Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri ve Gezegenler
Yazar Mesaj
luci Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
"KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Bireysellik, irade, coşku, özgüven, risk almak, yaşamı bir oyun olarak görmek, yaşamdan zevk almak, eğlenmek.
TERK ETMESİ GEREKENLER: Ait olmak için baskılara boyun eğmek, eyleme geçmek için başkasının iteklemesini beklemek, hayalcilik, yüzleşmelerden kaçmak.
GEÇMİŞTE NASILDI: Geçmiş yaşamında bilim adamı, gözlemci, insancıl davaları desteklemek uğruna kendini feda eden kişiydi. Geçmiş yaşamda içindeki çocuğun canlılık enerjisini yitirmişti.
ŞİMDİ NE YAPMALI: Aşırı derecede onaylanmaya ihtiyaç duymamalı. Akıcı düşünmeli, bilimsel yaklaşımın sınırlarını aşıp daha yaratıcı olmalı, evrenin ona hayallerini gerçekleştirmesi için sunduklarını kabul etmeli.
Deneyim yolundan gitmeli, ilişkiye girdiğinde ideal eş rolünü oynamaktan vazgeçmeli, gerçek bağlanmayı kabul ederek çocuklarla vakit geçirmeli. "

Çok ilginçgülücükÇok uyuyor..!!
neyseki ben geliştirmeye başlamışım kendimi..Bunu okumadan fark etmiştim eksiklerimigülücük
07-19-2007 09:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Beyhan Hanımın yazdığı bilgiler "Ruhsal Astroloji" kitabındandır... herkese şiddetle tavsiye ederim arkadaslar, kütüphanenizde bulunması gereken bir kitap, ben de cok faydalanıyorum... fiyatı 10 ytl olması lazım....
gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
07-19-2007 01:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

sevgili yb...nooldu bööle ikimiz de aynı anda aynı seyleri yazmısız...hahahaaa...cok komik dogrusu.... şansa bakar mısınız....gülücük))))
gülücük)) cok güldüm ben bu işe.... ben koydugum mesajı ana sayfadan bulmak isterken ve "allah allah noldu benim mesaj a "derken...aynı anda seninkiyle karşılaştım...gülücük)
ay düğümleri mi takıştı nooolduuuuu....gülücük)))

07-19-2007 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
uranus Yazılan:Beyhan Hanımın yazdığı bilgiler "Ruhsal Astroloji" kitabındandır... herkese şiddetle tavsiye ederim arkadaslar, kütüphanenizde bulunması gereken bir kitap, ben de cok faydalanıyorum... fiyatı 10 ytl olması lazım....
gülücük)

Kaynağı belirttiğiniz için çoooook teşekkür ederim gerçekten,çoğu zaman unutuyorum alıntı yaptığım kayağı belirtmeyi...

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-19-2007 03:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

AY DÜĞÜMLERİ VE GEZEGENLER

Ay Düğümü aksı denilen, bir ucunda Kuzey Ay Düğümü, diğer ucunda ise Güney Ay Düğümü’nün bulunduğu, aks bir ilişki aksıdır; Ay’ın düğümlerinden oluştuğu için duyguları, ruh hallerini, bağımlılıkları, güvensizlikleri ve ait olma duygusunu temsil eder. Güney Ay Düğümü aşina olunan bir noktadır, Kuzey Ay Düğümü ise daha önceden geliştirilmemiş (geliştirilmesi gereken) özellikleri ve kişinin o özellikleri ifade etmeye çalıştığında öleceği hissine kapılmasını gösterir. Kuzey Ay Düğümü birleştirici niteliktedir; cömertliği, çok olduğu duygusunu, ifade eder. Güney Ay Düğümü ise, ayırıcı ve zorlayıcı nitelikte olup, becerememe korkusuna, kıtlık duygusuna, yeteri kadar kendinde olmadığı duygusu nedeniyle verme sorunlarına işaret eder.

