Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uranyen Astroloji
Yazar Mesaj
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Uranyen Astroloji
bir şey değil gülücük

06-08-2011 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

cok ilginc teşekkürler

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
06-10-2011 10:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Benim karşıma uranyenler medikal bir yazıyı okurken çıkmıştı.Meraktan o anda nedir ne değildir diye bakmıştım.Ama çok üstünde duramadım.

Kitaptan alınntılarsam biraz.Medikal analizdde en önemli uranyenler : hades ,Admetos , Apollon.Orta derecede Zeus ve Vulcanus en az derecede etkili ise cupido , poseidon ve kronos görülüyor.En önemlilerini özet geçersem :

Hades genel olarak üzüntü , keder , dullar , yetimleri gösteriyor.Genel olarak medikal olarak ssağlık bakımından sıkıntılı durumlar için gösterge olarak görülüyor.Hades solucan dolu bir kutuyu açmaya benzetiliyor.Yapısal olarak sağlıkta biraz pluto + saturn karışımı gibi sanırım.Ama saturne göre tahribat gücünün daha yüksek olduğu belirtiliyor(pek neşeli şeyler yok yani dil çýkarma) İyi yön olarak ise güçlü bir hades sağlıkla ilgili kişileri gösterebilir (doktor , psikolog , terapist)Süreç analizi , karmaşık , parçaların bir araya geetirilmesi gereken durumlarda yardımcı olabiliyor

Admetos medikal astrolojide daha çok birşeylerin kaynağı , tohumu olmakla ilişkilendiriliyor.Ayrıca istenmeyen gebeliklerde de sık sık öne çıkabiliyor.Bir de admetos ile anne arasında güçlü bir ilişki olduğu belirtiliyor.Bağlantılı olduğu medikal durumlar boğulma , altta kaynayan ama belki kişinin farkında bile olmadığı durumlar , bayılma-koma ,fobiler.

Apollon genel anlamda bilim , ticaret ve endüstri ile alakalı görülüyor.Medikal durumlarda ise apollon komplikaasyonlar ile ilişkilendiriliyor.Teşhis konsa bile daha da hastalığın arttığı durumlarda Apollon öne çıkıyor. Yanlış teşhis veya ikincil komplikasyonları da kapsıyor.

Tabi mevzu hastalık-sağlık olunca çok iç açıcı şeyler yazmıyordu.Özet olarak bunlar vardı.Bu arada kitap Medical Astrology- Eileen Nauman
06-24-2011 04:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Paylaştığın bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.

Haritamda Hades 7. evde ,20 derece Boğa'da. Ayla(19 derece başak) bir üçgen, marsla(20 derece kova) kare yapıyor. Asc'la(19 derece akrep) karşıt, jüpiterle de (26 derece akrep)-6 derecelik orbla- karşıt açıda .

Güçlü Hades göstergeleri nelerdir, açılar mı, bulunduğu burç,ev hangisi daha etkilidir?Paylaşabilirsen çok sevinirim.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
06-24-2011 09:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

saın hades güneşime karşıt :D
06-25-2011 02:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(06-24-2011 09:22 PM)salmakis Yazılan:  Güçlü Hades göstergeleri nelerdir, açılar mı, bulunduğu burç,ev hangisi daha etkilidir?Paylaşabilirsen çok sevinirim.

belirttiğim gibi uranyen astrolojide uranyen konumlarda pek araştırdığım şeyler değil.onun için soruna yanıt veremem.yani belki de kitapta yazıyordu ama ben görmedim.ne yalan söyleyeyim daha bildik gezegenleri ve onula ilgili şeylere göz attım. :D ama şu da var bu tarz şeyler henüz daha araştırma -keşfetme aşamasında bence biraz deneme-yanılma yoluyla bazı sonuçlara varılacak bence.

ama düz mantık düşünürsek Güçlü hades derken köşe evde ve ev çizgisine yakın bir yerleşim , iyicil gezegenlerle iyicil açılar veya iyicil gezegenlerle olumlu orta nokta konumlar(malum uranyen astrolojide orta noktalar önemli bir mevzu) bunu sağlayabilir.Bunlar olabilir ama olmayabilir de :D Sadece tahmin yürüttüm.Eğer karşıma çıkarsa ekleme yaparım .
06-27-2011 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

cupido 8. evde terazi burcunda 2 orb aralığı ile uranüsle kavuşmış. Güneş uranüs zıtlığına bir de cupido eklenmiş.

aileye bağlıyımdır saygı duyarım fakat hayatıma yön vermelerine karısmalarına tahammül edemem zaten ailenin inatcı ve basına buyruk cocugu da benim gülücük

HARİTAM

10-04-2011 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

benim cupido saturn ve venusumle kavusumda.. 5inci evde akrepte bu ne yaf yinegülücük)
transit cupidoda bu aralar jupimle kavusmusgülücük)

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
10-04-2011 11:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

(10-04-2011 11:55 AM)picachu Yazılan:  benim cupido saturn ve venusumle kavusumda.. 5inci evde akrepte bu ne yaf yinegülücük)
transit cupidoda bu aralar jupimle kavusmusgülücük)

jüpiterle kavuşumu güzel gibi görünüyor hangi evde ise o ev koınularında bolluk asırılık getirir sanırım gülücük

HARİTAM

10-04-2011 02:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Bu sarki yarinlara ,

uranyen astroloji konusu elimizdeki kaynak eksikligi sebebiyle ilerleyemiyor.
cupido bunlardan biri ve transit cupido senin venusle kavusum yapiyor.
Sanatsal konulari destekleyen bir gorunum oldugu ifade ediliyor. Umarim dogrudur cunku yakin gelecekte benim gunesle kavusum yapacak :>

10-25-2011 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir