Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.93 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KORKU NEDİR ?
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: KORKU NEDİR ?
Alıntı:En En En büyük korkunuz neye bağlı olabilir peki?

ben oshonun korku kitabını okumuştum.orada tüm korkularının temelinin ölüm korkusu olduğunu söylüyordu.

zaten akrep burcuna korkusuz , en azından korksa da üstüne gider denmesinin sebebini burada bulmuştum.ölüm ve yok olmanın farkında olması , bunu yenebilmesi.zaten en büyük korkuyu aştığı için de diğer korkuları da otomatikman yeniyor.zira işin kökünden halledersen ondan türüyenleri de halledersin.
ama ölümden korkmanın anlamsız olduğu ve günün birisinde yok olacağımız bilncini akrep daha kolay yakalar.yani burada ölümü ancak kabullenerek yeniyorsun.
işte tek mutlkak sonu bildiği veya farkında olduğu için , kartlarını ona göre oynuyor , yok oluşa karşı bir iz bırakabilme çabası hareketlerine yansıyor.
tabi gölge akrep , ölümden korkusundan güç arayışına gider.güç elde ettikçe ölüm duygusunu savuşturduğunu sanır.

mesela ; bana göre akrep korkusuz değildir.çünkü akrep bir su burcudur , korku gibi duygu ve içgüdüleri iyi bilir.korkuya rağmen yol alma korkuyu tanıma , onu yenmeyi anlatır.
zaten akrebin kaderi yaşarken ölümü- ( gerçek veya sembolik ölüm ,yani krizleri ) deneyimlemesidir.

bir diğer mars burcu koç mesela korkusuzdur. fıtratı böyledir. ama koçta olay bilinçsizdir . yani hesapsız bir gözü karalık var. işin enini boyunu tartamamak ve düşüncesizlik .
akrepte ona rağman bir üstüne gitme durumu var.bir farkındalığı var.

herneyse , diğer bir kavram satürn ; başaramama korkusu , yetersizlik hissi , .
satürnün konularında kendimizi yetersiz ve onay alma ihtiyacı içinde hissediyoruz.
ama burada da bir ölüm korkusu yatıyor.standartları yakalayamazsam başarısız olurum , başarısız olursam toplumun altında kalırım, beğenilmem , yalnızlık içinde yok olurum.
her neyse çoğaltılabilir ama korkuların en temelinde -kökünde ölüm korkusu yatıyor.diğer tüm korkular bundan türüyen veya dolaylı korkular.
04-15-2011 05:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
su perisi Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

veya ay aslanda 1. evde ...
Aslan kendini göstermek ister.Ay kendini gösteremiyor.Nasıl göstereceğini bilir ama gösteremez.Gençlik yıllarında bayağı zorlanır kişi,bunalımlar yaşar, fakat sonradan öğrenir.Bilinçaltını sahneye koyması lazım.Kostüm,sahne düzenlemesi,dekor,oyun yazarı gibi hep perde arkasında olur ve öyle gösterir kendisini,yani sahnede asla yer almaz.Bu çalışmaları yapması için yaratıcılığını kullanır ve böylece yaratıcılığını gösterir ve rahatlar.

Ben astrolojiyi seviyorum yaaa!!! Bu kadar doğru olur mu?!...gülücük)Evet duygularım kesinlikle, farkedilince ilgi görünce mutlu olduğumu söylüyor; ama davranışlarım duygularımın istediği kendini gösterme durumunu gerçekleştiremiyor.Hep bir tezat hep içimde bir çatışma....

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/8131.gif
04-15-2011 07:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Satürn - Mars açılarında , mücadeleyi kaybetme korkusu , öfkelendiğinde oluşacak zararlardan korkmak vb. görülebilir

ilginçtir yıldırırm küçükken aile tarafından marsın şiddet yönüyle ço korkutuldum
basketbola gitmiştim , ailem biraz desteklemedi ve orada haksızlığa maruz kaldım.
ilk kavga ettiğimde 5 kişiden ölesiye sopa yemiştim.
bir seferinde kavga ettiğimde , yumruk attığımda elim kırıldı 3 ay alçıda kaldı.

bir şekilde bilinçaltına hep şiidet ve hareket kötüdür , sakın , dikkatli ol mesajları gidiyor.

yani bir şekilde o etkileri hayatımıza kadersel oalrak yansıyor.yukarıda verdiğim örnekler gibi.
04-16-2011 11:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

Satürn Başak transiti 10. evimden geçti. Ve çok çalışmak zorundaydım. Çok çalıştım çoook... Ama bu çalışmanın meyvesini aldım. İşimle ilgili bilgilerimin konsantre bir şekilde artması ve kendime daha da güvenli bir hale gelmemi sağladı. 10. evden geçerken sabah uyandığımda bile ilk düşündüğüm şey işle ilgili tamamlanması gereken şeylerdi. Şimdi dönüp baktığımda iyi ki böyle olmuş diyorum. Çünkü bana hep kullanacağım deneyimler ve daha bir sürü şey kazandırdı. Saturn 9. evden geçerken(hayata bakış açısı) daha zorluydu. Bir sürü korkuyu da beraberinde getiriyor:"Ne olacağım, her şey kötü gidecek, zaten gidiyor" gibi olumsuz düşüncelere daha meyilli kılıyor. 9. evden geçişi benim için daha zorluydu. 10. evden geçerken zihnim daha rahattı ama kendime ayıracak zamanım pek olmuyordu. Psikolojik rahatlığı yeğlerim.

Saturn çok da öcü değil. Sadece somut çaba ve sabır istiyor. Bunları yapabildikten sonra her şey yoluna girer. Ama 9. ev geçişi sırasındaki korkularla baş etmek.... Fiziksel olarak yorulmak kolay ama psikolojik yorgunlukla baş etmek daha zor.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
04-16-2011 01:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

korkunun canı cehenneme :D korkuda neymiş gülücük ,peygamber efendimizinde dediği gibi korkudan pislikten yalandan hoşlanmam diye evet herşeyin başı korku korktukça üstüne gelir herşey gülücük 8.evde mars var battal yürek :D
04-17-2011 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Benim 8. evimde Balik var ve lilith de orada ... benim genel olarak bir korkum var oda imansiz ölmek... bunun icin de ne yapilabilir ki? Birde Balik yani yönetici gezegen Neptün de 5. evde Yay da... jüpiter ile kavusumda...

Yani dogrularim yanlislarim karisti birde bu aralar.. sari cizmeli mehmet aga durumu... Ayrica görünmeyen varliklardan da cok korkardim... hala var.. aniden önümde bir sey cikarsa aklimi oynatirim derim kendime hep... korku filmi izlemem.. izleyemem... Ve ayrica bu aralar bir korkum var... yanlis yolda ilerledigimi düsünüyorum... :(

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-28-2012 10:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

benim 8. evimde akrep var hiç bi gezegen yok bu evde. plüto 9. evle 8. evin tam o sıfırıncı derecesinde yayda, satürn ve marsla büyük üçgen oluşturuyolar

görünmeyenlerden bende korkarım ama nedense gidip yine de bu tür filmler izlerim :D sonra git bi de gece uyu bakalım tam bi işkence :D küçükken odada tek başıma yatmaktan korkardım. Gece uyanırdım ağlardım sonra bi şey yok bi şey yok diye diye yine uyuturdum kendimi :D evde yalnız kalmaktan da korkardım ama yalnız kala kala aştım bunu da. Şimdi tek problemim karanlık onu da halletmeye çalışıyorum :D arada böyle kimsenin bulunmadığı bi oda da ışıkları söndürüp oturmaya çalışıyorum. Çok zor ama yapıcaz artık napalım başa gelen çekilir :D

Ha bi de satürn 1. evimde özgüven problemim var. Yanlış bi hareket yapıp rezil olma korkum olduğundan eskiden hiç kıpırdamadan öylece otururdum ama şimdi bazen bilerek kendimi arkadaşlarıma falan güldürtüyorum yani bazı saçmalıklar yapıyorum ki sonucunun kafamda kurduğum kadar kötü olmadığına ikna olabiliyim diye kısacası eskisine göre daha çok güven sahibiyim. Bu durum astrolojik olarak açıklanabilir mi onu bilemem ama :D

=>Haritam<=
12-16-2012 01:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-16-2012 01:38 PM)Karpuzseverim Yazılan:  Ha bi de satürn 1. evimde özgüven problemim var. Yanlış bi hareket yapıp rezil olma korkum olduğundan eskiden hiç kıpırdamadan öylece otururdum ama şimdi bazen bilerek kendimi arkadaşlarıma falan güldürtüyorum yani bazı saçmalıklar yapıyorum ki sonucunun kafamda kurduğum kadar kötü olmadığına ikna olabiliyim diye kısacası eskisine göre daha çok güven sahibiyim. Bu durum astrolojik olarak açıklanabilir mi onu bilemem ama :D

Başak ve Oğlak burçlarında görülen bir özellik ve sen doğru çözümü bulmuşsun bence verygood

12-16-2012 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Satürn 3. evimde..Bu etkinin tecellisi bende ilköğretimde oldu..Bildiğim sorulara cevap vermezdim.Öğretmen beni kaldırmasın diye dua ederdim..Konuşur yanlış birşey söylerim diye..Hey.Birde dilim sürçerdi..merkür de retro..tabi bu korku yine öğrenmek ile giderilebilecek bişey..
12-16-2012 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir