Değerlendir:
  • 26 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İlişkilerde Merkür
Yazar Mesaj
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

RE: İlişkilerde Merkür
Merkürlerimiz arasında 60lık açı var

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
04-14-2011 04:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Merkür su burçlarında olduğunda beni şaşırtıyor. Duygulara ilişkin sözcükleri kolaylıkla ve bolca kullanıyorlar. Balık burcunda olduğunda mırıl mırıl bir halleri oluyor. Yengeçte daha korunaklı ama duygu tanımlamaları yine kolayca yapıyorlar. Akrepteki merkür daha tutucu ve katı yargılı ifadeler veriyor. Ama su gruplarındaki merkür empati yeteneğini doğal olarak getiriyor gibi.

Ateş gruplarında daha doğrudan ama duygu sözcükleri konusunda fakir bir hali oluyor. Daha doğrusu egosunu(isteklerini) tanımlamaktan aklına duygularını tanımlamak gelmiyor, karşıdakinin duygularına da sirayet edebilmesi daha zor oluyor(merkür aslangülücük ). Bu nedenle de karşıdaki tarafından yanlış anlaşılmaları daha kolay olabiliyor. Haritada su grubunun bulunmaması en çok iletişimle ilgili sorunlar çıkarıyor diye düşünüyorum. Su grubu eksiği olanlar hem kendilerine hem de başkalarına karşı katı ve anlayıştan yoksun davranabiliyorlar.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
04-14-2011 04:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

(04-15-2011 04:18 AM)mutluluklar Yazılan:  [quote='salmakis' pid='138424' dateline='1302783216']
Merkür su burçlarında olduğunda beni şaşırtıyor. Duygulara ilişkin sözcükleri kolaylıkla ve bolca kullanıyorlar. Balık burcunda olduğunda mırıl mırıl bir halleri oluyor. Yengeçte daha korunaklı ama duygu tanımlamaları yine kolayca yapıyorlar. Akrepteki merkür daha tutucu ve katı yargılı ifadeler veriyor. Ama su gruplarındaki merkür empati yeteneğini doğal olarak getiriyor gibi.

Ateş gruplarında daha doğrudan ama duygu sözcükleri konusunda fakir bir hali oluyor. Daha doğrusu egosunu(isteklerini) tanımlamaktan aklına duygularını tanımlamak gelmiyor, karşıdakinin duygularına da sirayet edebilmesi daha zor oluyor(merkür aslangülücük ). Bu nedenle de karşıdaki tarafından yanlış anlaşılmaları daha kolay olabiliyor. Haritada su grubunun bulunmaması en çok iletişimle ilgili sorunlar çıkarıyor diye düşünüyorum. Su grubu eksiği olanlar hem kendilerine hem de başkalarına karşı katı ve anlayıştan yoksun davranabiliyorlar.

katılıyorum size. su yoksunluğu haritalarda belli oluyor ve dikkat çekiyor... benım merkürüm yengeçte ... en nefret ettiğim şey ukalaca konuşan insanlardr, laf sokmaya çalışan bu şekilde meydan okuyan insanlardan nefret ederım.. kelime oyunu asla yapmam ,ayım ve merkürüm su grubunda bazen çok duygusal bi insan oluveririm bu duruma bağlı... bi insanın konuşmlarına bi sefer gıcık kaptysam bi daha onunla asla anlaşamam... nasl başlarsa öyle gider bende.. ilk izlenım cidden önemlidir gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
04-15-2011 04:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Sabit grup merkürleriyle;hayat hakkında ciddi konular,ciddi olmasa bile konu hakkında bilgi sahibi olunabilecek düzeyde iletişimgülücük

Öncü grup merkürleriyle;bireysel ve toplumsal tecrübeler,yaşanılan olaylar ve çıkarımlar,pratikte öncü grup merkürleriyle yaşanılan iletişim daha çok işe yarıyor gülücük

Değişken grup merkürleriyle ; düşünsel,bilimsel,kesin sonuca varılamayan(felsefi)daha çok olaylara daha geniş açıdan bakmayı sağlıyor,ancak potansiyel yararı daha çok ,kinetik yararı daha düşük gülücük

İkili ilişkilerde iletişimde beklenti farkları , en çok soruna yol açan nedenlerin başında geliyor,bu gruplar kendi içlerinde zıtlıklara ve karelere rağmen aynı muhabbeti sürdürebiliyor,gözlemim yani gülücük
04-15-2011 09:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

"Öncü grup merkürleriyle;bireysel ve toplumsal tecrübeler,yaşanılan olaylar ve çıkarımlar,pratikte öncü grup merkürleriyle yaşanılan iletişim daha çok işe yarıyor "

Merkürüm terazi toplumsal olaylar atılımlar gülücük Ama şiddeti, yaygaracılığı hiç sevmem terazi bana sanırım uysal bir tarz veriyor.
04-15-2011 12:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(04-14-2011 11:54 AM)Mimoza Yazılan:  
(04-14-2011 11:48 AM)aeon Yazılan:  
Alıntı:merkür aslan eşim merkür kova ve merkürlerimiz zıt maalesef.gerçekten dediğin gibi çok yorucu.ki benim hem güneş hem ay hemde merkürün uranüsle karesi var.yinede olmayınca olmuyor..

uranüs , senin aslanlarını kova yapmaz mimoza .aslan aslandır kova kovadır.
sen ancak uranüs enerjisine sahip bir aslan olursun.
merkürlerin sabit burçlarda ve zır olması fikirsel sürtüşme ve inadı getirir.

derdim kova olmak deil zaten aeon.söylemek istediğim normal bi aslana göre yada ay boğasına göre daha uranyen fikirlerimin olması yada bazı konularda eşimin merkürü kova olmasına rağmen ona göre daha özgür fikirli olmam.anlatmak istediğim buydu.aynen dediğin gibi çok zıtlaşıp inatlaşıyoruz ve bu çok sinir bozucu karamsar

Mimoza seni anlıyorum ben de Kova burcu olmama rağmen kovalarla ortak çok özelliklerim var hatta nerdeyse aynıyız bu açılar bu kadar etkili mi acaba

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
04-15-2011 12:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

(04-16-2011 09:58 PM)lajâ Yazılan:  görmeden de bi insandan hiç kötü elektrik aldığın oluor mu?..
mesela benden sana ii elektrik gelmediğini düşünüorum.. sana nasıl yansıor dil çýkarma
akrep olmak istiyorum puhaha2
04-16-2011 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Merkürüm Akrep, partner merkürü Oğlak onunla saatlerce sohbet etmeyi herşeye tercih edebilirimmm ask
Merkürüm Güneşine ve Venüsüne sextil - Marsına üçgen açı yapıyor ama onun Merkürü benim kişisel gezegenleriyle bağlantıda değil bunu neye bağlayabiliriz?

SİMYA YILDIZ HARİTASI
04-19-2011 04:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cigdempsa Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

arkadaşlar eşimin merkuru kocta ,inanılmaz tatlı dillidir ve sevgisini cokk belli eden biridirr..belki abartıyorum gibi gelebilir ama kesinlikle gercek,gunde abartısız 15-20 defa seni seviyorum der...yanı hersekıldee sevildigiimi hıssettırır,bı ınsanın sevgisini boylee guzel gösterebilmesi neyle alakalıdır? okudugum kadarıyla merkur kocla pek alakalı degil...venusu kovada?harıtasını ekledim gerci...ya da bu harıtasındakı bı acıyla mı alakalı?cıkamadım ısın ıcınden?benim harıtamdakı bıseyler mı onu tetikliyor acaba?

eşim
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang....y=7&go=Go
benim
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=14&go=Go
06-06-2011 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

güneşi balık olduğu için olabilir .

gerçi koç etkisi de çok fazla .
06-06-2011 09:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 91,941 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  İlişkilerde Aldatma Eğilimi nurbanu10 133 152,085 08-04-2018 07:31 PM
Son Mesaj: say24
  İlişkilerde AY astrosohbet 109 155,555 03-31-2017 11:30 PM
Son Mesaj: say24
  İlişkilerde Güneş astrosohbet 14 27,735 12-27-2014 11:25 PM
Son Mesaj: Yakamoz
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 69,903 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  İlişkilerde Dört Astrolojik Element Angel 21 32,501 05-23-2012 05:41 PM
Son Mesaj: zeynep_muteal06

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir