Değerlendir:
  • 12 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Toprak
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

RE: Toprak
(10-07-2011 06:26 PM)Yldrm Yazılan:  
(10-07-2011 06:10 PM)destrudo Yazılan:  eyvallah sorun değil, ama ben sadece sizin yazdıklarınız üzerinden yola çıkmadım.başka yerlerde de rastladığım bazı yorumlar var mesela bi yerde bi yazarındı galiba harita yorumunu okumuştum venüs mars kavuşumu vardı koçta adam sevgilisini öldürmüş ve yorumu yapan bu kavuşuma bağlıyodu bunu ve ekliyodu bu kavuşum bencillik verir.venüs bilmemne böyledir şöyledir, merkür satürn kare embesildir vb. bunlar aslında eğilimleri gösterir bunu biliyorum ama benim altını çizmek istediğim bu tür yorumların insanı tıkadığı yani en azından başlarda. Bende bu sıkıntı var yardım istedim sadece...

anlıyorum galiba gülücük

merkür-satürn bağlantılarına dair kendi hazırlamış olduğum çalışmadan bir parça örnek vereyim , fikir sahibi olmanız açısından faydası olabilir.
biraz ukalaca olacak ama bu yazdıklarımın okuduğunuz diğer kaynaklara göre daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

Merkür & Satürn bağlantısı

• Ciddi düşünme eğilimi görülebilir. Her şey olduğundan fazla ciddiye alınabilir.
• İletişimle ilgili engeller , tutukluk görülebilir. Anlatımda akıcılık yoktur.
• Bazı şeyleri geç öğrenme durumu görülebilir.
• Düşüncelerini disipline etme potansiyeli vardır.
• Karamsar düşüncelere , her şeyi olumsuz tarafından ele almamaya dikkat diyelim.
• Zekaya güvenmemek , zekasının yetersizliği konusunda endişeler duymak.
• Zekasını ve iletişim becerisini tescilleme dürtüsü.
• Kendini fikirsel başarıya zorlama. Zekasını disipline ederek başarı gösterme potansiyeli.
• Söylediklerinin ciddiye alınmaması korkusu taşıyor olabilir. Bu yüzden az konuşan biri olabilir , daha çok konuşmak için önce toplum içinde bir yer edinmeyi tercih edebilir.
• Akademik başarıya uygundur.
• Katı düşünceler görülebilir. Yeni fikirler onu tedirgin edebilir. Düşünceleri pek esnek değildir.
• Bir konuya takılıp kalma özelliğini , hedeflediği konulara konsantre olmak için kullanması daha verimli olacaktır.
• Fikirlerini ifade etmeye korkma eğilimine dikkat diyelim.

merkür- saturn kavuşumum ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi verygood
10-07-2011 06:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:evet teşekkür ederim dikkat içerenleri özellikle dikkate alıcam bende bi şey eklemek istiyorum bu kare hakkında başka bi yerde okumuştum bunuda; bu merkür satürn karesi ilköğrenim zamanlarında zorluklarla karşılaşmış, öğretmenleri yada ebeveynleri tarafından zekası konusunda aşağılanmış olabilir imiş...

şimdi satürn denilen gezegeni biz frenleyici unsur olarak görüyoruz. mesela ; senin merküryen bir konu da kendini biraz sıkıntılı hissedebilmen için , zihninde böyle bir korku oluşması gerekir . satürn korkuları yönetir .

böyle bir şey senin zihninde küçükken bir korku tohumu atmalı ki , sende kıtlık korku ve yokluk bilinci oluşsun .bir şekilde doğa olaylarıyla meydana geliyor .
umarım anhlatabilmişimdir. mesela ; merkür iletişim , kardeşler , el becerisi ve ilkoğretimi anlatır . iletişim kurma ve düşünce tarzın merkürle ilgilidir ; merkür sendeki zeka potansiyelinin ifade bulma biçimini anlatır ( bulunduğu burç ve açılarla ) satürn , bunlar üzerinde korku oluşturup , kendine güvensizlik duymana sebep olabilir. tabiki korku da gecikmelere sebep olur . ( özellikle sert açılarda ) . mesela , öğretmeninle ilgili olay sen unutsan bile zihninde bir yer edinmiş.

merkür satürn açısı ; olumlu olarak , konsantrasyonu arttırır , matematik , mantık ve muhakeme alanlarında kabiliyet verebilir.
10-07-2011 08:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:birde bu satürn 1. evdeyse tadından yenmez sanırım

1.evde olması gücünü arttırır. bir gezegen 1-4-7-10.ev denilen köşe evlerdeyse gücü artar. etkinliği diyeyim aha doğru .

1.ev önemlidir çok . erken çocukluk dönemini de anlatır .vs. gülücük
10-07-2011 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

benim ev sistemlerine göre çok değişio 12.ev oluo 1.evde, 6.evdeki gezegen oluo 7.evde artık astrolojiye pek sıcak bakamıom gülücük kusura kalmasın 20 tane harita türü var ne la bu koptum.w adam gibi bi tane yapsınlarda kurtulsak
10-07-2011 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

acaba toprak eksikliği kişiyi
"ayakları yere basan"
"metanetli"
"dirayetli"
"azla yetinebilen"
"zor koşullarda çalışabilme azmine sahip"
"sabreden"
"hemen kestirip atmayan"
"başka birine bağımlı yaşamayan" vs!!!

biri olmaktan bu kadar mı yoksun bırakır gerçekten?

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
10-09-2011 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

bu konuyla ilgili gözlemlerimi ilerleyen zamanlarda yazmak istiyorum... gülücük

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
10-09-2011 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Venüsüm oğlak, güya satürnümüzde güçlü.. Yine de bu dedikllerinin toprak eksikliği ile alakalı olması çok muhtemel kendi açımdam da. Toprak güncel hayatın pratik gerekliliklerini muhteşem şekilde yerine getirir. Bu dünyada yaşamak için, bu dünyaya aitmiş gibi hissedebilmek için bir parça toprak şart. Toprak eksikliği olanların bu dünyadaki hiçbir şeyle tatmin olamayacağını, olamadığını da gözlemlemekteyim.. Bu dünyaya ait olmadıklarının farkındalar:D
10-09-2011 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(10-09-2011 11:46 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  acaba toprak eksikliği kişiyi
"ayakları yere basan"
"metanetli"
"dirayetli"
"azla yetinebilen"
"zor koşullarda çalışabilme azmine sahip"
"sabreden"
"hemen kestirip atmayan"
"başka birine bağımlı yaşamayan" vs!!!

biri olmaktan bu kadar mı yoksun bırakır gerçekten?

toprak eksiği olan bünyede bu özellikler yoksun olduğundan, sahip olabilmek çaba gerektirir verygood
10-10-2011 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Skorpion Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

(10-09-2011 11:57 PM)Félicé Yazılan:  Toprak güncel hayatın pratik gerekliliklerini muhteşem şekilde yerine getirir. Bu dünyada yaşamak için, bu dünyaya aitmiş gibi hissedebilmek için bir parça toprak şart. Toprak eksikliği olanların bu dünyadaki hiçbir şeyle tatmin olamayacağını, olamadığını da gözlemlemekteyim.. Bu dünyaya ait olmadıklarının farkındalar:D
çok doğru bir tespit..
c. gustav jung, kişinin haritasındaki eksik elementi keşfederek bunun üzerine çalışması gerektiğini söylüyor.. benim haritamda da jüpiter ve k. ay düğümü oğlak olması dışında toprak elementi yok.. ateş, su ve hava ise birbirine yakın ve dengeli..
ay kova ve yükselen akrep'in de etkisiyle kendimi genelde uzaylı gibi hissederim çünkü günlük reel hayata karşı çok yabancılık çekiyorum.. bir işte istikrar sağlamak, başladığını sonuçlandırmak, kökleşmek, bir yere ait olmak gibi hallerimi toprağın eksikliğine bağlıyorum.. çok zor bir durum, ciddi uyumsuzluk yaratıyor..
10-10-2011 02:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Toprak Grubu(Video) Jackal 0 3,145 05-10-2012 07:51 PM
Son Mesaj: Jackal

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir