Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mars - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Mars - Satürn Açıları
(12-18-2012 08:37 PM)Mavisahram Yazılan:  
Reinarubia dateline='[url=tel:1350165106' Yazılan:  1350165106[/url]']
zorlamak dateline='[url=tel:1350140462' Yazılan:  1350140462[/url]']
Reinarubia dateline='[url=tel:1350047686' Yazılan:  1350047686[/url]']
zorlamak dateline='[url=tel:1350034974' Yazılan:  1350034974[/url]']
kadınlarda mars-satürn kavuşumu evlliliği geciktirirmiş.

Sanmıyorum. Çünkü 26 yaşında evlendim. 8 yıldır da evliyim

mars-satürn kavuşumu 2. bi ihtimal olarak kendinden yaşça büyük biri de verebilir ya da eşiniz nasıl biri acaba karakteri çok mu disiplinli?

Eşim bu benden 4 yaş büyük. Disiplinli biri değildir ama hayatını planlayarak yaşar. Ama planlama rutin işlerine yansımaz. Yani mesela her gün şu saatte şunu yaparım gibi kuralları yoktur.

Ama iş hayatında ve maddi konularda kuralcıdır. Kısacası hayatı planlama ve bu planlarını sabırla uygulama gibi bir özelliği var. Ama bu özellikleri güneş burcunun boğa, ağ burcunun oğlak olmasından kaynaklanıyor bence.

Bendeki Mars-Satürn kavuşumunun, benim para konusundaki kısmetsizliğimin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Şans gezegeni Jüpiter de 12.evde Venüsle kavuşmuş. Chiron da 10.evde Ayla kavuşumda. Ne yaparsam yapayım, kariyer ve para konusunda şansım pek olamayacak galiba :(

Mars ve saturnum ayni burcta kavusuma sahip,olmasalarda... 16 orb araligi var cunki... Bende 26 yasimda evlendim...
Ykselen aslansiniz sizde transitler konusunda ayni evleri paylasiyoruz sanirim gezegen konumlari haric... Esinizin acaba ay mars kavusumu olabilir mi ?

Sorunuzu yeni gördüm. Eşimde Ay-Mars kavuşum değil, ama opposite durumdalar.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
12-18-2012 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-18-2012 08:42 PM)Mavisahram Yazılan:  Mars - uranus mu yoksa
Mars - saturn zit acisi mi kisiye asiri sinirlilik verir... .? Yada genel sinirlilik diyeyim...

Eşimde Mars-Satürn karesi var. Genel bir sinirlilik hali sözkonusu evet. Ama saman alevi gibi bir sinir. Anında parlayıp ağzına geleni söyleme, 5 dk sonra hiçbirşey olmamış gibi normal konuşma moduna geçme

12-18-2012 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Aliyorum yani sizde kavusum esinizde zitlik var oyle mi?

Aslinda ben ikisi arasindaki farki merak ediyorum mars uranus zitligi mi yoksa mars saturn zitligimi kiside asiri sinirlilik olusturur...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-18-2012 09:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(12-18-2012 09:04 PM)Mavisahram Yazılan:  Aliyorum yani sizde kavusum esinizde zitlik var oyle mi?

Aslinda ben ikisi arasindaki farki merak ediyorum mars uranus zitligi mi yoksa mars saturn zitligimi kiside asiri sinirlilik olusturur...

Biz ikimiz de sinirliyiz aslında. Ama o benden daha fazla sinirli ama onun siniri benimkinden daha kısa sürüyor. Ben sinirimi daha uzun sürede atıyorum ve sinirimin azalma sürecini kendi içimdeki duygu patlamaları şeklinde yaşıyorum.

12-18-2012 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

Mars satrün kavuşum var bende de :S hemde transit satründe gelecek az kaldı (şimdiden etkilemeye başlamıştır gerçi)
bende de sinir söz konusu, o an önüme kim gelse gözüm görmez ama sinir hali geçince sanki o ben değilim gülücük yalnız kinciyim gülücük

12-19-2012 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepece Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

MARS-SATÜRN KAVUŞUMU - SINIRLARIN ZORLANMASI

15 Ağustos 2012'de iki malefik gezegenin Terazi'deki kavuşumunu göreceğiz. Ortalama 2 yılda bir olan Mars-Satürn kavuşumunun aynı burçta gerçekleşmesi için ise yaklaşık bir Satürn döngüsü, yani ortalama 29 yıl kadar geçmesi gerekiyor. Bundan sonraki Mars-Satürn randevusu 25 Ağustos 2014'te Akrep burcunda. Terazi'deki bir sonraki kavuşum ise 31 Ağustos 2040 yılında.

Genel olarak Mars ve Satürn'ün tek tek sembolizmine baktığımızda, Mars harekete geçiren enerjiyi, inisiyatifi, atılganlığı, fiziksel enerjiyi, öfkeyi, zorlamayı, hayatta kalma çabasını, fetih ve mücadeleyi, saldırıyı, savaşmayı, dünyasal astrolojide silahlı kuvvetleri, suçluları, tahrikçileri, askeri liderleri, savaşı, salgın hastalıkları, anti-sosyal hareketler ve cinai, suç şekilde şiddet olaylarını, zorbalık ve tecavüzü, silahları, demir ve çeliği temsil eder.

Satürn sınırları, şartları (koşulları), kısıtlayan, somutlaştıran, kristalize ve konsantre eden enerjiyi, görev ve sorumluluğu, otoriteyi, disiplini, kurulan yapıları, yapının ve kurulmuş bütünlüğün savunulmasını, binaları, katılığı, sertliği, katı kuralları, korkuyu, yasakları, bağnazlığı, kalpsizliği, sansürü, dar kafalılığı temsil eder. Dünyasal astrolojide Satürn iktidarı, devleti, onun kurumlarını, devletin kanun ve düzen konusundaki tutumunu, onun yasaklayıcı, sınırlandırıcı, kontrol edici organlarını, bu açıdan polisi, kamu hizmetlerini ve binalarını, maden çalışanlarını, finansal konuları, ekonomiyi, çoraklığı, can kaybını, milli felaketleri, 'son'ları temsil eder.

Kavuşum açısı bütün açılar içinde en kuvvetli açıdır. Kavuşum içinde olan gezegenlerin enerjileri birbirine karışır, harmanlanır ve birlikte hareket eder. Kavuşum yapan gezegenlerin en büyük problemi kendilerini görememeleridir, bu bakımdan kavuşum açısı kör bir bakışı, objektifliği kaybetmeyi gösterir. İki enerji, iki gezegenin temsil ettikleri birbirinden ayrıştırlamayacak şekilde içiçe geçer ve tek vücut halinde kendini gösterir. Bu açıdan kavuşum açısı için bir anlamda hakim ve konsantre bir güçten bahsedebiliriz.

Mars ve Satürn enerjilerini bir kavuşum dahilinde sentezlediğimizde tanık olabileceğimiz bazı durumları şöyle sıralayabiliriz:

Sınırların zorlanması, eylem ve kontrolün içiçe geçmesi, bağnaz öfke, direnmeye karşı mücadele, savaş korkusu, otorite adına veya otoriteye karşı savaşma, dayanıklılık ve cesaret sınavları, kendi isteklerinde aşırı ısrar, cüretkar, saldırıyla baskı kurmaya yönelik uygulamalar, hakimiyet altına girme korkusu, uzun süredir kendini kontrol etmekten doğan deliye döndüren öfke, korkuyla yüzleşmek, devletin kontrolü yitirip öfkeli hareket etmesi veya insiyatifli, kontrollü hareketi, ölçülü cesaret, zor zamanda hayatta kalmak, görev ve sorumluluk için harekete geçmek, konsantre enerji, hızlı bir son, savaşın sonu, 'son'un başlangıcı, direnç ve baskı karşısında vahşi ve yıkıcı biçimde kendini ortaya koymak, soğukkanlı öfke ve eylem, cinsel baskı, kısıtlama, şiddet. Polisin harekete geçmesi, yapıların, binaların hareketi, zarar görmesi, ekonomide zorlayıcı hareket, kıvılcımla gelen felaket, geleneksel ve kısıtlı yapıların bozguna uğraması, silahların veya çatışmanın sınırlandırılması.

Mars-Satürn kavuşumunun bir hava burcu olan Terazi'de bulunmasını göz önüne alırsak, bahsettiğimiz yapıların asıl olarak fikir ve düşünce yapıları olabileceğini, katı hale gelmiş dar görüşlü fikirlerin, geleneksel, bağnaz, iletişim ve ilişki yapılarının zorlanacağını, bundan kaynaklı somut hareketlerle bu yapıların sınanacağını söylemek mümkündür. Karşıtların kendi isteklerinde ısrar etmesi, ve kendilerini saldırganca ortaya koymaları, eşitliğin baskı yüzünden zarar görmesi, kalıcı barış çabalarının bir anlık dürtü ve öfke ile bozulması, ölçüyü kaçırma, karşıt fikri, karşıdakini baskılamak ve yok etmek üzere harekete geçmek, fikir ve düşüncelere uygulanan sansüre karşı eylem, ve eşitliği ve barışı somut ve kalıcı hale getirmek üzere harekete geçmek söz konusudur.

Özellikle Satürn'ü Terazi'de ve bu kavuşum derecesinde olan Türkiye için bu zamanın özellikle önemli bir hareketi, oluşumu göstermesi mümkündür. Bu kavuşumun tüm dışa vurumlarını çeşitli seviyelerde deneyimlemek ve Satürn Terazi'de, kurulan yapıların gerçekliğini sınamak, karşıtları birleştirmek üzere kendimize düşen sorumluluğu almak için harekete geçmek zorunda kalabiliriz. Bunu, ne kadar katılaşmışsak o kadar yara ve hasarla öğrenebiliriz.

Mars-Satürn Kavuşumu Havada:
Yine Terazi'nin hava elementine ait bir burç olmasından dolayı spesifik olarak Mars-Satürn kavuşumunun getireceği zorlukların ve mücadelelerin hava şartlarında ve genel olarak havayla ilgili her konuda (havada hayatta kalma çabası, havadaki felaketler) olabileceğini söylemek gerekir. C.C.Zain 'Satürn fırtınadır ve uç durumdaki hava koşullarının nedenidir (en yağışlı, en sıcak, en kuru, en soğuk)' diye yazmakta. Meterolojik açıdan Mars sıcak, şiddetli havayı temsil eder, soğuk, şiddetli, ağır, karanlık havayı temsil eden Satürn ile kavuştuğunda bu iki havanın bir araya gelmesi gökgürültülü, şimşekli sağnak yağışlı fırtına potansiyeline işaret eder. (Eğer Mars zorlu bir gezegenle etkileşimde ise uç noktada şiddetli hava şartlarını gösterir).

Özellikle bu konuda geçmişte bu kavuşumun Terazi'de olduğu tarihlerle ilgili dikkat çekici durumlar görülüyor. 1900 yılından bu yana Mars-Satürn 5 kez Terazi'de kavuşmuş. Bu tarihlerden üçünün uçak kazasına tekabül etmesi (kesin kavuşumdan iki gün önce, iki gün sonra), bu kazalardan ikisinin hava şartlarından dolayı ölümcül şekilde sonlanmış olması dikkate değer.

7 Temmuz 1982'de Terazi'deki Mars-Satürn tam kavuşumundan iki gün sonra (9 Temmuz 1982) Pan Am havayollarının uçağı kötü hava şartları nedeniyle (ağır yağış, karanlık yoğun bulutlar, şimşekli fırtına) Louisiana'nın Kenner kasabasına düşüşü, 154 kişi yaşamını yitirmiş .

31 Temmuz 2010'da Terazi'deki Mars-Satürn tam kavuşumundan iki gün evvel (29 Temmuz 2010) Pakistan'da yolcu uçağının inişe geçtiği sırada havanın yoğun olarak karaması ve ağır yağış nedeniyle dağlara çarpması, 127 kişi hayatını kaybetmiş. Pakistan'da ulusal yas ilan edilmiş.

Yine Pakistan'da Mars-Satürn tam kavuşumu gününde (31 Temmuz) ağır yağış nedeniyle sel felaketi meydana gelmiş. Birleşmiş Milletler sekreteri bunu 'şimdiye kadar gördüğüm en büyük felaket'diyerek tanımlamış. Yaklaşık 1600 kişi hayatını kaybetmiş. 17 milyon kişi bu durumdan etkilenmiş. Pakistan ekonomisi büyük zarara uğramış. Yapıların aldığı zarar milyon dolarlarla ifade ediliyor. Pakistan'da her yaz muson yağışları oluyor, ancak bu yıl sıradışı şekilde ağır bir yağış olmuş. (Tabii bu kavuşumun o sırada Pakistan'ın Güneş'iyle tam karşıt olması ve Pakistan'nın natal haritasında Mars'ın Oğlak'ta (Satürn ile yönetilen burçta) bulunuyor olması dikkat çekici.

13 Kasım 1921'de Terazi'deki Mars-Satürn kavuşumundan bir gün önce (12 Kasım 1921) Silahların(Mars) sınırlandırılması(Satürn) için Washington'da konferans düzenlenmiş.

19 Aralık 1951 Terazi'deki Mars-Satürn kavuşumundan bir gün sonra askeri uçak zorunlu iniş yapmış, içindekiler kurtulmuş.

Astroloji Dergisi
12-19-2012 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

gemini dateline='[url=tel:1355862275' Yazılan:  1355862275[/url]']
Mars satrün kavuşum var bende de :S hemde transit satründe gelecek az kaldı (şimdiden etkilemeye başlamıştır gerçi)
bende de sinir söz konusu, o an önüme kim gelse gözüm görmez ama sinir hali geçince sanki o ben değilim gülücük yalnız kinciyim gülücük
Iste en kotu tarafi saturn marsin akrep de olmasi...kincilik... Bunu asmak gerek sanirsam... Ozellikle aslan gururuda olunca bu zor oluyor ama ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemiyorum... Ayni gezegen konumlari bende de mevcut... Allah kolaylik versin hepimize... Sizinki 12. evde whole signa gore... Benimki 4. evde ayni ev sisteminde...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-19-2012 02:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gemini Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(12-19-2012 02:08 AM)Mavisahram Yazılan:  
gemini dateline='[url=tel:1355862275' Yazılan:  1355862275[/url]']
Iste en kotu tarafi saturn marsin akrep de olmasi...kincilik... Bunu asmak gerek sanirsam... Ozellikle aslan gururuda olunca bu zor oluyor ama ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemiyorum... Ayni gezegen konumlari bende de mevcut... Allah kolaylik versin hepimize... Sizinki 12. evde whole signa gore... Benimki 4. evde ayni ev sisteminde...

bu gezegenlerin 90lık açı yapması da kötü bence acaba
eşimle aynı dönemiz aramızda 23 gün var onun ay ı başak
ne kadar ay başağı sevmesem de kinci olmamasını çok seviyorum
bende olmayım diyorum amaaa ah o ay aslan ahhh

hiç üstünde durmadığım için mars satrün kavuşumum 11. ev mi yoksa 12. evmi bana uyuyor bilemiyorum, iki evden de etkilenmiş olduğum durumlar var, detaylı incelemem ve araştırmam gerek

12-21-2012 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

1. evde koçtaki satürn 5. evdeki aslanda bulunan marsıma 120 açı yapıyo.

Yani özgüven ve benzeri satürnün getirdiği zorluklarla koç gibi mücadele edip onları yenersem, bu eğlence, aşk, çocuklar vb. konularında daha özgüvenli ve kendini ortaya koyabilen bir yapıya sahip olurum gibi bi anlam mı içeriyo?

Ben kendimi mi aştım yoksa yorum çok mu uçuk oldu :D

=>Haritam<=
01-31-2013 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Cvp: Mars - Satürn Açıları
Mars satürn koç burcunda 11. Evde kavuşumu var bende çok araştırsamda anlamadım sürekli kölelikle ilgili bahsediliyor. Şunu söyleyebilirim. Köle olmaktan diğer insanlardan daha farklı korkarim yani ölüm korkusu gibidir.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
04-27-2016 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars - Plüto Açıları astrosohbet 73 122,153 08-27-2019 05:10 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  Mars - Neptün Açıları astrosohbet 26 47,817 04-23-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Minais
  Mars - Uranüs Açıları astrosohbet 74 100,616 02-27-2017 11:02 AM