Değerlendir:
  • 72 Oy - 2.83 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini
tugcee Yazılan:benim resmim avatarda var zaten:)mesela yükselen başaklar esmer olurlar deniyoki hiç alakam yok

ariess Yazılan:bende esmer sayılmam tugcecım annıyorum senı ;)

yükselen başak,kişiye ince,zarif bir tip verir.Boy kısa değildir orta yada uzundur.Gözlerdeki bakışlar derin ve anlamlı,dişler beyazdır genellile ve burun belki uzun olabilir ama düzgündür.Kıyafetlerine,saçlarına çok özen gösterirler.Yuvarlak bir yüz verebilir,ince bir bel,koyu renk gözler,ten rengi açık,saç rengi ise çok koyu değil,kıyafetlerinde bazen modaya uyarken bazen de içlerinden geldiği gibi giyinirler
01-23-2009 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Beatricé Yazılan:Angelina Jolie çok güzel bir kadındı, kusursuz. Bunda genetiğin de payı var tabii annesi güzel, babası kız gibigülücük) Yaşlı değil ama çok doğum ve aşırı zayıflıkla beraber sanırım yüzüne estetik yaptırdı. Ama 10 yıl önceki makyajsız, makyajlı her resminde çok güzeldi, yazık oldu.

Asc açılarının çok etkili olduğunu sanmıyorum... Venüs kavuşum olup 1.evinde Venüs olup gayet nemrut suratlı insanlar var, ben güzelliğin haritada çok görülebileceğini sanmıyorum çünkü genetik de çok önemli ve Angelina Jolie'nin haritasında öyle belli astrolojik güzellik simgeleri yok ama güzel (= Ben güzellikte ilk olarak kaş-göz kombinasyonuna ve yüz kemik yapısına bakarım ve bu kişide bunlar zaten çok düzgün ve farklı, sıradan değil. Profili de mükemmeldi. Ama şu an doğal ve sağlıklı olmadığından güzel diyemiyorum.

bu arada beatrice kesinlikle sana katılıyorum angelinaya neler oldu şu son 2 yıl..o muhteşem benzersiz kadına neler oldu böyle..
01-23-2009 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Yükselen burca göre fiziksel görüntü tahmini
madem bu konu popüler oldu , küçük bir çalışmayı hak ediyor..

öncelikle şunu söyleyim ; göz rengi , boyu posu , ne renk giydiği vb. özellikleri yazan kaynaklara itibar etmeyiniz.

mesela başaklarla ilgili ayakları büyük olur gibi şeyler yazılmış yukarıda , aksine başak ve teraziler genelde minyon tipli yapıya sahip olacaklardır.

şunu net olarak söyleyebiliriz ki ; sadece güneş burcu ve yükselen burcuna bakarak tahminler yapmak maç tahmini yapmaya benzer ve şansınız üçte birdir ;)

bence hem yükselen burca ve ASC üzerindeki gezegene hemde haritanın BASKIN GEZEGENİYLE BASKIN BURCUNA BAKMAK gerekir..

bundan sonraki mesajlarımda , ünlülerden bir demet sunacağım konuyla ilgili örnekler vermeye çalışacağım ünlülerin resimleri eşliğinde..

01-23-2009 11:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ATEŞ Elementi Baskın Kişilikler
bakışlarda özgüven vardır.. kur yaptıklarında , ateşli bakışlarını sık sık kullanırlar.

özellikle KOÇ vurgusu olanlarda , bakışlar Akreplere benzer şekilde tutkulu ve keskindir..

Yay vurgusu olanlar , merakları gözlerine yansımıştır , serçe gibi uyanık ve zeki bakarlar. Yay burcu vurgusu genelde atletik yapıya ve ileri yaşlarda kilo alma eğilimine işaret eder.
Aslan burcu bayanları , bakımlılık konusunda terazi ile birlikte 1 numarayı paylaşırlar. bayanların saçları , aslan yelesi modelidir birazdan örnekleri vereceğim.

Angelina Jolie ikizler burcu olmasına rağmen yoğun ateş elementi vurgusuna sahip , özellikle Ay Koçu bakışlarını aşağıdaki resimde görüyoruz.

[Resim: angelinajoliewb6.jpg]

Brad Pitt Yay burcu + ASC Yay olarak hem atletik yapısıyla hemde serseri-güleryüzlü bakışlarıyla tıpkı eşi Angelina gibi Ateş elementi özelliklerini fiziksel olarak taşıyor.

[Resim: bradpittiz7.jpg]

Jenifer Lopez ise Aslan burcu + Ateş elementi vurgusuna sahip bir star olarak , aşağıdaki resimde özellikle sözünü ettiğim Aslan bayanı saç modeline iyi bir örnek bence.

[Resim: jlopezty8.jpg]

M.Rodriguez , yükselen burcunu bilmiyorum ancak erkeksi olarak niteleyeceğimiz Mars Bayanına güzel bir örnek ,

[Resim: michellerodriguezjj5.jpg]

01-24-2009 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Akrep - Plüto kişilikleri
Soğuk bir kişiliğin verdiği soğuk bir yüz ifadesi..

derin tutkuların bakışlara yansıması..

sert bir tabiat..

yükselen akrep olan Clint Eastwood hem fiziksel yapısıyla hemde oynadığı roller ile bunu yansıtıyor ,

[Resim: clinteastwood2wz5.jpg]

yine yükseleni akrep olan Ed Harris'e bakın , Clint eastwood ile benzerliği + yukarıdaki ATEŞLİ ünlülerle farklılığı görülüyormu sizce ;)

[Resim: edharrisaf2.jpg]

ve yükselen akrep olan çok çekici bir bayana yer verelim , Nicole Kidman belki Holywood'un en güzeli olmayabilir ama kesinlikle en etkileyici gözleri olan bir kaç ünlüden biri bence ;

[Resim: nicolekidmanxj5.jpg]

[Resim: nicolekidman2ek6.jpg]

01-24-2009 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Venüs - Neptün vurgusu olanlar
Saf anlamda GÜZELLİĞİN temel potansiyelleri Venüs ile Neptündür..

nasıl yani SAF anlamda derseniz ; mesela Akrepler ve Uranüsyenler çok hoş olmasalarda MANYETİK BİR ÇEKİCİLİĞE sahiptirler , yukarıda clint eastwood ve ed harris çok hoş adamlar sayılmaz ancak oldukça KARİZMATİKLER..

SAF yani Doğal Güzellik ise , bildiğimiz anlamda GÜZELLİKTİR..

genel olarak Venüsyenler ve Neptünyenler hiç bişey yapmadan uyuyarak yaşasalar bile Güzel tanımına uyarlar.

Venüs ile Neptün güzelliğinde elektriksel yada manyetik bişeyler yoktur , özgüven gibi çekicilik göstergesi bir özellikte yoktur yani Saftır yani KATIŞIKSIZDIR..

Venüs ile Neptün güzellerine vereceğim ilk örnek , Dünyanın en güzel kadınlarından biri , başkalarını bilmem ama kolay beğenmeyen biri olarak benim ayaklarımı yerden kesebilecek SAFLIKTA BİR GÜZELLİĞE sahip , tabii bu söylediğim benim fikrimdir , benim beğenimdir.

Sophie Marceau , Güneş-Venüs-Neptün stelyumuna sahip.. benim Mâsum Güzel olarak ifade ettiğim çok doğal ve hoş bir yüz hattına sahip.
bu stelyum Akrep burcunda olduğundan , cinsellik ve cazibe potansiyelinide mesleği gereği ( model + aktrist ) kullanmış ama ben onun Masum Güzelliğini seviyorum ask

[Resim: marceausophie035ix1.jpg]

[Resim: sophiewy7.jpg]

[Resim: sophiemarceauqe6.jpg]

[Resim: sophie2jh0.jpg]

erkek ünlülerden Leonardo di caprio ve orlando bloom'u gösterebiliriz..

Mars bayanlarında nasıl ki erkeksi bir görünüş farkediliyorsa , Venüsyen erkeklerde babyface olarak ifade edilen temiz ve hoş bir yüz ifadesi dikkat çekecektir..

[Resim: leonardodicapriont9.jpg]

[Resim: orlandobloompi3.jpg]

en Neptünyen ünlülerden biride , babalarımızın aşklarından olsa gerek Elizabeth Taylor..
siyah beyaz resimlerde bile , okyanus bakışları dikkat çekiyor..

[Resim: etaylorvl9.png]

01-24-2009 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Yıldırım Yazılan:yükselen boğa + jüpiter boğadan dolayı az bişi balık et durumu ;)

Ay-ASC yakınlığından dolayı yuvarlak denilebilecek bir yüz çehresi ve ikizler etkisiyle serçe bakışlar diyorum ;)
Kilo almaya meyilli bir genetik kodlamam gülücük) olduğu doğrudur...

Yemek yemeği sadece bir gereklilik değil, yaşamdan keyif ve mutluluk alma yollarından biri olarak gören; yükselen ve Jüpiter Boğası olarak gülücük) yediklerimin - içtiklerimin porsiyonlarına hatta kalorilerine kadar dikkat etme tadsızlığından maalesef ki muzdaripim.dil çýkarma

Neyse ki, bu dikkatimi ilerleyen yaşlarımda olası sağlık sorunlarına karşı alınmış bir önlem olarak görmüyor da değilim.

Kilo fazlalığı özellikle orta yaşlardaki birçok sağlık sorununa zemin hazırlar nitelikte çünkü, tahmin ederseniz ki.

Kesinlikle ''yuvarlak denilebilecek'' yani tam olarak yuvarlak olmasa da gülücük ''oval'' bir yüzüm olduğu doğrudur.

''Serçe bakışlardan'' kastınız, ''uyanık ve zeki'' olmuş, olmuş diyorum çünkü bu tanımlamayı ilk kez sizden duydum, okuyunca birkaç tahminim olmuştu bu benzetmenize dair, yanılmamışım.

Tebrik ve teşekkür ediyorum sevgili Yıldırım. gülücük

01-24-2009 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Ve Diğerleri ;)
Merkür-İkizler potansiyelleri kuvvetli olanlarda , serçe bakışı olarak tanımlayabileceğimiz zeki ve uyanık bakışlar dikkat çekecektir.

rahmetli Adile Teyzemiz İkizler bakışına güzel bir örnek olacaktır.

[Resim: adilenasitmv3.jpg]

Başak vurgusuyla ilgili gözlemlediğim şey , berrak ve büyük denilebilecek hoş gözlere sahip olmaları.

örnek olarak Amelie film karakteri yani Audrey Tatou ve Keanu Reeves gösterebiliriz.

[Resim: ameliepoulain04ei7.jpg]

[Resim: keanureeves300fl5.jpg]

Kova-Uranüs potansiyellerinde dikkat çeken şey , umursamaz-âsi bir duruş + çakmak çakmak gözler diye tarif edebileceğimiz elektrikli bakışlar.

örnek olarak James Dean ve Robie Williams ikilisini gösterebiliriz. dikkat ederseniz her ikisinde de umursamaz bir hava , Âsi ve Uranyen bakışlar görülmektedir.
Robie Williams'ın dövmeli hali ise Uranyenlerin dövme yaptırma konusunda diğerlerine göre 1 adım önde olabileceğini hatırlatıyor bana.

[Resim: dean3yc2.jpg]

[Resim: robbiewilliamslm4.jpg]

Satürn-Oğlak potansiyelleri kuvvetli olan erkeklerde kemikli bir yapı ve sakal bırakma eğiliminden sözedebiliriz.

örneğin Sean Connery hem yükselen burcu Oğlak hemde Satürn-ASC kavuşumuna sahip yanitam bir Satürnyen vurgusu sözkonusu..

[Resim: seanconneryhl3.jpg]

01-24-2009 05:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

evet merkür , satürn , uranyen , Başak gibi diğer potansiyellerin görünümlerini de tamamladık ve son sözlerimizi söyleyelim.

fiziksel görünümle astrolojik potansiyeller arasındaki ilişkiyi bildiğim kadarıyla paylaşmaya çalıştım ve bence de güzel bir çalışma oldu..

bu çalışmaya dikkat ettiyseniz ;

* kişilerin göz renkleri , ten renkleri , boyları , nasıl giyindikleri vb. konulara hiç değinmedim.
çünkü örneğin , siz bir haritaya bakıp bu kişi renkli gözlü beyaz tenli dersiniz oysa o kişi bir Afrikalıdır yada Araptır ve yanılırsınız hatta size gülerler gülücük

yani fiziksel tahmin yorumlarında , yüzeysel yaklaşımlardan ziyade , gözlere ve yüz çehresine odaklanmanızı öneririm.
kim demişse doğru söylemiş , GÖZLER KALBİN AYNASIDIR..

* ve çalışmamıza dikkat ettiyseniz , fiziksel analiz yaparken sadece ASC yani Yükselen Burç odaklı yorumlar yapmadım.
çünkü bir kişide örneğin STELYUM gibi bir vurgu varsa ( Sophie Marceau gibi ) ya da bir gezegen oldukça DOMİNANT konumdaysa etkilerini fiziksel olarakta gösterecektir.

öyleyse neyi yapmıyoruz ! işte ben boğayım ama zayıfım , işte arkadaşımın yükseleni ikizler ama serçe gibi değil resmen öküzün trene baktığı gibi bakıyor vs.. şeklinde yüzeysel değerlendirmeler yapmıyoruz..
haritaya bakıyoruz ve BASKIN potansiyelleri arıyoruz..

bu notlardan sonra , bir üst paragrafta söylediğim hatayı yapanlara kızarım söyleyim ;)
astrosohbet aynı zamanda bir astroloji öğrenim platformu ve bunu değerlendirin derim gözkýrpma

01-24-2009 06:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

bencede astrolojik olarak etkiler ten rengi göz renginden ziyade yüz şekli gözlerin durumu ve vucut şeklini eleveriyor. diğerleri biraz daha genetik gibi bence ....
kendimden örnek vermem gerekirse fazlaca yay potansiyeli olan biri için (asc yay,jüpiter yay neptün yay,mars yay,venüs yay.üstelik bunlar venüs hariç asc kavuşumda. ay koç ama jüpiter yani yay dekanında,yanlız güneş kova.bunlara göre benim fazlaca uzun boylu olmam gerek neptün ve jüpiter asc kavuşumda ama değilim ascnin açıları ,birinci evde olan gezegenlerin açılarıda fiziksel görüntüye fazlaca etken bence asc uranüsten 60 plütondan 72 derece açı almış ve boy normal standartta kalmış(1.62) neptün ve jüpiter boyda değil ende kendini göstermiş yani sürekli kilo alıp veren biri olarak (60kg) birde venüs 1.evde onunda katkısı yatsınamaz yani artı plütondan 90 derecelik açısı var uranüstende 72 derecelik.. Artı şiron hem asc ye hem de kavuşumda olduğu mars,neptün ve jüpitere 120 derecelik açısı var ama şironun nasıl bir etkisi var açıkcası bunu bilmiyorum. bu arada mars ıda unutmamak lazım ve güneş ten de asc nin 60lık açısı var omuzlar geniş mesela neyse çok mu uzattım ne .... biraz anlatım bozukluğuda oldu ama :::::gülücük
01-24-2009 12:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  YÜKSELEN NE DEMEK vivienleigh 33 51,583 09-02-2019 06:58 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Yükselen Yöneticisi astrosohbet 122 162,306 04-28-2019 12:34 PM
Son Mesaj: Minais
  Otuzlu Yaşlarda Yükselen Etkisi plutomania 17 23,338 02-03-2019 05:46 PM
Son Mesaj: say24
  Yükselen burçlar-12. ve 1.evden gelen kavuşumlar... SeLiN 24 38,513 04-10-2018 04:12 PM
  Yükselen burcumun beni engellemesinden nasıl kurtulurum? hilal-e 9 17,205 09-08-2017 06:24 PM
  Yükselen Burcumuz ve Yükselen Burcumuzdaki Gezegenlerin Anlamları.. yaren 96 120,779 02-14-2017 07:02 PM
Son Mesaj: capri
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz Volume 2 :) astrosohbet 11 22,096 11-18-2012 03:44 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz astrosohbet 8 23,383 10-17-2012 01:56 AM
Son Mesaj: Yakamoz
  Yükselen Burcumuzu ve 1.Evlerimizi İrdeleyelim astrosohbet 192 226,318 08-23-2012 02:41 PM
Son Mesaj: Liya
  insan, otuzundan sonra neden yükselen burcunun özelliklerini daha fazla taşır(mış)?? bu şarkı yarınlara 28 43,320 05-23-2012 11:32 PM
Son Mesaj: bu şarkı yarınlara

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir