Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Değişken
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Değişken
Değişken Burçlar = İkizler , Başak , Yay , Balık

Değişken burçların ortak özelliklerinden bir kaçı = Adaptasyon yeteneği , zihinsel aktivite , esneklik

10-02-2011 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Değişken
Eğitim , öğrenim konuları en çok değişken burçlarla bağlantılıdır.
İkizler burcu ilköğretimi , Yay burcu yüksek öğretimi , Başak burcu usta-çırak ilişkisi yoluyla öğremeyi sembolize eder , Balık ise ilhamlara açıktır ve sezgiler kanalıyla zihne ulaşan bilgiyle alakalıdır.

* Değişken burçların kendi aralarında yaptığı kare ve zıt açılar zihinsel hiperaktivite ve zeka göstergesi olabiliyor.

10-02-2011 06:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Süreklilik prensibi

Taşı delen suyun kuvveti değil , damlaların sürekliliğidir derler.

Her hangi bir alanda karşınızdaki bir nesneyi , bir insanı , bir olayı etkileyebilmenin ( onun üzerinde bir etki uyandırmanın ) en sağlam yöntemlerinden biri süreklilik prensibinde yatar.

Hikayede olduğu gibi , adamın biri elinde balyozla büyükçe bir kayaya sürekli olarak vurmaktadır.
Kaya yüzlerce vuruşa rağmen tık demez ( sanki adamın o kaya üzerinde etkisi yok gibidir )
Oysa adam belki 500. belki 600.vuruşunda kaya yarılır ve parçalara bölünür.
Kayayı parçalayan kuvvet o son vuruştaki kuvvetmidir ?
Hayır tabiiki , kayanın parçalanmasında her bir darbenin payı vardır.

Benzer bir örnekte elleri ve ayakları bağlı olup sandalyede oturan adamın kafasına sürekli su damlaları düşmektedir. Bir süre sonra o damlalardan her birinin kişinin kafatasını çatlatacak seviyede etkili ve sinir bozucu olması , çin işkencesi dedikleri türdendir.

Değişken burç vurgusu olan kişiliklerin pek çok yeteneğine rağmen bunları somut başarılara yönlendirmesi zor olur çünkü süreklilik prensibini geliştirmek çabasını göstermelidirler.

İkizler , Yay , Balık üçlüsünün çift yöne işaret eden sembollerini , genel kişiliklerinde de görürüz.
Sanki aynı anda iki yöne birden gitme eğilimi taşıyor gibidirler.

Oysa teknik olarak aynı anda iki tavşanı birden kovalarsanız , ikisini de kaçırmanız söz konusu olacaktır.

Değişken burç vurgusu olan kişiliklerin en çok dikkat etmesi gereken ve üzerinde durup çaba göstermesi gereken konulardan biridir , süreklilik prensibi.

10-02-2011 07:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

Bende bir tavsani kovalarken,yolda obur tavsanlari gorunce bu sefer dikkatim dagiliyor hangi tavsani kovaladigimi unutuyorum,.:-). Yukselen ikizlere balik..

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
10-03-2011 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

merkür ; beynin analitik fonksiyonlarını , ayrıntıya odaklanma becerisini anlatır . mekrür bilgiden anlam arama işine yönelmez . hızı sever .
sistemin ilk merkür burcu ikizler ;
bilgiyie maymun iştahıyla yönelmeyi anlatıyor , seri ve kısa vadeli düşünceler , konuşma , kendini ifade etme gücü , yalan söylemek . ikizlerde bilgi kirliliği her zaman vardır .

ikinci merkür burcu başak ; bilgide işe yararlılığı esas alır . sisitem kurmak ve bu sistemle düşünmek . ayrıntılarla takıntıya varan şekilde uğraşmak . özellikle mikro konularla uğraşmak konusnda başarılı olur .

jupiter burçları bilginin başka yönüyle ilglenirler ; onlar bilgiden anlam aramayı bilirler ve bütünü görmeyi başarırlar. ayrıntılarla uğraşmak ve kısa mesafeli düşünceler , jupiter burçlarına göre değildir . jupiter beynin sağ tarafını yönetir.

yay burcunda , karşıt aks ikizlerin topladığı bir çok bilgiden anlamlar aramaya başlarız . uzun ve kapsamlı düşünürüz. ikizlerin çok uğraşmadığı doğruluk gibi kavramlar öne çıkar . felsefe , hukuk ve din gibi , ahlaki yönü olan ve doğruyu arayan uzun zihinsel süreçler başlar veya bütünü daha iyi kavramak için diğer kültür ve dilleri öğrenme ihtiyacı duyulur.

balık burcunda ise artık manevi ve sezgisel öğeler düşüncenin içine karışır . düşü ncelerin içine duyudışı algılar girer . bu durum balık burcunun , ilham alan ve sanatçı yönünü anlatır. beyin , karşıt burç başak gibi sistemli ve ayrıntı odaklı düşünmekte zorlanır . bütünü görür ve subjektif değerlendirmeler ön plana çıkar .
10-03-2011 10:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Tek başına asc burcum değişken olmasına rağmen yöneticinin de değişken jüpi ile bağlantısı var, yalpalıyorum. Sabitlerim bile yetmiyor.. Değişken nitelik gerçekten zor olsa gerek çok yerleşimle.. Bu değişken nitelikle boğulanların genellikle satürn etkililerle dünya yörüngesine tekrar sokulduklarını düşünüyorum, gözlemim bu yönde:D
10-03-2011 02:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Tüm oryantal burçlar köşe evlerimde,değişken burç vurgum var. Ay boğa iyi diyeceğim onuda jüpiter karşıt açı yaparak rahatsız etmiş ben hiç sevmiyorum değişkenliğimi:S
10-03-2011 06:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Burcum değişken başak, ay burç ve yükselen öncü burçlarda gel git aklımla bir karar veririm hemen atılırım sonra..
10-03-2011 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Burc koç öncü yikselen balık değişken ay oğlak ama kovaya daha yakın sabit ama ben kendimi hic sabit hissedemedim bu yasıma kadar ..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
10-03-2011 09:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

balık için aynı şey geçerli değil sanırım güneş ay merkür venüs balık mars başak olan birini tanıyorum yeni durumlara adapte olmakta çok zorlanıyor, geçmişe dair en ufak ayrıntıları hatırlıyor sözlerini tutmaz ama pek gülücük

10-04-2011 02:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir