Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Cvp: Venüs - Satürn Açıları
Haritamda 3 orbla 120 lik üçgen yapan ateş grubunda Satürn-Venüs uyumu var. Uyum mu uyumsuzluk mu çözemedim, Malefiklerle benefiklerin burç olarak uyumunun belli şeyleri geciktirdiğini düşünürüm. Durağanlaştırma evresi, durağanlıktan ivme kazanan sindire sindire gerçekleşen olaylar silsilesi de olabilir. Şimdi konuyu biraz dağıtacağım: Haritaya göre kavgacı bir yapıya sahip olduğum taraflarda var ama önceliğim uyum, uyumu aramaktır. Etraf , iş hayatı , kişisel ilişkilerde aradığım tek şey uyum. Uyumluysak herşey güzeldir, süt limandır. Geçinmesini bilene. Reddedilme duygusu yaşamadım. Reddedilirim diye uyumlu olma çabası olmadı yani.
Venüs 3. evde (iletişim, okul hayatı vs) , Satürn 6. evde. (iş hayatı, sağlık vs konuları) Haklılığını savunurken kullandığın üslup, ses tonun tehdit ediciyse karşıda kavgacı bir kimlik oluşturursun, bu zamanla seni yalnızlaştırır. Salt cephe alarak kendini yalnız bırakma gibi bir misyon ediniyorsan o zaman ya dedikodularla savaşacak herkesin ipliğini pazara çıkaracak ve cesaretinle övüleceksin, ya da bulunduğun ortamı terkederek kendine yeni ufuklar arayacaksın. Üniversite hayatı olsun, İş hayatı olsun ben hep 2. yolu seçtim, memnun değilsen kendine yeni ufuklar aç... GAD Terazi yüzünden bunlar hep, hala KAD Koç olmaya çalışıyorum nafile koptum.w

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
12-08-2017 09:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-08-2017 03:32 PM)Merau Yazılan:  Haritamda saturn kocta, venüs ikizlerde. geniş orblu da olsa (10 derece) bir venüs saturn karesine sahibim; inanılmaz zor, aşması imkansız gibi bir şey. horoskobun diger unsurları kırmaktan korkan, kavgadan hoşlanmayan, sukunet arayan bir yapıyı işaret ediyorken, bu kare açı o etkilerin gölgelerini ikiye katlıyor ve beni -kendimi bildim bileli- reddedilmekten özellikle korkan, karsi tarafla uyum saglamaya odaklanan, 'baskalarının açtıgı alanda ilerleyen' bir yapıya büründürüyor. haritamdaki en önemli alanın ( 7. ev'in) dispozitörü olması sebebiyle; venüs'ün olumsuz durumu bana terazi gölgeleri yasatıyor.

fakat saturn açıları aşılabilir, gerekli dersi alırsam ne istedigini bilen, ayakları saglam basan, dengeli bir tavrı baskın hale getirebilirim. venüsün retro olusu da basta olumsuz bir durum gibi görünse de iç muhakeme bakımından cok yardımcı olacaktır.

Venüs - Satürn açısı orb olarak çok geniş ve etkisi kısmen hafif olacaktır
senin haritada Satürn vurgusu 8 modunda açılarla oluşmuş
360:8 = 45'lik açı ve türevi olan 135'lik açı kare açı doğasındadır

Ay - Satürn 135'lik açın var
Merkür - Satürn 45'lik açın var
Mars - Satürn 45'lik açın var
Güneş ve Plütonun Satürnle uyumlu açıları da var
yetmemiş gibi bir süredir Satürn - Venüs zıt açılı transiti yaşıyorsun
"yaşıyor" olman güzel aslında gülücük
ve evet dediğin gibi Satürn gölgeleri zamanla aşılıyor, birkaç yıl daha sabır

12-09-2017 04:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Venüs - Satürn Açıları
Tr. Satürn iki yıldır yükselende şimdi de Venüs’le zıt açı yapıyor

Artık yüzüm gülsün :D

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
12-09-2017 05:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

(12-09-2017 04:38 AM)astrosohbet Yazılan:  
(12-08-2017 03:32 PM)Merau Yazılan:  Haritamda saturn kocta, venüs ikizlerde. geniş orblu da olsa (10 derece) bir venüs saturn karesine sahibim; inanılmaz zor, aşması imkansız gibi bir şey. horoskobun diger unsurları kırmaktan korkan, kavgadan hoşlanmayan, sukunet arayan bir yapıyı işaret ediyorken, bu kare açı o etkilerin gölgelerini ikiye katlıyor ve beni -kendimi bildim bileli- reddedilmekten özellikle korkan, karsi tarafla uyum saglamaya odaklanan, 'baskalarının açtıgı alanda ilerleyen' bir yapıya büründürüyor. haritamdaki en önemli alanın ( 7. ev'in) dispozitörü olması sebebiyle; venüs'ün olumsuz durumu bana terazi gölgeleri yasatıyor.

fakat saturn açıları aşılabilir, gerekli dersi alırsam ne istedigini bilen, ayakları saglam basan, dengeli bir tavrı baskın hale getirebilirim. venüsün retro olusu da basta olumsuz bir durum gibi görünse de iç muhakeme bakımından cok yardımcı olacaktır.

Venüs - Satürn açısı orb olarak çok geniş ve etkisi kısmen hafif olacaktır
senin haritada Satürn vurgusu 8 modunda açılarla oluşmuş
360:8 = 45'lik açı ve türevi olan 135'lik açı kare açı doğasındadır

Ay - Satürn 135'lik açın var
Merkür - Satürn 45'lik açın var
Mars - Satürn 45'lik açın var
Güneş ve Plütonun Satürnle uyumlu açıları da var
yetmemiş gibi bir süredir Satürn - Venüs zıt açılı transiti yaşıyorsun
"yaşıyor" olman güzel aslında gülücük
ve evet dediğin gibi Satürn gölgeleri zamanla aşılıyor, birkaç yıl daha sabır

aslında ay & saturn basta olmak üzere tüm saturn acılarının etkisini ziyadesiyle hissediyorum. astrolojiye ilk basladıgım zamanlarda saturn özellikleriyle kendi kisiligimi neredeyse özdes bulurdum. fakat sonradan, acılar dinamik olmadıgından dikkate almayı bırakmıstım. bu paylasımını görünce saturn acılarımı bir kez daha inceledim, aslında haritamın en önemli unsurlarından biri saturn acılarıymıs... bu genc yasta saturn beni fazlasıyla engellese de ileride meyvelerini alırım umarım, tesekkür ederim.

12-09-2017 03:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-09-2017 03:27 PM)Merau Yazılan:  aslında ay & saturn basta olmak üzere tüm saturn acılarının etkisini ziyadesiyle hissediyorum. astrolojiye ilk basladıgım zamanlarda saturn özellikleriyle kendi kisiligimi neredeyse özdes bulurdum. fakat sonradan, acılar dinamik olmadıgından dikkate almayı bırakmıstım. bu paylasımını görünce saturn acılarımı bir kez daha inceledim, aslında haritamın en önemli unsurlarından biri saturn acılarıymıs... bu genc yasta saturn beni fazlasıyla engellese de ileride meyvelerini alırım umarım, tesekkür ederim.[/size][/font]

45'lik ve 135'lik açılar önemlidir kullanmanı öneririm

12-10-2017 03:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Açıları Angel 115 214,537 12-09-2018 03:27 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Venüs - Jüpiter Açıları astrosohbet 58 76,908 06-15-2018 12:19 PM
Son Mesaj: shinigami
  Venüs - Pluton Arasındaki Zorlayıcı Açılar ve "Aşk" Derin 13 29,272 05-02-2018 06:06 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Venüs - Mars Açıları astrosohbet 45 67,875 06-21-2017 02:05 PM
Son Mesaj: mashameral
  Venüs - Plüto Açıları astrosohbet 59 93,946 04-28-2017 01:39 AM
Son Mesaj: say24
  Venüs - Neptün Açıları astrosohbet 48 70,031 03-05-2017 10:41 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Venüs - Uranüs Açıları astrosohbet 47 63,845 02-27-2017 12:59 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Venüs Uranüs Karesi Gerçekleşiyor Aşka Sahip Çıkabilir Misiniz? Angel 6 11,441 11-03-2010 01:47 PM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir