Değerlendir:
  • 43 Oy - 2.72 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs - Jüpiter Açıları
Yazar Mesaj
ginka
Kayıtsız

RE: Venüs - Jüpiter Açıları
venüs; 60 jüpi , kavuşum güneş, kavuşum uranüs oy oyy hehee
12-18-2010 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
salmakis Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip

Rep Puanı: 10

23.59 derece Yengeç Venüs'ümle 26.36 derece Akrep(ilerlemeden önceki durağan) Jüpiter'im kaliteli bir üçgen açı yapıyorlar. Jüpiter 1. evde Venüs 9. evde. Umutsuzluğa kapıldığım anlar olur. Umutsuzluk anlarının haritadaki Merkür-Satürn karesiyle ilgili olduğunu düşünürüm. Buna ek olarak "yanan yol" denilen Terazi'nin 15 dercesiyle akrebin 15 derecesi arasının büyük bir bölümü 12. evime denk geldiğinden denilebilir.

Venüs Jüpiter açısı ve Aslan Güneş-Akrep Jüpiter üçgeni sayesinde gerçeğin benim bilmediğim bir ufku olduğuna inanabildiğimi sanıyorum. Biz insanların bu ufku ancak "görünür-somut" olaylarla algılayabildiğimizi düşünürüm.

Astroloji bu ufku biraz daha görünür kılıyor...

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/4/3215.gif
04-26-2011 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

venüs kavuşum jüpiter insani ilişkiler konusunda koruyomuş.. gülücük o insana karşısındaki zarar veremiyomuş..bu çok güzel ama benim venüs jüpiter karşıtlığım var malesef

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
04-09-2012 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

jüpiter kare venüs :Büyük harcama yapan son! Bu ya muhafazakar ve her türlü aşırı müsamaha gösteren tür olarak uçlarda olabilir.. hayatın gerçekleri görmezden gelme eğilimi.

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
09-08-2012 04:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yakamoz Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: Venüs - Jüpiter Açıları
(06-03-2014 06:27 PM)Lionheart Yazılan:  Transit Jupiter tam Venüsümün üzerine düşmanlık denen şey nedir unuttum harbiden o kadar diyorum gülücük insanlarla barışmak istiyorum

Benim de Ay ıma Transit Neptün kare açı yapıyor. Aynı durum bende de var gülücük

06-03-2014 11:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Venüs-Jüpiter 90 gülücük Aşırı tembelim ben ya :D Ayrıca güzel ve pahalı kıyafetleri beğenir alırım hiç sevmiyorum bu huyumu.

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
04-04-2015 01:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Açı türü ne olursa olsun, bu gezegenler arasında bir açıya sahip olan kişiler genellikle çok cana yakın, yumuşak başlı ve çekici olup çoğu sosyal ortama uyum sağlayabilirler. Çünkü burada, eğer Venüs prensibinin abartılması söz konusu değilse, genişleme vardır. Tipik Venüs-Jüpiter kişisi tam bir sosyal hayata sahip olmakta başarılı olur ve genellikle çok da iyi vakit geçirir. Her gece çılgın partilere eğilimli olmayan sessiz bir kişinin bile, kendisini arkadaşsız veya boş bulması pek olası değildir.

Gerilimli açılardaki problem, çoğu zaman, eğlence, aşk, para harcama ve iyi vakit geçirme söz konusu olduğunda kişinin nerede durması gerektiğini öğrenmesine yöneliktir. Özellikle, eğer diğer etkenler tarafından da destekleniyorsa, bu açı bazen işsiz ve rahat bir yaşamı, kendi isteklerine düşkünlüğü ve sığlığı gösteren hedonistin ve alkol düşkününün açısıdır.

