Değerlendir:
  • 23 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür - Uranüs Açıları
Yazar Mesaj
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

MERKÜR - URANÜS AÇI KALIPLARI (Sue Tompkins'in Kitabından)
Özgür konuşma .Radikal düşünce .Özgün fikirler . Ani kavrayışlar . Karşıt fikirler.İlerlemeci eğitim .okulda isyan.Benzersiz iletişim.Gerçeği söylemek.
Bu gezegenlerin kombinasyonu ,radikal düşüncelerle ve düşünceleri kendi zamanlarının çok ilerisinde olup genellikle akranlarıyla uyuşamayan kişilerle ilişkilendirilebilir.Özellikle gerilimli açılarda sahip olunan fikirler ,daha geleneksel bakış açısına sahip olanlara gerçekten de çok aşırı gelebilir .Merkür - Uranüs kişisi,bazı durumlada ,diğerini şoke etmesi olası şeyleri eğlenmek veya fesat karıştırmak adına söyleyebilir .onun için iletişim bir isyan eylemi , kişinin eşsizliğini ve sürünün geri kaanından bağımsızlığını öne sürmesinin bir yolu olabilir
Merkür - Uranüs kişisinin en olumlu halde , başkalarının kanıları veya geleneksel olarak benimsenen görüşlerle sınırlanmış hissetmeyeceği söylenebilir.bu kişi kendi kanılarına ve oldukça bağımsız olarak ulaşabilir .gerçeğe olan saygısı ,diğer her sadakat biçiminin ,hatta kendisine olanın bile yerini alır.En iyi ifadesinde , bir ortamdakı tüm ikiyüzlülükleri ,dip akıntıları , ifade edilmemiş düşünceleri yarıp geçer ve diğerlerini hem özgürleştirip hem de şoke edecek bir teşhirle herşeyi yanlnızca olduğu gibi anlatır.her durumda tamamen yeni bir bakış açısıyla bakıp , yeni bir ışıkla aydınlatan kişidir .Çelişik duyguları gelenek ve korkuyu aşıp tamamen farklı bir seçenek sunan kişidir .Böylece bu açıya sahip insanlar sözleri ve dobra söyleyiş tarzlarıyla insanları özgürleştirebilirler .Bu tip gerçekten kendi fikirlerinin popüler olup olmamasıan aldırmaz .Onların tek ölçüsü '' GERÇEK '' ile meşgul olmaktır ...................
03-19-2012 03:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Yorum: Merkür - Uranüs Açıları
(11-26-2010 07:03 PM)gizem kara Yazılan:  
(11-25-2010 05:37 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-25-2010 01:57 AM)gizem kara Yazılan:  merkür-uranüs karesinene sahibim...bu sürekli faal bir zihin veriyor zannedersem..ben bazen beynimi istesemde durduramadımı fark ediyorum..uyku bile çözüm olmuyor buna bazen...

Gizemciğim Merkürün Oğlakmış.Ben Merkür Uranüs olumsuz açılarını, Boğa, Oğlak gibi ağır düşünen, tutucu görüşlere sahip burçlarda yerleşmiş bir merkür varsa olumlu buluyorum.Seni tekdüze düşünmekten, sıkıcı konuşmaktan alıkoyar bu açı.
çok doğru tekdüzelik ve boş konuşmalardan nefret ederim...artı karşımda muhatap alıp konuştuğum insandan birşey öğrenmiyorsam pek diyoloğa girmem zatengülücük

menımde merkur uranus açım var , aynen dedıklerınıze katılıyorum ben de boş konuşmalardan nefret ederım , bır sey öğrenmıyorsam dıyaloga gırmem - ayyynen
05-08-2012 10:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

RE: Merkür - Uranüs Açıları
evet bende tek duze herkesin soyledigi seyleri soyleyn kisilerden bunaliyorum orjinal farkli yaratici olmali ama tuhaf olmamali fikirlerinin uygulanabilirligi olmali zekasini hissettirebilmeli ama ukala olmamali ve uykuda bile zihnim calisiyor galiba ;)
05-08-2012 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kalorifer Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

bende ikisi kavuşumda. eheh çok da tın ama.
11-26-2012 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Alıntı:Merkür Uranüs'e 90 derece bakış attığında insanın dili düşüncelerinin hızına yetişemez. Hatta insan tam olarak ne düşündüğünü bile bilemez. Kendini bir anda tartışmanın ortasında bulabilir.

tartışırken ne için taştıştığınıda unutabilir gülücük
01-07-2013 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
balsamic Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Merkurum bogada 11.evde;uranuse kare acisi var.Cevreme hep orjinal gelmisimdir ama sivri dilimden,kirici laflarimdan da hep yakinirlar :D konusma tarzimdan dolayi kendimi surekli bir tartismanin icinde bulabiliyorum.Ama elimde degil! :D Birde siron merkur uranus t karem var.Ayrintilara acayip takilan birisiyim,yuzeysel olarak bir olaya bakarsam icim rahat etmez illa arastiricam :D
06-05-2014 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kalorifer Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: RE: Merkür - Uranüs Açıları
(06-05-2014 11:14 PM)balsamic Yazılan:  Merkurum bogada 11.evde;uranuse kare acisi var.Cevreme hep orjinal gelmisimdir ama sivri dilimden,kirici laflarimdan da hep yakinirlar :D konusma tarzimdan dolayi kendimi surekli bir tartismanin icinde bulabiliyorum.Ama elimde degil! :D Birde siron merkur uranus t karem var.Ayrintilara acayip takilan birisiyim,yuzeysel olarak bir olaya bakarsam icim rahat etmez illa arastiricam :D

Benim merkur de 11 evde ve uranusle kavusumda. Arkadas cevresi ozellikle orijinal buluyo dimi :-).
11 ev ayni zamanda dua dilek evidir ya, dualarinizda da bi orijinallik oluyo mu ya :-)
06-06-2014 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Bu gezegenlerin kombinasyonu, radikal düşüncelerle ve düşünceleri kendi zamanlarının çok ilerisinde olup genellikle akranlarıyla uyuşamayan kişilerle ilişkilendirilebilir. Özellikle gerilimli açılarda sahip olunan görüşler ve fikirler, daha geleneksel bakış açısına sahip olanlara gerçekten de çok aşırı gelebilir. Merkür-Uranüs kişisi, bazı durumlarda, diğerlerini şoke etmesi olası şeyleri eğlenmek veya fesat karıştırmak adına söyleyebilir. Onun için iletişim bir isyan eylemi, kişinin eşsizliğini ve sürünün geri kalanından bağımsızlığını öne sürmesinin bir yolu olabilir.
Öte yandan, bu kişi, nadiren yalnızca isyankar olur. Merkür-Uranüs kişisinin, en olumlu halde, başkalarının kanıları veya geleneksel olarak benimsenen görüşlerle sınırlanmış hissetmeyeceği söylenebilir. Bu kişi kendi kanılarına ve görüşlerine oldukça bağımsız olarak ulaşabilir. Gerçeğe olan saygısı, diğer her sadakat biçiminin, hatta kendisine olanın bile yerini alır. En iyi ifadesinde, bir ortamdaki tüm ikiyüzlülükleri, dip akıntıları, ifade edilmemiş düşünceleri yarıp geçer ve diğerlerini hem özgürleştirip hem de şok edecek bir teşhirle her şeyi yalnızca olduğu gibi anlatır. Her duruma, tamamen yeni bir bakış açısıyla bakıp, yeni bir ışıkla aydınlatan kişidir. Çelişik duyguları, gelenek ve korkuyu aşıp tamamen farklı bir seçenek sunan kişidir. Böylece bu açıya sahip insanlar, sözleri ve dobra söyleyiş tarzlarıyla insanları özgürleştirebilirler. Bu tip gerçekten kendi fikirlerinin popüler olup olmamasına aldırmaz. Onların tek ölçüsü gerçekle meşgul olmaktır. Tabi görebildikleri kadarıyla.Bir olayda bir kişinin gerçek olarak algıladığı bir şey, diğeri için gerçek olmayabilir. Özellikle gerilimli açısı olan Merkür-Uranüs kişisi, bunları hızla unutabilir ve söylediklerinin içeriğiyle ilgili çok az kaygı taşır. Bu kombinasyona sahip insanlar ileri ve liberal düşünce sistemini geliştirmekte çoğunlukla iyidirler, fakat içinde bulunulan durumun gereklerine ve duygusal sonuçlarına pek saygı göstermeme eğilimindedirler. Şunun da söylenmesi gerekiyor ki; Merkür-Uranüs kişisi bazen yüzleşilmesi gereken bir gerçeği ortaya çıkarmaya güdülendiğini düşünürken, aslında bilinçdışında yalnızca başkaldırmak ve genelde tekere çomak sokmak için güçlü bir ihtiyaç içinde olabilir. Merkür-Uranüs daha uç durumlarda yalnızca karşı çıkmış olmak için siyahın beyaz olduğunu söyleyecek veya muhaliflerine böyle görünecektir.
Dar orblu gerilimli bir açının olduğu haritada, açıkça uygunsuz olsa ve artık durumun gerçekliğiyle uyuşmasa da, kişi, çoğu kez bir fikir veya inançta inatla ısrar edebilir. Bu nedenle, gerilimli açıları olanların kendi gerçeklik anlayışlarını ve ilkelerini sınamaları gerektiği söylenebilir. Kendilerine ait bir zihinleri olduğunu kanıtlamaya itiliyor gibidirler.
Bu kişi, eğer öyle gerekiyorsa, bir ilkeye bağlı kalmak adına toplumla her türlü ilişkisini kesebilir. Seçilecek taraf genellikle ilkenin buna değip değmeyeceğine göre belirlenir. Özellikle gerilimli açıları olanlar, kolaylık veya popülarite adına söylediklerinden taviz vermezler. Bu nedenle modası geçmiş inançların ve düşüncelerin değiştirilmesi gayesiyle kişinin silahlarına sarılmasını gerektiren her durum için iyi bir kombinasyondur. Kişi görüşlerinde aşırı ve partizan olabilirken, toplum bilincinin değiştirilmesi bakımından tam da bu tür aşırı bir bakış açısı gerekli olabilir.
İletişimde, kişi çoğu zaman inandığının doğru olduğunu düşünerek iş birliği ve esneklikte belirgin bir yeteneksizlik gösterir. Bu tip müzakere yapmakta başarılı değildir ve bunun üstesinden gelebilmesi için haritada Venüs'ün de güçlü olması gerekir. Yani, boykot etme yeteneği gerektiren her türden durum için iyi bir kombinasyondur. Örneğin işçi sendikaları başkanları veya satış elemanları için ideal olabilir, çünkü bu konumlar bir uzlaşma zeminine ulaşmak için fazla hevesli olmamayı gerektirir.
Charles Carter bu gezegenler arasındaki gerilimli açıların en fazla dilini tutamayan olduğunu söyler. Belki bu durum bu açılara sahip kişilerin dillerini tutamayacak denli hızlı iletişimde bulunmalarından ve belki de bir sırrı saklamaktan veya birinin duygularını korumaktansa bir gerçekle yüzleşmeyi tercih etmelerindendir. Carter'ın bunu potansiyel olarak insanlara oldukça sevimsiz gelen bir kombinasyon olarak gördüğünü söylemeye bile gerek yok. Ben de böyle düşünüyorum. Çünkü toplumun çoğunluğunun karşı olduğu görüşleri benimseyen Merkür-Uranüs kişisi iletişim kuracak bir tek insan bulamayabilir.Bununla beraber Merkür-Uranüs kişisi popüler olmamaya mahkum değildir genellikle, çünkü bu tip sözleriyle ve bu sözlerin arkasındaki aklıyla canlılık yaratıp heyecan uyandırabilir. Bu kişiye egosu oldukça güçlü ve dürüstlüğe saygı duyan her kişi değer verir. Çünkü Merkür-Uranüs kişisi insanın arkasından konuşacak birisi değildir. Kendisini popüler kılmak için görüşler beyan eden biri de değildir. Daha çok, düşüncelerini berraklaştırmak ihtiyacındadır (çoğu zaman diğer insanların, onların görüşlerini öğrenmeye ilgi duymayabileceğini unutarak). Bu kişiye her tür muğlaklığı ve entelektüel sahtekarlığı kabul edebilmek son derece güç gelir.

Merkür-Uranüs kişileri ilgi duydukları konuları hatırlamakta ve öğrenmekte çoğunlukla iyidirler, ancak sıkıcı buldukları konularda zorluk çekerler.
Bir çok entelektüel ve iletişimsel Allah vergisi yetenek bu kombinasyonla ilişkilendirilebilir. Bazı Merkür-Uranüs'ler şimşek hızıyla düşünüp bilgiyi işleyebilirler. Zihin çok buluşçu ve sezgiseldir. Fakat Jung'un bizi uyardığı gibi, sezgi, o şimşek çakışı gibi farkındalık, her zaman doğru ve şüphesiz tutarlı da değildir. Gerilimli açıları olan bir Merkür-Uranüs kişisi ilham kıvılcımları alabilir, fakat Satürn de güçlü olmadıkça, yapılandırmak bakımından bu tür kıvılcımlara güvenilemez. Bu kombinasyon teknolojik veya elektronik makinelerin kullanımı, icadı veya onarımını içeren çalışmalarda faydalıdır. Örneğin bilgisayarlar veya elektrikli aletlerle ilgili.
Bir Merkür-Uranüs kişisi düşünürken veya konuşurken akım kesintisine uğrayabilir. Bu açıda deha söz konusu olabileceği gibi, gerilimli açılarda içgörü fazlalığı sebatsızlığa götürebilir. Bazılarında sözlü iletişimde kopukluklar ortaya çıkar. Konuşurken sesi kısılıveren veya telefon bağlantısı (görünüşte) en uygunsuz anda kesilen kişi örneklerinde olduğu gibi. Bu durumun bir çok nedeni olabilir, bazen kişinin iletişimi sürdürmesi halinde normalde söylemeyi tercih etmeyeceği bir şeyleri söylemek zorunda kalabileceğiyle ilişkilendirilebilir. Sanki iletişim kanalları aşırı yüklenmiş gibidir ve bir tür güvenlik önlemi olarak devre dışı bırakılmaları gerekir. Bu kombinasyon büyük sinirsel gerilime eğilimli olduğundan güvenlik şalteri fikri pek de fena bir fikir olmayabilir. Bazen bağlantı kesilmesinin nedeni, özellikle kişinin son derece heyecanlanması sonucunda sözcükleri unutup cümleleri ortasında kesmesidir. Merkür-Uranüs kişilerinin iletişim biçimlerinde çoğu zaman sıra dışı bir şey vardır. Bu da onların armağanlarının bir parçası olabilir.
En olumlu olarak, bu kişiler özgürlük anlayışlarını yalnızca ifade etmekle kalmaz, aynı zamanda herkes için savunurlar. Buna karşın, daha olumsuz hallerde bir Merkür-Uranüs kişisi için yegane gerçeklik türü kendilerininkidir. Benimsenmeye değer yegane düşünce yine kendi düşünceleridir. Bu nedenle, bu iki planet arasındaki gerilimli açılarda düşünce ve iletişim özgürlüğü çoğu zaman sınanan bir sorundur. Haklarını kullanma yüzünden hapse giren kişilerin haritalarında da çoğunlukla bu kombinasyon bulunur.

Arroyo'nun söylediği gibi, bu kombinasyona sahip kişiler genellikle geleneksel resmi eğitim sistemine tahammül edemezler. Gerçekte onlar ilerlemeci eğitim yöntemlerinin her türüne sıcak bakarlar, çoğunlukla da katı kurallara karşı olanlara. Genel olarak öğretilmesi gereken müfredat hakkında güçlü kanıları vardır. Ortalama Merkür-Uranüs kişisi, eğitim yöntemlerinin statükoyu devam ettirmekten çok özgür düşünmeyi ve liberal tutumları geliştirmesi gerektiğine inanır. Bu kişiler eğitimlerini evde almış olan veya çocuklarına kendileri öğretmeye karar veren kişilerdir. İz sürülürse, ilkokul ortamında isyankar davranışlara sahip oldukları saptanabilir. Modern Merkür-Uranüs kişileri yürürlükteki eğitim uygulamalarına başkaldırıyorken, açık öğretim olanaklarının sunulmasında sorumluluk alanlar da en başta onlar olurlar. Dünyanın açık öğretimin herkes için mevcut olmadığı yerlerinde, bu olanakların tamamlanması için mücadele edenler de Merkür-Uranüs tipleri olacaktır.
Bu değişimin diğerleri için ne denli sıkıntısız veya yararlı olabileceği, büyük ölçüde diğerlerinin bakış açılarına ve Merkür-Uranüs'ün değiştirmeye çalıştığı tutumların gerçekten değiştirilmeye ihtiyaç duyup duymadığına bağlıdır.
Merkür-Uranüs aşırıya kaçan görüşlerle ilişkili olabilirken, bu tür görüşler mevcut durumdaki her tür değişimin tamamlanması için gerekli olabilmektedir. Daha ılımlı kişilerin dünyanın düşünme biçiminde devrim yapması asla olası değildir.

Samimi bir barışsever olan ve din, ahlak ve eğitimde radikal görüşleri benimseyen Bertrand Russell'ın Merkür'ü, 9. evindeki Jüpiter-Uranüs kavuşumuna kare açı yapmaktaydı. 1950'de insanlığın ve düşünce özgürlüğünün bir savunucusu olarak yazılarından dolayı Nobel Edebiyat ödülünü kazandı. Bir keresinde ilkelerinde ısrarlı olması yüzünden hapse de atılmıştı. Diğer örnekler arasında izleyicilerini şaşkına çevirmesiyle tanınan Bette Midler (karşıt açı), fikirleriyle dünyanın düşüncesinde devrim yaratan Freud (kavuşum) ve Otostopçunun Galaksi Rehberini'nin yazarı Douglas Adams sayılabilir.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-27-2017 12:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Hattusas Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Cvp: Merkür - Uranüs Açıları
Haritamda en sevdiğim açılar arasında sayılabilir. Uranüs (Kova) - Merkür(İkizler) arasında 120'lik bir açı var ki en dominat birinci gezegenim Merkür üçüncüsü de Uranüs. Hem yönettiği burçlardalar hem de üçgen yapıyorlar. Nadir anlardan birine denk gelmişim. Tabii diğer kötü açıları saymazsak. Hafızam kuvvetli ama bunu Ay - Merkür kavuşumu sağlıyor (Genelde bunu iyi kullanamıyorum saçma sapan şeyler hafızamda kalıyor. Aaa sen bunu nasıl hatırlıyorsun diyen çoktur çevremde). Bu kadar sinirsel aktivite (sürekli gerekli gereksiz bir şeyler düşünüyor olmak) gerçekten bazen boynumdaki sinirlerin çok fazla ağırması ile sonuçlanabiliyor. Onun dışında çok araştıran ve okumayı seven biriyimdir ama asla kendimi bunlara adamayı düşünmedim. Üzgünüm Uranüs ben bu dünyaya bunun için gelmedim.

"Arroyo'nun söylediği gibi, bu kombinasyona sahip kişiler genellikle geleneksel resmi eğitim sistemine tahammül edemezler."
Üstteki yazıdaki şu kısma aynen katılıyorum. Gerçekten eğitim ve öğrenme sistemine tahammülüm yok. Benim kendim için öğretme yöntemlerim çok değişik. Boş zamanlarımda nasıl en iyi verimi alabilirim bir şeyden diye düşünüyorum ve kendi yöntemlerimi oluşturuyorum.

[Resim: 6IVuY5.png]
04-22-2020 03:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,515 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,626 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 80,711 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,533 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,100 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,216 11-27-2017 08:40 PM
  Merkür Açıları Angel 104 178,703 09-27-2012 04:00 PM
Son Mesaj: Büşra
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,042 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: