Değerlendir:
  • 17 Oy - 2.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solaklık Astrolojisi
Yazar Mesaj
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: solaklık astrolojisi
ha unutmadan kızım  kova yükseleni de akrep...

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
05-20-2007 07:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: solaklık astrolojisi
selam arkadaşlar bugün ilginç birşey öğrendim solaklıkla ilgili ve sizinle paylaşmak istedim.solakların diğerlerine göre sayısal zekalarının daha üstün olduğu...acaba bu konunun astrolojik bir yorumlaması varmı? fikir ve yorumlarınızı bekliyorum tşkler..........

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
05-29-2007 12:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: solaklık astrolojisi
SOLAKLIK PROJESİNDE SON DURUM

Astrolog R. Hakan Kırkoğlu astrolojik ilkeler ışığında solakların paylaştığı ortak özellikleri ortaya koymak için bir araştırma başlattı. 784 kişi üzerinde yapılan araştırmaya, Astrobil’den Dilek Çilingir ve Ebru Dede yardımcı olurken, Connecticut Astrological Society’den (ABD) Peter Standaart da solaklarla ilgili veriler iletti.

Astrolojide vücudun değişik bölümleri astrolojik haritadaki evler aracılığıyla değerlendiriliyor. Yükselen burç ya da birinci ev başı ve baştaki organları, ikinci ev boynu ve boğazı, üçüncü ev elleri, sinir sistemini anlatıyor. Bu anlamıyla burçlar, evler ve gezegenler arasında paralel bir ilişki söz konusu. Örneğin Koç birinci burç ve teoride başla ilişkili. İkinci burç Boğa, boğaz ve boyunla alakalı. Üçüncü burç İkizler ise elleri temsil ediyor. İkizlerin yöneticisi Merkür zihin, sinir sistemi ve koordinasyonla ilişkili. Bu çalışmada elleri, sinir sistemini açıklaması bakımından Üçüncü Ev ve Merkür ön planda dikkatle incelendi.

Haritada Uranüs dikkat çekiyor. Solaklık insanda genetik bir karakteristik. Solak olmak normal dışında (anormal) bir gösterge. Toplumda normal olarak kabul edilen özellik, sağ elin kullanımı. Bu bakımdan astrolojide normalin dışında kalmayı simgeleyen gösterge olan Uranüs ile normali ve geleneği açıklayan sembol Satürn’e özellikle dikkat edildi.

784 veri içinde;

- Uranüs, 3.evde daha fazla vurgulanırken, Satürn yine bu evde daha az göze çarpıyor.

- Geri giden Merkür’e daha fazla rastlıyoruz.

- Burçlar arasında, solaklar kış aylarında daha az doğmuş gözüküyor. Ortalamalara göre Oğlak, Kova ve Balık burçlarında daha az solak var. Kuzey yarımküre verileri ele alınarak yapılan çalışmaya göre, havaların ısınmaya başladığı zamanlarda gerçekleşen döllenmelerden daha fazla solak doğuyor diyebiliriz.

Çalışmanın ileri aşamasında, sadece sağ elini kullananlar ve her iki elini de kullananlar için ayrı kontrol grupları daha oluşturulacak. R. Hakan Kırkoğlu, solaklıkla ilgili çalışmanın bir özetini Ekim ayında Los Angeles’ta yapılacak bir konferansta sunacak. Ayrıca çalışma, İngiliz Astroloji Derneği’nin araştırma dergisi olan Correlation’da da yayımlanacak.

Araştırmadan Çıkan Bazı Sonuçlar:

- Solaklar sözel, dil ve konuşma ile ilgili konularda, edebiyatta öğrenmeye daha yatkın. Çünkü Uranüs orijinaliteyi temsil eden bir gezegen.

- Solakların haritasında, bazı bölümlerde daha çok Uranüs’ün olması solakların iş hayatında ve genel organizasyonlarda alışılmamış konulara, farklı yaklaşımlara daha fazla yer verdiklerini gösteriyor.

- Uranüs gibi elektrikli bir enerji ile daha fazla beraber olması solakların bir bakıma daha huzursuz, dikkatsiz, hatta daha sakar olabileceklerini gösteriyor.

- Solakların haritasında ay daha etkin. Ay annenin göstergesidir. Solaklarda annenin enerjisi kişilik üzerinde daha fazla etkili.

- Solaklar güneşin doğuşu ile öğle saatlerine kadarki aralıkta daha fazla dünyaya geliyor. Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında yani havanın Kuzey Yarımkürede soğuk olduğu dönemde olan döllenmelerden daha az solak dünyaya geliyor.

- Solaklar sırasıyla en çok Başak, Koç, İkizler, Terazi, Aslan burçlarından çıkıyor. Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarında ise solaklara çok az rastlanıyor.

KAYNAK: Milliyet Gazetesi

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
08-23-2008 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Solaklık Astrolojisi
Erkek kardeşim de solak. Merkürü rötar yapıyor. Oğlak yükseleni akrep ama bence terazi etkisinde akrep.
08-24-2008 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Solaklık Astrolojisi
Verdiğiniz linkten okuduklarıma göre solaklarda Uranüs etkisi 3. evde çok fazlayken satürn etkisi azalıyor diye açıklanıyor,aynı zamanda 6. evde de Uranüs etkisi yoğun biçimde görülmekteymiş,aslında böyle bir genellemeye ben de karşıyım hedef her zaman yerini bulmayabilir.

Bana gelince ben sağ elimi kullanır sol ayağımla topa vururum,sağ ayağım kuvvetli değildir.Genetik olabilir demişsiniz ailemde babam böyle,başak burcudur kendisi.Benim haritamda bu açıklamalara uyan tek bir nokta var o da Uranüs ve Satürn'üm 6. evde ve retro konumdalar,Asc ikizler'de.

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
11-23-2008 04:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Erkek kardeşim solak ve uranüs 3.evinde olmasa da, 3.evini kova kesiyor.
Erkek arkadaşım solak ve uranüs 3.evinde..
İlginç, hoş bi araştırma..
11-23-2008 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeze Çevrimdışı
Üye
**

ilginç...
bende solağım, çok çalıştım ama asla sağı kullanmayı başaramdım ki okulda problem oluyodu.
uranüs 3. evimde, yükselenim başak ve güneşim aslan,
ayrıca enteresan merkürüm uranüsle 120 derecede...
sayısal herzaman daha kolay oldu sözele göre...merkür uranüs bunu yaratıyor olabilir...

Z.
11-24-2008 12:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Arkadaşlar bende bir solak olarak buraya birşeyler yazma ihtiyacı duyuyorum.
Solak Olmama etki eden faktörler;

- Neptün Ay ile kavuşum halinde

-Anneminde solak olması

-Öğlen saatlerinde ve mayıs ayında doğmam

-Neptü'nün 3. evimdeki satürn ve plütonla yaptığı açılar

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
06-23-2009 12:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Solaklık Astrolojisi
okuduklarıma ve anladıklarıma göre solaklıkta en çok etkili olan şeyler yükselenin akrep (her konuda uç noktalarda ) ve ikizlerde(eller ve kollarlar ilgili burç) olması ,uranüsün (aykırılık) 3evde(ikizlerin evi) oması ve tabi haka kirkoğlunun belirttiği istatistik bilgilerde belirttiği değerler

çok aydınlatıcı oldu değil mi? :D

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
06-24-2009 12:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

bende de pluto merkür karesi var. solağım.

acaba ilgisi olabilirmi?
merkür kova,pluto akrep.
06-24-2009 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir