Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.85 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür-Geri Giden Merkür ve Özellikleri
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Merkür-Geri Giden Merkür ve Özellikleri
(04-01-2011 12:15 AM)Daily Yazılan:  retro etkileri aşağı yukarı kaç gün önceden başlar?
Şimdiye kadar okuduklarımda,gölgeli günler olarak bildirilen zaman ,geri hareketten bir hafta öncesi ve tekrar ileri hareketten bir hafta sonrası olarak geçiyordu.
04-01-2011 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Hep şu Merkür yüzünden!

13 Nisan 2011

Arada bir klavyeye bassak da araya sıkışmış mini minnacık bir toz zerreciği yüzünden harf basılmamış oluyor, bazen de acele yazarken fark etmiyor da insan atlıyor, o başka; istemiyor insan ama oluyor işte!

İyi de şekerim, başlıkta da olur mu yani!

Oldu vallaha!..

Dünkü yazımın başlığında resmen harf eksikliği var; utandım… Utanmakla kalmayıp kendime bir güzel kızdım, kızmakla da yetinmeyip kısa bir depresyona girdim ki ağlamaklı bir ses ile telefonda depresif halimi ille de paylaşmak istediğim Hakan “Merkür’ün negatif etkileri şekerim bunlar!” diye hatırlattı da, eksik olmasın, kısa bir selamlaşma sonrasında “hoşça kal” dedim depresyonuma, “Israr etme ne olur, uzun kalamayacağım”!

Şey, bir de bilgi eksikliği vardı ki; asıl kahreden de oydu aslında!

Belki fark edildi, belki edilmedi, bilmiyorum…

Lakin, fark ettiğim için düzeltmek boynumun borcudur: Mustafa Balbay’ın Aydın listesine alındığını inanın dün yazımı yazarken bilmiyordum! Nasıl atladıysam artık!

Her zaman yazıları çok okunsun ister insan, “Ne olur kimsecikler okumasın bugün” diye dua ederken yakaladım kaç kez kendimi, ama çözüm değil tabii ki…

Ohh, işte şimdi rahatladım!

“Çıplak Pencere” adı boşuna değil yani; hatalarımı yazmasaydım kendimi asla affedemezdim!..

Hakan Merkür’ün hayatımızı bu dönemde nasıl olumsuz etkilediğini anlatıyor telefonda, diyor ki:

Sabah boyoz alıyoruz (Boyoz İzmir’e özgü bir çeşit yağlı minik börek – poğaça arası bir şey), boyozcu paketi verdim diyor yanımdaki adama, adam almadım diye ısrar ediyor! Epey bir süre fark ediyoruz ki koca paket öylece orta yerde duruyor!

Hiç mi birimiz görmeyiz, görmedik işte!

Uzun yıllar astrolojiye pek yakın biri değildim aslında, otuz beş yaşlarımda tanıdığım insanlar arasında ortak bazı özelliklerin bulunduğunu ayrımsadığımda burçların etkisini kabullendim; zira ortak özellikler gösterenler aynı zamanda aynı burcu paylaşmaktaydılar.

Zaman içinde bu gözlemler kişilerin burçlarını tahmin etmeye kadar da vardı…

Gezegenlerin etkisi hakkında beni en etkileyen ise 17 Ağustos depreminden yaklaşık dört ay önce astroloji ile yakından ilgilenen bir arkadaşın “Ağustos ayında İstanbul ve civarında olmayın sakın!” uyarısıdır!

Sıkı sıkı da tembihliyordu “Lütfen tüm tanıdıklarınızı uyarın!” diye…

Ciddiye almış mıydım, açık söylemek gerekirse hayır!

17 Ağustos depreminden hemen sonra aklıma gelmişti, bir daha da geri gönderemedim zaten!

Velhasıl, Merkür bu aralar hepimizi zorluyor; bir ileri iki geri gidişlerimiz, hevesle yemek yapmaya başlarken ocağın aksilik çıkarması, fırının aniden bozulması falan çok normalmiş; hani düşününce “Bu kadar aksilik üst üste mi gelir?” diye pek olmayan sinir katsayımı kendi çapımda yükselttiğim bir ay geçirdiğimin de ayırdına vardım!

On gün kadar daha Merkür bizi zorlamaya devam edecekmiş, sıkalım bakalım biraz daha dişimizi!

Bu arada, durduk yerde ayrılan sevgililer de, Merkür bizi terk edince belki de tekrar kavuşurlar birbirlerine!

Kim bilir?

Çıplak Pencere

Gülgün Karaoğlu

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
04-14-2011 08:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Bir kitap var Almanya'da almadım gerçi ancak nette okuduğum özetinde kadın tersini iddia ediyordu: "Güneş annedir, ışıldayan" bu tarz başka birşeye rastladım tercüme edilmiş haliyle, geri giden gezegenler üzerine. Ancak yazarın hiç almanca kitabı yok hepsi ingilizce oluşundan faydalanamayacağız baktım amazon aðla...

Sesini Yükselten Gezegen

Güneş etrafında eliptik rotalarını izleyen gezegenlerin Dünyadan uzaklıkları değişkenlik gösterir. Dünyaya yakın oldukları dönemlerde gezegenler geri gider. Birçok astrolog bir gezegenin özelliklerinin dünyaya yakınlaştığı zaman uzak olduğu zamana kıyasla daha güçlü olduğuna inanır. Bu nedenle, geri giden gezegenin düzgün olduğu zamana göre daha güçlü olduğunu varsayabiliriz.
O halde neden eski astrologlar geri giden gezegenleri negatif algılarlar ki? Merkür’ün geri gidişini anlamak için çocuklardaki Dikkat Bozuklığu Sendromu (ADD; Attention Deficit Disorder) hastalığına bakalım. Bu hiperakitvite ile ilgili bir hastalık. Nasıl tedavi ediliyor? Çocuklara Ritalin veriliyor. Amfetamin türü bir uyarıcı. Bu ilacı aldıktan sonra çocukların, dışardan bakıldığında daha da hiper davranmaya başladıklarını gözlemleriz, ancak belli bir uyarılma noktasından sonra çocuklar kendini kapatır. Merkür’ün geri gitme hareketi de (Buna Retro hareket diyoruz) aynı şekilde çalışır. Kötü bir zaman olarak algılamamak gerekir.

Bu dönemde, sadece aşırı veri yüklemesine maruz kalacağınız için, bu artışı kaldırmakta zorlanabileceğinizden günlük yaşamınızda güçlükler yaşarsınız. Bu bizim tipik hergün gittiğimiz yerlerle ve hergün iletişimde olduğumuz kişilerin hepsiyle bizi bağlayan görünmez köprülerin ve kabloların olmasına benzer. Merkür dünyaya yakınlaştıkça, köprüler ve kabloların artan trafikle uğraşması ilgilenmesi gerekir. Trafik yoğunlaştıkça, trafik sıkışıklığı yaşanır, kablo yıpranır, köprü çöker. Bu nedenler, Merkür retrosunun negatif olarak değerlendirilmesine sebep olur,
Madalyonun öteki yüzünde, iletişim köprüleri çöktüğünde, almamız gereken mesaj köprülerimizin güvenilirliği hakkındadır. Maalesef, iletişim yapılarımızı güçlendirme zamanı Merküryen iletişim fırtınasına düştüğümüz dönem olmamalıdır, Merkür’ün geri gitme hareketine başlamadan veya duraklama dönemi bittikten sonrası düzeltmeler yapmak için daha uygun bir zamandır.
Eğer iletişimle ilgili bir dönemdeysek, veri akışının arttığı Merkür retro dönemleri çok üretken olabilir. Telefonla konuşma, mail trafiği, gidilecek yerler ve görülecek kişilerin artması bizim önceki planlarımız üzerinde tekrar düşünmemize, bitirdiğimizi sandığımız dökümanları tekrar yazmamıza sebep olur. Yaptığımızı sandığımız işleri tekrar yaparız. Eğer Merkür retro zamanlarını herşeyin doğrusunu yapmamız veya düzeltebilmemiz için bize verilen bir şans olduğu sonucuna varabilirsek, o zaman tavrımız neyin yanlış gittiği üzerinde kafa yormak yerine pozitif kalmak olabilir.

RİCK LEVİNE’İN “ A LOUDER PLANET” YAZISINDAN ÇEVİRİ YAPAN GAMZE AVCU.
07-27-2011 02:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

bu merkür retrosunu, başakla başladığı için mi bilmem, bir kaç gün öncesinden ciddi ciddi hissettim.. öncelikle yanlış anlama peşinden pc sorunları..

son haftalarda, arazide pc yle çalışmalrımız var, merkür retrosuyla birlikte, güneş balığa ay başak olan arkadaşımlagülücük) o kadar çok pc sorunu yaşadık kigülücük

pc kullanmada başka yöntem geliştirip biz pc ye üstün geldik diye düşünüyordum, az önce baktım merkür aslana geçmiş, demek ki bizim yakamızı bırakmışgülücük biz de o günden beri, sorunsuzuz..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-12-2011 10:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Telefonumda bozulma var, dün evdeki neti kullanamadım, merkür retro başlarken ev eşyası almıştım ama sağolsunlar geciktiler ve eve yerleştiremedim bir ay sonrasına kaldı, ufak tefek öle aksaklıkları saymıyorum bile. Yani gayet güzel geçiyor merkür retro doya doya yaşıyorumgülücük)
08-12-2011 02:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(07-27-2011 02:16 PM)marskovası Yazılan:  Bir kitap var Almanya'da almadım gerçi ancak nette okuduğum özetinde kadın tersini iddia ediyordu: "Güneş annedir, ışıldayan" bu tarz başka birşeye rastladım tercüme edilmiş haliyle, geri giden gezegenler üzerine. Ancak yazarın hiç almanca kitabı yok hepsi ingilizce oluşundan faydalanamayacağız baktım amazon aðla...

Sesini Yükselten Gezegen

Güneş etrafında eliptik rotalarını izleyen gezegenlerin Dünyadan uzaklıkları değişkenlik gösterir. Dünyaya yakın oldukları dönemlerde gezegenler geri gider. Birçok astrolog bir gezegenin özelliklerinin dünyaya yakınlaştığı zaman uzak olduğu zamana kıyasla daha güçlü olduğuna inanır. Bu nedenle, geri giden gezegenin düzgün olduğu zamana göre daha güçlü olduğunu varsayabiliriz.
O halde neden eski astrologlar geri giden gezegenleri negatif algılarlar ki? Merkür’ün geri gidişini anlamak için çocuklardaki Dikkat Bozuklığu Sendromu (ADD; Attention Deficit Disorder) hastalığına bakalım. Bu hiperakitvite ile ilgili bir hastalık. Nasıl tedavi ediliyor? Çocuklara Ritalin veriliyor. Amfetamin türü bir uyarıcı. Bu ilacı aldıktan sonra çocukların, dışardan bakıldığında daha da hiper davranmaya başladıklarını gözlemleriz, ancak belli bir uyarılma noktasından sonra çocuklar kendini kapatır. Merkür’ün geri gitme hareketi de (Buna Retro hareket diyoruz) aynı şekilde çalışır. Kötü bir zaman olarak algılamamak gerekir.

Bu dönemde, sadece aşırı veri yüklemesine maruz kalacağınız için, bu artışı kaldırmakta zorlanabileceğinizden günlük yaşamınızda güçlükler yaşarsınız. Bu bizim tipik hergün gittiğimiz yerlerle ve hergün iletişimde olduğumuz kişilerin hepsiyle bizi bağlayan görünmez köprülerin ve kabloların olmasına benzer. Merkür dünyaya yakınlaştıkça, köprüler ve kabloların artan trafikle uğraşması ilgilenmesi gerekir. Trafik yoğunlaştıkça, trafik sıkışıklığı yaşanır, kablo yıpranır, köprü çöker. Bu nedenler, Merkür retrosunun negatif olarak değerlendirilmesine sebep olur,
Madalyonun öteki yüzünde, iletişim köprüleri çöktüğünde, almamız gereken mesaj köprülerimizin güvenilirliği hakkındadır. Maalesef, iletişim yapılarımızı güçlendirme zamanı Merküryen iletişim fırtınasına düştüğümüz dönem olmamalıdır, Merkür’ün geri gitme hareketine başlamadan veya duraklama dönemi bittikten sonrası düzeltmeler yapmak için daha uygun bir zamandır.
Eğer iletişimle ilgili bir dönemdeysek, veri akışının arttığı Merkür retro dönemleri çok üretken olabilir. Telefonla konuşma, mail trafiği, gidilecek yerler ve görülecek kişilerin artması bizim önceki planlarımız üzerinde tekrar düşünmemize, bitirdiğimizi sandığımız dökümanları tekrar yazmamıza sebep olur. Yaptığımızı sandığımız işleri tekrar yaparız. Eğer Merkür retro zamanlarını herşeyin doğrusunu yapmamız veya düzeltebilmemiz için bize verilen bir şans olduğu sonucuna varabilirsek, o zaman tavrımız neyin yanlış gittiği üzerinde kafa yormak yerine pozitif kalmak olabilir.

RİCK LEVİNE’İN “ A LOUDER PLANET” YAZISINDAN ÇEVİRİ YAPAN GAMZE AVCU.

katılıyorum bende de etkisi olumlu

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
08-12-2011 03:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

2 hafta sonra sanırım yine geri gidecek bu retrosunu sevdiğim

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
11-29-2016 08:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sonbahar96 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Arkadaslar her merkur retrosunda baslayan iliski biter mi diyelim ki merkurun sinastrideki acilari guzel ve iki kisininde merkuru retroda ve merkur retrodayken iliski basliyo yine sorun yaratir mi?

http://hizliresim.com/EEGMj8
12-15-2016 05:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Cvp: Merkür-Geri Giden Merkür ve Özellikleri
(12-15-2016 05:43 PM)sonbahar96 Yazılan:  Arkadaslar her merkur retrosunda baslayan iliski biter mi diyelim ki merkurun sinastrideki acilari guzel ve iki kisininde merkuru retroda ve merkur retrodayken iliski basliyo yine sorun yaratir mi?

Bu durumda olup devam edenleri ve kopmayanları okumuştum,bildiğim kadarıyla sıkıntı olmuyor ama diğer arkadaşlar da yorumlasınlar bence..

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
12-15-2016 05:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

merkür retrosunda gelen merkür retrosunda gider derler Mesela Gülben Ergen Erhan Çelik Retro zamanı evlenmişler Boşandılar

%100 biter diyebilir miyiz bilmiyorum Merkür İletişimle alakalı Sevgiliyle iletişim İş yeriyle iletişim aileyle liste uzar Her türlü başlangıç için kötü bence

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
12-15-2016 06:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geri giden merkür ve yalan? dubletoprak 29 67,952 11-15-2020 12:52 AM
Son Mesaj: Feslegen