Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

illuminati
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
illuminati
anladığım kadarıyla bu insanlar dünyadak, güç odaklarını metafizik varlıkların yardımıyla zapetmişler.burada iki tarafı da borç altına sokan bir durum var; bir taraf dünyada o varlıkların iktidarını kurmasına yardım ediyor ve onlara çeşitli ritüellerle memnun ediyor ; diğer taraf da onlara gücün ve gizli bilginin ışığını sunuyor.insanoğlu gücü hep kötüye kullanır ve gücünün yitirmek istemez.mesela ; belediyenin parselleyeceği alanı önceden haber alsanız ve o arsayı kapatsanız şüphesiz bir güç sahibi olursunuz.kimsede olmayna gizli bilgiyle aydınlanmış olursunuz.bu insanların da edindikleri gizli bilgilerin ve metafizik varlıklarla temas etmenin yollarını eski mısıra taraflarında öğrenmişler.
sümerler ve mısırın çeşitli kaynaklarda ökült konuların dünyadaki önemli merkezlerinden bir olduğu anlaşılıyor.bir şekilde bu insanlara geçmiş ama nasıl ?
benim fikrime göre ; hz.ibrahimin eski bir sümer rahibi olduğu fikrini esas alırsak , oradan edindiği ökült bilgiler , daha sonra yahudilere geçmiş.
zaten 3 dinin üzerinde hz.ibrahimin etkileri hakim olmuş.tabi temas ettikleri varlıklar , öyle fincanla çağrılan cinsinden değil , kendi alemlerinin söz sahibi olanlarından olduğu çok belli oluyor.her yıl belli zamanlarda ve belli şekilde yapılan ritüellerle bu varlıklara ulaşılıyor.
böylece, onların iradesini yeryüzünde hakim kılmaya çalışıyorlar.
her neyse , ben bu kouyla ilgili fikirlerimi belirttikten sonra , bu konuyla ilgili denk gelen yazıları sizlerle paylaşmak istiyorum.
01-31-2011 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

 
Mesaj: #2
RE: illuminati
illuminati, Kabbala ve Yeni dunya düzeni part 2

Peki arkada$ nedir bu Süleyman tapinagiyla ilgisi ?
Hemen hemen kurani kerimde cok az bilgisi olanlarinda bildigi duydugu bir hadis varidr Hz. Suleyman ile ilgili. Hz. Suleymanin 3 harfli olarak tabi ettigimiz varliklari tapinagini yaparken kullandigi ve bunun yaninda ku$ dili gibi hayvanlarla ileti$im kurabilme veya onlari anlayabilme kudretlerinin oldugu belirtilmektedir. Kur'an'ı dinleyen ve onun dediklerini pratikte tatbik eden kim olursa olsun, bu neticeyi elde edebilir. İşte bu ayetlerden bazıları: 'Onun (Süleyman) için denize dalan ve bundan başka işler yapan bazı şeytanları da emrine vermiştik. Onlar, bundan başka işler de yapıyorlardı. Hepsini de gözeten bizdik.' (Enbiya, 21/82)
Teknolojinin bu kadar hizli geli$mesini neye bagliyorsunuz dostlar?
Cinler, dalgıçlığın ötesinde, akıl almaz işler de becerebilmektedirler... Evet onları daha başka işlerde istihdam etme imkanı da vardır. Mesela, devletlerarası haberleşme alanında cinleri kullanmak, hem daha süratli, hem de daha emin bir yol olabilir. Bilhassa bir kısım gizli haberleşmelerde telsiz, telgraf veya telefonların şifre ve kodlarının çalınma ihtimaline karşılık, cinlerin kullanılmasında böyle bir riziko sözkonusu olmayacaktır. Bu yönüyle cinler, ileriki zamanın belki de en emin ulakları olacaklardır. Yarınlar kim bilir daha nice harikalar karşımıza çıkaracaktır.
Bir kac Demon`dan örnek ?
Demonlar yuksek enerjisel alanlara varliklar olarak tanimlanabilirler. Demonlar eski yunan ve ya Mısırda (ki burada Misira dikkat edelim arkadaslar) yarıtanrı dediğimiz varlıkların oluşumudur ve ruhsal olarak insanların ilerlemesine yardımcı olduklari varsayilir ama elbette her olgunun bir zıttı olduğu için agarta ve şambala gibi bunun da bizim istek ve düşüncelerimize ideallerimize ters düşen kesimide vardır. Fazla uzatmadan genel itibariyle demonlar bizim dünya üzerinde algılayamadığımız yada dünya üzerinde mevcut olmayan bilgi birikimlerini bize aktarırlar çünkü onlar bizden öncede vardılar dolayısyla demonların çağırılış amaçları genel olarak bu yüzden yapılır ama tehlikelidir.
Öncelikle sizlere konuyu daha mantiksal bir pencerede kavrayabilmeniz icin Demon dedigimiz kavramlardan birer örnek ve örnegin özellikleri ile anlatayim kisaca.
ABIGOR (DEMON) : Kendisini mızrak taşıyan bir süvari gibi takdim eder/görünür. 60 lejyona hükmeder ve cehennemin büyük bir düküdür. Savaşların/geleceğin/gemi$in sırlarını bilir ve liderlere askerlerinin güvenini kazanma yollarını öğretir.
Buyurun eski Misirdaki tanri sayilan rast gele sectigim Amun`un bir resmi ile kiyaslayalim.


AMON (DEMON) : 40 lejyona hükmeden Amon yılan kuyruklu ve alev fışkıran bir kurt formunda görünebilir. İnsan formundayken bir baykuşun kafası ile gagasına ve bir köpeğin dişine sahip gibi gösterilir. Amon geçmiş ve gelecek hakkında bilgi verebilir ve arkadaşlar arasındaki farklılıklarda onları uzlaştırır. Buyurun Anubis ile kiyaslayalim fazla derinlere inmeye gerek yok sadece bir bakin, nasil bir mantik boyle seyler duvara cizdirir ve tapinir buna.BIFRONS (DEMON) : Bir canavar benzeri gibi görünür baykus kafasina sahiptir. Birini astrolojide marifetli hale getirebilir, gezegenlerin mansiyonlarını deklare edebilir, bitkilerin, değerli taşların ve odunların gücünü ve değerini mükemmel bir şekilde anlayabilir, ölü vücutları bi yerden başka bir yere taşıyabilir. Buyrun soldaki resime eski misir bitki toprak tanrisi.
Sunuda belirteyim arkadaslar bu saydiklarim seytanin askerlerinden sadece ve sadece 3 tanesiydi. Arastirmaya meyilli arkadaslarimda goreceklerdir ki 100lerce kendi alaninda tapinilarak kendi alaninda guc vaad eden demonlar var daha. Gorunmezlikten tutun astronomi, tip, teknolojiye,siyaset,askeri alan, mitoloji, piskolijiye kadar..

$imdi kafamizda olu$turabildigimiz resmi bir tüm parca haline getirelim ?
Eski misirlilar kabbala ile büyü ve sihri geli$tirdiler, daha sonra bunu din i$lerine katip yahudilik anlayi$ina kaydilar. Yahudilik anlayi$i avrupaya kaydi. (ki masonluk eski misira dayanan bir topluluktur). Illuminatie nin amblemine bir bakalim ?


Gördügünüz gibi tek bir göze i$aret eder. Trahiteki tek göz, eski misir`da gunesi
temsil eder ve Horus un sava$i sonrasinda tek gozunu yitirmesi ile sabitle$ir. Tamamen bilinc alti kontrolu ile ilgili varsayimlardir ve insanligi bu sekilde inandirmayi amaclar. Yani tek gozlu tanridir boyle bize bu bilgi verilir ki insanlik baska yerler altinda baska seyler aramasin!

Tarih boyunca deccal`in varligindan bahsedilmi$ ve geleceginden haberdar edilmi$izdir. Her peygamberin kitabinda ondan bahsedilir ve her kavime onunla ilgili bir vahiy inmi$tir. Son peygamer Hz. Muhammed (s.a.v)`e inen vahiylerde peygamerimiz size daha once her kavime bahsedilen lakin ve hic bahsedilmeyen bir sey soyleyecegim der. Ve deccalin geli$ini dogrular, dogrularken de deccal`den peygamberimize soru soran ashabindan biri ya resulum onu nasil taniyacagiz der ? Bunun uzerine onu tek gozunden taniyacaksiniz vahiyi inmistir ! Bu gun yine amerikan dolari uzerinde bulunan tek goz ve piramit figurleri kabbala misir büyü ve mason ili$kilerini cok guclendirmi$tir! Neden tek goz ve neden piramit... Mantiklica bir dusunun arkadaslar, nedern masonlarin soyu misira dayanir neden o duvardaki yazilar neden i$ik tutan aydinlatan goz ne aydinlananlar neden...


Deccal, illuminati ve yeni dunya duzeni
Novus Ordo Seclorum ?
ABD'deki 1 dolarlık banknotların üzerinde yazılıdır. Latincede Yeni dunya düseni anlamina gelmektedir.
Annuit cœptis ise Büyük Amerikan Ulusal Mühürünün motolarından biridir. Tanrı Başlangıcı Destekler anlamına gelir.


Gercek tarihi hakkinda yazimin ba$inda anlattiklarimin uzerine eklentiler olarak gelen Almanya'nın Münih kentinde 1776 yılında Adam Weishaupt tarafından kurulan İlluminati gizli örgütü, o tarihten itibaren güçlenerek büyüdü. Örgütün 21. Yüzyıl'da dünyayı yönettiği iddia ediliyor. Kuruluş olarak tüm gücünü dünya para piyasalarından aldıkları öne sürülen örgüte üye olduğu iddia edilen kişiler arasında, Rockfeller ailesi, dünyanın en büyük bankeri Soros, birçok ABD Başkanı ve Rusya eski Devlet Başkanı Boris Yeltsin ile dünyanın en önemli silah tüccarları da bulunuyor. Hedef 'yeni dünya düzeni'
İlluminati örgütü, tıpkı Masonluk gibi benzer anlamları olan, 3 derecede çalışır. 1. Çırak, 2. Minerval, 3. İllumine (Aydınlanmış). Minerval Çıraklar, Fransız ansiklopedistlerin eserlerini okuyarak ve kendi görüşleriyle birlikte bunların raporlarını sunarak tezler hazırlardı. Derece geçişleri, tezler hazırlayarak ve bu tezlerin yeterliliği üst dereceler tarafından oylanarak kabul edilirdi. Bir alt derecedeki üye, bir üst derecedeki üyelerin kim olduklarını bilmemiştir. İlluminati'nin bugünkü düşüncesi hâlâ ' Yeni Dünya Düzeni'ni yaymak.
Aydınlanma topluluğu
İngilizce kökenli "Aydınlanma" anlamına gelen İlluminati, dünya üzerinde çeşitli oyunlar oynayan, paraya hükmeden çok güçlü bir topluluğun adı... "Her Şeyi Gören Göz" piramidinin halkalarından oluşur. En alt kattan üstteki 9 adama kadar 9'un katları kadar olanlar, bu topluluğu oluşturur. İnanışa göre, piramidin en üstünde tek başına bir lider var. Aslen birçok insanın bir komplo teorisi olarak algıladığı bu örgütün varlığı hakkında her geçen gün yeni bilgilere ulaşılıyor.

Yılda bir kez biraraya gelen İlluminati üyeleri, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bu planların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, 'Daha Fazla Savaş' ilkeleri gereği savaşların sürekliliğini sağlamak, çeşitli hastalıklar icat etmek, (kitapta, AIDS ve HIV'in ABD'deki askeri araştırma laboratuvarlarından dünyaya yayıldığı iddia ediliyor.) nüfus azaltıcı çalışmalar yapmak, etnik temizliği desteklemek ve 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör yaratarak, 'anti-terör yasaları' çıkarmak. Yazarın iddiasına göre, 11 Eylül saldırısı için FBI bazı Arapları kullandı ve bombaları temin etti. İlluminatı'nın ilkelerinden en önemlisi 'Kaostan kaynaklanan düzen'. İlluminati, kendi düzenini çıkarmak için sürekli kaos yaratmak zorunda. (Kaynak: İlluminati, Texe Marrs)
01-31-2011 03:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

 
Mesaj: #3
RE: illuminati
sonuç olarak , gördüğümüz o heykeller ve tapınılan varlıklar , bazı söz sahibi metafizik varlıklara ait.
zaten illuminatunun açılımı da " aydınlanmışlar " anlamına geliyor.yani gizli bilgiyle aydınlanmışlar.
01-31-2011 03:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

 
Mesaj: #4
RE: illuminati
WİKİ
1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile diğerlerinin yardımıyla kurulan gizli topluluk. Illuminati, "Aydınlanmış Olanlar" anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.
İnişler, çıkışlar
12 kişi ile kurulan İlluminati topluluğu, gelişmelerini Mason Localarından kendilerine uygun üyeler kazanarak sağlamaya çalışmışlar, ilk sene sonunda 80 üyeye çıkmışlardır. Daha önceden 22 Haziran 1784'te tüm Bavyera'da Masonluk ile birlikte İlluminati de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Masonluğun, tarih boyunca kendisine yönelen tüm baskı ve yasaklamaların altından hiçbir zarar almadan çıkması gibi yine zararsız çıktığı bu süre Illuminati'ye pek yaramamış ve büyük ölçüde gücünü ve varlığını yitirmişti.

19. yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel'in katılımıyla canlanan ve eski parlak günlerine dönen İlluminati, bu yıllarda, üyesi olan Hegel'in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmişti. Dünya üzerindeki çeşitli toplulukları etkileyen bu düşüncenin mirasçıları bugün halen çalışmalarını sürdürdüğüne dair komplo teorileri vardır. aynı zamanda 21. yüzyılda dünyayı gizli birşekilde yöneten bir örgüt oldugu düşünülüyor.Bu topluluğa daha sonra İtalya'da ünlü rönesansçı insanlar girmiş ve Katolik Kilisesi'ne karşı siyasi bir savaş açmıştır.Bu gelişmeler sonucu İlluminati'nin kolları heryere ulaşmıştır.Rönesançı üyelerin bir diğer amacı ise bilimin ispatladığı gerçekleri kileseye ikna ettirmekti

aeonun notu:hitlerinde bavyera doğumlu olduğunu tarih meraklıları bilir ve ikinci dünya savaşıyla ilgili komplolar ve yahudilerin cebir yoluyla gçö ettirilmesi ve israili araştırmanızı öneririm.
01-31-2011 03:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

 
Mesaj: #5
RE: illuminati
aklıma masonlar geldi nedense :D onlarla ilgili ayinlerle ilgili söylentinler bu yöndeydi izlediğim bi videoda çok dikkatimi çekmişti... bende bu olayları çok merak ediyorum gülücük paylaşımlarını merakla bekliyorum aeon verygood
01-31-2011 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
********
Neptunia Admin
lt=
Mesajlar: 9,510
Üyelik Tarihi: Apr 2007

Rep Puanı: 172

Mesaj: #6
RE: illuminati
astrosohbetin olduğu şirkete ve içimizdeki birkaç kişinin evlerine yakında akıllı füze yollayacaklar gülücük

Facebook Sayfamız

Twitter Hesabımız
01-31-2011 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

 
Mesaj: #7
RE: illuminati
(01-31-2011 03:30 AM)ginka Yazılan:  aklıma masonlar geldi nedense :D onlarla ilgili ayinlerle ilgili söylentinler bu yöndeydi izlediğim bi videoda çok dikkatimi çekmişti... bende bu olayları çok merak ediyorum gülücük paylaşımlarını merakla bekliyorum aeon verygood

gülücük

ben böyle şeylere kolay kolay inanmam.ama bu konuya inanıyorum.

masonlar bu adamların çok daha alt kolları .hatta basit kalıyor.

şüpheli kaldığım nokta şu ; masonlar bukadar büyük çaplı bir işe hizmet ettiklerini biliyorlar mı ?
o konuda şüphelerim var.
ama piramit düzeninde kurukafalar örgütü (bushun örgütü resmi vardır ve inkar etmedi ) masonlar bu örgütün ayak işlerini yapan oluşumlar gibi duruyor.
01-31-2011 03:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
********
Neptunia Admin
lt=
Mesajlar: 9,510
Üyelik Tarihi: Apr 2007

Rep Puanı: 172

Mesaj: #8
RE: illuminati
(01-31-2011 03:36 AM)aeon Yazılan:  şüpheli kaldığım nokta şu ; masonlar bukadar büyük çaplı bir işe hizmet ettiklerini biliyorlar mı ?
o konuda şüphelerim var.

Piramitin hangi katında olduğuna göre kişinin bildikleri değişir mesela alt kattakiler herşeyi bilmiyorlar çünkü Piramit sisteminde aşağı katlara inildikçe bilginin seviyesi azalır.

Facebook Sayfamız

Twitter Hesabımız
01-31-2011 04:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hanzade Çevrimdışı
VIP Üye
****
VIP Üyeler

Mesajlar: 100
Üyelik Tarihi: Sep 2010

Rep Puanı: 0

Mesaj: #9
RE: illuminati
şuan dünyayı yöneten şarkıcısından siyasetçisine, ressamından yazarına büyük şirketlere kadar pek çok büyük ismin bulunduğu topluluk
hatta MİCHAEL JACKSON nun bu gruptan ayrılmak isteği üzerine öldürüldüğü söylentileri bile var
jay z, lady gaga, beyonce, kanye west, rihanna, madonna .... tanınandan illuminatilerden ....
eğer illuminati olursan herşey daha kolaylaşıyormuş
yani yükselişin hızlanıyor başarılı oluyorsun
ama çıkmak istersende sonuçlarına katlanman gerekiyormuş
ve bi söylenti daha
Chris Brown aslında Rihanna yı dövmemiş
artık illuminati olamamak isteği üzerine anında böyle bir seneryo uyduruluyor ve o zamana kadar önüne geçilmeyecek kadar başarılı olan yeni usher diye lanse edilen chris brownun kariye resmen bitiyor....
sadece piramitler değil tek göz işaretide onların ve özellikle lady gaga nı video kliplerinde sürekli tek göz işareti yaptığı göriülüyor
tabi bunların hepsi söylenti
ama dünya yı yöneten pek çok şirketin, siyasetçininde bu gruba üye olduğu
artık bilinen bir gerçek.....
http://tommiekiddy.com/2010/05/25/rihann...planation/
http://tommiekiddy.com/2010/02/12/rihann...-evidence/
http://mallyremarks.wordpress.com/2010/0...lluminati/

http://support.proboards.com/index.cgi?b...ead=355276
01-31-2011 12:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
*****
Neptunyen Vip

Mesajlar: 1,530
Üyelik Tarihi: Aug 2010

Rep Puanı: 35

Mesaj: #10
RE: illuminati
yazılar çok uzun, o güzel kafamı bunalr için yormayacağım gülücük)

hanzade'nin yazısıyla şöyle bişey hatırladım; biizm ülkemizde, bir anda yıldızları parlayıp desteklenen, korunan kollanan sanatcılar arasında tarkan ve zeki müren'in, olduğudur..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-31-2011 12:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Anti illuminati grup MUSE !! Kerim1S 12 11,461 03-10-2012 09:13 PM
Son Mesaj: smoochy
  Rothschild, Illuminati, Satanizm ve Yeni Çağ +18 Garavu 50 32,425 02-28-2012 10:53 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  İlluminati neye hazırlanıyor? Garavu 39 22,307 11-14-2011 10:49 PM
Son Mesaj: aeon

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir