Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.66 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs İkizler Burcunda
Yazar Mesaj
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

RE: Venüs İkizler Burcunda
@merau bende venüs ikizlerim, satürnüm oğlakta ve 3. Evde merkürümle karşıt açısı var. Aslında satürn 3. Evde olması sebebiyle direk ellerle bağlantılı ben ellerimi çok iyi kullanırım 2 elimle yazabiliyorum ve resim yapmada doğal bir yeteneğim var ve el kabiliyetine giriyorsa iyi yemek yaparım ama güneş boğa oluşumdan kaynaklanabilir yemek konusu gülücük Sen hangi evden hangi burçtan kare açıya sahipsin ?

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
11-05-2017 12:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Venüs İkizler Burcunda
@zenepelif Simdi dusundum de el sanatlari, yazi vb alanlardaki beceriksizligim, ay mars ay merkur zit acilarinin getirdigi gerginlik ve sabirsizliga dayaniyor olabilir. Ustelik Merkur mars kavusumuna saturn 45 derece...

Saturnum kocta ve 5 evde, 6. Ev sinirina cok yakin...
Senin, saturne ragmen 3. ev alanlarinda basarili olman bir bakima venusyen boganin getirisi demek... Benim venusum retro ayni zamanda.

11-05-2017 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(11-05-2017 01:09 AM)Merau Yazılan:  @zenepelif Simdi dusundum de el sanatlari, yazi vb konularindaki beceriksizligim aslinda ay mars ay merkur zit acilarinin getirdigi gerginlik ve sabirsizlikla alakali olabilir. Ustelik Merkur mars kavusumuna saturn 45 derece...
Saturnum ise kocta ve 5 evde, 6. Ev sinirina cok yakin...
Senin, saturne ragmen 3. ev alanlarinda basarili olman venusyen boganin getirisi demek... Benim venusum retro ayni zamanda.

mars boğada ve ay akrepte kötü yerleşim olarak kabul edilir genel olarak, ama neye göre hangi durumda ? incelenmeli.. her gezegenin yerleştiği burçta ve yaptıkları açıların bir değil birçok anlamı vardır buna göre her bireyin '' kendini hint kumaşı sanmak'' deyimi ortaya çıkıyor yani evet her birey birer hint kumaşıdır aslında bana göre her ne kadar ironik bir deyim olsada iyi yada kötü yerleşimler kişiye has potansiyeller doğuruyor ve bu potansiyel enerjileri ne şekilde yönlendiriyoruz astroloji bize bu noktada ışık tutuyor.. bir başka başlıkta sanatsal yönlerini merak ediyordun sanırım
Sana bir sorum olacak; beceriksiz olsaydın sanatsal merakın olurmuydu ?
hangi sanat dalında başarılı olabileceğini arama çaban olurmuydu ?
bence olmazdı demekki derinlerde yatan bir beceri var (8. evde).. haritana astrolojik açıdan yorumum şöyle; var olan bir potansiyelini açığa çıkarmak istiyorsun bence ama hangi alana yöneleceğini bilememen 8. evdeki güneş ve venüs ikizlerin çünkü benliğin (güneş) ve sanatsal kabiliyetin (venüs) 8. evde gizli ve ikizler karar vermekte güçlük çeker kişiliğini bulmaktada ve oturtmaktada satürn dönüşüne kadar zorluk çekebilirsin bu yüzden kendi benliğini anlamalısın öncelikle.. ve ay akrep derin duygular verir bence sanat için iyi bir yerleşim çünkü ortaya sanatın herhangi bir dalında bir eser yaratmak için derin duygulara sahip olmalı insan.. ben şöyle öngörüyorum yeteneğin ellerinden ziyade içsel benliğinde, duygularında ve dikkatimi retro olan venüsün çekti geçmişte profesyonel olmasada eğitimini aldığın bir sanat dalı varmıydı bu tekil bir sporda olabilir (buz pateni gibi) yarım bıraktığın (5. evdeki satürn) o dala geri dönersen başarılı olabilirsin denemelisin...
3. evdeki retro gezegenlerde okul eğitimini/sanatsal eğitimini yarım bıraktırmış olabilir

şunu eklemeliyim!! bir değil bir çok alanda kabiliyetlisin ama yaşın ilerledikçe hepsi gelişecek bu cümlemi unutma gözkýrpma

11-05-2017 01:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@zeynepelif bu güzel yorumun ve işaret ettigin bakıs acisi için çok teşekkür ederim.

