Değerlendir:
  • 23 Oy - 1.91 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür - Neptün Açıları
Yazar Mesaj
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

RE: Merkür - Neptün Açıları
(11-26-2010 10:59 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(11-24-2010 06:51 PM)Messa Yazılan:  
(11-23-2010 10:52 PM)Yıldırım Yazılan:  * Sezgisel bir zekaya işaret edebilir ( hisleriyle bilmek )

* Zihnin ilhamlara doğrudan bağlı olması ( sanatsal fikirler )

* Olumsuz ifadesi ; Karışık bir düşünce dünyası , başkalarının sözlerinden kolay etkilenme , dalgınlık , iletişimde zaman zaman kopukluk yaşama.

Merkür-Neptün karesi var aklım gelgitli zatengülücük Etkilenme kısmı doğru çok çabuk etkilenebiliyorum dalgınlık algı problemi var küçükkken daha yoğun hissediyordum. Dış dünyadan gelen uyarıcılara geç yanıt verirdim yada ilk anda algılayamazdım. Annem kendisi öğretmen algımdaki bu probleme bakarak benden bişey olmaz diye düşünmüştü zeka yetersizliği filan sandı sanırım. Üniversiteyi kazanmam onun için büyük bir şaşkınlık sebebidirgülücük

abartma istersen gülücük

Yo abartma yok geç algılama sorunu vardı. İlerleyen zamanlarla aştım. Derslerimde lisede filan iyidir öncesi çok iyi değildim.
11-26-2010 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

(11-26-2010 11:52 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ben de çok sıkıntısını çektim şu merkür neptünün. ama ne bileyim okumayı ilk öğrenen bendim. dersleri tek dinleyişte anlardım. hocalar püf noktalarına daha gelmeden onlarla ilgili sorular sorardım. şaşırdım ya gülücük

İlk öğretim döneminde okumaya en sonlarda geçenlerdendim gülücük) Sanırım satürnün konumumu öyle birşey buna sebep oluyormuş. Ama algı sorunum vardı çok iyi biliyorum annem veya başkası bir şey yapmamı söylerdi ya da ne bileyim şunu getir tarzı anlayamazdım hemen. Algılamada güçlük çekerdim. İlerleyen yaşla birlikte bunu aştım diyebilirim. Hala bazen donup kaldığım durumlarda olabiliyor. Normalde işlerimde hızlıyımdır hemen yapmaya çalışırım aceleci özelliğim vargülücük
11-27-2010 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(11-27-2010 12:02 AM)Messa Yazılan:  
(11-26-2010 11:52 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ben de çok sıkıntısını çektim şu merkür neptünün. ama ne bileyim okumayı ilk öğrenen bendim. dersleri tek dinleyişte anlardım. hocalar püf noktalarına daha gelmeden onlarla ilgili sorular sorardım. şaşırdım ya gülücük

İlk öğretim döneminde okumaya en sonlarda geçenlerdendim gülücük) Sanırım satürnün konumumu öyle birşey buna sebep oluyormuş. Ama algı sorunum vardı çok iyi biliyorum annem veya başkası bir şey yapmamı söylerdi ya da ne bileyim şunu getir tarzı anlayamazdım hemen. Algılamada güçlük çekerdim. İlerleyen yaşla birlikte bunu aştım diyebilirim. Hala bazen donup kaldığım durumlarda olabiliyor. Normalde işlerimde hızlıyımdır hemen yapmaya çalışırım aceleci özelliğim vargülücük

anladım. ama o algılayamama belki de o anda aklına çok şey gelmesinden ya da aklında hep bir düşünce bir hayal olmasından kaynaklı olabilir. e akıl dolu olunca da sen algılayamadığını sanmış olabilirsin.
ben de bu kavuşuma bir de jüpiter dahil. jüpi-nep- merkür kavuşumu. gülücük ve ben bu kombinasyon yüzünden yön kavramımı hiç oluşturamadım. evime en kestirme yol neresi bilmiyorum . hatta evime binlerce kez gittiğim komşu semtlerden bile tek başıma dönemem yolları ezberleyemediğim için.

bence algılayamamak işte budur. kendine haksızlık etme :D

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
11-27-2010 12:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

(11-27-2010 12:08 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(11-27-2010 12:02 AM)Messa Yazılan:  

anladım. ama o algılayamama belki de o anda aklına çok şey gelmesinden ya da aklında hep bir düşünce bir hayal olmasından kaynaklı olabilir. e akıl dolu olunca da sen algılayamadığını sanmış olabilirsin.
ben de bu kavuşuma bir de jüpiter dahil. jüpi-nep- merkür kavuşumu. gülücük ve ben bu kombinasyon yüzünden yön kavramımı hiç oluşturamadım. evime en kestirme yol neresi bilmiyorum . hatta evime binlerce kez gittiğim komşu semtlerden bile tek başıma dönemem yolları ezberleyemediğim için.

bence algılayamamak işte budur. kendine haksızlık etme :D

Algı kavramının çok geniş bir alanı kapsamasından sanırım kaynaklanıyor. Duyusal, duygusal fiziksel vs vs algılama çeşitleri. Ben sözel algı kısmı sanırım yetersizdi ya da bilmiyorum o tarz bişey. Yön kavramım benim iyidir. Kafamda bulundugum yerin haritadaki konumunu düşünebilirim direk. Ve o haritaya göre gitmek istediğim yönü de bulurum. Bu da algının başka bir şekli sanırım. Bazı yönlerde eksiklik olurken bazı yönlerde tam olabiliyor. Yön ve algı deyince benim iki tane öğrencim var biri mezun ikiside akraba ve görme engelli yön kavramları hiç yoktu. Yönlerini normalde görme engeli bile olsa sağ el sol el mantığından bulabilir ama bunlarda yoktu. Fakat harika bir hafızaları vardı. Mesela sorardım geçen sene bugün ne yaptık anlatırdı. işte garip bir hesap becerileride gelecek sene 25 aralık hangi güne gelecek de hemen bulurdu ikiside. Değişik yani beynin sırları.
11-27-2010 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

merkürümle neptün 60lık.. uyumlu açı, dalgınlıklarım vardır, ama hiç bilmediğim yerlerde tarif edlien evleri, elimle koymuş gibi bulurum..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-27-2010 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-27-2010 12:25 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  messa demek ki ikimize farklı algılama problemleri getirmiş. eylülmavinin de yön kavramı iyiymiş. (yolculuklarda bana eşlik edebilirsin eylülmavi) ama şu algılayamama işi benim "yön" kavramıma vurmuş sürprizzz bir de görsel zekam yerlerde sürünüyor. insanların yüzlerini beynime kazıyamıyorum. kazısam da çok çabuk unutuyorum. messa bu arada geç kalmış olsam da öğretmenler gününü kutluyorum.

güvenle eşlik edebilirsin yarıncım gülücük (ismin çok uzun, sana yarın diyeceğim gülücük )
insanları isimleriyle hatırlarım, soyadları daha da baskındır, hele birde lakapları var ve onu duyduysam, yüzünü hatırlamam, sülalesini hatırlarım gülücük)

messa ben de kutluyorum geçde olsa öğrtemenler gününüçiçek

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-27-2010 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

bende bu merkür neptün karesinden çok çektim unutkanlık çok bende 3 kere nüfus cüzdanını çıkarttırdım hep önemli evraklarla ilgili sorunum oluyor kafam okadar dalgınki ya unutuyorum ya kaybediyorum hele bir yeri asla aklımda tutamam oraya bi 5 10 defa gidecem ondan sonra ezberim çok kuvvetli güzel bişeyi ezberliyorum sonra aklıma bişey takılıyo acaba doğrumu ezberledim diye defalarca kitaba bakıp ensonunda hafızama yerleşiyo ama bi dahada unutmammerkürim de başak bu arada

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
11-27-2010 04:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

bende merkür boğa neptün oğlak.nasıl oluyosa çok benzemelerine rağmen kare açı yapıyolar, ikiside toprak burcudur ama internette kare açının bilinçaltı ve bilinci birleştirmekte zorluk verceni ve gizli bilimlere merak verceni yazmışlar.bunu bana açıklicak olan varmı?

u_u
12-01-2010 09:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-01-2010 09:22 PM)büşra Yazılan:  bende merkür boğa neptün oğlak.nasıl oluyosa çok benzemelerine rağmen kare açı yapıyolar, ikiside toprak burcudur ama internette kare açının bilinçaltı ve bilinci birleştirmekte zorluk verceni ve gizli bilimlere merak verceni yazmışlar.bunu bana açıklicak olan varmı?

Sevgili Büşra,
İmzanda harita olursa sorularını cevaplarken kolaylık sağlar.
Neptünün oğlağın son derecelerinde (28-29),merkürün boğanın ilk derecelerinde (0,1,2) ise kare orbu içinde olur.astro.com sitesi özel ayarlama yapmadığında açı orblarını geniş alıyor.
Neptün kişisel bir gezegen olmadığı için toprak gurubu bir burçta da olsa kişisel olan merkür boğasının topraksı yönünü yumuşatıp sulandıracaktır diye düşünüyorum.
Bir açı tek başına haritayı yönlendirmez.Merkür ,haritandaki diğer potansiyellerini birbiriyle ilşkilendirme şeklindir,rasyonel akıldır.
Boğa da bir merkür, doğal hızını temkine,tedbire bırakır.Somut olanı rasyonel kabul eden bir yapı kazanır.Neptün açısı bu somut olma durumunu soyut olanla birleştirebilmene yardımcı olur.
Gizli ilmlere merak veren açı her insanda vargülücük insan gizli olanı merak eder istersen bütün kişisellerin oğlakta toplanmış olsun.Seni daha kariyerli yapacak gizli ilimi merak edersin.
12-02-2010 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
keture Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 4

Bende de var dikkatsizlik unutkanlik algi problemi aðla...

http://e1202.hizliresim.com/u/9/2kbqn.gif[font=tahoma][/font]

Ben insanlari pencereden seyretmeyi severim..CB
01-19-2012 07:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,585 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,257 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 80,643 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,500 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,078 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,055 11-27-2017 08:40 PM
  Merkür Açıları Angel 104 178,360 09-27-2012 04:00 PM
Son Mesaj: Büşra
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,008 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: