Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.48 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Balık Burcunda
Yazar Mesaj
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

RE: Merkür Balık Burcunda
Bir merkür balığı olarak kavramları çok boyutlu düşünmenin getirisi olan sınırlarımı çizme zorluğu olduğunu söyleyebilirm.

Oldukça dağınık bir zihin.Bunu kontrol altına almam iş yerimdeki yaptığım hatalar ve neticesindeki sıkıntılarla oldu.Bu da Satürnün Başak Transiti ve 6.evime zıt 3.evime kare açısıyla farkına vardım.Şimdi daha detaylı düşünebiliyorum.Hatasız iş çıkarabiliyorum.İmajinasyonum güçlü sanatsal yeteneklerim var ve uygulanışı için gerekli olan detayları düşünmeye, kelimelerlede haşır neşir olmaya başladım.Okumaya ilgim arttı.Sabah akşam ders çalışan tipleri hiç anlamazdım ve nefret ederdim.

Evet yine yeniden satürnü sevmem için bir sebep daha gülücük

3. evimdeki kötücül gezegenlerin daha çok olumsuz yönlerini yaşadım.Artık olumlu taraflarını açığa çıkarmak ve yaşamıma dahil etmek istiyorum.Yinede çok konuşan kendimi başka tipleri onaylamıyorum onaylamıcam.Daha çok düşünsel olarak getirisi olsun istiyorum.Çünkü Balık sözün bittiği yerdir.
08-16-2012 11:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Al benden de o kadar,

Ramazan ayının ilk günleriydi. İftara yakın bir saatte iyice halsiz düşmüşüm bilgisayar karşısında oturuyordum. Uzaktan kulağıma sesler geliyordu. Meğerse annem mutfaktan bana yarım saattir sesleniyormuş.

Yanına gittim beni markete gönderdi. Market evimize iki dakika mesafede. Bende hızlıca evden çıktım ama aklımda başka düşünceler var. Neyse markete girdim iki tane ekmek aldım eve döndüm. Ekmekleri masaya bıraktım tekrar bilgisayara gidiyordum ki arkamdan annem seslendi.

Oğlum ben sana ekmek mi dedim? Yoğurt al dedim, söze kulak versene makara

ne derseniz deyin bu salaklığa

İmza Merkür-Balık
08-16-2012 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

küçümsemek mi :D onca aptal (çoğu bilerek), dalgın davranışlarıma rağmen hiç kimse aptal olduğumu düşünmedi şimdiye kadar.Bilgi dışında çok rahat hodri meydan çeker adamı suya götürür susuz getiririm, ava götürülürken avlarım koptum.w

yinede çok zeki görünmek, bu konuda alkış toplamak gibi bir takıntım yoktur.Her zamnki gibi kişilik, ahlak, irade daha ön plandadır.Retro kendime yöneliktir gülücük
08-16-2012 06:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(08-16-2012 06:08 PM)karmen2 Yazılan:  
(08-16-2012 05:55 PM)By Ceykp Yazılan:  Al benden de o kadar,

Ramazan ayının ilk günleriydi. İftara yakın bir saatte iyice halsiz düşmüşüm bilgisayar karşısında oturuyordum. Uzaktan kulağıma sesler geliyordu. Meğerse annem mutfaktan bana yarım saattir sesleniyormuş.

Yanına gittim beni markete gönderdi. Market evimize iki dakika mesafede. Bende hızlıca evden çıktım ama aklımda başka düşünceler var. Neyse markete girdim iki tane ekmek aldım eve döndüm. Ekmekleri masaya bıraktım tekrar bilgisayara gidiyordum ki arkamdan annem seslendi.

Oğlum ben sana ekmek mi dedim? Yoğurt al dedim, söze kulak versene ": )"

ne derseniz deyin bu salaklığa

İmza Merkür-Balık

puhaha3
sen tam uçmuş yav...:D
allah yardımcımız olsun,ama merkür balık retro hallerde dehaya bile sebebiyet verebilirmiş çok küçümsememek gerekir,bir yazıda okumuştum.

Bazen oluyor işte tuhaf davranışlarımız gülücük

Amiiin allah yardımcımız olsun.

Küçümsemeyelim doğru, Victor Hugo gibi sağlam yazarlarda Merkür-Balıktan çıkmış.

Merkür-Retro kısmını anlamadım. Retro haldeyken doğarsak mı demek istedin?
08-16-2012 06:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

eğitim, aile çevre vs. bunlarda zaten kişinin haritasında mevcut.Merkür veya diğer kişisel gezegenler kontak kurduğu her gezegen dolayısıyla ev ile ilgili düşüncelerini irdelemesine neden olur.Gezegenin enerjisini alır.Sert veya yumuşak.Tecrübe edinmiş olur.Açılar gezegenin yerleşimi kadar önemlidir.Yoksa bu çark dönmez gülücük
08-16-2012 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

karmen2'nin astrolojinin daha çok istatistiksel bir kuram olduğu görüşüne destek veriyorum.
08-16-2012 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

astrolojik veriler tam olmadan, algılar kişiye göre değiştiğinden ve mevcut verinin herkese hitap edemeyeceginden dolayı bu konuyu tartışmak hiçbir sonuca goturmeyecektir.

Ve son zamanlarda olur olmaz başlıklarda alakasız konuları irdeliyoruz...
Astrolojiye şüphesiz inanan biri olarak hangi transitin etkili olduğunu merak ediyorum..
08-16-2012 10:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Aynı zaman anında doğan iki kişinin farklı anne baba ve farklı bir cığrafyada, farlı çevrede ve koşullarda doğuyor alması kader'dir.
İmanın şartlarından biride kadere inanmaktır. (Bizim seçimimiz dışında kalan)

Birde şu açıdan bakmak lazım.
Bu iki kişiden birisinin babası daha doğmamış evladının ileride başbakan olmasını istemiş hayal etmiş (''secret'' herne derseniz ister dua deyin)olabilir. (5.ev'indeki etkilerle)
diğerinin babası ise sporcu olmasını istemiş olabilir. Neticede çocuk babanın sırrıdır.

Yani bizden once birileri istemiş olabilir.
08-16-2012 11:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

beşeriyet anadan, ruhaniyet babadandir......gülücük
08-16-2012 11:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(08-16-2012 11:29 PM)ekinoks Yazılan:  beşeriyet anadan, ruhaniyet babadandir......gülücük

Ornekte baba olarak verdim yoksa annenin rolunu inkar etmedimdil çýkarma

Peygamber efendimizin soyunun kızından artması ayrıca düşündürücü
08-17-2012 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geri giden merkür ve yalan? dubletoprak 29 67,966 11-15-2020 12:52 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,478 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,447 04-19-2020 02:43 AM