astrolojik analizimi burc - gezegen konumuna bakarak yaptıgımda ben de kendimi özel hissedenlerdenim gülücük ama genel yapıya bakınca her zaman oldugu gibi işler degisiyor.

sanırım beni yeteneklerim konusunda ikilemde bırakan unsurlar, 5. ev saturn ve boga vurgusunun güvenlik arayan temkinli etkileri.

sekizinci ev güneş ve venüsümü her zaman olumsuz görmüştüm. ancak astrolojide olumlu olumsuz gibi keskin sınıflandırmadan her daim uzak durmak gerektigini dikkate almamıstım...

el becerileri konusundaki kısıtlılık ve icine kapanıklık nedeniyle venüs kendini ifade edemedi; simdi bir cıkıs noktası arıyor anlasılan. 8. ev ikizler hiç kolay degil cidden kararsızım.

okul konuları ve güneş (kimlik) prensibiyle bagıntı kuran tespitin
çok isabetli. zaten okul engelleri nedeniyle su an kendi kimligimin çok aksini sergiliyorum. olumsuz olaylar nedeniyle, -akrep dogasına aykırı olarak- kendimi unuttum, kendimi dinlemeyi bıraktım. sanırım haritamdaki 8. ev ve akrep vurguları bana sancılı bir degisim süreci vadediyor. sanatsal manada egitim aldıgım bir alan olmadı hiç; baslangıc anını hep sürüncemede bıraktım ne yazık ki.

11-05-2017 02:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

güneş evden
ay burçtan
merkür açılardan
venüs retro oluşunda
mars burçtan
jüpiter burçtan
satürn evden ve burçtan rahatsız
Senin haritan bu nedenle aslında mükemmel Sanatçıların çoğu aykırı tiplerdir Hayattan rahatsızdır Zeynepin dediği gibi 8. evde venüs ve güneş oluşu bunların da ikizlerde oluşu kararsızlık veriyor olabilir İkizler çift karakterliydi Sanatın tek bir dalına yönelmek yerine 2-3 dalıyla birden ilgilenebilirsin veya bir dalında daha ayrıntılı ilgilenebilirisin Fotoğrafçılık olabilir mesela Makrosu var mikrosu var portresi var
venüs retrosu sana sanatta gecikme verecektir "sanatsal manada egitim aldıgım bir alan olmadı hiç; baslangıc anını hep sürüncemede bıraktım ne yazık ki." tam da bu venüs etkisi ne yazık ki

Sana umut versin diye şunu söyleyeceğim Öner Döşer baba baskısı yüzünden istediği eğitimi alamamış Babası ne zaman hayatından çıkmış baskı bitmiş (yaş 37) o zaman istediğini yapmış Astrolojiyle ilgilenmiş Bir başka örnek daha olsun Bir çok teknolojik ürün/ site sahibi 35-42 yaş aralığındayken buluşunu yapmış Yani satürn döngüsünden sonra
20 yaşındasın diye tahmin ediyorum önünde uzun zaman var Fırsat kolla Umarım erken hedeflerine ulaşırsın

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
11-05-2017 08:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

Libraya katılıyorum. Hatta Sigmund Freud bunun mükemmel bir örneği.
Yükselen akrepli bi boğa. Güneş evden mutsuz. Marsı terazi ve retro 12. Evde. Venüs koç ve 6.evde.
Ay ikizler ve 8.evde. Plüton boğa burcunda.
Yükseleninin iki yöneticisi de mutsuz. Bence bu gezegenlerdeki olumsuzluk insanları o konular üzerinde düşünmeye, o konuları derinden irdelemeye itiyor. “Seni öldürmeyen şey güçlendirir.” Tam da bu duruma göre bence.
Baktığımız zaman Sigmun Freud’un çığır açtığı adını duyurduğu konularda gezegenleri ya düşük burçta ya da sevmediği bir evde. plüto(psikoloji-analiz) venüs mars(seksüellik) güneş(benlik) ay(bilinçaltı-anne).
11-05-2017 09:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@libra
degerli yorumun bana iç açıcı geldi tesekkür ederim.
saydıgın gezegenlerin fonksiyonlarını hiçbir zaman dısarı yansıtamadım desem yeridir, yasım 21. gerçekten kendimi sanatla ifade etmek gibi bir istek var içimde ve birkaç alanla birden ilgilenmeye basladım ama ne yapacagımı bilemiyor gibiydim. bunlar biraz kültür meselesidir malum; ve ben retro venus nedeniyle cok gec kesfettim bir şeyleri. bu egilim son 1 yıl icinde hasıl oldu, astrolojiye ilgim de deyim yerindeyse es zamanlı basladı. su akar yolunu bulur bir yerde. eger isteğim; içinde azmi de taşıyabilirse, isaret ettigin oner doser ve diger girişimciler orneklerinde oldugu üzere er ya da geç bir şeyler gerçekleştirir inşallah.

@gemini

bu konu için freud en isabetli örneklerden biri olsa gerek. hiç dikkat etmemiştim haritasına. uranus gibi bir kolektif etki tabiri caizse ''marjinal''egilimleri desteklemiş olsa gerek. yükseleni alakasız, güneşi alakasız adam neler çekti kim bilir... bir alandaki gücsüzlük, baska alanlarda dev etkiler yaratabiliyor demek. bir freud olmasam da benim venüsüm gelmis geçmis en zor natal venüslerden biri sayılır. :P öyle ki; onca harita inceledim, bu kadar kötüsünü görmedim.

sosyal hayatı, diplomatik yönü, venüsyen becerileri sıfır bir sahsiyet olarak bu gezegeni sanat alanında ifade etmek gibi kuvvetli bir istek duyuyorum. Degindigin isim bana iyi bir ornek oldu. tesekkür ederim.

11-05-2017 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

@merau bende 8. ev venüs ikizlere sahibim aslında olumlu olan bir çok yanı var. 8. ev konularında başkalarına göre dezavantaj gibi görünsede benim için büyük avantaj şahsen verimini aldığım bir yerleşim.. haritalarımızda bir kaç benzerlikler var seni anlayabiliyorum bende çok kararsızımdır.. sanatın bir dalına adapte olamadım, herzaman sanatın bütün dallarına ilgi ve sevgim oldu

11-06-2017 05:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@zeynepelif
sanırım 8. ev potansiyellerine biraz daha asina olmam gerekiyor, çok da yeniyim. haritalarımız benziyormus gerçekten, sanat konularında benzer çeliskileri yasatmış. birçok alanla alakadar olmak apayrı bir güzellik, bu da ikizler burcunun en hoş tarafı olsa gerek. aslında 8. ev ve hava elementi tezatlıgı da zorlayıcı oluyor bence. bu konuda yıl icinde, transit jupiterin yardımcı olmasını umuyorum.

11-06-2017 06:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

@merau boğa, akrep, başak, ikizler bu burçlar meraklı detaycı araştırmacıdır bu burçlarda gezegenlerin yerleşmesi doğru kullanıldığında donanımlı bireyler olmak kaçınılmaz oluyor ve evet ikizlerin en güzel yanı. birazda kendi haritamla alakalı yorum yapmak istiyorum seninde 8. ev ikizler olduğu için ikimize gelsin.. ben kendi haritamı deneyimlediğim için ikizlerin 8. evde iyi çalıştığını biliyorum çünkü; bilgi bilgidir evet ama yüzeysel bilgi ileri gidemez ama derinlemesine bilgi yüzeysellikten çıkar ve gerçek kaynağa götürür bence bu yüzden 8. evin ikizler olması demek ikizlerin merak bilgi araştırmacı doğasıyla bütünleşmesi demek bence tamda olması gerektiği yermiş gibi sanki bilginin gerçek kaynağına ulaşmak için doğru adreste olması gibi birşey 8. ev ikizleri..
bunu 8. ev akrep, 8. ev başak, 8. ev boğa 8. ev yay 8. ev ikizler yerleşimleri olan forum arkadaşlarımızında görüşlerini alalım..

11-06-2017 07:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Dönüş (Venus Return) haritaları. Valde_Amor 6 17,289 02-24-2020 10:51 AM
Son Mesaj: Karmen
  Venüs Karakter Haritası (Venus Persona Chart) BayanKararsız 6 18,269 01-15-2020 12:13 PM
Son Mesaj: Frederico
  Venüs Akrep Burcunda astrosohbet 76 134,462 08-27-2019 11:41 PM
Son Mesaj: Birsel
  Venüs Aslan Burcunda astrosohbet 24 42,391 06-12-2019 09:44 PM
Son Mesaj: Karpuzseverim
  Venüs Balık Burcunda astrosohbet 5 10,971 02-11-2019 08:21 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Retrograde Venüs yagmurimu 0 3,156 01-18-2019 12:46 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Doğum haritasında Venüs-Asc uyumu zorlamak 46 65,001 07-21-2018 12:57 AM
Son Mesaj: Merau
  Venüs Kova Burcunda astrosohbet 23 34,454 05-04-2018 06:45 PM