Ay düğümlerinin diğer gezegenler ile açı yapmaları birçok anlam ifade etmektedir. Örneğin ay düğümlerine kare yapan, dolayısıyla t-kare oluşturan bir gezegen varsa, bütün enerji bu gezegenin temsil ettiği fonksiyon üzerine toplanır ve bu fonksiyonun yıkıcı kullanılma olasılığı artar. Bu durumda ay düğümü aksının yapıcı bir şekilde çalıştırılması zorlaşır, sorunların çözülmesi daha karmaşık hale gelir, çatışma yaratır. Ama, aynı zamanda sorunun çözümü için gereken hareketi de getirir. Üçgen açılar ve altmışlıklar ise, ay düğümleri aksını bütünlemeye, sorunları çözmeye yardımcı olacak deneyimlere götürebilen, ancak zararlı da olabilen konumlardır, çünkü bu açılar en az direncin olduğu yerleri işaret ederler.

Güney Ay Düğümü düşme korkusu verir; öfke taşır, eskiden beceremediğimiz duygusu ile donanımlı olduğundan bir “çocukluk yarası”, “asla iyileşemeyecek bir yara” veya “çocukluktan kalma bir yaraya misilleme tarzında bir öfkeye saplanıp kalmak” olarak tanımlanabilir. Güney Ay Düğümü çevresinde çok gezegen olması regresyona, o konuda gerileme eğilimine sebep olur. Yanında bulunan gezegenin fonksiyonuna göre, kişi o konuda diğer insanları daha şanslı görüp kıskanabilir. Bu gezegenin temsil ettiği özellikler konusunda talepkardır.

Aslında Güney Ay Düğümü’ne 5° orb’lu gezegenler gerçekliği algıladığımız lensler gibidirler. Hayatımızın büyük bir bölümünde geçmişteki süreçleri tekrar yaşarız, ancak bu, bu konuda asla doyuma ulaşamayacağımız anlamına gelmez; bu temaları aşıp mutlu olabiliriz.

Kuzey Ay Düğümü’nün yanında gezegen olduğunda ise, kişi diğerlerinin bu gezegenin temsil ettiği konularda ona bir şey vermemelerine kızabilir, bundan şikayet edebilir. Oysa ki kişi buna ihtiyaç duymamaktadır, kendisinin vermesi gerekmektedir, çünkü bu özellik kendisinde boldur.

Aslında, Kuzey Ay Düğümü’ne 5° orb’lu gezegenler, fonksiyonlarını geliştirme kapasitemize yardımcı olurlar. Kuzey Ay Düğümü’nün anlamını kendi anlamlarıyla, hem olumlu hem olumsuz ifadeleriyle renklendirirler. Bu kavuşumlar Kuzey Ay Düğümü’nü yapıcı bir şekilde kullanmamızı garantilemezler, yüzeysel olarak da kullanma olasılığımız vardır. Örneğin, Boğa burcundaki Venüs Kuzey Ay Düğümü’ne kavuşum yaptığında sevmeyi öğrenmeyi bir kenara bırakıp fiziksel güzelliği aşırı vurgulayabilir.

Güney Ay Düğümü yapamadığımız duygusu verdiği için, kişi kendinde yeteri kadar olmadığı duygusuyla, herkese yapabildiğini ispatlama çabasına girer. Bu çerçeveden bakıldığında Güney Ay Düğümü tıpkı Satürn gibi çalışır. Bu durumda Kuzey Ay Düğümü’nü Jüpiter’e benzetebiliriz. Başka bir bakış açısı ile Kuzey Ay Düğümü’nü, gitmekten korktuğumuz yön olarak düşünürsek, gölge kullanımında kendimizi rahat hissetmediğimiz yer olduğu için Satürn’e, alışık olduğumuz ve kendimizi rahat hissettiğimiz için her fırsatta kaçmaya çalıştığımız yer olan Güney Ay Düğümü’nü de Jüpiter’e benzetebiliriz.

Bu aksa kavuşum yapan gezegenlerin işleyişini kavrayabilmek için aşağıdaki örneklerden yararlanabilirsiniz:

Natal haritasında, Güneş veya Ay’ı Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapan kişi, erken çocukluk döneminden itibaren destekleyici olması gereken insandır. Kuzey Ay Düğümü yetişkin olmayı ve büyümeyi gösterir; bu sebeple çevresinde çok gezegen bulunması, çocukluktan bu yana, bulunduğu yer konusunda olgun davranmayı simgeler. Ay ile kavuşum yapan Kuzey Ay Düğümü, kişinin besleyici niteliğine işaret eder.

Natal haritasında, Güneş’i Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapan kişi desteğe ihtiyaç duyar. Kimlik krizi yaşayan bu kişinin egosu tehdit altındadır, çok savunmacı olabilir. Bu konum kişinin babası ile sorunlara işaret eder. Ay ile Güney Ay Düğümü’nün kavuşumu da anne ile sorunları, çok derine yerleşmiş bağımlılıkları gösterir. Doğru kullanıldığında ise besleme ve beslenme kapasitesine işaret eder.

Güneş, Ay veya Satürn’ün, Güney Ay Düğümü ile kavuşumu bir ebeveynin temsilcisi olabilir. O ebeveyne bağımlılık, onunla özdeşleşme, kendini ondan ayıramama gibi durumları gösterir; bilinçsizce ve derinden o ebeveynin temaları kişiye aşılanmış gibidir.

Güney Ay Düğümü Ay veya Venüs ile kavuşum yaptığında, “sana ihtiyacım var-hayır yok”, “buraya gel-geri git” gibi çelişkiler doğurur. Jüpiter’in Güney Ay Düğümü ile kavuşumunda ise kişi kendine “yapabilirsin-hayır yapamazsın” (iyimserlik-kötümserlik) diyerek gel-gitler yaşar. Güney Ay Düğümü-Mars kavuşumunda ise çelişkiler “yapacağım-yapamam” veya “isteklerimin peşinden giderim-gidemem” şeklinde olur. Satürn Güney Ay Düğümü’ne kavuşum yaptığında kişi yapması gereken şeyin aslında yapmaması gereken şey olduğunu düşünür. Yani doğru zamanda doğru şeyi yapmakta zorlanır. Kişi bunu yapamayacağını hisseder, çünkü çocuklukta birileri ona yapamayacağını söylemiştir. Bu konumda Satürn’ün ödülleri bizim düşündüğümüz şekilde ve asla düşündüğümüz zamanda gelmezler. Satürn ve Güney Ay Düğümünün kavuşumu aslında var olmayan endişeleri, korkuları, tüm hareketlerimizi etkileyen içsel bir duvarı gösterir. Doğru kullanıldığında çok çalışma, sorumluluk ve taahhütte bulunma kapasitesini getirir.

Barış İlhan ve Michael Lutin’in Ay Düğümleri Seminerlerinden

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
08-09-2007 01:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: güney ve kuzey ay düğümü
Güney Ay Düğümü : Güney Ay Düğümü ruhun geçmişini simgeler.Bugünkü yaşamımız,Güney Düğümünün simgelediği davranışlar,olaylar ve alışkanlıklar üzerine kurulmuştur.Güney Düğüm aynı zamanda zayıf noktamızı da gösterir.Kişiyi kısıtlar ve yalıtır.Güney Düğüm kişinin kendi kendine olan güvenidir,günlük modalardan etkilenmez.Güney Düğümünün bulunduğu burç,iyi örgütlenme ve disiplini gösterir.Başka kötü etkisi olmaz

Kuzey Ay Düğümü : Kuzey Ay Düğümü insanın geleceğini simgeler.Ve bu yaşamınızdaki başarı alanınızı gösterir.Kuzey Düğüm şansın size nasıl geleceğini belirtir.Kuzey Düğümün doğum haritasındaki yeri,sosyal çevrenizi yükselme ve olgunlaşma konusunda nasıl kullanacağınızı gösterir.Bulunduğu evde bugünkü koşullarda nasıl ve hangi konularda yardım göreceğinizi belirtir. Kuzey Ay Düğümü gelişmenin ve değişmenin yönünü açıklar.

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
08-09-2007 01:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hades Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Benim kuzey ay düğümü 2. evde. Güney de 8. evde. 8. evdeki güney ay düğümünün etkisi ne olur kafamı karıştırdı ? Zararmı getirmiş 8. evime ?

Fark edilmek için çok küçük olduğunu düşünüyorsan, kapalı bir odada bir sivrisinekle uyumayı dene.
08-09-2007 01:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

gülücük) zarar filan getirmez hades, için rahat olsun...
kısaca söyle diyebiliriz...
guney ay düğümü kişinin bildiklerini, ögrendiklerini simgeler...
kuzey düğümü ise kişinin öğreneceklerini sembolize ediyor... aynen Vivinin dedikleri gibi ...
bunda ne zarar var, ne de korkulacak bir sey... Üstelik bunun 8. evde olması çok güzel bir olaydır bence... 8. evin koınularını bildigini gösterir...yani nasıl derin araştırmalar yapacağını, ölümü bildiğini, içgüdüsel olarak ögrendigini, partnerinin sahip oldukları ile ilgili bilgiye sahip oldugunu, yeraltı dünyasını, derin ilişkileri bildigini gösteriyor....
Zaten dikkat edersen nickname in de Hades... cok dogru bir isim bu senin icin... guney düğümünün 8. evde oldugunu cok güzel ispat ediyor işte....bildiğin için 8. ev konularını, kendine bu ismi içgüdüsel olarak takmışın.... gülücük) gercekten cok doğal bu ismi kullanman. gülücük)
Ayrıca kuzey ay düğümünün bulundugu evin konularını, burcu niteliklerinde hep deneyimlersin, deneyimlerken guney düğümünün öğrettiklerini kullanırsın.... Bunların birbirinin zıttı olması zaten senkron içinde çalıştıgını belli eder... Çünkü herhangi bir transitte, bir tanesi tetiklendiginde diğeri de otomatikman tetiklenmiş oluyor.
Kuzey ay düğümü ayrıca gezegenlerin dönüş yönünün hep tersi yönde hareket eder...

gülücük)

08-12-2007 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bilemezgil Çevrimdışı
Üye
**

Cvp: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
Arkadaşlar selam,
Bunu ne zmandan beri anlamaya çalışıyorum ama insanın kendi haritası üzerinde yorum yapmasıda zor oluyor.
Güney ay düğümü ve jüpiter kavuşumu kişininin 'yapabilirsin-yapamazsın' ikileminde bırakıyor.Peki benim haritada olduğu gibi Kuzay ay düğümü ve Jüpiteri in birleşimi içinde aynı şeyler söyleyebilir myiiz.Kuzey ay düğümü ,güney ay düğümünün simetriğimidir?
Birde bunlar gitmişler 8.evde kavuşmuşlar.Son senelerde o kadar inanmakta güçlük çektiğim şeyler ve parasal durumlar oldu.
Of !Kuzey ay düğümü başka bir ev seçemezdi sankiutandım
09-13-2007 09:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Cvp: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
benim güney ay düğümüm 6. evde boğada ;acayip prospektüs merakım ve farmakoloji ilgim var acep bundan mıdır?gülücük)
09-15-2007 12:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Evlerde yaren 21 29,504 05-24-2020 02:47 PM
Son Mesaj: KBE
  Ay Düğümleri Burçlarda yaren 73 67,983 11-03-2019 05:53 PM
Son Mesaj: Birsel
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,527 03-27-2019 04:29 PM
Son Mesaj: yagmurimu

Forum'a Git: