Değerlendir:
  • 28 Oy - 3.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Koç Burcunda
Yazar Mesaj
nadir Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Merkür Koç Burcunda
pluton 2. evde venüüsle üç gen ne anlama geliyor
09-29-2011 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
boğ_a Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

bence merkür koç olması teorik olarak en büyük zekaya sahip örnekle
bir sınav var ve 2 öğrenci sınava çalışıyor, öğrencileri otomobil gibi düşünürsek
1 araç saatte 60 km ile gidiyor (normal bir insan) 10 saat gidiyor ve 600 km yol alıyor
2. araç (merkür koçumuz) 9 bucuk saat boş boş durup yarım saat kalınca heyecana kapılıyor ve koç enerjisiyle uğraşmaya başlıyor saatte 1200 km hıza cıkıyor ve yarım saatte diğer araca yetişiyor
diyeceksiniz diğer araç sıkısırsa ne olur? maximum 350 basar gülücük
merkür koçun bu şekülde hızlı düşünebilme kapasitesi güzel bişey ama 9 saati değerlendiremiyor maalesef, aslında ufaktan değerlendirilebiliyo ama ilk 9 günde 20-30 km hızla gidiyo o yüksek hızı bir mücadele olmadan yakalamanın yollarını bulabilsem keşke gözkýrpma

pladicus
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...dd=14&ast=
10-03-2011 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(05-31-2011 08:15 PM)aeon Yazılan:  merkür mars burçlarındayken , sayısal alanda gayet başarılı oabiliyor . analitik , keskin ve kısa yoldan sonuca gitmeye uygun oluyor.

öte yandan , uzun uzadıya düşünmek , çok merkür koçuna göre olmayabiliyor.
çok destekleyecek konumlar gerekiyor.

Evet,Merkürü Koç olan birini tanıyorum.
Esprili,hazırcevap hatta bazı cevapları çok ağır.
Mesleği bilgisayar mühendisliği.

Ünlülerden de Emile Zola-yanlış hatırlamıyorsam-Merkür Koç yerleşimine sahipti.
10-05-2011 12:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Uzun uzadıya düşünmek ve uzn uzadııya anlatılan konuları dinlemek bir merkür kocuna işkence gibi bir şey sonuc hemen sonuc ne diyesi geliyor insanın diyor da gülücük

ama şu var uzın uzadıya düşünüp biin düşünüp bir söylemek keske becerebilsem bunu koçun verdiği acelecilik ve ataklık ve ve ve yanında bazen de patavatsızlık zor vesselam gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
10-05-2011 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

merkür koç ve ay terazinin özelliklerine forum üzerinden bakabilirsin

merkür ay zıt açısı hafıza zayıflığı verebilir.

duygular konjusunda maymun iştahlılık

duygularını kelimelere dökme ihtiyacı veya duygularını ifade etmek ihtiyacı

yazım kabiliyeti , özellikle günlük

son olarak ay merkür açısına sahip insanlar hislerini güzel ifade ederler . bir çok yazarda rastlanan bir açıdır verygood
01-14-2012 09:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Farkı bir açıdan yaklaşmak istiyorum.
Koç merkürü ödevlerini yatakta uzanarak veya defter dizinin ustunde alelade karalayarak yapar. sınavdan onceki teneffüs 10 dk çalışarak günü kurtarır. Bayada güzel not alır. Sınav bitsin aynı soruları sor hepsini unutmuştur. kendimden biliyorum. Ezbere dayalı, birikim gereken konularda çakar. Odaklanma konsatrasyonu pek yoktur. savunduğu konuda sesi yüksektir. kızdığında kırıcı konuşabilir ama pek bilincli yapmaz bunu.
(tarihi hep çok sevmişimdir. bilmiyorum merkürle alakası varmı)
01-14-2012 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(01-14-2012 11:01 PM)Kaktüs Yazılan:  Farkı bir açıdan yaklaşmak istiyorum.
Koç merkürü ödevlerini yatakta uzanarak veya defter dizinin ustunde alelade karalayarak yapar. sınavdan onceki teneffüs 10 dk çalışarak günü kurtarır. Bayada güzel not alır. Sınav bitsin aynı soruları sor hepsini unutmuştur. kendimden biliyorum. Ezbere dayalı, birikim gereken konularda çakar. Odaklanma konsatrasyonu pek yoktur. savunduğu konuda sesi yüksektir. kızdığında kırıcı konuşabilir ama pek bilincli yapmaz bunu.
(tarihi hep çok sevmişimdir. bilmiyorum merkürle alakası varmı)

Merkür Koç değilim ama yazdığınız durumlardan bazılarını ben de yaşıyorum,yatakta uzanarak çalışmak,sınavdan sonra bütün bildiklerimi unutmak gibi.
Acaba bu neden kaynaklanabilir?
Benim Merkür'üm sizin Güneş'iniz Boğa burcu rehavetlik bundan dolayı olabilir mi?
Merak ettim.acaba
01-15-2012 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(01-15-2012 12:39 AM)Mahinur Yazılan:  
(01-14-2012 11:01 PM)Kaktüs Yazılan:  

Merkür Koç değilim ama yazdığınız durumlardan bazılarını ben de yaşıyorum,yatakta uzanarak çalışmak,sınavdan sonra bütün bildiklerimi unutmak gibi.
Acaba bu neden kaynaklanabilir?
Benim Merkür'üm sizin Güneş'iniz Boğa burcu rehavetlik bundan dolayı olabilir mi?
Merak ettim.acaba

Tabiki olabilir. Koltukta bile dik oturamam, kaykılırım.gülücük Boğa rahatını sever.
Daha çok zihinsel dağınıklığı anlatmak istededim.
Örneğin; Kitabın başından başlayıp sonundan çıkamam. ilgimi çeken yerleri tepe tepe okurum önemsiz saydığım yerleri geçerim.
01-15-2012 01:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Merkür koçunun dili fazla sivri evet kelimeleri de sileh gibi kullanıp karşı tarafı kelimeleri ile öldürebilir belki de bu benim merkür - pluto karşıtlığımdan da kaynaklanıyor olabilir.

Yalnız şu geldi aklıma bu kadar aceleci bir yapıda olan koç merkürü karşıdan pluto etkisi alınca düşünceleri plutonikleşip sabretmeyi öğrenebilmiş olabilir mi ya da susmayı biriktirmeyi hadi buna birda mars satürn t karesini katalım ikizlerdeki ben bu t kare açımı yorumlayamadım ve haritamda oldukça etkili oldugunun farkındayım gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
03-31-2012 12:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(03-31-2012 12:08 PM)nisan15 Yazılan:  Merkür koçunun dili fazla sivri evet kelimeleri de sileh gibi kullanıp karşı tarafı kelimeleri ile öldürebilir belki de bu benim merkür - pluto karşıtlığımdan da kaynaklanıyor olabilir.

Yalnız şu geldi aklıma bu kadar aceleci bir yapıda olan koç merkürü karşıdan pluto etkisi alınca düşünceleri plutonikleşip sabretmeyi öğrenebilmiş olabilir mi ya da susmayı biriktirmeyi hadi buna birda mars satürn t karesini katalım ikizlerdeki ben bu t kare açımı yorumlayamadım ve haritamda oldukça etkili oldugunun farkındayım gülücük

Koç burcu=Hız.
Merkür de burada olunca kişi ani kararlar verebiliyor ve bu kararların ne kadar yerinde olduğu tartışılır,ancak Plüto bu dezavantajı yok edebilir diye düşünüyorum çünkü herşeyden önce stratejik ve bütüne bakmasını biliyor Plüto(Akrep).
Sabretmeyi öğrenebilmiş midir yoksa susmayı biriktirmeyi mi,sorusuna gelince bence ikisi de.
Susup biriktirip birden patlamak evet,Merkür Plüto bağlantısını anlatıyor ama şu da var;Merkür Koç aklına estiği gibi konuşabilir Plüto bağlantısı bunu engelleyebilir.Tabii biriktirip birden patlaması da olası.
Yani dediğim gibi ikisi de.Koç gibi fevri davranıp karşısındakini kırmayacak ama eninde sonunda patlayıp yine karşısındakini kırması olası.

Merkür'ü Koç burcunda,Mars'ı İkizler burcunda (Mars-Satürn karşıt)olan birini tanırım ki(erkek) şen şakrak,konuşkan,esprili bir insandı.Fakat şakayla karışık laf sokmayı da pek severdi,''kelimelerle savaşma'' tam anlamıyla kendisini ifade eden birşey.
Satürn Mars bağlantısı da olası eylemleri engelleyebilir kişi hemen harekete geçemez ya da yine olası eylemlerin gecikmesine neden olur diye düşünüyorum.
03-31-2012 01:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Geri giden merkür ve yalan? dubletoprak 29 67,970 11-15-2020 12:52 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Merkür Boğa Burcunda astrosohbet 21 34,478 06-28-2020 07:57 PM
Son Mesaj: Merau
  Merkür Aslan Burcunda astrosohbet 8 15,447 04-19-2020 02:43 AM
Son Mesaj: Feslegen
  MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR vivienleigh 18 40,831 06-23-2018 01:52 AM