Değerlendir:
  • 15 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öğlen Uykusu
Yazar Mesaj
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

Öğlen Uykusu
Bu konudaki düşüncem öğlen uykusunun çok iyi olduğu atatürk ve diğer büyük önderler hep öğlen uyurmuş diye biliyorum akıl sağlığına çok yararlıymış akıllı oluyomuş insan biraz daha ,sizin düşünceleriniz neler arkadaşlar ?ve astrolojik açıdan gökyüzünde öyle iyi bi enerjimi oluşuuo öğlenleyin ve insana etki ediyo sanırım
03-26-2011 05:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Öğlen Uykusu
Yıllardır uykumu düzenleyemiyorum malesef satürn başak için sistemli olmak zamanla öğreniliyor.

Günlük uyku konusunda ideali gerçekten nedir merak ediyorum.
7-8 saat deniyor , düşününce 8 saat uyumak demek ömrün üçte birini uyuyarak geçirmek anlamına geliyor.

Bilim ve din çevreleri ve özellikle görüşlerini önemseyeceğimiz kişiler uykularını nasıl düzenliyorlardı acaba acaba

03-27-2011 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

uykuyu neptün gezegeni temsil eder diye biliyorum.öğlen uyukusunu bilemedimgülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
03-27-2011 02:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Ben günde yaklaşık 12 saat uyuyorum :D ne 8 saati 12'den az olursa o gün benim için bir işkence.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
03-27-2011 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-27-2011 03:00 AM)Rüzgar Yazılan:  8 saat uyurum bazen kıyak olsun (itiraf ediyorum genelde kıyak geçiyorumgülücük ) diye 9 saat uyurum.Bence vücudunun dinlemesi için 8 saatlik uyku gerekiyor Yıldırım. vallahi bende alışabilsem parça parça uyumak isterdim mesela gece 2'den sabah 8'e kadar bir uyku sonra öglen iki saatlik bir uyku birgün için bu kadar yeter de lakin ben parça parça uyudummu daha çok uyuyorumgülücük.
Evet ömrün 3/1 gidiyor uykuda. Bu geçen zaman ziyan mı bilinmez, belki vücuda bir iyiliktir.Ziyan olarak düşünürsek bunu bir şekilde kapatmak gerek, ne yapacağız.. Ömrün geriye kalan 3/2 sini yakışır bir şekilde yaşayacağız, e buda şu sistemde zor. 8 saat uyku, 12 saat kapital uğrunda kalmış esir yani patronlar gasp ediyor (ülkemizde çalışma süreleri çok uzun!!!) etti mi 20 saat, kalan 4 saati de diziler ve aptal haberler ve harika yemekler ve internet alıyor,medeniyet işte bu bilirsin ya Yıldırım tek dişli bir canavardır kendisi. Sonuç; kaslar hareketten yoruldu, mide yemekten yoruldu, göz görmekten yoruldu, kulak duymaktan yoruldu.. Verin bana sekiz saatimi düşündükçe sinirim bozuldu uyuyacağım,iyi geceler.

evet aynen böyle oluyor , şu medeniyetin kalan tek dişini ( yada fişini ) çekmek lazım gülücük

03-27-2011 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nazenin
Kayıtsız

ben çok uyumam açıkçası günde 6 saat falan yetiyor....öğlen uykusuna gelince hatırladığım tek şey annemin beni küçükken zorla ite kaka uyutmasıydı.....sonunda annem uyur ben kalkardım....gülücük fazla uyumak beyni tembelleştiriyor diye biliyorum....kişi yorgunsa öğlenleyin veya yolculuk esnasında derin uykuya dalıyor ve gerçekten dinleniyor....beynin gevşemesi durumuyla sağlanıyor....beyin derin uykuda dinleniyor bunun içinde çok yorgun olmak veya karanlıkta uyumak gerekiyor diye biliyorum....
03-27-2011 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

arkadaşlar ben bu öğlen uykusuyla ilgili şöyle bişey duymuştum,ama nerden duyduğumu hatırlamıyorum, oyüzden bi kaynak gösteremiycem,çok zararlı olduğunu duydum, hatta öğle uykusundan uyanıpta aklını kaybetmeyenin şükretmesi gerekiyomuş.

haritam
03-27-2011 11:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

yeppe bildiğim ve deneyimlediğim kadarıyla o öğlen uykusunda değil akşam ezanı zamanlarında uyunan uykuda oluyor. öğlen uykusu uyuyorum bazen çok iyi geliyor. akşam ezanı vakti uyuduğumda çoğu zaman çok telaşlı uyanmışımdır işe geç kaldım diye. insan akşam sabah ayrımını yapamıyor. zihin bir süre bulanıklaşıyor.

03-27-2011 01:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

İsmet İnönü öğlen yarım saat muhakkak uyurmuş. Hatta çok önemli bir günde müsade istemiş uyumam lazım deyip. İslamda kaylule uykusu diye geçer. Bu öğle namazından sonraki dönemde tabi saatlerce değilde şöyle yarım saat bir uyku. Daha sonra İspanyollar almış bu geleneği adına da fiesta demişler. Arap ülkelerinde Afrikada İspanya da öğlen kimse dışarda olmaz. Uzun bir mola verip çalışmaya tekrar devam ederler. Sağlık açısından da faydalı vücutta şeker oranın yükseldiği güneşin etkisinin en yoğun olduğu dönemde dinlenmek iyidir.
03-27-2011 02:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yeppe Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

evet olabilir akayes,gün içinde uyunan bi uyku, dediğin vakit olabilir, şimdi hatırladım, ailemde de uyuyan biri olduğu zaman o saatlerde, uyandığında ilk bikaç dakika çok tuhaf davranabiliyo.

haritam
03-27-2011 02:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir