Değerlendir:
  • 44 Oy - 3.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Cvp: Ay - Satürn Açıları
(08-15-2016 02:50 PM)anubis Yazılan:  
(08-15-2016 02:47 PM)libr(a)quarius95 Yazılan:  "AY SATÜRN SQUARE

Duyguları içine atma , gizleme ve çekingenlik yoğundur Çok hırslı insanlar olmalarına rağmen inişli çıkışlı duyguları, bir anda ümitsizliğe kapılıp, kendilerini çaresiz hissetmelerine neden olabilir. Doğalarındaki suçluluk duygusu, ilerleyen yaşlarıyla birlikte etkisini kaybeder. Bu konumdaki kişi karamsarlık ve güvensizlik duygusu taşır. Aynı zamanda da hatalardan ders alma yetisi getirir. Çok çalışkan olan bu insanlar umutsuzluk, baskı ve tatminsizlik duygularını yenebilirlerse, önlerinde hiçbir engel kalmayacaktır.irade zayıflığı, kolay kolay kimseye hayır diyememe özelliği verir. Melankoli hastalığı tehlikesi vardır. Genellikle tatsız kişilerdir. Mutsuzlukları geçmişse fazla bağımlılıktan gelir. Bu kişileri başkaları doğru dürüst anlayamazlar. Herkes tarafından bolca kınanırlar. Açı aşağılık kompleksi verir.erken yaşta olgunlaşmaya, sorumluluk yükleyen anneye işaret edebilir."

Çok hırs dışında doğru.Genelde içime atıp aniden çok kırıcı bir şekilde patlama huyum var maalesef."Hayır" diyebilmeyi liseden bu yana kazandım,tatminsizlik pek yok ama baskı var,melankoli dönem dönem ama küçük şeylerden mutlu olabilirim.Henüz kınayan kimseye rastlamadım ama arkamdan konuşan akrabalarım illaki var.Erken yaşta evet olgunlaştım,anne-babam ayrılınca normalden biraz daha fazla sorumluluk aldım diyebilirim.

Ay ile satürnün açı yapmasını hiç sevmem. Uranüsyen bir ayım var ozgürlüğüme aşırı düşkünümdür.
Güzel yorumlamışsın bence gülücük
Yukardaki kare yorumu alıntı ama kendimi objektif bir şekilde anlatabildim sanırım,teşekkür ederim gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-15-2016 02:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

Ay/saturn trine acisinin hissettigim en yapici etkisi, depresif durumlar halindeyken de sınırımı bilmek, kendimi yeniden toparlayabilmek galiba. Tabii güneş akrep etkisi de var.

rezonans
08-15-2016 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cero Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 6

(08-15-2016 03:20 PM)anubis Yazılan:  
(08-15-2016 03:13 PM)cero Yazılan:  Ay/saturn trine acisinin hissettigim en yapici etkisi, depresif durumlar halindeyken de sınırımı bilmek, kendimi yeniden toparlayabilmek galiba. Tabii güneş akrep etkisi de var.

Senin gezegenler de yin burçlarda galiba?

Aslan, akrep, terazi, oğlak, yay, yengeç burçlarinda gezegenlerim var. Sanırım karışık oluyor. Ayrıminı cok bilmiyorum.

rezonans
08-15-2016 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

RE: Ay - Satürn Açıları
Ay Satürn kavuşumum var Yay'da... En gergin anda bile o umursamaz tavrımla etrafımdakileri şaşırtabiliyorum, bazen delirtiyorum, böyle bi umursamazlık, böyle bir özgür kalma isteği, böyle bir aman ne derlerse desinler rahatlığı...

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
08-15-2016 04:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

2005 doğumlu ve annesini mi kaybetmis ne acı simdiden üzüldüm. Allahım uzun sabir versin

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
02-19-2017 01:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Benim de arkadaşım küçükken babasını kaybetmiş, ay satürn kavuşumu var. Ama ne olursa olsun bu kız büyüdüğünde iyi yerlere gelebilecek bir potansiyel var haritasında. Venüsün derecesi rigel yıldızına 0 orb ile üçgenlik açı atmış bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var gülücük

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-19-2017 10:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

Yükselen yay olsa, plutoyla kavuşan yükseleb sayesinde fiziksel görüntüsü öyle olabilir.
Böyle küçük detayları görecek kadar seviyorum astrolojiyi işte gülücük

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
02-19-2017 01:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

(02-19-2017 11:46 AM)divitsizhokka Yazılan:  @ahmeedd
Rigel yıldız açısını nasıl gördün? yıldız ismini de ilk kez senden duydum...
Çok meraklı ve ilgili bir çocuk. (:
yükseleni düşündüm ama emin olamadım. Siyah gür (ust kisimlar duz altlar) dalgali saçları var. Kaşlari kirpikleri de gür .göz bebekleri iri ve siyaH veya çok koyu kahverengi mi demeliyim... Minyon tipli.

@Alejandro
annesinin en az 2 sene önce kaybettigini ve annesinin 1987 doğumlu olduğunu biliyorum. sanırım başka kardeşi de yok. Babası ve babaannesi ile yaşıyor . üvey anne var mı bilmiyorum, geçen sene yoktu.

Annesi ne kadar gençmiş valla ona da ayrı üzüldüm.

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
02-19-2017 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Aile bağlarının güvencesi aldatıcıdır. Kişinin kan bağlarından dolayı, diğerlerinden duygusal destek talep etmesinin hakkı olduğunu varsayması çoğu zaman oldukça tehlikelidir. Ebeveynler ölebilir, eşler terk edebilir ve çocuklar büyüyebilir; Ay-Satürn açısına sahip olan kişi eğer duygusal nedenlerle bu dışsal faktorlere bağlılık geliştirirse genellikle acıya ve hayal kırıklığına davetiye çıkartır. (Liz Greene, Saturn)

Ay-Satürn tipinin kişiliğinde çogu zaman tuzağa düşürülmüş çocuk duygusu vardır. Bu bazen fiziksel olarak saçlarını örerek at kuyruğu yapan kadınlarda veya bir kadın onlarla konuştuğunda utangaç biçimde kızaran erkeklerde gözlenir. Çok sık olarak, Ay-Satürn oldukça erken yaşta büyümek zorunda kalmıştır ve olgunlaşma sürecini kaçıran Güneş-Satürn'e oldukça benzerdir. Bu yüzden kişinin duygusal gelişiminde çoğu zaman bir gecikme olur. Bazen çocuk çok küçük yaşta sorumluluklar üstlenmek zorunda kalmıştır. Çogu zaman annenin vekilidir. Belki çocukların en büyüğü olarak doğmuş ve daha küçük kardeşlerine bakmak zorunda kalmıştır. Çoğu zaman anne veya diğer bakıcılar fazlaca meşguldürler.

Ay-Satürn kendi anne figürüne karşı bile annelik rolü üstlenmek zorunda kalır. Koşulsuz sevgi ile ifade edilebilen Ay'a özgü ebeveynlik göstergeleri çoğunlukla kıttır. Bu tür sevgi, ne olursa olsun seni seveceğine seni desteklemek, korumak için burada olacağım, endişelerini, korkularını, gözyaşlarını, kızgınlığını, öfkeni içime alıp bunlara tampon olacağım diyen sevgi türüdür. Ay-Satürn'de çocukluğun bu olumlu özelliklerinin çoğu temelde oldukça zayıftır. Kişi, bu nitelikleri nasıl hissedip ifade edeceğini en baştan ögrenmek zorundadır.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Çocuk yalnızca belirli bir biçimde davranırsa; eğer sorumlu olur, yılışık olmaz, arka planda kalıp insanların ayaklarının altında dolaşmazsa; sevileceği mesajlarını alır. Çoğu zaman çocuğun ihtiyaçlarına yanıt vermek için asla yeterince zaman yok gibidir. Anne çoğunlukla kendi başınadır, sorumluluklan altında iki büklüm olmuş, çoğu zaman tüm gün çalışan, herhangi bir boş zamanı nadiren olan biridir. Genellikle çocuk annenin ihtiyaçlarına aşırı duyarlıdır ve bunlara göre tepkilerini nasıl ayarlaması gerektiğini öğrenir. Kişiye spontan bir biçimde tepki ve karşılık vermek çok zor gelir, çünkü sabit, çoğunlukla belli belirsiz bir eleştirilme beklentisi vardır. Gerilimli açılan olan kişiler ve kavuşum açıları olanlar, duygularımı büyük bir tedbirlilikle ve belirli bir savunmacılık içinde ifade etme eğilimindedirler.

Erken dönem o kadar da bunaltıcı olmamış olabilir, yine de Liz Greene'in ifade ettiği gibi genellikle ev yaşamıyla ve kişinin sonraki tutumlarıyla ilgili hazdan önce iş türünde bir duygu vardır. Bu aslında kasvetli ev kombinasyonudur.

Ay-Satüm kombinasyonu, çiftçilikle uğraşan topluluklardaki insanların haritalarında yaygındır. Bu topluluklarda ev aynı zamanda bir çalışma yeridir. Çiftçilik örneğinde olduğu gibi, Ay-Satürn'ün geri planında çoğunlukla güçlü bir geleneksel aile alt yapısı vardır. Belki kuşaklardır, aile aynı evde veya çevrede yaşıyor ya da aynı mesleği sürdürüyor olabilir. Bunun sonucunda, kişinin görev, sorumluluk ve içine doğduğu geçmişten uzaklaşabilmesinin çok zor olduğu anlamı çıkarılabilir.

Bu çoğu Satürn açısı için söylenebilir, özellikle uyumlu gezegenlere olan açılar için. Çünkü bu tür açılar çok duyarlı olma eğilimindedir. Kuşkusuz Ay-Satürn tipi çoğu zaman ıstıraplı biçimde böyledir. Burada memnun etmeye çok fazla uğraşan bir kişi vardır. Klasik Ay-Satürn tipi kendini saldırılara açık hisseder ve incitilmekten korkar. Bu yüzden sosyal olarak neyin kabul edilebilir olduğunu düşünüyorsa, mümkün olduğunca o biçimde davranacaktır. Bu, çoğu zaman ihtiyaç duyduğu onayı elde etmek üzere uyum sağlama girişimini içerir. Satürn temas ettiği gezegenle ilgili olarak genellikle 'formül' türünde bir karşılık vermeye yatkındır. Ay ile tepkiler fazlasıyla kontrollü, cansız ve dikkatli veya fazlasıyla hevesli ve coşkulu olabilir.

Belki Ay-Satürn'ün en büyük ihtiyacı mümkün olduğunca emniyette hissetmek ve güvende olmaktır. Hissettiği biçimde davranabileceğine güven duymak, gerçek hislerini keşfetmek için kendisine izin verecek yeterlikte güven duymak. Güvensizlik ne denli büyükse, Ay-Satürn'ün duygusal duvarı o denli kalın olacaktır. Güvenli olsun ya da olmasın, bir süre sonra bu bir alışkanlığa dönüşecektir. Ay-Satürn bir çocuk olarak az sayıda savunmaya ihtiyaç duymuş olabilir, fakat bir yetişkin olarak hedef, bu savunmaların en azından bazılarını bırakabilecek yeterlikte güven duygusu geliştirmek olmalıdır. Duygusal yanıtlarıyla ve genelde duygusal hayatla ilgili bazı riskler almayı öğrenmeleri gerekir.

Her zaman olduğu gibi Satürn hangi gezegensel prensibe dokunursa onu şiddetle arzu eder. Ay-Satürn kişisi beslenmeyi arzu eder; çok derin duygusal bağlantılar, gerçek güvenlik duygulan ve genellikle oldukça temel olarak bunları sunabilecekleri ümidiyle bir ev ve bir aile ister. Fakat Liz Greene'in de söylediği gibi, bu tür bir güvenlik çoğu zaman aldatıcıdır. Tipik bir Ay-Satürn kişisi çoğu zaman ev sahibi olmayı isteyecektir. Sırtını dayayabileceği gerçekten somut bir şey. Bu açıları güçlü olan kişiler dalgın olduklarında çoğunlukla tuğla resimleri çizerler. Taş ve tuğladan yapılmış duvarlarla ve çitlerle ilgili imgeler bu kombinasyon için çok uygundur.

Ay-Satürn kişisinin güzelliği, duyguların krallığını böylesine fazla ciddiye almasıdır.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,431 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 155,991 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 48,050 09-07-2020 07:07 AM