Değerlendir:
  • 15 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptün Balık'ta hayatımıza neler getirecek ?
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

RE: Neptün Balık'ta hayatımıza neler getirecek ?
farkettiyseniz yavaştan metafizik öğeler gündeme gelmeye başladı mesela gelenler videosundaki şaytana ruhlara tapınanlar vs... ateistlik, materyalizm vb. şeyler eskisi kadar hükmünü sürmicek gibi hehee
04-14-2011 07:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Medya'nın geleceğinde neler var ?
Yavaş hareket eden Uranüs ve Neptün’ün burç değiştirdiği bu dönemde hayatımızın da akışında önemli değişiklikler görüyor ve bunu anlamlandırmaya çalışıyoruz. Ancak her şey o kadar yeni ve beklenmedik gelişiyor ki, önümüzde büyük bir belirsizlik sisi yer alıyor. Bu uzun dönemde, Neptün 14 yıl boyunca Balık burcunda ilerlerken, hayatımızın belirli alanlarında daha fazla kabullenme, anlayış ve bu arada ruhsal açıdan bizi etkileyen, geliştiren olaylarla karşılaşacağız. Bu temalara yükselen burçlar açısından bakmıştık. Peki bu uzun dönemde konularda kritik değerlendirmeler getirecek ? Buna yanıt vermemiz için, Balık burcu ile birlikte diğer değişken burçların temalarına bakmamız gerek. Balık burcundaki Neptün, İkizler, Başak ve Yay burçlarının konularını da içine alan değişimlerin, dalgalanmaların ve karmaşaların işaretçisi olacak.

İkizler bilgi ve öğrenme süreciyle, eğitimle ve haberleşme ile yakından ilgilidir. Balık’ta ilerleyecek Neptün büyük bir bilgi kirliliği ve karmaşası içine girebileceğimizi de anlatıyor. Zaten öyle değil mi diyebilirsiniz ancak hızla genişleyen iletişim olanakları ve twitter ya da Facebook gibi digital medya platformlarını düşünürsek, gittikçe artan bir başıboşluk ve bulanık haber sisteminde söz edebiliriz. Bilgi üretimi ve yayımı gittikçe daha az merkeziyetçi ve daha bireysel olmaya başladıkça, aslında bir dizi kişinin yeni trendlerle insanları peşinden sürüklemesi çok daha kolay hale gelmekte. Ancak bu durumun tehlikeli yanları olabileceğini unutmamalıyız. Medya, eğitim ya da bilginin aktarıldığı pek çok alanda bulanıklaşma, güvensizlik ve insanları körleştirebilecek, daha kabullenici, etkiye çok açık kaldığımız bir sürece doğru sürükleniyoruz.

Yay burcu ise bilgiyi anlamlandırmak, sorgulamak ve daha geniş bir çerçevede sosyal kavramlar yaratmakla ilgilidir. Bu nedenle yine medya, akademik dünya, yayıncılık yanında inançlar ve sosyal görüşler önümüzdeki 14 yıllık süre içerisinde daha yaratıcı, daha evrensel ancak bir yandan da gevşek ve disiplinsiz olacağı bir sürece doğru ilerlemekte. Kime inanacağız, sosyal konularda hangi görüşleri benimseyeceğiz, akademik alanda hangi kavramlar, yaklaşımlar üstünlük kazanmaya başlayacak, medya olan biteni nasıl yorumlayacak ? Tüm bu alanlarda büyük kaymalar, tutarsız ve gerçeklerden uzaklaşabilecek, çarpıtıcı görüşlerle daha fazla karşılaşabiliriz. Belki yine zaten öyle değil mi diyebilirsiniz ancak önümüzdeki 14 yıl boyunca inançlar, görüşler daha insancıl ve fedakarlık aşılayan eğilimler getirse de, Satürn’ün Yay burcunda kalacağı 2015 Ocak – 2018 Ocak arasında aşırı idealize ettiğimiz ve bu nedenle yeteri kadar net görüp ayırt ediğimiz pek çok yanlış değerlendirmeler içinde olduğumuz süreçlerden de geçeceğiz.

Başak ise ayırt etmek, mükemmelleştirmek, pratik hale getirmek ve işlevsel kılmakla yakınan ilişkilidir. Başak bilginin uygulanabilir, somut yönleri ile ilgilenir. Balık’ta ilerleyecek Neptün düzen ve organizasyon gerektiren konularda, işletme yönetiminde, işçiler ve çalışanlarla ilgili konularda, sağlık ve hizmet alanlarında pek çok belirsizliğin, düzensizliğin ve karmaşanın öne çıkmasına işaret ediyor olabilir. Bu süreçte genel bir düzensizlik, iş koşullarında kaotik durumlar, işsiz kesimlerin yaşadığı karmaşa dikkat çekebilir. Günlük hayatımızda da detaylarla aramızın zorlanacağı ve düzen gerektiren konularda sorumsuzluk, kayıtsızlık gibi gevşek durumlarla çok daha fazla karşılaşabileceğimizi söyleyebiliriz.

R.Hakan Kırkoğlu
04-16-2011 02:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Yıldırım
Transit Neptün 8.evimde başlıyor ama 9.evim Balıkta
Orada JÜpiter de var ne yönde etkiler beni?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
04-20-2011 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(04-20-2011 12:28 PM)Kıvılcım Yazılan:  Yıldırım

Neptünün ev transitlerini pek önemsemiyorum çünkü uzuun yıllar orada kalacak.
Neptünün asıl etkilerini 2 yıl sonra Marsına zıt açı yapmaya başladığı dönemde hisedeceksin fikrindeyim , daha değil.

04-21-2011 12:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

benımde 1 evımde neptun .1 evımde hem kova hemde balık yer alıyor .ıyıce neptunyen oldum.ılerde gunesıme dokunacak.nasıl yorumlarsınız

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
04-21-2011 10:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(04-21-2011 12:38 AM)Yıldırım Yazılan:  
(04-20-2011 12:28 PM)Kıvılcım Yazılan:  Yıldırım

Neptünün ev transitlerini pek önemsemiyorum çünkü uzuun yıllar orada kalacak.
Neptünün asıl etkilerini 2 yıl sonra Marsına zıt açı yapmaya başladığı dönemde hisedeceksin fikrindeyim , daha değil.

sanırım bu kötü bişey olacak öyle mi zıt açı dediğine göre

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-07-2011 04:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

ay kavuşum t-neptün, bir kaç yıl sonra zıt güneş.. ne olacak benim bu neptünyenliğim gülücük))

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-07-2011 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yay burcunu neler bekliyor ? Derin 1 4,264 06-04-2011 03:18 PM
Son Mesaj: Derin
  Akrepleri bu yıl neler bekliyor ? Derin 5 7,414 10-24-2010 01:12 PM
Son Mesaj: Venüs
  jupiter, kiron, neptün kavuşumu Mavi 10 15,125 09-09-2009 04:38 PM
Son Mesaj: Luli