam filmlerinin vazgeçilmezi bence..Arzu Film kadrosu gülücükO filmin replikleri çok komiktir özellikle şeker kamil (zeki alasya ) favorim gülücük
10-25-2011 06:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir