Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.41 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Aslan Burcunda
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Merkür Aslan Burcunda
* Gösterişli sözler söyleme eğilimi onu bazen etkileyici bir iletişimci , bazen de böbürlenen biri yapabilir.

* Eğlenmek , birşeyleri organize etmek gibi konularda zihni daha aktif gibidir.

11-27-2010 04:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Merkür Aslan Burcunda
Umarım hafızam beni yanıltmaz ama Sagopa Kajmer bu konuma sahipti.
Yazdığı parçalarda bu etkiyi görmek mümkün. gülücük
04-11-2012 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

anahtar kelimeler : çekici konuşma, renkli bir dil, hareketli, ihtiraslı, atılgan, uyarıcı, geniş vizyon, samimi.

olası zorluklar : detaylarla ilgili problemler, dikkatın kısa sürede geçmesi, kibirlilik, inatçı, egoist , hayalci .

belli başlı merküri aslanlar : napeleon bonaparte, henry ford , tim burton, mick jagger, bill clinton, sean penn , lyndsay lohan, ringo starr , roman polanski , robin williams

aslan mantalitesi : merkür aslanda tutkuyla alevlenir. fakat, olağan gelişen anlık olaylara büyükçe odaklanır, bu geçince enerjiyi bir ideale harcar, ve bunu çok renkli bir şekilde anlatarak başkalarını etkiler. boyadığınız resimle insanların kaplerini kazanmasını iyi bilir, konuşma konusunda performansı iyidir. konuşmaların "ben, ben , ben" diyen egoistçe durumları vardır. sosyal çevrede ılımlıdırlar, kolay arkadaş edinirler.sezgilerinizle atılım yaparsınız. yaptıkları her şeyde büyük bir ego yatırımı vardır. zafer kazandıklarında akılları sarhoş olur. hediyeniz ise buna gösteriş eklemek olur. sizin sahne karakteriniz " lider" , " ebeveyn" , " flört" , " artist " ve " arkadaş" olur.

güneş yengeç - merkür aslan : bu size çekingen mizaç yerine, refah seviyesi iyi olması için programlanan bir yapı verir.

güneş aslan - merkür aslan : canlı ve yaratıcı düşünceleri iletme yeteğeni verir. sanatsal başarı yanında, tanınmak içinde sosyal başarı sağlar. telefon ya da maile güvenmek yerine, kısa yolculuklar yapıp insanlarla beraber çalışmak isteyecektir.

güneş başak - merkür aslan : kullanışlı teknikleri formüle etme, ince işçilikte yeteneklidir. ün yapmak için heveslenmez. özel bir dua gücü olabilir. üretmek için zihin ve kalp güzelliğine sahiptir.
04-11-2012 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Sesini karizmatik bulduğum kim varsa Merkür’leri Aslan’da oluyor. Bu yerleşimin hem kadınlarda hem erkeklerde etkileyici bir ses tonu verdiğini düşünüyorum. Hele bir de Venüs’le kavuşum ya da 60’lık açısı varsa tadından yenmez gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
12-07-2017 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Haritada başka frenleyici unsur yoksa bencil konuşmaları olur.
Merkür 29 derece aslanda mükemmeldir. Bu yerleşim iyi bir çevre verir, iletişim yeteneğini çok yükseltir.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-27-2018 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Merkür Aslan Burcunda
(12-07-2017 11:48 PM)say24 Yazılan:  Sesini karizmatik bulduğum kim varsa Merkür’leri Aslan’da oluyor. Bu yerleşimin hem kadınlarda hem erkeklerde etkileyici bir ses tonu verdiğini düşünüyorum. Hele bir de Venüs’le kavuşum ya da 60’lık açısı varsa tadından yenmez gülücük

venüs-merkür kavuşumu olan bir kız arkadaşım var Aslan'da dediğiniz gibi, karakteristik ses tonu veriyor. Sesini alamadığınız, ayıramadığınız insanlar vardır bir de görmeden 1 kilometreden kim olduğunu tahmin ettiğiniz öyle de biridir.

Merkür Aslan'da benim en çok gözlemlediğim inanılmaz bir herşeye hakim olma isteği, Merkür Akrep'teki sinsice ele geçirip kontrolü ele alma şeklinde değil, bayağı masaya elini koyup bu saatten sonra organizasyonu ben devralıyorum diye gürleyen bir ses. Kendine güveni sonsuzdur. Genelde de itiraz edilmez. İyi organizatördürler çünkü. Ama dakiktirler, detaycıdırlar anlamı da çıkmasın burdan. Herkesin fikrini de sormazlar, sadece önemsediklerinin fikrini alırlar. Merkür Başaklar gibi detaya inip üçün beşin hesabını yaptıkları görülmez. Hangisi iyiyse o olacaktır zaten.

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
03-28-2018 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Barış İlhan'ın kitabında Merkür'ün Aslan burcunda düşük halde olduğu yazıyordu. Bu konuyu birçok yerde araştırdım. Kimisi hostile (düşükten bir tık daha iyi, düşmanca) çalışır diye alıyor. Konuyu şu şekilde değerlendirmişler ki bana hep mantıklı gelmiştir.

Aslan burcu benliği simgeler. Burada Merkür kendini daha ben-merkezcil ve şaşalı ifade edecektir ama bunları yaparken hep kendini hoşnut etmek için yapacaktır. Bu yüzden Merkür'ün asıl simgelediği objektiflik kaybolur ve sübjektiflik ortaya çıkar. Sabit bir nitelikte olduğu için de fikirler sabitleşir. Kendi fikirlerini başkalarına dayatma ve bu fikirlerin eleştirilmesine karşı dayanıksız olur. Dikkat çekici konuşmalar yapmak ister ve bu yüzden sahte bir entelektüellik ve üstünlük taslama görülebilir. Merkür bilgi akışını simgeler ve bunu hiçbir çıkar için yapmaz. Bu burçta bilgi hep tek taraflı gitmek ister ve onay bekler. Merkür burada sadece kişinin kendini ifade etmesini ve yaratıcılığını arttıracaktır.

Ayrıca kitaptan aldığım kesitleri de sizlerle paylaşmak istiyorum,

"Merkür, Aslan' da düşüktür, zihinsel enerjiyi düşünme ve planlamada devamlılık ve bağdaşıklık yaratmak için kanalize eder. Bu yerleşim yaratıcı zihinsel bir bakış açısına
ve düşüncelerin dramatik biçimde ifadesine ortam oluşturur, fakat aynı zamanda bildiğinden şaşmazlık ya da entelektüel kibire eğilim de yaratabilir."

Ayrıca Merkür Kova'da yücelir. (Başak'ta da yücelir.) Kova'nın tüm sembolize ettiği şeyler Merkür'ü renklendirir. Kova benlik faydası gözetmez. Burada Merkür çok rahat çalışır.

"Bu konumda Merkür geleneksel düşüncenin dışında son derece özgün bir düşünüş şeklini ifade eder. Merkür'ün fonksiyonları Kova burcu özellikleri ile renklenirler. Düşüncede ve sözel ifadede hızlılık ve heyecan (aklının hızı diline yetişemeyen), aynı zamanda dinlemede sabırsız bir yapı söz konusudur. Düşüncelerin ve algıların çok hızlı olması çoğu zaman bunların sezgisel olduğu duygusunu uyandırır. Oysa buradaki Merkür'ün çalışma stili hızlı rasyonel mantıktır. Geniş, ilerici düşünme ve farklı konuları hızlı bir şekilde birbiriyle ilişkilendirme sözel ifadeye kopuk ve anlamsız -ne dediği anlaşılmaz- şekilde yansır.
Bu konumda Kova'nın gölgeleri kişiye ukalalık, aşırı entelektüellik,soyut düşünce ve teorilerde kaybolma, düşünce dağınıklığı, bilgi konusunda narsistlik, ütopiklik, aklı çok fazla yücelten özellikler verir.
"

Alıntıların kaynağı: Astroloji Dersleri: Barış İlhan

[Resim: 6IVuY5.png]
04-17-2020 03:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

EK OLARAK BUNLARI DA EKLEMEK İSTİYORUM,

[Resim: 7HYzQh.png]

Kaynak: Astroloji Dersleri: Barış İlhan

[Resim: 6IVuY5.png]
04-18-2020 04:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Güneş, merkür, venüs, jüpiter aslanda ve 9. evde kavuşum. Aslan, 9. ev, jüpiter kavuşum, bir de başta asc ile tam kare olmak üzere hep sert açıları var. Haritamda bir ay bir de merkür konularında çok zorlandığımı hissettim hep. MC ve ASC yöneticisi de başakta olunca vurgu artıyor.
3. evimde de hem placidus hem whole singse göre zorlu yerleşimler var.
Zamanla rahatladım biraz daha, progress haritamda da hem düz(natalda retro) hem başakta.

"Mantıksal bağlantılar yapmak yerine sezgisel sıçramalarla öğrenir." yazıyor paakademisi.com Merkür burçlarda yazısında, bu doğru.
"Bu öğrenmede birey daha önce çalışmış, zihnini yormuş, çeşitli yollar denemiş ancak bir türlü başarılı olamamıştır. Bunun üzerine belli bir zaman çalışmalarını askıya almışken, birden çözüm yolunu bulmuştur." (internetten alıntı)

Bilgili değil, ilgili.
04-19-2020 02:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geri giden merkür ve yalan? dubletoprak 29 67,760 11-15-2020 12:52 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,464 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR vivienleigh 18 40,818 06-23-2018 01:52 AM
Son Mesaj: Ahmeedd