Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri ve Gezegenler
Yazar Mesaj
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

Cvp: Ay Düğümleri ve Gezegenler
(09-19-2019 06:10 PM)Birsel Yazılan:  Forumda acılmıs olan bır konu oldugu ıcın özelden yazmıyorum arkadasımgülücük)Bilgi paylasımı yapıyoruz herkes faydalansın.Sen reenkarnasyon olayına ınanmayabılırsın.Kendı dusuncelerıne gore fıkır uretebılırsın saygı duyarım ama bır fıkrı kesındır dıye soylemeden once onu ıyıce olcup bıcmek gerekır.Gözlem gerekır.Çok okuyup arastırmak gerekır.Aksı taktırde bu fıkırlerı dogruymuscasına ınananlar olabılır kı bu saglıksız bılgıdır.Daha dogrusu bılgı kırlılıgıdır...Harıtadakı her acının, gezegenın,burcun,elementın,yıldızın anlamı vardır.Astrolojı,Tarıhı gecmısı Babıllerden,Asurlardan gelen Sümerlerden gelen bır ilimdir.Ay dugumlerı hakkında Karmık tekemul surecının gecıs yönudur dıyebılırız.Mesela Astrolojıde Drakonık harıta dıye bırsey var.Ejderha demek.Tekamul surecımız ejderhanın kuyrugundan baslayıp Basına kadar gıden surec demektır.Gecmıs enkarnelerımızde yapmadıgımız ödevler bır sonrakı dunyaya gelısımızde karsımıza cıkar G.Ay dugumu bıze nereden geldıgımızı gosterır.K.Ay dugumude hangı yone gıdecegımızle ılgılıdır.Şöylede örneklendırebılırız,bılgısayarda oyun oynuyoruz puan kazandıkca level atlıyoruz.Puan kaybedersek oyun bıtıyor.Tekrar oyuna baslıyoruz ve oyunda ılerlemek ıcın eskı yaptıgımız hataları yapmıyoruz kı ılerleyelım.Senın o bahsettıgın bebeklık,ergenlık örneklerın kısısel,fiziksel,psıkolojık gelısımın ilerleyısı ıle ılgılıdır.Mesela;dogustan kör olan bır ınsanın bebeklık,ergenlık deneyımıyle ılgılı ne soyleyebılırsın gülücük)Ayrıca fızıksel ıhtıyaclarını baskalarının karsıladıgı bır donemden gelecekle ılgılı nasıl kazanım cıkartabılırsın gülücük)Sevgiler

Benim düşüncenize ya da başka düşünceye karşın benim düşüncemin kesin doğru olduğunu belirtmedim gülücük Farkındaysanız yazımda da inanmayanlardanım ve böyle olduğunu düşünüyorum dedim gülücük Ayrıca doğuştan ya da sonradan kör olan insanların da hayatlarında deneyimlediği alanlar da vardır herkeste olduğu gibi. Aşık Veysel'i örnek vermem bile yeterli zaten gülücük Hayat hikayesi okunmaya değerdir ayrıca her şeyin astrolojiye dayalı olmasını savunmuyorum çünkü orneklendirdiginiz doğuştan kör olan bir çocuk, kalıtsal yani doğuştan böyle dünyaya gelmiştir. Bunda astrolojinin etkisi yok fakat kişinin karakteri ve eğilimleri hakkında bilgileri verir astroloji ve benim düşüncem bu gülücük O yüzden astrolojide fiziki durumumuz değil önemli olan hayatta deneyimlediklerimiz ve karakter yapımız
gülücük Eli Bowen, Eşref Armağan, Aşık Veysel, Mark Playle ve Thomas Edison'un hayatı sizin sorduğunuz soruya en güzel örnektir gülücük Saygılargülücük
09-19-2019 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Birsel Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 6

(09-19-2019 06:27 PM)ilerizekali Yazılan:  
(09-19-2019 06:10 PM)Birsel Yazılan:  Forumda acılmıs olan bır konu oldugu ıcın özelden yazmıyorum arkadasımgülücük)Bilgi paylasımı yapıyoruz herkes faydalansın.Sen reenkarnasyon olayına ınanmayabılırsın.Kendı dusuncelerıne gore fıkır uretebılırsın saygı duyarım ama bır fıkrı kesındır dıye soylemeden once onu ıyıce olcup bıcmek gerekır.Gözlem gerekır.Çok okuyup arastırmak gerekır.Aksı taktırde bu fıkırlerı dogruymuscasına ınananlar olabılır kı bu saglıksız bılgıdır.Daha dogrusu bılgı kırlılıgıdır...Harıtadakı her acının, gezegenın,burcun,elementın,yıldızın anlamı vardır.Astrolojı,Tarıhı gecmısı Babıllerden,Asurlardan gelen Sümerlerden gelen bır ilimdir.Ay dugumlerı hakkında Karmık tekemul surecının gecıs yönudur dıyebılırız.Mesela Astrolojıde Drakonık harıta dıye bırsey var.Ejderha demek.Tekamul surecımız ejderhanın kuyrugundan baslayıp Basına kadar gıden surec demektır.Gecmıs enkarnelerımızde yapmadıgımız ödevler bır sonrakı dunyaya gelısımızde karsımıza cıkar G.Ay dugumu bıze nereden geldıgımızı gosterır.K.Ay dugumude hangı yone gıdecegımızle ılgılıdır.Şöylede örneklendırebılırız,bılgısayarda oyun oynuyoruz puan kazandıkca level atlıyoruz.Puan kaybedersek oyun bıtıyor.Tekrar oyuna baslıyoruz ve oyunda ılerlemek ıcın eskı yaptıgımız hataları yapmıyoruz kı ılerleyelım.Senın o bahsettıgın bebeklık,ergenlık örneklerın kısısel,fiziksel,psıkolojık gelısımın ilerleyısı ıle ılgılıdır.Mesela;dogustan kör olan bır ınsanın bebeklık,ergenlık deneyımıyle ılgılı ne soyleyebılırsın gülücük)Ayrıca fızıksel ıhtıyaclarını baskalarının karsıladıgı bır donemden gelecekle ılgılı nasıl kazanım cıkartabılırsın gülücük)Sevgiler

Benim düşüncenize ya da başka düşünceye karşın benim düşüncemin kesin doğru olduğunu belirtmedim gülücük Farkındaysanız yazımda da inanmayanlardanım ve böyle olduğunu düşünüyorum dedim gülücük Ayrıca doğuştan kör olsan insanların da hayatlarında deneyimlediği alanlar da vardır herkeste olduğu gibi. Aşık Veysel'i örnek vermem bile yeterli zaten gülücük Hayat hikayesi okunmaya değerdir ayrıca her şeyin astrolojiye dayalı olmasını savunmuyorum çünkü orneklendirdiginiz doğuştan kör olan bir çocuk, kalıtsal yani doğuştan böyle dünyaya gelmiştir. Bunda astrolojinin etkisi yok fakat kişinin karakteri ve eğilimleri hakkında bilgileri verir astroloji ve benim düşüncem bu gülücük O yüzden bu dünyaya nasıl fiziki durumla geldiğimiz önemli değil önemli olan hayatta deneyimlediklerimiz gülücük Aşık Veysel de sizin sorduğunuz soruya en güzel örnektir gülücük
Aynen bahsettıgımız konu aynı bakıs acılarımız farklı.Kör doğmus bırının örnegını verme sebebım senın bu dunyadakı dogma anından ıtıbaren deneyımımız dıyorsun ben ıse dogmadan öncekı yasmalarımızdakı negatıf karmanın yarattıgı sorunların sonucu dıyorum.Mesela G.Ay dugumu aslan olan bırı gecmıs hayatında egosal sınavlarını gecemedıgı ıcın bu hayat deneyımını empatı yaparak gecırmesı ıcın bedensel bır engellemeyle karsılasmıs olabılır.;))Artık ınsanları yargılamaması,kibirlenmemesı ıcın bır sınav...Bu konuyu cok cesıtlı örneklendırebılırız....Aşık Veyselın sözuyle (Allah rahmet eylesın)
Beni hor görme kardeşim. Sen altındın ben tunç muyum? Aynı vardan var olmuşuz. Sen gümüşsün ben saç mıyım? Ne varise sende bende. Aynı varlık her bedende. Yarın mezara girende, sen toksun da ben aç mıyım?
09-19-2019 06:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ilerizekali Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

Farklı görüşlere saygı olması gereklidir benim görüşüm sizin görüşünüze uymuyor olsa da. Lakin görüşünüzde bir yeri tekrardan düşünmeniz gerektiğini önermem lazım. G.A.D Aslan'da doğan her insan geçmiş yaşamında egosal sınavlarını geçememiş mi oluyor ? gülücük O zaman o dönemde doğan milyonlarca insan geçmişte egosuna yenilmiş mi oluyor ? gülücük Örnek olarak bu dünyaya en kötü açılara sahip bir birey bile dünyaya gelse önemli olan farkındalıktır ve kişiyi büyütüp yetiştiren bireylerdir. O yüzden haritası çok güzel olan birinin ailesi kötü olabilir kişi bu bakımdan kötü hayata veya kötü karaktere sahip olabilir. Aynı durum kötü açılarla doğan insanlar için de geçerli. Ayrıca kimin bu dünyaya nasıl geldiğini bir tek Allah bilir ve yaratan Yüce Allah, dünyaya gelişimizin nedenini bilir. Bir insanın doğuştan kör doğmasını Güney Ay Düğümü Aslan'da diye bağdaştırmak da bana göre yanlış. O yüzden görüşünüze katılmıyorum her şeyi bilen ve yaratan yüce Allah'tır. Bir insanın fiziki görünümüne G.A.D'nin etkisi vermesi düşüncesi de yanlış. Örnek olarak hintlilerde kast sistemi vardır. Dünyaya fakir gelen insan asla zengin olamaz ama eğer fakirlikte ahlak ve erdem sınavını kazanırsa öldüğünde dünyaya zengin gelir düşüncesi var. Bu görüşten dolayı Hindistan'da toplum yapısı cağ atlamamakta ve bir çok insan hayatını kukla gibi yaşamakta. Bu durum Orta Çağ Avrupasi'na da benziyor. Ama avrupalılar ilim ile bilimi birleştirerek bunları aştılar ki şu anda büyük bir medeni yer olmakta. Ben astrolojinin psikolojik olarak etkilerini savunuyorum sizin de görüşünüz farklı saygı duyuyorum ama bu belirttiğim konuları da gözden geçirmenizi öneriyorum. Saygılar gülücük
09-19-2019 07:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Ay Düğümleri ve Gezegenler
Selam herkese, haritamda güney ay düğümü merkür kavuşumu var ve bunlar ay' ıma karşıt. Bu açıları araştırdığımda yabancı bir siteden aşağıdaki yorumları buldum. Gücüm yettiğince çevirerek ekliyorum. Belki sizlere de faydası olur.

* Ketu's aspect and conjunction gives research ability to a person especially when it's in conjunction or aspects the Moon and Mercury.
- Ketu' nun (g.a.d) özellikle ay ve merkürle birleşim açıları bir insana araştırma yeteneği verir.
* When Mercury, the logical, rational, analytical, and calculative planet comes into contact with esoteric, other worldly dimensions and figures without direction, it makes their intelligence wacky, weird, and sometimes problematic.
- Mantıksal, rasyonel, analitik ve hesaplayıcı gezegen Merkür, ezoterik, dünyadaki diğer boyutlar ve şekillerle yön olmadan temas ettiğinde, zekalarını tuhaf ve bazen de sorunlu hale getirir.
* This can produce a sheer genius of spirituality, psychic ability, and wisdom of alternative healing. It can also give a person a split personality and irrational thoughts.
- Bu saf bir maneviyat dehası, psişik yetenek ve alternatif şifa bilgeliği üretebilir. Ayrıca bir kişiye bölünmüş kişilik ve mantıksız düşünceler verebilir.
* This conjunction makes a person access their intelligence in other worlds and dimensions.
- Bu birleşme, kişinin diğer dünyalardaki ve boyutlardaki zekasına erişmesini sağlar.
* Some may view this as schizophrenia or psychosis; others may believe Ketu helps Mercury and that these natives possess powers.
- Bazıları bunu şizofreni veya psikozis olarak görebilir, diğerleri ise Ketu'nun merküre yardım ettiğine ve kişinin doğal güçlere sahip olduğuna inanabilir.
* If such a conjunction occurs in 8th or 12th House, then the probability of having actual powers increases in water signs.
- Eğer böyle bir birleşme 8. veya 12. Evlerde meydana gelirse, su işaretlerinde gerçek güçlere sahip olma olasılığı artar.
* Since Ketu is the reflection of Mars, the speech of this person can be vulgar and harsh; it can suddenly provoke a dirty mouth within them.
- Ketu Mars'ın yansıması olduğundan, bu kişinin konuşması kaba ve sert olabilir; aniden içlerindeki kirli ağzı provoke edebilir.
* Their speech is quite aggressive and directionless. If Mercury is exalted, then their speech may be logical with the backing of eccentric spiritual talk.
- Konuşmaları oldukça agresif ve yönsüzdür. Eğer Merkür yüceltilirse, konuşmaları spiritüel konuşmanın desteğiyle mantıklı olabilir.
* This conjunction also shows an electronics engineer or someone who is interested in electronics since Ketu represents electricity and electronics in this day and age.
- Bu kavuşum aynı zamanda bir elektronik mühendisini veya bu gün ve çağda Ketu'nun elektriği ve elektroniği temsil etmesi nedeniyle elektronikle ilgilenen birini gösterir.

Kaynak: http://www.astrologykrs.com/Ketu-Mercury...20Mercury.

Haritam
Eşimin haritası
10-03-2019 11:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Evlerde yaren 21 29,503 05-24-2020 02:47 PM
Son Mesaj: KBE
  Ay Düğümleri Burçlarda yaren 73 67,941 11-03-2019 05:53 PM
Son Mesaj: Birsel
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,527 03-27-2019 04:29 PM