Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kısırlık Analizi
Yazar Mesaj
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Kısırlık Analizi
Benim ablamın da ay 4.evde yengeçte mübarek hep plansız hamile kaldı :D

Daha yeni müjdesini aldım 9 ay nasıl beklicem yeğen sevgisi için :D Çocuk bakmak beni çok korkutuyor da .Teyze olmak müthiş bişey gülücük) Ablam baksın bende bol bol seveyim :P

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
03-24-2011 11:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Dert etmeye gerek yok , kısmetse olur .Bu tarz bir konuya kafa yormaya gerek yok.Tabi bendeniz ay oğlak olduğum için görüşüm bu :-)
03-25-2011 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Aslında mevzuya sadece kısırlık olarak değil "çocuk sahibi olmamak" diye bakma lazım.Çünkü çocuk sahibi olmamak sadece biyolojik engellerden ibaret değil.
Kariyerden zamanın olmaz(bakmışsın yaş geçmiş) , evlenmezsin çocuk yapmazsın , yada istemediğin için yapmazsın.
Ama saturn 5. evde çocuk yapmayı engelleyeceğini pek sanmıyorum.Bence verdiği çocukla kişiyi sınama daha ön plada olur.Bana gezegenden çok burç konumları çocuk sahibi olmayı belirliyor gibi geldi.Yani çocuk sahibi olmayan birçok kişide aslan,ikizler,başak burçlarının göstergelerde ön plana çıktığını gördüm(ay,5. ev , yöneticisi) .Acaba neden iki merkür ilgili burç kısır sayılıyor (ikizler ,başak) tam olarak mantığı ne.
04-19-2011 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(04-19-2011 07:46 PM)JoMaJa Yazılan:  Aslında mevzuya sadece kısırlık olarak değil "çocuk sahibi olmamak" diye bakma lazım.Çünkü çocuk sahibi olmamak sadece biyolojik engellerden ibaret değil.
Kariyerden zamanın olmaz(bakmışsın yaş geçmiş) , evlenmezsin çocuk yapmazsın , yada istemediğin için yapmazsın.
Ama saturn 5. evde çocuk yapmayı engelleyeceğini pek sanmıyorum.Bence verdiği çocukla kişiyi sınama daha ön plada olur.Bana gezegenden çok burç konumları çocuk sahibi olmayı belirliyor gibi geldi.Yani çocuk sahibi olmayan birçok kişide aslan,ikizler,başak burçlarının göstergelerde ön plana çıktığını gördüm(ay,5. ev , yöneticisi) .Acaba neden iki merkür ilgili burç kısır sayılıyor (ikizler ,başak) tam olarak mantığı ne.

Aslan burcunda kişisel gezegeni olan yada jüpiteri aslan olan çoğu kişinin çocuk sahibi olduğunu gözlemliyorum.

Uranüs / Kova etkisi almış bayanlarda çocuk düşüncesi daha kolay arka plana atılabiliyor.

Yani sadece 5.evle bağlantılı bir konu değil.
Haritada etkin bir gezegen hayatın bazı temel konularında alınacak kararları etkileyebiliyor. ( örneğin Uranyen bir kişilik , 5.evi nasıl olursa olsun çocuk düşüncesinden uzak durabiliyor vb. gibi )

04-20-2011 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(04-20-2011 02:25 AM)Yıldırım Yazılan:  
(04-19-2011 07:46 PM)JoMaJa Yazılan:  Aslında mevzuya sadece kısırlık olarak değil "çocuk sahibi olmamak" diye bakma lazım.Çünkü çocuk sahibi olmamak sadece biyolojik engellerden ibaret değil.

Aslan burcunda kişisel gezegeni olan yada jüpiteri aslan olan çoğu kişinin çocuk sahibi olduğunu gözlemliyorum.

Uranüs / Kova etkisi almış bayanlarda çocuk düşüncesi daha kolay arka plana atılabiliyor.

Yani sadece 5.evle bağlantılı bir konu değil.
Haritada etkin bir gezegen hayatın bazı temel konularında alınacak kararları etkileyebiliyor. ( örneğin Uranyen bir kişilik , 5.evi nasıl olursa olsun çocuk düşüncesinden uzak durabiliyor vb. gibi )

hım bende de çocuk sahibi olmayan kişilerde aslan durumu ilgimi çekmiştir.:D galiba sen aslanların çocuğu var mı diye baktın , bense çocuğu olmayanların ne etkisi var diye :D (ama başak ve ikizler durumu da ilgimi çekmişti) ama insanlara tuhaf geliyordur.aslan 5. burç , çocuklar 5. evle ilgili ve aslan kısır bir burç.gülücük zaten şuda var.aslanda kişisel gezgeni olanın çocuğu olmaz diye bir durum yokki.öyle olsa nüfusun büyük bir çoğunluğu çocuk yapamazdı.(heralde birçok insanda kıyısından köşesinden aslanlık vardır)atıyorum venüsü aslan olsun tamam ama venüsünün çocuk sahibi olmanın tek başına gösterge olduğu gibi bir durum yok ki.ama 5. ev yöneticisi balıkta ise o kişinin doğurganlık ihtimali artacaktır.örneğin yani.

bu kısır burç durumunda şöyle birşey seziyorum.natalda kısır burç üzerinden belki çok keskin bir yorum yapılamaz.ki günümüzde kısırlık tek başına tedavisi oldukça başarılı sonuçlar alınabilen bir rahatsızlık.belki çocuk sayısının azlığı yada üstte saydığım sebeplerden dolayı da çocuk sahibi olamama durumu yaratabilir.bana kısır burç bilgisi horary de daha etkili çalışıyormuş gibi geliyor.hamilelik ile ilgili sorularda.

uranus-kova meselesine gelirsek.valla doğrudur.bende de başak etkisi aslan etkisi , kova etkisi.Ben de ne niyet ne de potansiyel var dil çýkarma Şu yaşıma kadar 1 dakika bile anne olma arzusu duymadım.yeğenlerimi falan çok severim , çocuklara gerçekten değer veririm , kollamaya çalışırım ama yok mümkünse bana ait bir çocuk almayayımdil çýkarma.Resmen ürküyorum.
04-20-2011 09:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Arkadaşlar benim yengemin 5 çocuğu var ve heralde 5. evinde jupiter falan vardır die düşünürken haritasında 5.evde saturn =) ve güneş- venüs kavuşumundan karesi var çok da etkilenmemek lazım haritadan gülücük

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
05-01-2011 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-01-2011 10:41 PM)DenizKızı Yazılan:  Arkadaşlar benim yengemin 5 çocuğu var ve heralde 5. evinde jupiter falan vardır die düşünürken haritasında 5.evde saturn =) ve güneş- venüs kavuşumundan karesi var çok da etkilenmemek lazım haritadan gülücük

merak ettim .saturn hangi burçta.5. evi hangi burç kesiyor ve 5. ev yöneticisi ve ay hangi burçta?

çokmu soru sordum nedil çýkarma
05-01-2011 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

satürn boğa güneş venüs kavuşumu kova ay da başakta

05-01-2011 11:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

5.ev yöneticisi marsın şironla kavuşumu plutonla ve uranüsle de karşıtı var hatta=)

05-01-2011 11:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(05-01-2011 11:13 PM)DenizKızı Yazılan:  5.ev yöneticisi marsın şironla kavuşumu plutonla ve uranüsle de karşıtı var hatta=)

5. evi koçmu kesiyor yani

yüksleni nedir yengenin?sanrım yengen 1970 doğumlu

oeh hiç sevmiyorum bu tarz haritaları incelemeyi.ev çizgisi bir burç ggezgen başka bir burç olunca .gezegeni hangi eve dahil etmeliyim düşüncesi hep yorar beni.
05-01-2011 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir