Değerlendir:
  • 8 Oy - 2.88 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hava
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Hava
Hava Burçları = İkizler , Terazi , Kova

Ortak özelliklerinden bir kaçı = İletişim ihtiyacı , mantık ve zeka , bilgi , yüzeysellik

10-02-2011 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Hava
ikizerdeki bilgi , gündelik ,doğruluk ve felsefe kaygısı gütmeyen ve kısa mesafeli düşüncelere odaklı . öte yandan seri ve işlem kabiliyeti yüksek .

terazi ; daha ziyade iletişiminde olayları çok yönlü gören tarzda , kibar ve zekası daha çok ilişkilere çalışıyor.

kova ise bu grubun en inatçı üyesi . fikirleri daha çok gelecekle ilgili . simgesi ise kovada su taşıyan bir figür .
bu su geleceğin bilgisini anlatır . figür ; geleceğin bilgisiyle kovasını doldurur ve onu dünyaya boşaltır . zaten kova gelecekle , umutlarla ve icatlarla anlatılır .burada şimdiki zamanın veya geçmişin bilgisi yoktur .
10-04-2011 01:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

* Sepherial'in Tutulmalar üzerine yazdığı kitapta , eskiden Kova burcunun sembolünün İNSAN olduğu ifade ediliyordu.

Kova burcunun aklı sembolize ettiğini düşününce mantıklı görünüyor.

10-09-2011 06:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

geçtiğimiz günlerde okan bayülgen 90lar gecesi yaptı, bir sürü unutulup giden sanatçı vardı, birde hiç bir zaman popülaritesini kaybetmeyenler. şöyle 70lerden bu yana bir düşündüm kimler hala çok dinleniyor, albüm yapılıyor.

ajda pekkan - süperstar
tarkan - megastar
serdar ortaç
kenan doğulu
gülşen
hakan peker
hülya avşar
ayşegül aldinç
nilüfer
bülent ersoy
nazan öncel
candan erçetin

hepsinin ortak özelliği güneş burçlarının hava grubundan olması. tarkan ve ajda'nın yükselenleri ise ikizler ( astrozoom'dan baktım) yeni nesil sıla ( ikizler ) onunda çok kalıcı olacağı şimdiden belli.

birde çok başarılı olmalarına rağmen eski popülarliği olmayanlara bakalım : çelik (boğa), asya (balık ) bora öztoprak (aslan), jale ( aslan ), zeynep ( akrep) reyhan karaca (akrep), mansur ark (yay) deniz arcak ( yangeç), demet sağıroğlu (yay)

yine genel olarak eurovizyon tablosuna baktığımızda :
sibel tüzün(terazi), kenan doğulu, ajda pekkan , nilüfer, ayşegül aldinç, seyyal taner (terazi), athena ( gökhan ve hakan terazi), yüksek sadakat ( kutlu özmakinacı ikizler )
sertab erener ve hadise 'de yay-akrep etkileri fazla.
özetle şunu demek istedim hava = daimi popülarite.
01-24-2012 05:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Yüzeyselliklerinden olsa gerek takılıp kalmıyorlar. her türlü insanla bir yerde ilişki kurabiliyorlar.
Erzurumlu ibrahim hakkı Marifetnamede: En azametli burçlar hava gurubu ifadesini kullanıyor.
01-24-2012 06:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
caglabegumdinc Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Ben ateş elementi insanıyım haritamda hava yükselen terazi ve venüs terazi eksik mi oluyor hava yoksa yeterli mi
03-13-2017 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Hava
hava elementi baskın bende, kendimden daha dağınık; düzen - tertip anlamında daha cocuksu bir insan tanımadım. Elimde fazlalık duran herhangi bir şeyi, yere berduşça sallamak gibi huylarım var. Bir şeyi yanlıslıkla yere düşürsem dahi egilip almam kalır öyle, millet üzerine basar parcalar. Dolaptan bir şey alacak olsam, tüm istifi toz buz ederim. Düzen konuları, benim sabırsızlıgıma takılıyor, saydıklarımın aksi biciminde davranmam halinde agresyon tehdidi dogar benim icin :D Bahsettıgım durumla ilgili, ay mars ve özllikle ay merkür zıt acıları da etkili tabii.

Hava elementinden sonra toprak geliyor. soyle gözlemliyorum bu karısımın etkisini: akrep yükselenli, bol neptün acılı bir haritaya ragmen, hiç duygusal ya da derin biri degilim. cogu zaman baskalarının duygularını kucumsuyorum. Hatta kendi duygularımı, sıkıntılarımı bile ''abartma, büyütme'' gibi telkinlerle görmezden geliyorum. Gerçekcilik hususunda kantarın topuzunu kaçırmıs durumdayım. Acık sözlü sayılmam ama laf sırası bana gelince, karsimdaki kisiye pek empatik cevaplar vermem. Kendime göre degerlendiririm her şeyi fakat fikirlerimde asla israr etmem.

09-20-2017 12:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Hava Grubu(Video) Jackal 0 3,094 05-10-2012 07:52 PM
Son Mesaj: Jackal

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir