Değerlendir:
  • 13 Oy - 2.92 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ateş
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Ateş
Ateş elementi burçları = Koç , Aslan , Yay

Ortak özelliklerinden bir kaçı = Atak , harekletli , hevesli , çocuksu , neşeli , sabırsız , cesaretli

10-02-2011 03:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

RE: Ateş
Burcum : Boğa(güneş,şiron)
Yükselenim Aslan, Ay burcum da Yay(Neptün, Ay)
bu durum toprağı etkisiz kılar mı? ya da enerjisini düşürür mü?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
10-08-2011 11:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Ben astrolojide iyi değilim fakat bildiğime göre cevaplayayım.gülücük Yükselen burç güneş burcundan bir adım öndedir, çünkü 2 saatte 1 değiştiğinden daha özel oluyor. Ay burcunuzunda ateş grubu olması sizde ateş etkisini bariz hissettirir,fakat ayla neptün kavuşuyorsa durum değişebilir. Yöneticiler, açılarda önemli.Harita bütündür,haritanızını açamadım. Sizin söylediğiniz bilgilere göre genel bilgi aktardım.
10-08-2011 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Koç ve Aslan burçları kendileriyle ya da kendi sokaklarıyla daha çok ilgilidirler ve Ateş elementini daha net yansıtırlar.
Daha cesur , daha ön planda ve merkezde , daha emrivaki , daha sıcakkanlı ve tutkulu aşıklardır ( Yay burcuna göre )

Yay burcu ise uzaklara açılmak ve bilinmeyeni keşfetmek konusunda daha cesur ve iyimserdir.
Yay burcunun akıl ve bilgiyle olan bağlantısını düşünürsek , ham bir ateş değil , Ateş & Hava karışımı bir özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

10-08-2011 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(10-08-2011 11:54 AM)kayasran Yazılan:  Burcum : Boğa(güneş,şiron)
Yükselenim Aslan, Ay burcum da Yay(Neptün, Ay)
bu durum toprağı etkisiz kılar mı? ya da enerjisini düşürür mü?

ne olursa olsun, boğa burçlarının ayaklarının yerden kesildiğine hiç ama hiç rastlamadım. başak ve oğlaktan bile bu durum çoğu zaman kendini gössterirken bunun boğada olmasına pek ihtimal vermiyorum..

yükselen de aslan olduğu için sabit olma özelliğiniz artar. bu da bir avantajdır.

zaten ay-neptün kavuşumunuza da belki bunlar gerekiyordu...

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-08-2011 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ateş, suyun zıttıdır ama ateşle toprak arasında daha bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorum...

eğer komşu burçlarsa bu menfi etki, yerini uyuma bırakıyor ama uzak burçlarda tersi bir durum oluyor..

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

12-09-2011 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Gözlemime göre, ateş-toprak daha somut sonuçlar veriyor. Ateşle eyleme bodoslama dalma, girişim, inisiyatif, cesaret yani aktivite var. Ama sadece ateş, çocuksu coşku ve heyecandan başka bir şey vermiyor. Bu özellikleri toprak gibi somut ve pratik olarak eyleme dönüştürebilme yeteneği suda yok. Ateş-toprakta müthiş bir dayanıklılık, azim ve istenilen şeyi elde etme yetisi var. Ateş = istek, Toprak = var olan isteği uygulama becerisi. Oysa su ve ateş, yoğun yaşanan duyguları ya coşku ile yansıtan romantik, sıcacık, şefkatli ama hükümran, delişmen bir aşığa, yada duyguların coşkusunu nasıl göstereceğini bilmeyen, bu coşkulu ve hırpalayacı duygular altında ezilmiş bir hissiyat sarhoşuna döndürüyor. Masal perisi zannediyor kendini, ama hayatın gerçekliği karşısında bu masal bozuluyor ve duygusallıktan yorulmuş biri kalıyor belki de.
12-09-2011 01:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(12-09-2011 01:03 AM)Félicé Yazılan:  Gözlemime göre, ateş-toprak daha somut sonuçlar veriyor. Ateşle eyleme bodoslama dalma, girişim, inisiyatif, cesaret yani aktivite var. Ama sadece ateş, çocuksu coşku ve heyecandan başka bir şey vermiyor. Bu özellikleri toprak gibi somut ve pratik olarak eyleme dönüştürebilme yeteneği suda yok. Ateş-toprakta müthiş bir dayanıklılık, azim ve istenilen şeyi elde etme yetisi var. Ateş = istek, Toprak = var olan isteği uygulama becerisi. Oysa su ve ateş, yoğun yaşanan duyguları ya coşku ile yansıtan romantik, sıcacık, şefkatli ama hükümran, delişmen bir aşığa, yada duyguların coşkusunu nasıl göstereceğini bilmeyen, bu coşkulu ve hırpalayacı duygular altında ezilmiş bir hissiyat sarhoşuna döndürüyor. Masal perisi zannediyor kendini, ama hayatın gerçekliği karşısında bu masal bozuluyor ve duygusallıktan yorulmuş biri kalıyor belki de.

sana kesinlikle katılıyorum... benim örneğim, ateş kişisiyle toprak kişisinin iletişimi üzerineydi. ortak noktaları pek olmadığı için birbirlerini yarı yolda bıraktıklarını kastetmiştim!

ateş, suyu buharlaştırmasına rağmen; su, ateşi söndürmesine rağmen ne hikmetse ateş tabiatı , toprak tabiatına daha ters geliyor suya nazaran!

ateş nasıl ki rüzgarda coşuyorsa aynı şeyi su, kendi dalgalarıyla yapıyor... İkisi de kabına sığamayan bir çılgın! ve ikisi de patlamaya hazır birer bomba! bu yüzden, muhabbetleri daha uzun ve derin oluyor toprak-ateş insanı muhabbetlerine göre... birbirlerini daha iyi anlıyorlar, ikisi de daha özgür düşünüyorlar toprağa göre...

ateş ve toprak gurubundan bana göre çok iyi anlaşan burçlar koç-boğa değil, aslan-başak değil, yay-oğlak komşularıdır. toprak ve ateş birlikteliğine en güzel örnek yay-oğlaktır bence gülücük

hem ayrı ayrı kişiler olarak
hem bir kişide iki burcn da aktif olmasıyla...

12-09-2011 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(12-09-2011 01:03 AM)Félicé Yazılan:  Gözlemime göre, ateş-toprak daha somut sonuçlar veriyor. Ateşle eyleme bodoslama dalma, girişim, inisiyatif, cesaret yani aktivite var. Ama sadece ateş, çocuksu coşku ve heyecandan başka bir şey vermiyor. Bu özellikleri toprak gibi somut ve pratik olarak eyleme dönüştürebilme yeteneği suda yok. Ateş-toprakta müthiş bir dayanıklılık, azim ve istenilen şeyi elde etme yetisi var. Ateş = istek, Toprak = var olan isteği uygulama becerisi. Oysa su ve ateş, yoğun yaşanan duyguları ya coşku ile yansıtan romantik, sıcacık, şefkatli ama hükümran, delişmen bir aşığa, yada duyguların coşkusunu nasıl göstereceğini bilmeyen, bu coşkulu ve hırpalayacı duygular altında ezilmiş bir hissiyat sarhoşuna döndürüyor. Masal perisi zannediyor kendini, ama hayatın gerçekliği karşısında bu masal bozuluyor ve duygusallıktan yorulmuş biri kalıyor belki de.

çok doğru verygood
12-09-2011 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

ne hikmettir bilmem, -gösterişi sevenleri sevmem, bu yüzden aslana uzağım gibi sözler söylemişimdir- beni çok babacan bulan benimde onları babacan bulduğum sağlam dostlarım var aslan burcunda..

benim tek satürnüm var aslanda, birinin başakda hiç gezegeni yok, diğerinin başakda satürnü var, diğerinin haritayı hatırlayamadım.. 3-5 yıl önce gittiğim 3 günlük bi kursda , bana aşık olduğunu peşinden hemen evlenme istediğini söyleyen kişininde, ay-güneş-merkür aslan, satürnü başakmış.. satürn tutkal görevi yapıyor ciddengülücük)
aslan ve başak uzak gibi görülselerde çok yakınlar birbirlerine..gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-09-2011 01:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojide Ateş Grubu(Video) Jackal 0 3,149 05-10-2012 07:53 PM
Son Mesaj: Jackal

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir