Değerlendir:
  • 11 Oy - 2.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aşık Olma Mekanizmaları ve Astroloji
Yazar Mesaj
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Cvp: Aşık Olma Mekanizmaları ve Astroloji
(11-21-2017 01:01 PM)Liaa Yazılan:  Hangi yerleşimler sapyoseksüellik verebilir? Mars-güneşin Uranüs ve merkür ile etkileşimi olabilir mi yada sabit yıldızlar ile?

evet verir ama hangi burçlarda verir.. başak, ikizler, kova, oğlak, akrep, boğa burçlarında ve birbirleri ile açı yapmaları lazım şu gezegenlerin; güneş, ay, merkür,venüs,mars,uranüs, satürn
bu gezegenler bu burçlara dağılmış ise ve ne kadar çok birbirleri ile açılanmışsalar potansiyel okadar güçlenir
bu burçlarda olmalı çünkü bu burçlar zekayla birebir ilişkili olan burçlar, gezegenler ise hem bu burçların yöneticisidir hemde kişilik duygu aşk erkek ve kadını ve sıradışılığı temsil eden gezegenlerdir bu gezegenler bu burçlarla harmanlanınca doğal olarak zekaya duyulan aşk ortaya çıkıyor. fiziksellikten öte zihinlerin sevişmesinden duyulan zevkte diyebiliriz. kendimden bahsetmeyi sevmiyorum aslında ama bizzat örneğim haritam soruna birebir uygun harita, incelemek istersen göz atabilirsin.
sabit gezegenlerinde rolü var tabiki bu kombinasyona dahilseler..
haritamda, kova pallas ikizler merkürle 1 orb üçgen, merkür rigel ile 0 orb kavuşum, pallas boğa jüpiterimle kare

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
11-22-2017 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Aşık Olma Mekanizmaları ve Astroloji
Güneş hariç tüm kişisel gezegenlerim Uranüs ile açı yapıyor ve üstelik aşkı temsil eden Venüs İkizler’de, Uranüs Kova’da. Zeki ve bu hayatta bir şeyleri başarabilmiş insanları çekici buluyorum özellikle karşımdaki kişi konuşmasıyla beni etkilemeli gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
11-22-2017 12:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Liaa Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

zeynepelif sizin haritanızda oğlak ikizler ve boğa burçları bayağı yoğunmuş marsta kovada sıra dışı tipler verebilir sizin zihinsel olarak çekici bulduğunuz kişilere çekilmeniz çok normal. Benim haritamda bu durumu verecek çokta önemli bir açı yok aslında merkür balık burcunda açısı bol ama çok geniş orblarla. Ay ve venüs balıkta ama kovaya daha çok uyuyor ama kova olmadığından eminim.
say24 venüs ve Uranüs'ün konumu iyiymiş. Venüs ikizler olarak zeki tipleri beğenmeniz çok doğal.? Ben ufkumu açan insanları beğeniyorum zeki ve bilimsel konulara meraklı vs. Mesela bir sevgilimle ilk konuşmamız evrim teorisi hakkında bir kitap sayesinde başlamıştı.
11-22-2017 06:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-22-2017 06:05 PM)Liaa Yazılan:  say24 venüs ve Uranüs'ün konumu iyiymiş. Venüs ikizler olarak zeki tipleri beğenmeniz çok doğal.? Ben ufkumu açan insanları beğeniyorum zeki ve bilimsel konulara meraklı vs. Mesela bir sevgilimle ilk konuşmamız evrim teorisi hakkında bir kitap sayesinde başlamıştı.

Bu tipleri gerçekten çekici buluyorum karşındaki insan konuşmasını bilen, ağzı güzel laf yapan olmalı. Ben de konuşmayı çok severim fakat genellikle ilişkilerimde hep çenesi düşük taraf ben olmuşumdur, ben “Şuraya gidelim, şunu yapalım” diyen olmuşumdur. Belki de Venüs İkizler’ime uygun bir partner bulamadığım için hiçbir zaman aşktan yana yüzüm gülmedi.

Ama ki bir tanesi vardı, onun yeri bende hep ayrı ve özeldir. Yükseleni İkizler ve 3. evinde stelyumu vardı (Stelyumdaki gezegenlerden biri Merkür’dü ve benim Merkür’üm onun Merkür-Venüs kavuşumu ile kavuşumdaydı).

Ayrıca onun yükseleniyle Venüs’üm kavuşum yapıyordu. Kendisi Güneş ve Ay Başağı.

Mutluluğu o kişide yakalamıştım. Onunlayken farklı ve hiç olmadığım kadar konuşkan hissediyordum kendimi. Aynı şekilde o da öyle. Bir masada karşılıklı oturup o masadan dört saat konuşmaktan kalkmadığımızı bilirim. Hiç susmazdık sürekli laf lafı açardı.

Tabi şu an ikimiz de bir buçuk yıldır ayrı yollarda ilerliyoruz. O kendi, ben kendi yolumdayım. “Seviyor musun?” diye soracak olursan sevmiyorum, ama “Unutamadın mı?” diye soracaksan da unutmadım. Belki de o kafa uyumunu ondan başka kimsede yakalayamadım, o yüzden unutamıyorum. Bilemiyorum. Ama sevgim çoktan bitti buna adım gibi eminim...

11-23-2017 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Liaa Çevrimdışı
Üye
**

(11-23-2017 12:30 AM)say24 Yazılan:  
(11-22-2017 06:05 PM)Liaa Yazılan:  say24 venüs ve Uranüs'ün konumu iyiymiş. Venüs ikizler olarak zeki tipleri beğenmeniz çok doğal.? Ben ufkumu açan insanları beğeniyorum zeki ve bilimsel konulara meraklı vs. Mesela bir sevgilimle ilk konuşmamız evrim teorisi hakkında bir kitap sayesinde başlamıştı.

Bu tipleri gerçekten çekici buluyorum karşındaki insan konuşmasını bilen, ağzı güzel laf yapan olmalı. Ben de konuşmayı çok severim fakat genellikle ilişkilerimde hep çenesi düşük taraf ben olmuşumdur, ben “Şuraya gidelim, şunu yapalım” diyen olmuşumdur. Belki de Venüs İkizler’ime uygun bir partner bulamadığım için hiçbir zaman aşktan yana yüzüm gülmedi.

Ama ki bir tanesi vardı, onun yeri bende hep ayrı ve özeldir. Yükseleni İkizler ve 3. evinde stelyumu vardı (Stelyumdaki gezegenlerden biri Merkür’dü ve benim Merkür’üm onun Merkür-Venüs kavuşumu ile kavuşumdaydı).

Ayrıca onun yükseleniyle Venüs’üm kavuşum yapıyordu. Kendisi Güneş ve Ay Başağı.

Mutluluğu o kişide yakalamıştım. Onunlayken farklı ve hiç olmadığım kadar konuşkan hissediyordum kendimi. Aynı şekilde o da öyle. Bir masada karşılıklı oturup o masadan dört saat konuşmaktan kalkmadığımızı bilirim. Hiç susmazdık sürekli laf lafı açardı.

Tabi şu an ikimiz de bir buçuk yıldır ayrı yollarda ilerliyoruz. O kendi, ben kendi yolumdayım. “Seviyor musun?” diye soracak olursan sevmiyorum, ama “Unutamadın mı?” diye soracaksan da unutmadım. Belki de o kafa uyumunu ondan başka kimsede yakalayamadım, o yüzden unutamıyorum. Bilemiyorum. Ama sevgim çoktan bitti buna adım gibi eminim...

Hem venüs asc hemde merkürün onun venüs merkürüne kavuşmasıyla çok güzel bir uyum yakalamışsınız. Merkür merkür çok kuvvetli iletişim vermiştir. Venüs zaten malum unutamamanız çok doğal. Bu kadar kuvvetli uyumlar hep denk gelmiyor. Hem venüs merkür kavuşumuda çekici bir kombin.Ya da etkileyici demek daha doğru.
11-23-2017 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(11-23-2017 02:03 AM)Liaa Yazılan:  Hem venüs asc hemde merkürün onun venüs merkürüne kavuşmasıyla çok güzel bir uyum yakalamışsınız. Merkür merkür çok kuvvetli iletişim vermiştir. Venüs zaten malum unutamamanız çok doğal. Bu kadar kuvvetli uyumlar hep denk gelmiyor. Hem venüs merkür kavuşumuda çekici bir kombin.Ya da etkileyici demek daha doğru.

Size bir şey söyleyeyim mi bu zamana kadarki flörtlerimle ve erkek arkadaşlarımla aramızda hep Venüs-Mars açıları mevcuttu ama o kişi hepsinden daha farklı, daha özeldi benim için. Sinastride Venüs-Mars açımız yoktu, Mars açılarımız hiç aktif değildi Venüs’ler daha aktifti (Benim Merkür-onun Venüs kavuşum, benim Venüs-onun ASC kavuşum, bir de yine onun Venüs’üne Ay’ım üçgen, benim Venüs’üme onun Ay’ı kare).

Ama Kompozitte 5. evde 0 orbla Venüs-Mars kavuşum yapıyor. Bilmiyorum ona olan çekimimin nedeni belki de bu yerleşim ve açıdır ama dediğim gibi Sinastride Merkür-Venüs ve Ay açıları daha aktifti ve ben kendimi daha mutlu hissederdim birbirimize bol bol iltifat ederdik onun söylediği her kelime benim için değerliydi. Aramızdaki o elektrik iyi hoştu ama sonrası hiç hoş olmadı...

11-23-2017 10:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

@say24 benimde venüsüm ikizlerde ve nişanlımın yükseleni başak ve venüsü başakta.. başak etkisi olan bireylerle anlaşabilirsin cidden hemde çok iyi uyum oluyor iki burcuda merkür yönettiği için zihinsel olarak uyum yakalanıyor.
birbirinize bir şans daha verirsiniz belki tekrar denersiniz

11-23-2017 12:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

@say24 haritana baktımda zaten en ciddi ilişki kuracağın erkekte kesinlikle başak etkisi taşıyacak çünkü gezegen olmayan ve 10. evin başak. buyüzden mutlaka başak etkisi taşıyacak ama ciddi ilişkinde olur bu etki

11-23-2017 01:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Evet gerçekten arkadaş olarak da çevremde hep Başak vardır ve hepsiyle aram çok iyidir. İkinci sırada İkizler var gülücük Ama Yükselen Başak tanıdığım iki erkek vardı biriyle görüşüyorduk öbürü de eski sevgilimdi ve ikisi de inanılmaz sıkıcıydı pasif duruyorlardı pek konuşmazlardı zaten ikisine de gerçek bir şeyler hissedememiştim.

İkizler’i bilirsin bir dediği bir dediğini tutmaz duygu düşünceleri çabuk değişir. Ben artık bu kişinin bu davranışlarından ve sürekli üçüncü kişilerin araya girmesinden bıktım usandım. Artık yaptıklarıyla iyice soğuttu kendinden ve bitiren taraf da ben oldum. Bu saatten sonra çok zor artık. Hala olgun değil. Aklını başına toplaması gerekiyor bana defalarca geldi ben umursamadım (Bu arada geldi derken mesaj atmadı ya da aramadı, sadece storylerime bakıyordu). Benden karşılık göremeyince engelledi, iki hafta önce de kaldırdı engeli. Bir mesaj atsa ya da arasa beni konuşurum fakat böyle bir şeylere bakmak etmekle kendini unutturmak istemediğini gösteriyor. Unutamadığını değil. Bu yıl sınava girdi, benim okuduğum üniversiteyi kazandı ve aynı kampüsteyiz. Hep olmasa bile haftada 1-2 gün yüz yüzeyiz bazen iki hafta görmediğim oluyor. Şans versem bile ben eskisi gibi olamam dediğim gibi. Çünkü o 1,5 yıl önceki duygularımdan eser kalmadı. Allah yolunu açık etsin ne diyeyim.

11-23-2017 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Liaa Çevrimdışı
Üye
**

(11-23-2017 10:50 AM)say24 Yazılan:  
(11-23-2017 02:03 AM)Liaa Yazılan:  Hem venüs asc hemde merkürün onun venüs merkürüne kavuşmasıyla çok güzel bir uyum yakalamışsınız. Merkür merkür çok kuvvetli iletişim vermiştir. Venüs zaten malum unutamamanız çok doğal. Bu kadar kuvvetli uyumlar hep denk gelmiyor. Hem venüs merkür kavuşumuda çekici bir kombin.Ya da etkileyici demek daha doğru.

Size bir şey söyleyeyim mi bu zamana kadarki flörtlerimle ve erkek arkadaşlarımla aramızda hep Venüs-Mars açıları mevcuttu ama o kişi hepsinden daha farklı, daha özeldi benim için. Sinastride Venüs-Mars açımız yoktu, Mars açılarımız hiç aktif değildi Venüs’ler daha aktifti (Benim Merkür-onun Venüs kavuşum, benim Venüs-onun ASC kavuşum, bir de yine onun Venüs’üne Ay’ım üçgen, benim Venüs’üme onun Ay’ı kare).

Ama Kompozitte 5. evde 0 orbla Venüs-Mars kavuşum yapıyor. Bilmiyorum ona olan çekimimin nedeni belki de bu yerleşim ve açıdır ama dediğim gibi Sinastride Merkür-Venüs ve Ay açıları daha aktifti ve ben kendimi daha mutlu hissederdim birbirimize bol bol iltifat ederdik onun söylediği her kelime benim için değerliydi. Aramızdaki o elektrik iyi hoştu ama sonrası hiç hoş olmadı...

Venüs mars açıları o kadar önemli mi gerçekten? Tabiki önemi vardır ama diğer gezegenlerin yaptığı sert bir açı ile tüm büyü bozuluyor bence. Gereksizin venüsü ile benim marsım kavuşumdaydı. Başka güzel açı varmı hatırlamıyorum ama çok sinir bozucu hatırlamak istemediğim biri şu anda. Onun merkürü ile benim ay Venüsüm zıt açı yapıyordu. Düşüncelerinden fikirlerinden herşeyinden nefret ediyordum o kişinin. Tahammül edememeye başlamıştım son zamanlarda. Başka birinin Ay'ı ile benim Ay Venüs'üm kavuşumda. Şiron'da onun Güneş Merkür'ü ile kavuşuyor. Konuşmaktan çok keyif aldığım biri bu kişi.
11-23-2017 07:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hiperaktivite / Dikkat Dağınıklığı ve Astroloji Hattusas 0 3,185 04-17-2020 02:03 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Psikolojik Astroloji Angel 27 51,371 09-11-2019 06:22 PM
Son Mesaj: justicee
  Bir Ruhani Bilim Olarak Astroloji 1 Derin 4 7,923 08-08-2012 04:37 PM
Son Mesaj: freyja

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir