Değerlendir:
  • 68 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kuzey Ay Düğümü açıları
Yazar Mesaj
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

RE: Kuzey Ay Düğümü açıları
Gad ımın jupiterle kavuştuşunu biliyordum ama bir bombayı daha farkettim şans noktam da 10 derece balık hesapladım doğru diye umuyorum ama bu kadar kadersel birleşimler bana süphe uyandırdı

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
07-02-2017 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

capri bilimin kanıtlamadığı kavramlara inanmıyorum açıkçası bu 1.
reankarnasyon üzerinde çalışmalar yapan akademisyenler var ama nekadar doğru belli değil bu 2.
güney ay düğümü için kendim şöyle deneyimledim söyleyebileceklerim şunlar; reankarnasyona inananlar reankarnasyon olarak algılayabilirler inanmayanlar ise kuzey ay düğümüne geçmeden önceki kişi olarak algılasın dahası açayım konuyu kuzey ay düğümüne geçmemiş kişiden bahsedelim;
kendi kişilik özelliklerini bilmeyen, kendini tanımayan, bilinçli yada bilinçsizce hatalı davranan, hem kendini hem çevresini kötü etkileyen, karektersiz kişilik özelliklerine sahip olan, hatta gereksiz iyi davranıp fazla iyi olan insanlarda dahil bazen fazla iyi olmakta zararlıdır çünkü..
buna örnek bir sürü senaryo yazabilirim şuan kısacası kötü bir hayattan sonra (burada kötü hayattan kasdettiğim tamemen kişinin kendi karektersiz ve bilinçsiz yaşayan ve kötülüğe kendisinin sebep oldugu ve hakettiği durumudur) ve bence hepimiz kötüyüz ve hakediyoruz kötü yaşamı)bir takım ağır sınavlar yaşayarak kişinin bu hatalarından dönüp kedini tanımaya başlaması ve ne yapıp ne yapmaması gerektiği hususunda bir yol belirlemesi ve bu yolda olabildiğince kararlı davranması işte before after durumu gad kad denilen şey. bunu kendinizi tanıyarak çözebilirsiniz kendinize öz eleştri yapmakta nekadar acımasız ve şeffaf olabileceksiniz oda sizin kabiliyetinize bağlı ama bu eleştiriyi yaparken hem iyi hem kötü yanlarınızı düşünmelisiniz mesela gereksiz iyilikte zararlıdır gereksiz kötülükte işte bu bilinçsiz yaşayan kişinin bilinçli bir yaşama adın atma sürecidir kendini bilmeye başlayan kişinin önceki kişiliğini sorgulama biçimidir

geçmiş yaşamdan kasıt geçmişte bıraktığınız dününüz geçmiş yıllarınızdır illa reankarne olmak anlamına gelmiyor. geçmiş hayatınızdaki hataları yapmazsanız zaten kuzey ay düğümüne doğru yola çıkmışsınız demektir bu noktada nasıl yapacağını bilemeyenler, öz eleştiride bulunamayanlar, kendilerine objektif bakamayanlar, hatta tavsiyeye kulak asmayanlar biraz denemeye çalışmalı bu noktada astrolojiden faydalanabilirler kuzey ve güney ay düğümü yerleşimleriniz size hangi huylarınızı bırakmanız ve hangi yönünüzü geliştirmeniz gerektiği hakkında yeterince ip ucu verdiği gibi buna ek olarak haritanızdaki açı yerleşim ve bunlar gibi diğer astrolojik göstergelerde yol gösterecektir. kuzey ay düğümünün hedeflediği amaç kişinin mükemmelliğe doğru yol almasıdır insanın evrim geçirmesidir kad'daki amaç. dahada açayım hepimiz biliyoruzki şuan dünya üzerinde yaşayan en üst akıl insandıır ama insanında evrim geçirmesi lazım daha üst bir benlik lazım bunun için sürekli hatalarımızı ayıklayıp kendimizi evrimleştirmeliyiz bu yazdıklarım herhangi bir kaynağa ait değil tamamen kendi görüşüm ve bakış açım

capri sorunun cevabı ise bildiğim kadarıyla kadersel noktalar yine kişilikle ve iradeyle bağlantılı dini öğretilerdede bahsedildiği üzere kişinin hata yapmadan olgunluğa varamayacağıdır neticede insan hata yapmaya programlı bir varlık. insanlıktan sıyrılmak önemli olan ( yani olabildiğince az hata yapmak) bunu başarınca islami olarak cevap vereyim tasavvufta ''olmak'' demek. mükemmelleşmek demek mükemmellik yaratıcıya has olduğundan saflaşarak ona yaklaşmak demek gibi dini öğretilerde derin kavramlara sahip, gad'dan kad olmak ( yani hamdım piştim misali)

şahsen kuzey ay düğümünü başarıyla geçersem tamamen yok olmak istiyorum azota bile dönüşmeyeyim toprak bile olmayayım bana göre yaşamın özü bu :D

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
07-02-2017 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

@zeynepelif vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim. Kadnin gelişimle alakalı olduğundan Jüpiter karakterine benzediğini söyleyebiliriz o zaman? Ruhsal ya da gelişim göstergeleri için bakılabilir o zaman düğümlere. Bakış açımı değiştirdi yazdıkların. Güzel düğüm transitleri yaşatsın Allah bize diyelim o halde.
07-02-2017 01:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Cvp: Kuzey Ay Düğümü açıları
(07-02-2017 01:00 AM)zeynepelif Yazılan:  ahmet astroloji binlerce yıllık gözleme dayanarak canlılar ve doğa olayları üzerindeki etkileri incelenerek yüzdelik oranı oldukça yüksek olan potansiyellerin sembolik dilidir. buda astrolojiyi fal olmaktan çıkarır. Astroloji bilim değil ama falda değil ozaman astroloji nedir bizi aydınlatırmısın ahmetcim ?

astrolojinin net olmadığını ve herkesin farklı yorumları olduğunu söylüyorsun ozaman venüsü dokunduğu herşeyi büyüten gezegen olarak, plutoyuda iletişim gezegeni olarak düşünebilirmiyiz.

astroloji kadim bir ulvi bilgidir
herkesin farklı yorumları var evet, ama sizin konuyu farklı yerlere çekmeye çalıştığınızı sezdim, o dediğimde açıklanan şey gayet ortada zaten. he hala anlamadım diyorsanız anlatırım

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
07-02-2017 02:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

capri astrolojik cevap vereyim neden gad satürne benziyor
önce satürnü anlayalım satürn enerjisini!! hepimiz satürnden çok ağır darbeler yiyoruz hak ettiğimiz aklımıza gelmiyor ama. hiçbir zaman da hatalaarımızı kabul etmiyoruz satürnde bu canlıları adam edene kadar uğraşır onlarla hatanı düzelt hatanı düzel hatanı düzelt olgunlaş artık olgunlaş artık olgunlaş artık.....................
aslında satürnün istediği kişiyi olgunluğa taşımak zaten kendisi olgunluğu ihtiyarlığı zor işleri temsil eder neden çünkü insan yaşlanınca kemale erer. (yaş yaşanmışlıklarla dolu olduğundan) gerçekten olgunluğa ermek için illa yaşlanmakmı gerek??? yaşlanmadan yaşlanmak, ölmeden ölmek gibi birşey..her yiğidin harcı değildir onu anlamak ama bir bilinse satürn bana göre en kıymetli gezegen şahsen beni ben yapan gezegen. insan bilseydi satürnün kıymetini onu iyi anlamaya çalışırdı ama bollukla bereketle aşkla (venüs jüpiter)okadar ilgiliyizki hayatın özünü kaçırıyoruz işte orada gizli bu yüzden gad'dır satürn. satrünün ballı kaymak olduğu ,satürn doğru anlaşılmadığı için gözden kaçırılıyor. misal 2. evden geçerken kısıtlık veriyor evet ama paranın değerini öğretiyor nasıl nereye kullanman gerektiğini ama çoğu insan satürn 2. evden çıktıktan sonra paraasını çok iyi değerlendirir ama bu kişilerin çok azı kolektif için harcar ama bunuda disiplinli bir şekilde yapmayı öğrenir gibi
kolektif bir bilinciz bunu idrak etmek zorundayız yoksa hiçbir yere varamayız
mesela 12. evden geçerken düşmanlarını gösterir sana yani illa 12. evden geçmesine gerek yok artık akıllı ol der bir srüü şey anlatıyor satürn kısacası güney ay düğümü kişisinin kendisini disiplin etmesini olgunluk katmasını temsilen satürnle ilişkili

jüpiterde kadla ilgili çünkü zaten astrojide kendisi dinle, felsefeyle, yüksek ahlakla, ahlaki değerlerle vs.. ilişkilidir ruhsal genişlemedir

işte cümle haline getirirsek

gad=geçmiş
kad = gelecek
satürn= disiplin olgunluk
jüpiter= ahlak yücelik

geçmişindeki hatalarından sıyrıl, olgunluk kazanarak yüce bir benliğe ulaş ahlaki değerlere sahip ol

benim için ay düğümleri bunları ifade ediyor.

07-02-2017 02:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(07-02-2017 02:08 AM)Ahmeedd Yazılan:  
(07-02-2017 01:00 AM)zeynepelif Yazılan:  ahmet astroloji binlerce yıllık gözleme dayanarak canlılar ve doğa olayları üzerindeki etkileri incelenerek yüzdelik oranı oldukça yüksek olan potansiyellerin sembolik dilidir. buda astrolojiyi fal olmaktan çıkarır. Astroloji bilim değil ama falda değil ozaman astroloji nedir bizi aydınlatırmısın ahmetcim ?

astrolojinin net olmadığını ve herkesin farklı yorumları olduğunu söylüyorsun ozaman venüsü dokunduğu herşeyi büyüten gezegen olarak, plutoyuda iletişim gezegeni olarak düşünebilirmiyiz.

astroloji kadim bir ulvi bilgidir
herkesin farklı yorumları var evet, ama sizin konuyu farklı yerlere çekmeye çalıştığınızı sezdim, o dediğimde açıklanan şey gayet ortada zaten. he hala anlamadım diyorsanız anlatırım

bazen sert ifadeler kullanıyorum kusura bakma hatta yaşın astroloji için çok küçük olmasına rağmen gerçekten bilinçli birisin aslında ses tonum ve mimiklerim yazıya yansımadıgı için sert duruyor bir yere çekmek değil amacım

07-02-2017 02:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Merhaba dostlar cidden tüm siteyi tavaf ettim , internette de sağlıklı bilgi bulamadım , yabancı forumlarda net de bir cevap alamadığım için tekrar ama tekrar soruyorum af buyurun.

Gad'im 10 derece balık , jupiterim 10 derece balık , şans noktam 10. Derece balık.
Hepsi 10. Evde. Mc 0 derecd balık. Haritamda da göreceksiniz.

Librayla biraz bu konu üzerine konuştuk , olumlu yanı varmı bilmiyorum.

Bana bu konu hakkında yardımcı olur musunuz ?

Neden diğer tüm gezegenler varken jupiter yazılmamış bu konuda. Yakamoz adlı kullanıcıya ulaşmam biraz zor olduğu icin sizden yardım istiyorum.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
07-20-2017 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
shinigami Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

kuzey ay düğümü karşıt açı pluto etkisini ve kuzey ay düğümü venüs çiftbeşlik açısını yorumlamama yardımcı olur musunuz?

Haritam;

Whole signs; https://i.hizliresim.com/oONGO7.png
Camoanus; https://i.hizliresim.com/lONJWB.png
Pladicus; https://i.hizliresim.com/y0pY39.png

2018 solar return; https://i.hizliresim.com/rONWJV.png
11-17-2017 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:PLUTO KUZEY AY DÜĞÜMÜ SEKSTIL
Sosyal darbelerden kendilerini korumasını iyi bilirler. Özellikle bu açı politikacılar için iyidir. Toplumsal hayatta basari sağlayabilecek umutlarını bilir, bunları gerçekleştirebilirler.

hmm...

Alıntı:NEPTÜN KUZEY AY DÜĞÜMÜ KAVUŞUM
Sezgisel kişilerdir. Bazi olaylarda bilinçsizdirler. Örneğin herkes alkol aldığı için onlar da içer, alkolik olurlar.

Aa, tam aksiyim ben :D

Bilgili değil, ilgili.
05-04-2018 08:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Miu_miu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Benim KAD ikizler 10. ev GAD yay 4 ama bununla ilgili bir yorum göremedim burada. Bilginiz var mıçiçek

(07-01-2017 11:33 PM)Ahmeedd Yazılan:  
(07-01-2017 08:44 PM)BayanKararsız Yazılan:  
(07-01-2017 07:44 PM)Ahmeedd Yazılan:  Gad yay burcunda kad ikizlerde yücelir

Teşekkürler,GAD Koç'tayken durum ne peki?

gad ateş elementinde olması daha iyi tabii.

https://hizliresim.com/8Ypk1n
05-16-2018 04:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümü Transitleri Venüs 29 124,971 03-14-2019 04:38 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Kuzey Ay Düğümü Yay Burcunda astrosohbet 11 19,781 10-02-2018 09:45 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Kuzey Ay Düğümü Oğlak Burcunda astrosohbet 5 14,919 04-24-2018 05:18 AM
Son Mesaj: Feslegen