Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.08 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aynı tarihte doğanların ev konumundaki fark
Yazar Mesaj
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Aynı tarihte doğanların ev konumundaki fark
Aynı tarhte, yani aynı yıl ve günde doğanların doğum saatinin ve yerinin farklı olmasıyla natal haritadaki evlerin konumu değişik oluyor.

Beimle aynı tarihte doğan bir insanı tanıdım benimle uzaktan yakından alakası yoktu. Yani 1. evi (yükseleni) farklı olduğu için tipin tamamen farklı olmasını anlayabiliyorum ama aynı gezegen açılarına sahip bu kişi neden bu kadar farklı?
Ben Diğer kişi
Ben uzun boylu ve esmerim Kısa boylu ve kumral
Ben okumayı araştırmayı severim Hiç alakası yok( yüzeysel bir tip)
Hayatım epey zorlu geçiyor Belirgin bir zorluk yok
Daha içe dönüğüm Dışa dönük yapı
Sezgilerim kuvvetli O da ne? gülücük

Listeyi daha da uzatabilirim gülücük

Haritamda oldukça zorlu açılar var, okey bunlar gelişim için var ama aynı açılara sahip diğer kişi neden bu kadar farklı? Tipin farklı oluşunu anlayabiliyorum, gezegen ve burçların ev konumları farklı olduğu için ilgili alanlarıda değişebilir, ama neden diğer kişiye bendeki zorlu açılar etki etmiyor, anlamadım.

Bu bence ele alınması gereken önemli bir konu; sadece ev konumlarının ( gezegen ve burç, genişlik) farklı oluşu neden harita sahiplerini bu kadar farklı iki insan yapıyor.

09-18-2011 06:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Aynı tarihte doğanların ev konumundaki fark
(09-18-2011 07:38 PM)plutomania Yazılan:  
(09-18-2011 07:19 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:ama neden diğer kişiye bendeki zorlu açılar etki etmiyor, anlamadım.

Nereden biliyorsun ?

Aslında yanlış bir cümle söylemişim illaki etki ediyordur olumlu veya olumsuz olarak ama kendimle kıyaslamamdan ve aradaki farktan dolayı biliyorum bendeki gibi etki etmediğini. Sanırım doğum haritalarında mekanik astrologların hiçbir zaman açıklayamayacağı gizli bazı unsurlar var, ve bunları sadece işin gerçek ehli değerlendirebiliyor.

Ahkam kesiyor gibi algılanmayayım ama , yükselen burç zaten çok çok önemli... Diyelimki biri yükselen yay , her şeyini anlatıyor. Şu oldu bu oldu vs diye. Diğeri ise akrep , zayıf görünmemek için saklıyor yada daha da önemlisi o bu başına gelenleri bir dert olarak algılamayıp gayet "doğal" ve yaşanması normal şeyler olarak tanımlıyor. Ona "zor" gelmiyor...
Evler değişince de çok değişir.
Ki zaten tüm bunlardan da öte , dediğin gibi ikiz kardeşler dahi birkaç dk arayla doğar en az. Fakat bu zman zarfında dahi evren tamamen değişir.. !
Tabi biz kainatı zodyak ve 3-5 gezegenden ibaret sandığımız için ; ve sadece "bildiğimiz"i bildiğimiz , ötesine yok dediğimiz için resmi göremiyoruz.
Yani sonuç olarka aynı gün doğmak değil , aynı saatte doğmak bile farklıdır. Ki işin içinde genetikte vardır... Tamamen değişir...
09-18-2011 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-18-2011 07:38 PM)plutomania Yazılan:  
(09-18-2011 07:19 PM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
Alıntı:ama neden diğer kişiye bendeki zorlu açılar etki etmiyor, anlamadım.
Nereden biliyorsun ?

Aslında yanlış bir cümle söylemişim illaki etki ediyordur olumlu veya olumsuz olarak ama kendimle kıyaslamamdan ve aradaki farktan dolayı biliyorum bendeki gibi etki etmediğini. Sanırım doğum haritalarında mekanik astrologların hiçbir zaman açıklayamayacağı gizli bazı unsurlar var, ve bunları sadece işin gerçek ehli değerlendirebiliyor.

Ben şöyle düşünüyorum ( Astrolog Steven Forest'in dediği gibi ) astrolojik faktörler kartların yarısına sahiptir , kartların diğer yarısı bizle ve çevremizle alakalıdır.

Yükselen burcunuz ve diğerinin yükselen burcu nedir bu arada ?

Evlerin farklı olması şuna da işaret edebiliyor aklımdayken söyleyim ;

Doğum haritasının bazı potansiyellerini hayatlarımızın gençlik yıllarında , diğer bazılarını olgunluk zamanlarında deneyimleyebiliyoruz.

Örneğin forumdan Messa güneş-uranüs karesi özelliklerini pek taşımadığını ifade etmişti geçtiğimiz sene. Yani geçen seneye kadar gayet mütevazi uysal bir ev kedisiymiş gülücük

Oysa bu sene evinden ve ailesinden uzaklaşma ve İstanbul gibi yaşanması zor bir yerde yaşama RADİKAL ! kararını aldı ve taşındı , üstelik ailesinin onca itirazına rağmen.

Yani sizden farklı olduğunu düşündüğünüz o kişi akrepleriyle satürn aslanı arasındaki o kare açıyı ya çocukluğunda ve gençliğinde yaşamış olabilir yada önümüzdeki yıllarda onu türlü zorlukların bekliyor olması ihtimali var.

09-18-2011 08:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

herkes yakınıo ya haritasından bendeki büyük kare olsa naparlardı acaba koptum.w çatlak ayakla nöbet bile tuttum beee ilaçla nöbet tuttum ben beee grand cross sen çok yaşa :D
09-18-2011 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

Yükselenim terazi diğer arkadaşınkini bilmiyorum ama ateş grubu bir burç, mesela yay olabilir. Asıl burcu su olanlarda yükselen ateş kişiliği epey değiştiriyor sanırım böyle bir kaç arkadaşım var.

09-18-2011 08:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

bizim sınıfta da tek yumurta ikizleri vardı.... on beşer dakika arayla doğmuşlar.. birbirlerinden çok zıt olduklarını söylerlerdi.(ama benim, ikisiyle de aram pek iyi değildi o zamanlar!) hatta aynı sınıfta olmalarına rağmen arkadaş grupları bile farklıydı.. birinin dersleri çok iyiydi ötekinin o kadar değil. biri sayısal okudu mimar oldu öteki eşit ağırlık okuyup anaokulu öğretmeni... Ana okulu öğretmenliği okuyanı,bayılıyordu çocuklara, kendini onlar için parçalıyordu. ötekininse gözü yükseklerdeydi :D

bunu dışında başka tek yumurta ikizleri de tanıdım. biri sayısal okuyordu, öteki eşit ağırlık...
tanıdığım öteki ikizlerden de biri eşit ağırlık okudu öteki sayısal..

ama bana kalırsa çok da fark olduğunu zannetmiyorum eğer yükselen değişmemişse!
kimse bir başkasına benzemek istemez!! bu yüzden ikizlerin, ta çocukluk dönemlerinde bile ötekine benzememek için farkında olarak veya olmayarak değişik arayışlar içine girdiklerini düşünüyorum

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
09-18-2011 10:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir