Değerlendir:
  • 14 Oy - 3.57 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sevgi,Güzellik ve Güzel Sanatlar gezegeni Venüs 1. evde
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Sevgi,Güzellik ve Güzel Sanatlar gezegeni Venüs 1. evde
Venüs 1. evde ve Oğlak burcundaysa:Bir yıldız haritasında Venüsün Oğlaka düşmesinin olumlu ve olumsuz yanları bulunmaktadır.Haritada Oğlak burcu Yükseliyorsa Venüs insana güzellik verebilir.Bu Venüs yüz yapısını etkiler.Kemik yapısı son derece kusursuz olabilir.Dolayısıyla da bu tip etkileyici bir yüze sahip olabilir.Bu insanın elmacık kemikleri belirgindir.Yüz oval,gözler derin bakışlı,çene biçimli dişler güzeldir.Bu tipin gülüşü de iç açıcıdır.Gülüşü yüzünü aydınlatır ve onu daha da çekici hale koyabilir.Oğlakla yükselen Venüs ayrıca vücudun da düzgün olmasını sağlar.Ancak bütün bunlar Venüsün tatlı açılar yapması koşuluyla geçerlidir.Venüs sert açılar yapıyorsa çene fazla gelişmiş olabilir.Yüz hatları pek uyumlu olmayabilir.Venüs Yükselen burçta değilse yani yükselen Yaysa yine de insan cana yakınlık sevimlilik,şirinlik verebilir.Yalnız Venüs ister Yükselen burçta ister onun altında olsun çekiciliğe neden olur.Bunun yanısıra harita sahibinde maddeye aşırı düşkünlük de görülebilir.Bu insan yaşam madde açısından bakar.Onun için duygular pek önem taşımazlar.En değerli şeyin para olduğuna inanır.Yaşamını da bu isteğe göre yönlendirmeye çalışır.Yalnız bir erkeğin haritasında bu Venüs ilk görüşte sevmeye neden olabilir.Yine bu Venüs havailiğe yol açabilir.Ama bir kadının haritasında böyle bir şey olmaz. Haritasında 1. evde Venüs bulunan kadın daima çıkarlarıyla ilgilenecektir.O evliliğe de yükselmesini,isteklerine kavuşmasını sağlayacak bir olay olarak bakacaktır.Yalnız bu huyu bilinse de erkekler onu yine de beğenecektir.Venüs tatlı açılıysa harita sahibi kadın istediği gibi bir evlilik yapacaktır.Yani başarılı ve zengin biriyle evlenecektir.

Nin.Me.Sar.Ra
11-30-2010 10:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-30-2010 10:50 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Venüs 1. evde ve Oğlak burcundaysa:Bir yıldız haritasında Venüsün Oğlaka düşmesinin olumlu ve olumsuz yanları bulunmaktadır.Haritada Oğlak burcu Yükseliyorsa Venüs insana güzellik verebilir.Bu Venüs yüz yapısını etkiler.Kemik yapısı son derece kusursuz olabilir.Dolayısıyla da bu tip etkileyici bir yüze sahip olabilir.Bu insanın elmacık kemikleri belirgindir.Yüz oval,gözler derin bakışlı,çene biçimli dişler güzeldir.Bu tipin gülüşü de iç açıcıdır.Gülüşü yüzünü aydınlatır ve onu daha da çekici hale koyabilir.Oğlakla yükselen Venüs ayrıca vücudun da düzgün olmasını sağlar.Ancak bütün bunlar Venüsün tatlı açılar yapması koşuluyla geçerlidir.Venüs sert açılar yapıyorsa çene fazla gelişmiş olabilir.Yüz hatları pek uyumlu olmayabilir.Venüs Yükselen burçta değilse yani yükselen Yaysa yine de insan cana yakınlık sevimlilik,şirinlik verebilir.Yalnız Venüs ister Yükselen burçta ister onun altında olsun çekiciliğe neden olur.Bunun yanısıra harita sahibinde maddeye aşırı düşkünlük de görülebilir.Bu insan yaşam madde açısından bakar.Onun için duygular pek önem taşımazlar.En değerli şeyin para olduğuna inanır.Yaşamını da bu isteğe göre yönlendirmeye çalışır.Yalnız bir erkeğin haritasında bu Venüs ilk görüşte sevmeye neden olabilir.Yine bu Venüs havailiğe yol açabilir.Ama bir kadının haritasında böyle bir şey olmaz. Haritasında 1. evde Venüs bulunan kadın daima çıkarlarıyla ilgilenecektir.O evliliğe de yükselmesini,isteklerine kavuşmasını sağlayacak bir olay olarak bakacaktır.Yalnız bu huyu bilinse de erkekler onu yine de beğenecektir.Venüs tatlı açılıysa harita sahibi kadın istediği gibi bir evlilik yapacaktır.Yani başarılı ve zengin biriyle evlenecektir.
arkadaşlar yukardaki cümle, 1.evdeki oğlak venüsle mi alakalı sadece?
yoksa venüs hakkında genel bir yorum mu?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-30-2010 11:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(11-30-2010 11:00 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar yukardaki cümle, 1.evdeki oğlak venüsle mi alakalı sadece?
yoksa venüs hakkında genel bir yorum mu?
O cümle genel bir fikir vermek açısından edilmiş diye düşün bence.Evlilik için haritada bakılması gereken başka konumlar var çünkü.

Nin.Me.Sar.Ra
11-30-2010 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Venüs 1. evde ve Kova burcundaysa:Venüsün kovayla 1. eve düşmesi insana çekicilik verir.Venüs Yükselen Kova burcundaysa kadınlarda güzellik ve erkeklerde yakışıklılık olabilir.Vücut biçimli ve biraz da topluca olabilir.Cilt beyaz , saçlar açık kahve ve bazen de sarı olabilir.Gözler yeşil mavi veya eladır.Venüs tatlı açılar yapıyorsa özellikle kadınlarda büyüleyici bir güzellik olabilir.Aslında yüz hatları tam anlamıyla kusursuz olmayabilir ama bu hiç farkedilmez.Tanınmış pek çok güzelin haritalarında Yükselen kovada Venüs bulunmaktadır.Fakat Venüs sert açılıysa durum değişecektir.Saçlar yine açık kahve veya sarı ,gözler yeşil vb. olacaktır.Fakat harita sahibi güzel ve yakışıklı olmayacaktır.Ama Venüs onu sevimli cana yakın yapacaktır.Venüsü kova burcuyla 1. evdeyse ve başka bir burç yükseliyorsa durum epey farkedecektir.Harita sahibi yine hoş, zarif ,sevimli vb. olacaktır.Ayrıca 1. evde yükselen Kovadaki veya Yükselenin altında kalan Kovadaki Venüs insana uygar bir hava da verecektir.Bu tip eğitime ,bilmeye deneyimlere önem verecektir.Venüs ahenkliyse iyi bir eğitim görecektir.Eğitimden sonra da bilgisini artırmak için okuyacak,gezecek ,görecektir.Bu insan Venüs sayesinde nazik,dengeli iyi niyetli ,kibar vb. olacaktır.Herkese iyi davranmaya gayret edecektir.Yalnız O dost seçecektir.Herkesle ahbap olmasına karşılık dostlar konusunda titiz davranacaktır.Bilgili ,görgülü ,kibar vb. arkadaşlar isteyecektir.Venüsü kova burcuyla 1. evde bulunan kadın veya erkek yaşama daha çok akıl açısından bakacaktır.Onun için sevgi ikinci planda kalacaktır.Özellikle erkeklerde çapkınlık da olacaktır.Çok beğenilen bu erkek kısa süreli zevkli maceralar yaşayacaktır.Onun durdurulması da zaman alacaktır.Çevresinde çekici kadınlar olacağı için havailik ömür boyu sürecektir.

Nin.Me.Sar.Ra
12-06-2010 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(11-27-2010 10:53 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Venüs 1. evde ve Yengeç burcundaysa:Bir doğum haritasında Yükselen burç Yengeçte yer alan Venüs kadınlara çekicilik verir.Venüs Yengeçle 1. evde Yükselen burcun altına da düşebilir.Bu durumda harita sahibi canayakın,hoş biri olabilir.1. evde Yengeçteki Venüs derin,yoğun duyguların ortaya çıkmasına sebep olur.Haritasında böyle Venüsü bulunan kadın veya erkek yuvaya,aileye,sevdiklerine çok düşkün olur.Hatta onlarda benimseme huyu da görülür.

Venüsün 1. evde Yengeçteki konumu toplum yaşamında başarı verebilir.Harita sahibi herkesle iyi geçinmeye gayret eder.Çevresindekileri hoş tutar.Yardımseverdir ve sorunları bulunan kimselerle ilgilenir.Onların yardımına koşar.

Bu tip görevlerini de ciddiye alır.Sorumluluklarının bilincindedir ve bunları hiç bir zaman ihmal etmez.Zamanla toplumda iyi bir yer sahibi olabilir.Bu insan yuvasına da bağlıdır.Yuvasını ve vatanını çok sever.Onun için mutluluk sevdiği insanla yuva kurmak çocukları yetiştirmek ve maddi güvene kavuşmaktır.

Ancak bu insan maddi güvene önem vermesine rağmen iş sevdiklerine geldiğinde elinde ne var ne yoksa verebilir.Çünkü sevdikleri paradan çok daha önemlidir.Doğum anına göre çıkartılan haritada Yengeçle 1. eve düşen Venüs insanın ilgi çekmesini de sağlar.Venüsün bu konumu Yengecin çekingenliğini büyük ölçüde giderebilir.Fakat Venüs sert açılıysa harita sahibi alıngan ve çekingen olabilir.Ayrıca bu Venüs kıskançlığa da yol açabilir.Özellikle 1. evde Yengeçte Venüsü olan erkekler eşlerini çok kıskanırlar.Yine annelerinin üstüne titrerler.Ve baba ölüp anne yalnız kalınca etraftaki erkeklerden kuşkulanmaya başlarlar.Annelerinin 2. evlilik yapma ihtimali onları sinirlendirir.Bu tür şeylere tahammülleri yoktur.

Valla erkek olmama gerek yok annemi başka adamla düşünemiyorum bile gülücük))))

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
12-06-2010 04:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Venüs 1. evde ve Balık burcundaysa:Yükselen Balıkla 1. eve düşen Venüs kadına da erkeğe de sevimlilik,canayakınlık ve çekicilik verir.Venüs Balık burcunda rahattır ve tatlı özelliklerini ortaya koyacaktır.Yalnız bu insan yaşama duygular açısından bakacaktır.Haritada güçlü bir Satürn veya güneşle ayla tatlı açılı bir Satürn yoksa duygular daima önplanda olacaktır.Bu yüzden de harita sahibi zaman zaman hatalar yapacaktır.Ancak bunlardan ders almayacak ve aynı hataları tekrarlamaya devam edecektir.Haritadaki Uranüs veya Mars Venüsle tatlı açılıysa aşkta büyük başarı da olacaktır.Yalnız bu insan sadece bir aşkla yetinmeyecektir.Yaşamında bir kaç büyük aşk olacaktır.Fakat Venüs sert açılıysa bu aşklar iyi sonuç vermeyeceklerdir.

Vensü Balık burcunda Yükselenin altında kalıyorsa durum biraz değişecektir.Harita sahibi yaşam yine duygu açısından bakacaktır.Ama zamanla duygularını gizlemesini de öğrenecektir.Bu Venüs kadına da erkeğe de çekicilik verecektir.Venüs sert açılıysa ilk görüşte beğenme sevme gibi özellikler akla gelir.Fakat bu beğenme sevme karşılıksız kalacaktır.Yani aşkta düş kırıklığı da olacaktır.Yine de Yükselen Balıktaki Venüs,veya Yükselenin altında kalan Venüs insana apayrı bir çekicilik büyüleyici bir hava verebilir.Özellikle Venüsün Balığın 27. derecesinde olması çekiciliğin yanısıra yaratma gücüne de işaret eder.Bu insan kendisini güzel gösterebileceği gibi güzel sanatlarda da büyük başarı kazanabilir.Adını dünyaya duyurabilir.Yine tatlı açılar yapan Balıktaki Venüs perde ve sahnede de başarı verebilir.Özellikle hareketler çok uyumludur ve müzik kulağı da vardır.Bu durumda da dansta başarı olabilir.Fakat Venüs sert açılar yapıyorsa aşkta da meslekte de bazı sorunlar görülebilir.

Nin.Me.Sar.Ra
12-10-2010 03:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elifcik Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(09-03-2014 06:40 PM)kalipso Yazılan:  1. evinde Venüs-yengeç ve mars-yengeç olan bir arkadaşım var. Aynı zamanda venüs mars kavuşum asc ve venüs mars kavuşumu da var. Bu kadar çekicilik veren açının bir arada olması hoş olsa da tam bir mıknatıs yani ortamda ne kadar sapık insan varsa çekiyo, rahatsız ediliyo. Güzel bi kız ama.

beni anlatmışsın resmen bende venüs 1.ev boga asc kavuşumdan muzdaribim. nE YAPCAZ BİLMİYORUM.
09-04-2014 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
elifcik Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(09-07-2014 04:05 AM)kalipso Yazılan:  
(09-04-2014 03:36 PM)elifcik Yazılan:  
(09-03-2014 06:40 PM)kalipso Yazılan:  1. evinde Venüs-yengeç ve mars-yengeç olan bir arkadaşım var. Aynı zamanda venüs mars kavuşum asc ve venüs mars kavuşumu da var. Bu kadar çekicilik veren açının bir arada olması hoş olsa da tam bir mıknatıs yani ortamda ne kadar sapık insan varsa çekiyo, rahatsız ediliyo. Güzel bi kız ama.

beni anlatmışsın resmen bende venüs 1.ev boga asc kavuşumdan muzdaribim. nE YAPCAZ BİLMİYORUM.

Türkiye'de defalarca tacize uğramayan kadın yok maalesef. Bu konuda biraz doluyum, 13 yaşında tacize uğramıştım ben. Bahsettiğim arkadaşım anormal şeyler yaşıyor ama üzülüyorum onun için. Her neyse, tek yapılıcak şey "gerçek anlamda" susmamak. Fazla ses çıkarıyorum böyle insanlara çünkü iğrençler

o anormallikleri anlıyorum.insan güzel olduğundan nefret ediyor çoğu zaman kızların kıskançlıkları bitmiyor çevremde.....
09-07-2014 04:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

(09-07-2014 04:05 AM)kalipso Yazılan:  
(09-04-2014 03:36 PM)elifcik Yazılan:  

Türkiye'de defalarca tacize uğramayan kadın yok maalesef. Bu konuda biraz doluyum, 13 yaşında tacize uğramıştım ben. Bahsettiğim arkadaşım anormal şeyler yaşıyor ama üzülüyorum onun için. Her neyse, tek yapılıcak şey "gerçek anlamda" susmamak. Fazla ses çıkarıyorum böyle insanlara çünkü iğrençler
Kadın olmak Türkiyede de dünyada da çok zor.Kadınlarımız yaşadıkları bunca kötü olaylara rağmen elif gibi dimdik durmaya devam ediyor.
09-07-2014 02:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

Taciz eden,duygusal tutarsızlıkları olan insanların güneş-ay açıları ve neptün açıları sorunlu oluyor bence.Sizce bu tür insanların haritalarında ne gibi açılar vardır ?
09-07-2014 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir