Değerlendir:
  • 9 Oy - 2.22 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plutonun gezegen olarak kabul edilmemesi hakkında
Yazar Mesaj
proyuris Çevrimdışı
Yasaklanmış

Plutonun gezegen olarak kabul edilmemesi hakkında
Merhabalar,

Plutonun bilim dünyası tarafından gezegenler kulübünden atılıp artık gezegen olarak anılmamasının astrolojiye ne gibi etkileri olacak?

Yapılan araştırmalar plutonun gezegen olarak nitelendirilmemesini mantıklı kılıyor. Astroloji ilmi özel ilgi alanımdır fakat amatör bile değilimdir. Pluto ile ilgili bir çok kaynaktan çokça bilgi edindim. Şimdi bu bilgileri gözümün önüne getirdiğimde astrolojinin plutonu çok fazla abarttığını söyleyebilirmiyiz? Hatta bir adım daha ileri gidip aslında en başından beri kendi kendimizi kandırdık diyebilirmiyiz?
06-22-2011 01:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Plutonun gezegen olarak kabul edilmemesi hakkında
(06-22-2011 01:59 AM)proyuris Yazılan:  Merhabalar,

Plutonun bilim dünyası tarafından gezegenler kulübünden atılıp artık gezegen olarak anılmamasının astrolojiye ne gibi etkileri olacak?

Yapılan araştırmalar plutonun gezegen olarak nitelendirilmemesini mantıklı kılıyor. Astroloji ilmi özel ilgi alanımdır fakat amatör bile değilimdir. Pluto ile ilgili bir çok kaynaktan çokça bilgi edindim. Şimdi bu bilgileri gözümün önüne getirdiğimde astrolojinin plutonu çok fazla abarttığını söyleyebilirmiyiz? Hatta bir adım daha ileri gidip aslında en başından beri kendi kendimizi kandırdık diyebilirmiyiz?

plütonun abartılan bazı tarafları var evet lakin onu iyi tanıdığımızda yukardaki soru işaretleri kalkacaktır diye düşünüyorum.

örneğin plütonun temel özelliklerinden biri gizliliktir ve doğum haritasının derin katmanlarında gizli gizli çalışır ( sık sık kendini dış dünyaya göstermez )
böyle bir özelliği olan plütonun , gezegenler kulübünden çıkarılması -onun açısından- daha iyi gibi görünüyor ( plütoyu kişileştirirsek )

plütonun bir başka özeliği ölümü ve yeniden doğumu sembolize etmesidir.
şimdi gezegenler kulübünden çıkarılması ölümün bir türü olarak kabul edilebilir ki bunu kabul ettiğimiz anda onun yeniden doğacağını da kabul etmek lazım gelir fikrindeyim.

06-22-2011 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Pluto gezegen olarak isimlendirilse ne olacak , isimlendirilmese ne ... Chiron kuyruklu yıldız olarak tanımlanıyor diye etkisi olmayacak mı ... Astereoidler... ? gülücük

Bizim için önemli olan nasıl sınıflandırıldığı değil , bizatihi "var"lığıdır...
06-22-2011 11:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Pluto diyelim ki yok , ya da yok saydık.Bize yaşattığı , o içimizden gelen ağır transitlerindeki sesler ve olaylar ne olacak.Nasıl yani kendimizi mi kandırdık ? İkincisi pluto olmasaydı da o hiselri hissetemeyecek miydik. ? bu gairp bir paradoks.bir de benim bir zamanlar ki astroloğum pluto paradır paradır deyip durmuştu , oysa ben ay pluto transitimde ilişkilere bakış açımı , duygulara bakış açımı dönüştürdüm ve o transit de dayamnılmaz bir ekonomik kriz yaşadım.Çok şükür şimdi venisime pluto 120 lik açı yapıyor .
06-22-2011 03:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

7. evimde bulunan plıtom agırrr bir satürn transiti yaşıyor kavusum yaparak tam karsısında bulunan uranüs ise tem tersini istiyor ve hayatıma bakıyorum birebir bana uyuyor yaşadıklarım degistirmek istiyorum kosulları buyuk bir istek var ama satürn plutomı kısıtlıyor bir oyle bir böyle yani pluto yok sayılamaz bence bu bir ayrıca asteroidlerin bile etkilerini incelerken plutoyu nasıl yok sayabiliriz ki cok sacma bu..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-22-2011 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

pluton bence de kabul edilmesin ya sevmıyorum onu çunku :D:D:D kıskanç ve sorunlu pluton :D:((suna-bak

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
06-26-2011 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

kıskanç ve aziz plüton, derin, gizemli ve sağlam =)
yıldırım abi eğer dediğin gibi olursa; bu bi ölümse ve plüton yeniden doğacaksa çok merak ediyorum acaba bigün yeniden doğduğunda dünyada neler olcak

u_u
06-26-2011 06:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

"Hepimiz Pluton’uz" Parodisini yapmışlar Ekşi Sözlükte :D

- çirkin gezegen yavrusu plutona yapılan büyük dışlama.
- pluton'un doping kullandığının kesinlik kazanmasından sonra güneş sistemi'nin aldığı karardır.
- pluton yaptığı açıklamada:
"sistemde dünya gibi bir .bne varken neden ben çıkarıldım anlamış değilim"
şeklinde konuştu
- bugün plutonu gezegenlikten çıkaran zihniyetin yarın da dünyayı gezegenlikten çıkarma ihtimali olduğu için durdurulması gereken eylem...
- kazanılmış haklar geri alınamaz
- pluton gezegenlikten çıkartılmamıştır kendisi istifa etmiştir
- ben size söylemiştim zaten. shaquille o'neill basketçi değil, pluto gezegen değil, lucescu adam değil, ersin sen de spiker değilsin.
- plütonun ilk onbire alınmaması çok yanlış bir karar .. daum bile boyle yapmazdı..
- sadece gezegenlikten çıkarsalar pluton un özgürüm artık deyip kafaya takmayacağı olay..ama işin can alıcı noktası yeni ünvanı*: “cüce gezegen”
- Pluto: Dönüşüm muhteşem olacak
- "şimdi ben neyim" diyen plütonun kişilik kaybına yol açan garip bir olaydır. psikolojik tedavisi uygundur.
- Cüce gezegen, büyü de gel
- Plutonlu olunmaz! Plutonlu doğulur
- Pluton ölmedi kalbimizde yaşıyor
- yıllar sonra karşımıza çıkıp "bir zamanlar fakir ama gururlu bir gezegen vardı" diyip dünyaya çarpacak olan gezegen
- orda bir gezegen var uzakta o gezegen bizim gezegenimizdir. gitmesek te görmesekte o gezegen bizim gezegenimizdir.
- dünyanın delikanlı olmadığının en son kanıtıdır. ne yazıkki bu gezegene haksızlık yapılmış, camiada karizması malesef çizilmiştir. allah tan ki üzerinde hayat yoktur. zira plutonlular dünyamızı gezegenlikten çıkarması durumunda gezegen olarak topluca savaşa girilebilirdi.
- ah pluton pluton olalı, hiç görmedi böyle keder.
- pluton'un güneş sistemi üyelik aidatını ödemediği için vuku bulan olay.
- yaşlandığımızda torunlarımıza anlatacağımız hikayelerimizin arasına "ahh ah bizim zamanımızda bir pluton vardı" cümlesinin eklenmesine sebep olan olaydır.
- dünya beyin, güneş hanıma "artık benim pluton diye bir gezegenim yok hanım. adını anma o hayırsızın" diyerek kapı dışarı ettiği bıdıdır.
- Pluton’suzluk: israil'in işidir.
- Ben senin yaşındayken Pluton gezegendi lennn
06-27-2011 01:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-27-2011 01:49 AM)marskovası Yazılan:  "Hepimiz Pluton’uz" Parodisini yapmışlar Ekşi Sözlükte :D

- pluton yaptığı açıklamada:
"sistemde dünya gibi bir .bne varken neden ben çıkarıldım anlamış değilim"
şeklinde konuştu

gülücük gülücük

06-27-2011 04:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-26-2011 06:24 PM)büşra Yazılan:  kıskanç ve aziz plüton, derin, gizemli ve sağlam =)
yıldırım abi eğer dediğin gibi olursa; bu bi ölümse ve plüton yeniden doğacaksa çok merak ediyorum acaba bigün yeniden doğduğunda dünyada neler olcak

dönüşü muhteşem olacaktır gülücük

* gezegenleri gökyüzündeki sıralamalarına göre ele aldığımızda ,

çağlar boyunca son duvar olarak görülen satürün bir üst levelinin olduğunu keşfettik. o gezegen bilimin , teknolojinin , hızla değişimin planeti olan uranüstü.

sonra bir level daha yukarda neptünü keşfettik.

neptün gibi en üst gibi görünen bir levelden sonra plüto adlı bu küçük boylu karanlık gezegenin olması ilginçtir.

yaratıcı ne mesaj vermektedir bunu düşünmek lazım ( henüz üzerinde çok fazla düşünmedim yinede fikir yürütebiliriz )

plütonun en üst level gibi görünmesiyle alakalı yürüyen fikirler ;

* başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır ve de her son aynı zamanda yeni bir başlangıçtır.

* neptünün kollektif bilinçaltı okyanusunda kaybolan birinin , bir level daha derine indiğinde gerçeklerle hem de en acımasız haliyle karşılaşması.

06-27-2011 04:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir