Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

boğa-balık uyumu nasıldır sizce
Yazar Mesaj
blackdeaths Dışarıda
son osmanlı
Mars Vip

Rep Puanı: 1

boğa-balık uyumu nasıldır sizce
arkadaşlar ben boğa burcuyum kız arkadaşım ise balık. ben 1 mayısın ilk saatlerinde(00:30-01:00) doğmuşum. kız arkadaşım ise 28 şubat sabahı 08:30 da doğmuş...bizim hakkımızdaki görüşlerinizi bekliyorumgülücük
bu arada ben 1985 kız arkadaşım 1987 ...
blackdeaths-carpediemgülücükgülücük

herşeye rağmen inadına.. biz diyorsak yaparız,bu böyle biline
05-07-2007 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

RE: boğa-balık uyumu nasıldır sizce
Blackdeaths bir ara haritalar arası açılarınıza, uyumunuza bakmaya çalışacağm. Doğum yeri hakkında Yezda'nın tespiti doğru mu bunu da bir teyit edebilirsek iyi olacak. Sevgiler..
05-07-2007 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

doğrudur ben bu ikisini tanırım gülücük

05-08-2007 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
blackdeaths Dışarıda
son osmanlı
Mars Vip

evet ikimizde adapazarı doğumluyuzgülücük şididen teşekkürler.. yorumlarını bekliyorum arkadaşlargülücük

05-08-2007 02:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
blackdeaths Dışarıda
son osmanlı
Mars Vip

sevgili yezda, ben bu haritaları falan yorumlamasını bilmiyorumgülücük nasıl yorumlanacağına dair kısa bir bilgi verirsen sevinirimgülücük

05-08-2007 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Merhaba Blackdeaths sinastri (ilişki analizi) için öncelikle tek tek analiz yapmak yerinde olacaktır.

Carpediem ile başlamak istiyorum... Yükseleni Koç... Atak, cesur, çoğu zaman hırçın ve inatçı olabilen bir görüntü sergiler... Mars'ta 1.evde ve Boğa, Yükselen Koç'a eşlik ediyor... Mars 1.evde kuruldukça kurulur çünkü kendi evidir... Neyseki Boğa'da... Mars Boğa'da sakindir, sabırlıdır... -ama sabrını tükettikten sonra patlamadan çıkan ses atom bombasından çıkan sesin şiddetinde olabilir benden söylemesi gülücük- Ayrıca Mars Boğa'da iken inatçılık çok fazladır. Aklına koyduğunu, inandığını elde etmek için hiçbir engel tanımaz. Kendine karşı gelinmesine tahammülü yoktur.. Ama Mars Boğa'da da olsa 1.evdeki Mars yine Mars'tır dikkatli ol derim :D

Burcu ve ay burcu BALIK... Bu da demek oluyor ki görünüş ile iç dünya ve kimlik tamami ile birbirinden farklı... O çok duygusal bir yapıdadır, hassas ve duyarlıdır... Venüs'ü de Oğlak... Venüs'ü Oğlak'ta olan birini tanıyorum, aman Allah'ım yanmışsın sen =)) -Yıldırım sen üstüne alınma:D- Şaka bir yana Venüs Oğlak'ta biraz sessiz kalsa da birçok kişiye göre bence daha güvenilir bir yapıda olmasına sebeptir... Venüs Oğlak'ta duygularını belli etmez, kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Eş ve evlilik ilişkilerinde sadıktır. Soğuk -ya da biz seviyeli diyelim- görünümü yüzünden insanların uzaklaşmasına neden olur bazen.. Düzenli, sınırlı bir estetik anlayışı vardır. Belli etmeden etrafını kontrolü altında tutar ve genellikle onun dediği olur gülücük Ayrıca Venüs 10.evde sanata meyil verir, Oğlak sayesinde de iş hayatında sabırlı ve başarılı olabilir. Güneş, Ay 12.Evde ve bu nedenle Balık kendi evinde konumlanmış oluyor. Uçuk bir duygusallık demek bu =) Sezgileri güçlüdür... Ve kendini gizleyen biridir, mesela gösterişi, riyakarlığı sevmez... -her ne kadar Koç yükselenden ve 1.evindeki Boğa Mars'tan dolayı öyle görünüyor olsa bile...-
05-08-2007 06:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Carpediem'in analizine devam... Merkür Balık'ta ve 11.evde.. Arkadaşlıklara önem verir ancak herkesle arkadaş olmaz fikirsel olarak anlaşabileceği kişileri seçer ve Balık dolayısıyla arkadaşlıkları konusunda çok vericidir.. Konuşması çok tatlı olabilir gülücük Balık tatlı dillidir çünkü... Neptün açıları güzel, hayal gücü gelişmiştir. Resim, müzik, dans, bale gibi sanatsal yetenekleri vardır. Zaten 10.evindeki Venüs'te bunu destekliyor.. Bunun yanıda gizli dünyaları hissedebilmek, kendi iç dünyasını keşfetmek ister. Manevi hissedişleri çok kuvvetlidir. Çok hassastır ve çabuk kırılabilir... Jüpiter de 12.evde ve o da Balık.. Yumuşak, sıcak, sevgi ve merhamet doludur. Sevgisi, acıması, üzülmesi, sevinmesi son derece içtendir. Acısı olanla birlikte gerçekten ağlar, sevinçli olanla da gerçekten sevinir. Öğrenmeye, okumaya isteklidir. Bazen -hatta çoğu zaman- yalnız kalmayı sever.. Yaşamına yön veren manevi hissedişleri, duyguları ve sezgileridir. Hisleriyle hareket eder..

Blackdeaths senin haritana da şööyle bir göz atalım.. İlişki analizi öncesi tek tek analiz yapmak daha iyi oluyor gerçekten de bu Steven amcanın kitabı çok işe yaradı gülücük Kişiler tek tek anlaşılınca, uyum analizini daha mantıklı ve doğru çıkarmak kolay oluyor diye düşünüyorum ben de birçok kişi gibi... Blackdeaths burcun Boğa, Yükselenin Oğlak, Ay burcun Başak... Ayaklarını yere sağlam basan birisin... Yükselenin Oğlak bu yüzden çoğu zaman kişilerle seviyeli olmayı tercih edebilirsin. Ay Burcun mükemmeliyetçi biri olduğunu gösteriyor. Birçok kimsenin beğendiği şeyleri bile beğenmeyebilirsin, eğer böyle olmuşsa boşuna değildir, çünkü; mutlaka bir eksiğini bulmuşsundur... Analiz yeteneğin çok iyi gelişmiştir... Burcun ve yükselenin dolayısıyla parayı seversin, çalışarak iyi konumlara gelirsin/gelmeye çalışırsın.. Zaten 10.evde de Satürn var ve Akrep'te.. Eminim işinde başarılı ve hırslısındır/olacaksındır.. Ayrıca iyi bir gözlemcisindir de.. Kıskanç bir yapın olmalı hatta intikamcı olabilirsin buna dikkat et bence.. Fazla ihtiras ve hırs başını yakmasın gülücük Güneş ve Ay konumun süper üçgen açıdalar.. Annen ve babanla aran iyi olmalı ve bir de senden ricam annen, baban aşk evliliği mi yapmışlar bunu belirtirsen sevinirim. Çünkü Ay ve Güneş'in olumlu açılarının bunu da işaret ettiğini teyit etmek istiyorum. Güneş'in ile Ay'ının olumlu açıda olması -tabi ASC yani yükseleni de unutmayalım o da Ay ve Güneş'e olumlu bakıyor- için ve dışının bir olduğunu gösteriyor. Satürn Akrep etkisini saymazsak tabi gülücük Satürn Akrep'te biraz sessiz ve derindenci bir imaj verir kişiye... Bir de Ay'ın 8.evde... Bu da ne demek? Gizli kapaklı, duygularını belli etmeyen sessiz ama derinden davranan, Öç alıcı olabilen :( Öç alma konusunda ne diyorsun? Umarım böyle değildir... Affedici olmakta yarar vardır biliyorsun merhamet etmeyene merhamet olunmaz Black gülücük Bunun yanında Ay 8.evde miras veya başka yollarla paraya kavuşma şansı verebilir, parapsikoloji, medyumluk gibi konularla uğraşmayı seviyor olabilirsin. Bazı isteklerin, sanki görünmeyen varlıklar tarafından, enteresan bir şekilde oluşur. Telepati gücün vardır.
05-08-2007 07:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Ailenden yana şanslı olduğun konusunda ısrarlıyım Black. Ay-Güneş üçgen açı demiştim ve Güneş'in ile Şans Noktan da 4.evde.. Bu da hem şuanki hem de ilerdeki yuvan konusunda şanslı olacağını gösteriyor bence.. Mars 5.evde.. Oldukça kıskanç bir aşıksındır sen şimdi gülücük Tutkulu bir aşıksındır.. Ama fazla ihtiras kavgalara sebebiyet verebilir bunu da unutmamak lazım.. Fiziksel şiddete karşısındır, kelimelerle savaşmak daha çok işine gelir ve iş bu raddeye gelince başarılısındır da.. Zaten bir de Merkür kendi evi olan 3.evinde konumlanmış.. Çenen oldukça kuvvetlidir ya da kuvvetli olma potansiyeli yüksektir diyebiliriz bi nevi :D Merak ettim sesin güzel mi? Çünkü Merkür-Venüs kavuşumda.. 11.evde Uranüs var ve Yay.. Bağımsızlığına çok ama çok düşkün birisindir. Arkadaşlıklar senin için önemlidir, insana değer verirsin.. Ancak bazen aniden yön değiştirebilirsin ve hedefini anlamak zor olabilir. Jüpiter'in Yükselen'in olan Oğlak burcuna arkadaşlık ediyor, 1.evinde ve Kova.. Sevilen bir arkadaş olmalısın, iyi bir akıl hocasısındır ve sözlerin değerlidir, dinlenmeye değerdir.. Farklı ve üretici bir beynin vardır. Yararlı buluşların olabilir -ampul bulundu ama bulunacak daha çok şey var gülücük- Kendine önem verirsin, özgüvenin sağlamdır. Özgürlüğü çok seversin.. Ancak sen bir Boğa'sın, sadakatli ve sabırlı.. Bu yüzden aşırılıkları sevmeyebilirsin özgürlük konusunda. Neptün 12. yani kendi evinde neyseki Oğlak'ta yoksa yüksek derecede melankolik bir tarafın olabilirdi gülücük Yararlı bir hayal gücü potansiyelin vardır.
05-08-2007 07:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Cvp: boğa-balık uyumu nasıldır sizce
Evet şimdi uyumunuza bir göz atalım. Bi kere ikinizde zeki ve üretici -halk arasında kafalı gülücük- tiplersiniz bunu söyliyelim. "Şuan birşey üretmiyorum ki!" derseniz alt yapı sağlam, en azından bunu diyebilirim :D  Senin Ay burcun Başak onunkisi ise Balık, yani ikinizinde bilinçaltı çok farklı, zıt şeylere aç gibi görünüyor.. Yalnız ben ikinizde de mistik ve hassas bir taraf olduğunu düşünüyorum. Birbirinizi anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Senin Venüs ve Merkür Koç, O'nun Kuzey Ay Düğümü ve Yükseleniyle kavuşumda.. Bu konumlardan dolayı birbirinize cazip gelmeniz olası. Carpediem'in Mars'ı Boğa.. Senin Güneş'ine olumlu bakıyor, yani Güneş'in Carpediem'in Mars'ı ile, Carpediem'in Mars'ı da senin Güneş'in ile besleniyor.. Aynı şekilde O'nun Venüs'ü senin Yükselen'ine ve bilincine -12.evdeki Neptün'e- olumlu bakıyor.. O'nun düşünce ve fikirleri, konuşmaları seni derinden etkiliyor olmalı gülücük Senin evlilik ve ortaklık çizgin (DS) Yengeç'te.. Bu da duygusal, duyarlı ve sıcak kişilerin seni tamamlayacağını gösteriyor.. Carpediem tamamen duygusal bir yapıda gülücük Gerektiğinde Mars Boğa'sını ve K.Ay Düğümü ile Yükselen Koç özelliklerini de kullanıyor tabi bunu belirtmeyi de unutmayalım ki duygusal diye kimse ezmeye kalkmasın gülücük Carpediem'in evlilik ve ortaklık çizgisi Terazi'de ve Pluto Akrep'te yine 7.evde.. Pluto Akrep'te 7.evde pek hayra alamet değildir sanırım ama diğer arkadaşlar ne der acaba bu konuda bir sormak lazım onlara da.. Ortaklıklarında ( evlilik, iş ortaklığı vs. ) daima güçlü ve ipleri elinde tutan taraf olmak ister. Bazen etrafına karşı baskıcı ve zorlayıcı olabilir.. Düşmanları vardır.. Bunun yanında Carpediem'in 7.evinde, yani evlilik ve ortaklık evinde Terazi de var demiştim. Terazi'nin planeti Venüs aynı zamanda Boğa'yı da yönetir ve senin de burcun Boğa gülücük Yani nasıl o seni tamamlayacak birçok özelliğe sahipse, sen de  onu tamamlayacak özelliklere sahipsin.

Gördüğün gibi Boğa-Balık uyumu nasıldır demekle olmuyor Black :D Şimdilik benden bu kadar, umarım diğer arkadaşlar da yorum yapacaktır.
Benim yararlandığım haritaların linklerini ekliyorum incelemek isteyenler için...BLACKDEATHS ve bu da CARPEDIEM .)
05-08-2007 09:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
blackdeaths Dışarıda
son osmanlı
Mars Vip

teşekkürler sayın hocamgülücük ellerin dert görmesin.. yazdıkların aynen hayatımda yaşadıklarım gibi..anne ve babamın evliliğini sormşsun.. evet aşk evliliği.. şu anda ikiside hayatta değiller ama olsalarda eminim birbirlerine aşkları bitmezdi...
ilk önce benim hakkımda yaptığın yorumları değerlendireyim.. yazdıklarım tamamen eksiksiz doğru.çok sevilen biriyimdir arkadaşlarım arasında..konuşarak yapamayacağım iş yoktur neredeyse.intikamcı bir yapıya sahabimdir,eğer bugün birşey yaşadıysam ve onun intikamı 10 yılda beklemem gerektiğini gösteriyorsa sabırla beklerim.çevremdekilerin düşünemediği pek çok çıkar yolunu ben kolaylıkla bulurum.bu yüzden bazen çevremdekileri çok saf bulurumgülücükgülücük şaka tabi....
yazıların beni iyi aydınlattı teşekkürederim..
carpediem e gelince ii anlaştığımız hatta çok iyi anlaştığımızı söyleyebilirim.kıskançlık desen o da bende. zaten aramızda yaşanan tatlı kavgaların hepsi bu yüzden:D ben para harcamayı çok severim. pek elde para tutmasını beceremem ama o tam tersi beni çok şaşırtırgülücük ikimizinde kendine özgüveni üst seviyededir.
olaylara bakış açılarımız biraz farklıdır.hrkesin baktığı gibi değilde daha başka nasıl yol bulunur diye bakarım.bu da bana ayrıcalık sağlargülücükgülücük ve bu konularda baya bi ayrıcalığa sahibimdir:D

tekrar tekrar teşekkürler....

05-08-2007 12:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sizce neden 8 yıldır iş hayatım tepetaklak ? Reinarubia 10 15,158 07-13-2014 11:23 PM
Son Mesaj: Banderas2014
  Hangi meslek uygun olur sizce? bbaşak12 10 16,387 06-24-2014 04:44 PM
Son Mesaj: Kumsal
  Acil yardım! Haritama bakarak hangi mesleği tercih etmeliyim sizce? lilianxxx 11 15,557 07-24-2012 01:55 AM
Son Mesaj: lilianxxx

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir