Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.11 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay - Uranüs Açıları
Yazar Mesaj
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

RE: Ay - Uranüs Açıları
Annem Ay-Uranüs karşıtlığına sahip ancak Ay Oğlak ve Satürn'den üçgen açı alınca o kadar kendini gösteremiyor gibi.Bu karşıtlık 11.ev-5.ev aksında gerçekleşiyor(Oğlak-Yengeç)Sanırım bana olan tavrında otoriterlik-koruyuculuk veya aşırı sevecen olma çatışması var.Bu da bana yaklaşımını olağan dışı kılıyor diye düşünüyorum.
Yanlış mı düşünüyorum?acaba
07-12-2012 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-17-2012 02:13 PM)Kaktüs Yazılan:  Amcam var hafız kendisi. Yengeçte ayı var uranus kavuşumunda. jüpi ay 60 açısı var bide. Kuranı kerimi ezberleyebilmesindeki sebep ay yengeç ozelliğimi yoksa uranusun etkisi varmı ?

Uranüsün hafızaya etkisi varmıdır bilemiyorum, beynin hafıza bölümüyle Uranüsü pek özdeşleştiremedim

Ay Yengeçe gelince evet Yengeç-Başak-Akrep burçlarının hafızaları -genelde- kuvvetli olabiliyor

Tabii hafız olmasını sırf Ay Yengeçe bağlamak olmaz

07-13-2012 05:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-12-2012 10:34 PM)Mahinur Yazılan:  Annem Ay-Uranüs karşıtlığına sahip ancak Ay Oğlak ve Satürn'den üçgen açı alınca o kadar kendini gösteremiyor gibi.Bu karşıtlık 11.ev-5.ev aksında gerçekleşiyor(Oğlak-Yengeç)Sanırım bana olan tavrında otoriterlik-koruyuculuk veya aşırı sevecen olma çatışması var.Bu da bana yaklaşımını olağan dışı kılıyor diye düşünüyorum.

Ara ara sevecen anne izlenimi veriyorsa bunun Ay Oğlak yada Ay-Uranüs açısıyla ilgisi olmayacağını düşünüyorum, doğum haritasında ki başka bir faktörle de ilgili olabilir.

07-13-2012 05:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(07-13-2012 05:13 PM)Neptunian Yazılan:  
(07-12-2012 10:34 PM)Mahinur Yazılan:  Annem Ay-Uranüs karşıtlığına sahip ancak Ay Oğlak ve Satürn'den üçgen açı alınca o kadar kendini gösteremiyor gibi.Bu karşıtlık 11.ev-5.ev aksında gerçekleşiyor(Oğlak-Yengeç)Sanırım bana olan tavrında otoriterlik-koruyuculuk veya aşırı sevecen olma çatışması var.Bu da bana yaklaşımını olağan dışı kılıyor diye düşünüyorum.

Ara ara sevecen anne izlenimi veriyorsa bunun Ay Oğlak yada Ay-Uranüs açısıyla ilgisi olmayacağını düşünüyorum, doğum haritasında ki başka bir faktörle de ilgili olabilir.
Yanlış ifade ettim sanırım.Hem sevecen,koruyucu,korumacı hem de otoriter.Hem çok yakınız hem de belli bir mesafe var.gülücük
07-13-2012 07:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mines Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Ay merkür, ay jüpiter ve ay uranüs üçgeni ile birlikte haritamda tam üç adet ay üçgeni var. Böylece üçü bir üçgen oluşturmuş oluyor yine, hem ay kızı hem üçgen bağımlısıyım sanırım bir Yengeç olarak koptum.w

haritam
06-16-2014 07:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Miss Sagittarius Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Ay-Uranüs üçgenim var.Her türlü fikre ve öğrenmeye sonuna kadar açığım.Haksızlığa ve işime karışılmasına asla gelemem.Yaratıcı ve orijinal olduğumu söylerler her zaman.Ve her şeyde bir farklılık ve orijinallik ararım. gülücük

Ayrıca ay ve venüs gibi dişi gezegenlerin uranüsle yaptığı olumlu açıların kişiye elektrikli bir cazibe verdiğini düşünüyorum. gülücük

Ağaç tutunacaksa bende, köklerine güvensin
yol gidecekse, varsın gideceği yere.
Sabahın sisi ayaklarımı yalıyor
gece de geçecek benden.
Sustum. Yeryüzü olacağı gibi olsun.
Açtım kendimi, dümdüz,ovayım ben.
Rüzgar vurdukça bana çınlasın çimen. - Birhan Keskin.

Tel, cambazı istiyordu ki dünya istediği gibi olsun.
Bile bile aldanmaya vardırıyordu işi.
Ama olmuyordu kendisi vardı. - Turgut Uyar.
02-18-2015 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gökyüzü Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

Cvp: Ay - Uranüs Açıları
Aynen katılıyorum. ay uranüs 60lık açım var ay venüs 120 venüs uranüs 60 gülücük insanların üzerinde derin bi etki bırakıyor
02-18-2015 08:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Ay-Uranüs 144'lüğü var,yakın açılar olduğu için 150'liği okudum:
AY URANÜS 150

"Özgür olma ihtiyacınla kendini güvende hissetme ihtiyaçların arasında dengesizlikler yaşarsın çocukluk yaşlarında ebeveynlerin sana farklı olman gerektiğini söylemiş olabilirler baskılara karşıdır ve üzerinde baskı hissettiğinde tamamı ile mantıksız davranışlar sergiler.iş ve aile ve ev konusunda hiç beklemediği bir çok sorun yaşar."

İlk cümle çok doğru,gerçekten çok çatıştım ama sonunda ortasını bulabildim hem özgürüm hem güvendeyim (ailemin bana güvenini kazanarak bunu yapabildim),farklı olmam gerektiği çok söylendi,hatta geri zekalı muamelesi de çok gördüm,ama çok azında olur gibi yapıp çoğunda olmadım,hala hızlı konuştuğum için babam ses eder ama bunun benim karakterim olduğunu söylerim :D Şans bu ya,bir gün bir kitapçıda gezerken "Enerji Astrolojisi" dikkatimi çekti,şansa da Merkür'le ilgili sayfayı açtım ve benim haritamda Color Horoscope baktığında en yüksek etki Merkür görünüyor,yanımda da babam,okuttum :D O günden beridir konuşmama laf gelmiyor :D

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-15-2016 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Ay - Uranüs Açıları
Ay/uranus trine açim var, "garip" bulduğum herhangi bir şey hatirlamiyorum. Istismar olmadigi surece insan iliskilerindeki uçluklari, birbirinden uzak degerleri hep normal karsilamisimdir. Her türlü iyilik ve her türlü kötügü de okagan gözüyle bakiyorum, şasırtmiyor. Farkliliklari elestiren bir tarafim, başak etkisinden hep var; ancak farkliliklari yapici, gelistiren normal seyler olarak buluyorum.

rezonans
08-15-2016 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Bizim neye ihtiyaç duyduğumuzun bir göstergesi olan Ay, Uranüste bir araya geldiğinde, kişinin, her şeyden önce, özellikle duygusal ve içsel anlamda, büyük ölçüde mesafeye ve günlük seviyede özgürlüğe ihtiyaç duyduğunu ima eder. Bu kişi, neyi seçiyorsa onu hissetmekte özgür olmalı ve geçici duyguları değiştirebilmelidir. Kişi, hem duygusal olarak, hem de ev hayatında sınırlandırılmış olmaktan nefret eder. Kıpırtılar hissetmeye, canlılık hissetmeye ve hayatın her an heyecan verici biçimde değişebileceğini hissetmeye güçlü bir ihtiyaç vardır.

Ay-Uranüs'ün genellikle yerinde pek duramayan, değişime çok arzulu bir kişi olduğunu hayal etmek hiç de güç değildir. Bu, aile hayatı ve rutinle başı pek hoş olan bir kişi değildir. Bu açılara sahip kişiler kaçınılmaz olarak, başkalarının geleneksellikten uzak bulduğu bir yaşam tarzı sürdürürken kendilerini daha fazla evde hissederler.

Çok defa özellikle gerilimli açılarda çocuklukta bir şok veya travma yaşanmıştır. Bazıları çok ani olaylardır. Çoğu zaman çocuk ilk elden bir tür duygusal 'şalter kapatma' yaşamış veya olaya şahit olmuştur. Bu annenin aniden kaybedilmesi veya Ay-Uranüs çocuğundan anne figürünü uzaklaştıran, aileyle ilgili başka bir travma olabilir. Öyle ki, çocuk terkedilmiş, reddedilmiş veya bağlantısız hisseder.
Çocuklukta, çocuğun rahat ettirilmeye, teskin edilmeye, desteklenip cesaretlendirilmeye ihtiyaç duyabileceği olaylar genellikle olur, fakat bir nedenle, tersine bunun yerini yalnızca soğuk bir geçiştirme alır. Ay-Uranüs'ün anneliği, güvenliği ve duygusal kavrayışı verip alma deneyimi daima tutarsızdır. Bunun yansımaları, reddedilmişlik hissedip, belki geçmişle bağlantısını kesen kişinin devamlı olarak geri çevrilmeyi beklemesidir. Kişi, çok duyarlı ve her şeyi tersinden alma eğilimindedir. Eğer Ay-Uranüs kişisinin aldığı duygusal yanıtlarda herhangi bir çelişki varsa, bunu şimşek gibi algılar, çoğu zaman da böyle bir şey olmadığı halde algılar. Ay-Uranüs tipi genellikle çok sezgiseldir. Fakat sezgilerle ilgili problem, onların her zaman doğru olmayabileceğidir. Kişi reddedilmişlik hissettiği zaman, incinmişliğini gizlemenin bir yolu olarak genellikle saygısız, uzak ve teklifsiz bir tarzda davranacaktır. Normalde diyalogdaki diğer kişi ne olup bittiğini bilmeyecek ve kendini reddedilmiş hissedecektir. Kişinin çoğu zaman destek ve besleme istemekte zorlanması diğer bir yansımadır.

Diğerleri Ay-Uranüs kişisine yardım etmeyi istiyor veya çok arzu ediyorken, onu yardıma gereksinmeyecek denli bağımsız, fazla soğukkanlı ve yaklaşılabilmesi mümkün olmayacak denli uzak görüp geri çekilirler. Ay-Uranüs kişisi, daha önce söylenmiş olduğu gibi, çok duyarlıdır. Fakat kendisine çoğu zaman yalnızca kısa, keskin şoklar halinde hissetme izini verir. Duygusal bir travma olasılığı varsa, kişi bir şekilde kendisini devre dışı bırakır, duygularıyla bağlantısını keser veya ev taşımak gibi köklü bir değişiklik yapar. Bu kişilerin, kendilerini korumanın bir yöntemi olarak, bayıldıkları bir çok örnek biliyorum. Sistemi aşırı yüklendiğinde kısa devre yapan elektrikli bir ev aletine oldukça benzer bir durumdur.

Ay'ın, hepimizin içindeki içsel bebeğin de bir göstergesi olduğu düşülünür. Bu gezegenler arasındaki gerilimli açılar, genellikle bir bebek olmanın ihtiyaçlanyla bağımsız bir yetişkin olmanınkileri bütünleştirmek için bir tür acil ihtiyaca işaret eder. Bazen bu tür bağımsız davranmaktan uzak Ay-Uranüs kişisi, genellikle olduğu gibi, bakılma isteğinde aşırıya kaçabilir. Yalnızca geçmişinde duygularıyla bağlantılarını kopardığı için böyle değildir, çünkü bazıları için bağımsız biçimde davranmak annenin gidip kendi isteklerinin peşinden koşacağı, terk edeceği anlamı taşır. Bu gibi durumlarda kişinin bağımsız olmama eğilimi pekişir ve kendi ayakları üzerinde durmak ona oldukça zor gelebilir.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,392 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 155,967 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 48,030 09-07-2020 07:07 AM