Temel olarak kişi herkes tarafından sevilmek ve hiç kimseyi gücendirmeden popülerlik üzerinden beslenir. Kişinin bu popülerliği elde etmesinin en kolay yolu, çoğu zaman her duruma ve ortama uyum sağlayıp kaygısız, sorun çıkarmayan bir karakterde olmasıdır sanki. Genellikle kişi yaşı, kültürü ve yetiştirilme biçimine uygun olarak 'doğru' çevrelerin girişken ve geleceği parlak bir üyesidir. Fakat klasik olarak, bu açıya sahip kişiler geç de olsa bu yolla kazanılan popülerliğin özden yoksun ve bir aldanmalar döngüsü olduğunu keşfedecektir. O zaman bazen Venüs-Jüpiter'in diğer yönü ortaya çıkacaktır: Dini prensiplere değer verme, bazen Tanrısal bir sevgi veya bir felsefe sevgisi ve hayata anlam katabilecek her şeyin değerini bilip takdir etme. Eğer bu gezegenler arasında dar orblu bir açı varsa, dinle ilgili konuşmalar ve deneyimler hiç de az rastlanır değildir. Tersine göstergeler olmadıkça, Tanrı imgesi merhametli, seven ve bağışlayan bir imgedir.
Ay-Venüs gibi bu açı da 'sevgiyle taşan' duyguları betimleyebilir. Bu yüzden Venüs-Jüpiter daima hayırsever, sevecen ve genellikle ihtiyaçlı olanlara eli açıktır. Vermekten içtenlikle mutluluk duyar, üstelik bunları yaparken artan kişisel popülerliği de ikincil bir pekiştirme unsuru olur. Bütün seviyelerde cömertliğe olan eğilimi nedeniyle bu açılar bakım ve himaye gerektiren mesleklerde faydalı olabilir.
Haritasında bu kombinasyonu güçlü olan kişi, çoğu zaman çocuklukta maddi olarak şımartılmıştır veya paraya karşı umursamaz bir tutumun olduğu veya en iyi halde bu alandaki bir eksikliğe felsefi yaklaşılan bir atmosferde yetiştirilmiştir. Bazen her an elini cebine atmaya hazır olan bir akrabalar bolluğu vardır. Şüphesiz özellikle gerilimli açılarda, hayatın sonraki yıllarında çoğu zaman eğer seni seviyorsam, şımartırım ve eğer beni seviyorsan bana armağanlar yağdırırsın türünde bir tutum vardır. İyi kalplilikleriyle, haz sevgileriyle, belki lüks düşkünlükleriyle ve her tür sertliğe olan nefretleriyle, esasen para için evlenmeseler bile (statü ve konuma aldırmayarak), ki bu durum hiçbir şekilde nadir değildir, bu açıya sahip kişiler çoğunlukla varlıklı evlilikler yaparlar. Sıklıkla zengin bir kişiyle evlenmiş olarak, kaynaklar azar azar israf edilir, fakat gerilimli açılarda bile para yoktan varoluyor gibidir ve kişi genellikle uzun bir süre sefalet içinde yaşamak zorunda kalmaz. Fakat kendisinin (veya eşinin) kaynaklarını çarçur eder. Gerçek mali durumlar ne olursa olsun, kişi çoğu zaman kendini hali vakti yerinde hisseder. Bu kombinasyon kesin olarak zenginlikle, duygu ve sevgi zenginliğiyle ve maddi anlamda zenginlikle ilişkilendirilebilir.

Belki Venüs-Jüpiter tipi yalnızca zevkle değil aşkla ilgili olarak da açgözlü olmakla nitelenebilir. Kuşkusuz çoğu zaman kişi yeterince sevgi alamayabilir. Bu açının temel derslerinden biri, sevginin, içsel huzur ve kendine saygının satın alınamayacağını öğrenmektir. Bu çerçevede, Venüs-Jüpiter kişisi çoğu zaman komşunun tavuğunu kaz görme eğilimindedir, özellikle ilişkiler söz konusu olduğunda böyledir. Her nasılsa eldeki tavuk, yarının kazından daha cazip görünmez. Venüs-Jüpiter'in yakın kişisel ilişkilerde Tanrı'yı aradığı söylenebilir. Aşık olunduğunda yeni sevgilinin değeri ve güzelliği, her tür orantının ötesinde çarpıtılıp abartılır. Bu o ölçüdedir ki sevgili kim olursa olsun hayal kırıklığı yaratmakla yükümlü hale gelir, Zeus benzeri, Venüs-Jüpiter de bir çok ilişki vasıtasıyla oyununu hoyratça sürdürür. Mutlu şekilde kendisini taahhütlerin dışında tutarak ve Don Juan'ın pelerinini giyerek.
Gerçek bir Jüpiter stiline sahiptir, iyi niyetlidir, fakat sorumluluk taşımaya gelemez. Sanki cebinde hep bir delik vardır. Kendilerine müsrif, diğer herkese karşı, özellikle de aile dışındakilere karşı eli açık olurlar.

Venüs-Jüpiter dış görünüşlere fazla değer verme eğilimindedir. Kişisel bir seviyede bu durum kendini beğenmişliğe ve övünmeye (bazen kişinin güzelliğiyle ilgili bilinçdışı bir güvensizliği maskelemeye) götürebilir. Eş seçiminde kişiyi 'başarılı' insanlara çekilmeye yatkın kılar. Gerilimli açılara sahip kişiler çoğu zaman koşullar tarafından bütün o yaldızların altın olmadığını öğrenmeye itilir.

Venüs-Jüpiter çoğu kez farklı kültürlerden gelen veya oldukça farklı geçmişlere ya da inanç sistemlerine sahip kişilerle ilişki kurar. Bazen bir öğretmenle veya yaşam deneyimini potansiyel olarak genişletebilecek başka biriyle ilişki de olabilir. Bu yolla farklı bir din veya felsefeyle karşılaşma, kişiye dış dünyanın daha fazlasını kendi kişisel hayatına dahil etme fırsatı sunar. Kişinin öğrenmesi ve yaşam deneyimlerini genişletmesi için bir yol olur. Bazen bu tipte ilişkiler, kişiye farklılıklar arasındaki uzlaşı problemleriyle karşılaşma nedeniyle güçlük yaratabilir. Bununla beraber, bunlar çoğu zaman bu açıların amacıdır.

Uyumlu açılar, bu kombinasyonun potansiyel olarak daha uç görünümlerine bu denli yatkın değilse de, iyi bir sosyal yaşamdan keyif alırlar. Bu keyif, kolay bir hayat yaşamaya yönelik özlemleriyle birlikte, kişinin, diğer yaşam seçimlerinin ardındaki güçlü güdüleyici etken olabilir.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-27-2017 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Cvp: Venüs - Jüpiter Açıları
(02-27-2017 05:29 PM)divitsizhokka Yazılan:  (Balik)Venus -Jupiter 8orbla karşıt %80 aynı *ben* buyuk bir rahatlikla diyebilirim. Ama aynı zamanda (kova)Mars jüpiter de 8 orbla karşıt. ..

wholesigns sistemine göre bu açı 3.ve 9. evde oluyor ve venüs 5.evini, jüpiter 12. ev yöneticisi. Bu açının enerjilerini 3.9.5.ve 12. ev lerin temsil ettiği konularla deneyimledinmi hiç

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-27-2017 06:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

venüs jüpiterle kavuşum, kare ve karşıt açıda ise gücü daha fazladır.
Bu durumda kaynak artar, savurganlık da artar
Ayrıca şeker hastası da olmaya meyilli eden bir açıdır venüs jüpiter kombinasyonları
Dünyevi konforlara düşme olasılığı da fazladır.

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-28-2017 07:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Cvp: Venüs - Jüpiter Açıları
(02-28-2017 08:20 PM)divitsizhokka Yazılan:  
(02-28-2017 07:57 PM)Ahmeedd Yazılan:  venüs jüpiterle kavuşum, kare ve karşıt açıda ise gücü daha fazladır.
Bu durumda kaynak artar, savurganlık da artar
Ayrıca şeker hastası da olmaya meyilli eden bir açıdır venüs jüpiter kombinasyonları
Dünyevi konforlara düşme olasılığı da fazladır.

Düzenli her sene tokluk açlık baktıriyorum, genetik olarakta var... Şubat tatilinde baktirdim şükür temiz çıktı
gece uykudan kaldırıp,tatlı yediren kombinasyon :D

Şimdi benim .2.evde mars var. Şöyle Savurganimdir. .önce ay/aylarca tutarim hiç harcamam sonra 1/2 haftada 2 aylık harcama ile hesabı kapatırim. ://

Uykuya düşkünümdur dünyevi konfordan kasıt bu mu acaba

Yoksa düğün dernek rahat mobilya midir?

İkisini de katabiliriz. Dünyada insanlara rahat gelen ne varsa bu kombinasyondaki insanlarda bunun iki kat fazlası olur
Bu arada geçmiş olsun gülücük

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-28-2017 09:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Açıları Angel 115 213,740 12-09-2018 03:27 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Venüs - Pluton Arasındaki Zorlayıcı Açılar ve "Aşk" Derin 13 29,221 05-02-2018 06:06 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Venüs - Satürn Açıları astrosohbet 34 59,437 12-10-2017 03:53 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Venüs - Mars Açıları astrosohbet 45 67,798 06-21-2017 02:05 PM
Son Mesaj: mashameral
  Venüs - Plüto Açıları astrosohbet 59 93,813 04-28-2017 01:39 AM
Son Mesaj: say24
  Venüs - Neptün Açıları astrosohbet 48 69,945 03-05-2017 10:41 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Venüs - Uranüs Açıları astrosohbet 47 63,763 02-27-2017 12:59 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Venüs Uranüs Karesi Gerçekleşiyor Aşka Sahip Çıkabilir Misiniz? Angel 6 11,429 11-03-2010 01:47 PM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir