Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zaman - Ev Sistemi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Zaman - Ev Sistemi
her hangi bir iddiam yoktur , sadece kenarda bir konu başlığı halinde durmasını tercih ettiğim bir fikirdir ( sanki gerçekmiş gibi algılamayın lütfen , sadece denemek ve gözlemlemek istiyorum )

bu fikre göre bizler asc noktasında doğarız yani asc noktası doğduğumuz an ile ilgilidir.

sonra tıpkı güneşin hareketi gibi bizlerde doğum haritasında ilerleriz yani 12.evden 11.eve saat yönünde ilerleriz.

11-10-9.evler gençliğimiz ve en dinamik zamanlarımızı ifade eder.

8. ve 7.evler olgunluk zamanlarını

6. ve 5.evler yaşlılık zamanlarını

4.ev ise hayatın sonunu ifade eder.

bu fikre göre evler konusunda doğru soru ne zaman sorusudur.

örneğin bu fikre göre merkürü 12.ev bölgesinde olan kişilerin çocukluk dönemlerini zekice ve meraklı ve konuşkan biri olarak geçirmesi gerekir çünkü 12.ev bölgesi hayatın ilk yıllarını yani çocukluğu ifade eder.

örneğin bu fikre göre satürnü 10.ev bölgesinde olan bir kişinin hayatının en verimli dönemlerinde karşısına engeller çıkması ihtimalinden söz edebiliriz.

örneğin bu fikre göre uranüsü 6.ev bölgesinde olanların ve kişisel gezegenleriyle uranüs açıları olanların hayatlarının ilerleyen yaşlarında önemli değişimler yaşaması ihtimalinden söz edebiliriz.

05-11-2011 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: zaman-ev sistemi
Kendi haritam üzerinde uyguladığım zaman;

12.ev çocukluk olarak değerlendirirsek;Ay burada.Bu evrede diğer çocuklara nazaran rahatsızlık verecek derecede duyarlı olduğumu hatırlıyorum.Hala da öyleyim.

11-10-9.evler gençlik,Şiron'u bilemiyorum Jüpiter de var.Özellikle lise hayatımı gözden geçirecek olursam Şiron'un Jüpiter'in şansını hafiflettiğini düşünüyorum.

8.7.evler olgunluk Merkür+Güneş aynı zamanda progress'e baktığımda Satürn-Güneş karesi açılıyor mesela ona denk geliyor.O progressle karşılaştırdığımda birbiriyle örtüşüyor.Daha uyumlu,asosyalliğini atmış kendine güveni gelmiş.Cidden burcunu(Koç) yaşayan bir karakter gördüm.

6.5.evler yaşlılık Venüs ve Mars

4.evler hayatın sonu:Satürn-Uranüs-Neptün

6,5 ve 4.evlerde takıldım bir de buna göre 4.ev hayatın sonuysa burada bulunan gezegenler ölüm şekli hakkında bilgi verebilir mi?Böyle bir sonuç çıkar mı buradan?
05-11-2011 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-11-2011 02:06 AM)Equilibrium Yazılan:  Kendi haritam üzerinde uyguladığım zaman;

12.ev çocukluk olarak değerlendirirsek;Ay burada.Bu evrede diğer çocuklara nazaran rahatsızlık verecek derecede duyarlı olduğumu hatırlıyorum.Hala da öyleyim.

11-10-9.evler gençlik,Şiron'u bilemiyorum Jüpiter de var.Özellikle lise hayatımı gözden geçirecek olursam Şiron'un Jüpiter'in şansını hafiflettiğini düşünüyorum.

8.7.evler olgunluk Merkür+Güneş aynı zamanda progress'e baktığımda Satürn-Güneş karesi açılıyor mesela ona denk geliyor.O progressle karşılaştırdığımda birbiriyle örtüşüyor.Daha uyumlu,asosyalliğini atmış kendine güveni gelmiş.Cidden burcunu(Koç) yaşayan bir karakter gördüm.

6.5.evler yaşlılık Venüs ve Mars

4.evler hayatın sonu:Satürn-Uranüs-Neptün

6,5 ve 4.evlerde takıldım bir de buna göre 4.ev hayatın sonuysa burada bulunan gezegenler ölüm şekli hakkında bilgi verebilir mi?Böyle bir sonuç çıkar mı buradan?

evet bu teoriye göre ( belki zaten kullanılan bir yöntemdir , ben keşfettim gibi görünmesin lütfen ) 4.ev hayatın sonu ise hem son dönemi hemde ölümle alakalı konuları 4.evdeki gezegenler işaret etmeli.

05-11-2011 02:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

kendimden örnek vereyim çünkü örtüşüyor.

12.ev - 11.ev bölgesinde merkür ve uranüsüm var ( her ikiside zekayla alakalı )

okumayı ve çarpım tablounu 5 yaşında öğrendim , ilk okulda okul birincisi olmuştum ve orta okulda da ilk 4 arasındaydım.

liseden itibaren zeka gerilemeye başladı gülücük

10.ev - 9.ev bölgesini yaşadığım bu dönemde satürnün engelleriyle sık sık karşılaşıyorum özellikle 2 yıldır.

eğer bu teori doğruysa , sırada mars-jüpiter kavuşumunun hareketli dönemi olmalı , bakalım yaşayıp göreceğiz.

05-11-2011 02:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Zaman - Ev Sistemi
Alıntı:örneğin bu fikre göre merkürü 12.ev bölgesinde olan kişilerin çocukluk dönemlerini zekice ve meraklı ve konuşkan biri olarak geçirmesi gerekir çünkü 12.ev bölgesi hayatın ilk yıllarını yani çocukluğu ifade eder

benim 12.evimde koç burcunda venüs jupiter kavuşumu var.

evet çocukluğumda hareketli bir çocuktum liderlik vs vardı

birde insanlar beni çok cana yakın bulurlamış.çabuk samimi olurmuşum.
05-11-2011 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-11-2011 12:46 PM)virgotaurus Yazılan:  Ya bi yeri atladım galiba 1-2 ve 3. evler hangi dönem??

1-2 ve 3.evler doğum öncesi dönemi ifade ediyor olmalı ( anne karnında geçen süreç )

belkide bazı astrologların bu evlere saklı süreç demeleriyle alakası vardır.

05-11-2011 07:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(05-11-2011 01:14 PM)Kıvılcım Yazılan:  Yaşı neye göre belirliyorsunuz
Misal 30-40 arasında hangi evde olur ?
Evlerin geçiş periyotları ne ?

şu an için çok net bir fikrim yok , yeterki doğruluk payı olsun o detaylar zamanla bulunur.

oysa henüz doğruluk payı olup olmadığından bile emin değiliz.

05-11-2011 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zsevimLee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

peki bir evde hiç gezegen yoksa...

örneğin; 9. evimizde hiç gezegen yok ama 9. ev terazi. o halde venüs varmış gibi mi düşüneceğiz??

[Resim: astro2gw38zsevimleehw58.th.gif]
05-11-2011 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Honey Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

(05-11-2011 02:45 AM)Yıldırım Yazılan:  kendimden örnek vereyim çünkü örtüşüyor.

12.ev - 11.ev bölgesinde merkür ve uranüsüm var ( her ikiside zekayla alakalı )

okumayı ve çarpım tablounu 5 yaşında öğrendim , ilk okulda okul birincisi olmuştum ve orta okulda da ilk 4 arasındaydım.

liseden itibaren zeka gerilemeye başladı gülücük

10.ev - 9.ev bölgesini yaşadığım bu dönemde satürnün engelleriyle sık sık karşılaşıyorum özellikle 2 yıldır.

eğer bu teori doğruysa , sırada mars-jüpiter kavuşumunun hareketli dönemi olmalı , bakalım yaşayıp göreceğiz.

Benim 12. evimde hiç gezegen yok 2,5 yaşımdayken adım ve soyadımla başlayarak yazmayı öğrendim küçükkende şimdide zekiyim 12. evi kesen burçda önemliyse olabilir mantıklı gülücük
05-11-2011 11:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Honey Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

(05-11-2011 07:27 PM)Yıldırım Yazılan:  
(05-11-2011 12:46 PM)virgotaurus Yazılan:  Ya bi yeri atladım galiba 1-2 ve 3. evler hangi dönem??

1-2 ve 3.evler doğum öncesi dönemi ifade ediyor olmalı ( anne karnında geçen süreç )

belkide bazı astrologların bu evlere saklı süreç demeleriyle alakası vardır.

Benim neredeyse bütün gezegenlerim 1-2 ve 3. evlerde ama ?
05-11-2011 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gezegen - Ev Sistemi astrosohbet 9 13,746 02-09-2013 05:23 PM
Son Mesaj: tools
  Burç - Ev Sistemi astrosohbet 16 22,261 09-18-2011 07:49 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir