Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kısırlık Analizi
Yazar Mesaj
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Kısırlık Analizi
5.evi koç kesiyor evet.
yükselen akrep
ya da ben direk haritayı söyliym 25/01/1970 02.50 momcilgrad/Bulgaristan

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
05-01-2011 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

(05-01-2011 11:22 PM)DenizKızı Yazılan:  5.evi koç kesiyor evet.
yükselen akrep
ya da ben direk haritayı söyliym 25/01/1970 02.50 momcilgrad/Bulgaristan

eh yani yengenin saturnunu 5. evde olarak düşünmek doğru değil zaten.6. ev çizgisine çok yakın(placidus)yani hatta eğer tüm burç düşünsem 7. ev bile olur.ama bence zaten yengenin saturnu 5. ev konularını etkilemiyor.

ama bu arada ben zaten 5. ev saturn konumunun kısırlık verdiğini düşünmediğimi belirtmiştim.aslında ben daha çok yengenin bol çocuk sahibi olması nedeniyle verimli burçlar denilen konumlarda göstergesi varmı onu merak etmiştim.:D kısırlığa bakıyorsak bol çocuğa da bakalım

çok bariz bir şey göremedim.birde ne yalan söyleyeyim yengenin haritasında placidus ile bakıldığında doğal burç sıralaması kaydığı için(akrep yükselende 5. eve balık denk gelmeli ama yengenin haritasında koç kesiyor) çok belirgin konuşmak istemiyorum.

eğer tüm burç matığıyla bakarsak 5. eve balık denk gelir.Balık yöneticisi jüpiter akrepte.Buraya kadar verimli burçlar.5. eve kad denk gelir oda genel olarak artıran bir noktadır.

ama koç alırsak yöneticisi de koçta.yani fena değil ama.verimli burçta değil.fazla populasyon yapmaz.

dediğim gibi keşke bu ev-burç karmaşası olmasaydı da daha rahat bakabilseydim.

ama neyseki ay başaktaymış.yoksa 7-8 e kadar giderdi belkide yengendil çýkarma
05-01-2011 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(04-20-2011 02:25 AM)Yıldırım Yazılan:  
(04-19-2011 07:46 PM)JoMaJa Yazılan:  Aslında mevzuya sadece kısırlık olarak değil "çocuk sahibi olmamak" diye bakma lazım.Çünkü çocuk sahibi olmamak sadece biyolojik engellerden ibaret değil.
Kariyerden zamanın olmaz(bakmışsın yaş geçmiş) , evlenmezsin çocuk yapmazsın , yada istemediğin için yapmazsın.
Ama saturn 5. evde çocuk yapmayı engelleyeceğini pek sanmıyorum.Bence verdiği çocukla kişiyi sınama daha ön plada olur.Bana gezegenden çok burç konumları çocuk sahibi olmayı belirliyor gibi geldi.Yani çocuk sahibi olmayan birçok kişide aslan,ikizler,başak burçlarının göstergelerde ön plana çıktığını gördüm(ay,5. ev , yöneticisi) .Acaba neden iki merkür ilgili burç kısır sayılıyor (ikizler ,başak) tam olarak mantığı ne.

Aslan burcunda kişisel gezegeni olan yada jüpiteri aslan olan çoğu kişinin çocuk sahibi olduğunu gözlemliyorum.

Uranüs / Kova etkisi almış bayanlarda çocuk düşüncesi daha kolay arka plana atılabiliyor.

Yani sadece 5.evle bağlantılı bir konu değil.
Haritada etkin bir gezegen hayatın bazı temel konularında alınacak kararları etkileyebiliyor. ( örneğin Uranyen bir kişilik , 5.evi nasıl olursa olsun çocuk düşüncesinden uzak durabiliyor vb. gibi )

Yıldırım Günaydın

5.evimi akrep kesiyor ama 10 derecesi akrep geri kalan 27 derece yay ve içinde neptün var

Sen:
Uranüs / Kova etkisi almış bayanlarda çocuk düşüncesi daha kolay arka plana atılabiliyor

demişsin ...ben ve eşim de çocuk istemiyoruz...Uranüs biri de değilim...Haritama bakabilirmisin ?

Çocukluğumdan beri çocuk istemiyorum diyorum...İnsan oğlunun ağzından dkülen sözler acaba yaşayacaklarını beyin biliyor da ondan mı oluyor...Misal ben çocukluktan beri iş kurucam ortağım Trabzonlu olacak dermişim...Ve aynen öyle oldu...Bunun gibi acaba yıllardır ben çocuk yapmıycam, belki evlatlık alırım yapacak olsaydım da ikiz isterdim dememdeki neden de acaba insan yaşayacaklarını iyi kötü biliyor da ağzından o cümleler mi dökülüyor ? Haritama bakabilirmisin müsait olduğunda çocuk konusunda çiçek

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-11-2011 12:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Kadında annelik, doğurganlık ve astroloji
Astrolojide hangi burçlar verimli, hangi burçlar kısır olarak nitelendiriliyor? Doğurganlık açısından hangi ev daha önemli? Güneş ve Ay'ın karşı karşıya geldiği zamanların döllenme kapasitesiyle ne gibi bir ilişkisi var... R. Hakan Kırkoğlu yanıtlıyor

Günümüzde tıp anne olma ve doğurganlık yolunda çok büyük ilerlemeler kaydetmiş durumda. Kısırlık tedavisi ileri teknoloji kullanılarak mikro enjenksiyon yoluyla pek çok örnekte anne olmayı kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, her kadının anne olabilme ve duygusal açıdan nasıl bir anne olduğu astrolojik haritasında belirli göstergelerle analiz edilebilir.
Bu değerlendirmeyi yaparken, haritada Ay'ın konumunun, açılarının, Su elementi burçların gücünün, özellikle 5'inci ve 9'uncu evlerin analiz edilmesi gerekir. Bir kadının çok çocuk ya da az çocuk tercih etmesi ya da sahip olması bu göstergeler değerlendirilerek incelenebilir.

Verimli ve kısır burçları tanıyalım
Astrolojide Su elementinden burçların özellikle "Verimli" kategoride değerlendirildiğini söylemeliyiz. Su elementinde en verimli burç Yengeç, ardından Balık ve daha sonra Akrep burcudur. Haritalarında Su burçlarında çok gezegeni olan kadınların, özellikle Su elementinde bir Ay eğer çok sert açılar altında değilse ve zor bir eve düşmemişse (6'ncı, 8'inci ve 12'nci evler) anne olması çok daha kolay
olabilir. Bunun tersine bazı burçlar ise daha az çocuk vermekle eşdeğer tutulmuştur. Bunlar Aslan, Başak, kısmen
İkizler ve Kova burçlarıdır. Haritalarında Su elementi olmayan ve yükselen burçta ya da Ay burçlarında bu burç olan kadınlar çocuk sahibi olma konusunda daha çekimser, isteksiz ya da çaresiz olabilirler. Diğer burçların verimlilik kapasiteleri farklı durumlara ve açılara göre ortalama düzeyde ya da değişken olabilir.

5'inci evin doğurganlıktaki önemi
Doğurganlık açısından 5'inci ev çok önemlidir. Zira astrolojide bu ev çocukların durumunu ve ailenin ürünlerini anlatır (5'inci ev 4'üncü evin 2'nci evi olduğu için ailenin -4'üncü ev- kaynaklarını yani çocukları da anlatır). Bu evde Ay, Venüs ve Jüpiter her zaman bir verimlilik göstergesidir. Eğer verimli olan bir burçta ise bu çok daha belirgin olacaktır ve kadın daha fazla çocuk yapmaya eğilimli durumdadır. Bu evde zorlayıcı gezegenler olan Mars ya da Satürn'ün olması ise gecikmelere ya da çocukla ilgili problemlere işaret edebilir. Özellikle haritasında Su elementi zayıf olan, Ay burcu ve ev konumu zorlayıcı olan kadınlar bu alanda önemli sorunlar yaşayabilirler. Diğer bir gösterge ise 5'inci evin karşısında yer alan 11'inci evdir. Eğer 5'inci evde yeterli destek yoksa 11'inci ev de incelenebilir.
Örnek vermek gerekirse, 5'inci evde Venüs çocuk sahibi olma açısından pozitif bir göstergedir. Eğer Venüs 5'inci evde ve Yengeç burcundaysa bu, kadının daha fazla çocuk sahibi olabileceğini anlatacaktır. Benzer biçimde 5'inci evde Satürn çocuk sahibi olmaya yönelik engelleri anlatabilir. Eğer Satürn 5'inci evde ve aynı zamanda Aslan burcundaysa (Aslan verimsiz bir burç olarak) bu, problemin daha kronik olabileceğini açıklayabilir. Bununla birlikte, tam bir değerlendirme için astrolojik haritanın tamamı ele alınmalıdır. Örneğin Madonna'nın astrolojik haritasında, kendi yaşam biçimi ne kadar aykırı ya da zor olsa da, Ay'ın konumunun çok önemli olduğunu görüyoruz.
Bu haritada çocuk vermekte zorluk çıkaran Başak burcu yükseliyor. Başak aynı zamanda Bakire burcudur. Bakire bir kız olarak resmedilir (Virgo: Virgin). Ne tuhaf ki Madonna da ismini bu noktadan, Meryem'den almış. Madonna'nın astrolojik haritasında Ay, Başak burcundadır ve Su elementi eksikliği görülmektedir. Ama Ay aynı zamanda çok önemli olan yükselen burcun yani 1'inci evin üzerindedir. 11'inci evde de verimli bir burç olan Yengeç burcu görülüyor. Bir bakıma bu durum Madonna'nın sadece fiziksel açıdan değil, psikolojik açıdan da annelik yapabilme kapasitesini doğal olarak zorluyor. Nitekim Madonna'nın kendi geldiği ailede, anne-baba diyaloğunun zorluğunu ve problemlerini biliyoruz.

Dr. Jonas'ın verimlilik araştırması
1960'lı yıllarda Çek doktor ve psikiyatr Eugen Jonas, kadında hamileliğin Ay'a bağlı olduğu varsayımından hareket ederek Ay döngülerini ve kadında verimliliği inceledi. Kadının yumurtlama döngüsü ile astrolojik döngünün örtüştüğü zamanları "yüksek verimlilik" günleri olarak gördü. Örneğin bir kadının astrolojik haritasında Güneş ve Ay birbirine karşıt konumdaysa, yani 180 derece uzaklıkta yer alıyorsa, Dr. Jonas'a göre, her ay Güneş ve Ay'ın karşı karşıya geldiği zamanlar verimliliğin arttığı dönemlerdir. Eğer bu, aynı zamanda yumurtlama dönemine denk geliyorsa, döllenme kapasitesi çok yükselmektedir. Buna "ritim yöntemi" adı veriliyor. Bu durumda hamile kalabilme açısından birbirinden bağımsız iki ayrı ritim bulunmaktadır. Bunlardan ilki kadının doğal yumurtlama döngüsüdür. İkinci ritim ise Güneş ve Ay'ın her ay kadının astrolojik haritasında bulunduğu faza geri döndükleri fazdır. Dr. Jonas'a göre aslında hamileliklerin yüzde 85'i bu dönemde gerçekleşiyor.
Dr. Jonas, Güneş ve Ay'ın ritmine bağlı olarak belirli günlerin erkek çocuk, belirli günlerin ise kız çocuk doğurma açısından farklı etkide olduğunu söylüyor.

Marilyn Monroe anne olsaydı özgür bir anne imajı çizecekti

Marilyn Monroe'nun astrolojik haritasında Ay, Kova burcunda bulunuyor. Ay-Kova kombinasyonu sıklıkla erken kopmaları ve anne ile olan bağda en iyimser olasılıkla destekleyici bir arkadaşlığı açıklar ama yeterli sıcaklık ve koruyuculuğu veremeyebilir. Ay-Kova bağımsızdır ve bu yüzüyle eğer Marilyn Monroe anne olsaydı çocuklarına akılcı ama özgür bir anne imajı çizecekti. Bununla birlikte Monroe'nun haritasında Ay'ın Kova burcunda huzursuz açılar yaptığını da görmekteyiz. Soğuk ve kuru karakterde verimsiz bir gezegen Satürn Ay'la kare açı içinde görülmekte. Ay aynı zamanda Neptün'le de karşıt açı içinde. Bu bakımdan, Monroe'nun kendi annesinde ve aile ortamında aradığı sıcaklığı bulamadığını ve dolayısıyla, biraz da şartlar gereği ailesinden koptuğunu biliyoruz. Monroe'nun annesi uzun bir süre akıl hastanesinde kalmış, kendisi ise akrabaları arasında mekik dokumuş, çok yıpratıcı bir çocukluk geçirmişti. Doğal olarak bu durum Monroe'nun "annelik kapasitesi"ne de yansımış, anneliğini engellemişti. Monroe'nun çocukları anlatan 5'inci evinde de Yay burcu var. Yay, Ateş elementinden, çok fazla çocuk anlatan bir burç olmadığı gibi yöneticisi Jüpiter ise yine Kova burcunda yani az çocuk veren bir burçta durmaktadır.

R.Hakan Kırkoğlu
07-05-2011 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

benm ayım akrep 6.evde , 5.evımde pluto var akrepte... venüsle kare ama bu pluto... güneşle 120 ... çocuğum sorunlumu olacak acaba ilerde evlenınce gülücük :S :(

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-05-2011 11:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

5. evim yengec yengec burcunun yöneticisi ay ise 11 evde oğlak burcunun 29 derecesinde kovada gibi bir sey ama kesen burc tabi ki oğlak 1 kızım var eger iyi giden bir yasamım olsaydı genis bire aile isterdim bebeişlere bayılıyorum hatta kucagıma aldıgımda bazen annelik hislerim kabarıyor kimin olursa olsun fark etmiyor..Kocaman bir ailem olsun isterdim.

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
07-06-2011 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tugsem_10 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 1

ben şuan 2. tüp bebek denemem için tedavi görmekteyim.1. denemem negatifti.5.evimi kesen balık burcu neptün merkür ile güneşimde jüpiter ile kare açıda.bize sizin çocuğunuz olmaz imkansız demediler açıkçası ben ne zaman olacağını merak ediyorum.evlendim evlenesi kimyasal da olsa hiç hamile kalmadım nasıl bir duygu merak ediyorum. aşağıya benim ve eşimin doğum tarihlerini yazıyorum.
29.9.1984 balıkesir 10:15
16.1.1989 susurluk 08:45
07-28-2017 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

Tugsem Allahın izniyle inşallah çocuğun olur sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın
07-28-2017 06:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tugsem_10 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Kısırlık Analizi
(07-28-2017 06:52 PM)gökyüzü Yazılan:  Tugsem Allahın izniyle inşallah çocuğun olur sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın

Insallah nasip demekten başka bisey diyemiyorum
07-28-2017 07:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nurbanu10 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

merhaba yıllar sonra tekrar buradayım..evime dönmüş gibiyim..evlendim ve çocuk sorunu benim de sorunum..bir de düşük yaptım..tuğsemle aynı sorunu yaşıyorum..astroloji bilgilerimi biraz daha ilerlettim ..ama harita yorumu konusunda hala çok yol amam lazım..bu arada tesadüfen doğum tarihimin yanlış olduğunu da öğrendim..doğrusu 15. 01. 1973 saat 01.00 civarı rize doğumluyum.haritamı az çok yorumlayabiliyorum fakat profesyonel bir yardıma ihtiyacım var.bana göre bu yıl jüpiter akrep geçişi bu konuda yardımcı olur belki.bilemiyorum....arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba..bu arada tüp bebek tedavisi düşünüyorum ne zaman verimli olur acaba
08-07-2017 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir