Değerlendir:
  • 44 Oy - 3.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay - Satürn Açıları
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Ay - Satürn Açıları
(12-10-2010 03:10 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Annenizin haritasında Satürn ve/veya Oğlak burcu güçlü olmalı.Sizin haritanızda da Ay Satürn arasında (12 derecelik bir açı payı kullanıldığında) kare var gibi görünüyor.Dikkate alınmayabilir bu açı.

annemin haritası belli değil. ramazan ayında doğmuş ve o yıla göre boğa olma ihtimali güçlü tabi nasıl bir boğa?

2 numaralı kardeşimin ayı 12. evde aslanda satürnle kavuşum 4. ev akrepte ki mars uranüs kavuşumuna kare, 5. ev neptüne üçgen..
3 numaralı kardeşimin 6. ev aslanda ay venüs satürn kavuşumu 9. ev ( whole sings e göre 10. ev) neptüne üçgen 7. ev pluto ya yarı kare...

benim annemde gözlemdeğim yoğun plutonik davranışlar + satürn + neptün.
kurallarından asla taviz vermezdi, sofrada oturuşumuz (dik oturmalıydık )yemek yeyişimiz her hareketimizde tepemizdeydi :D
hayatımız boyunca hep saatimizde uyuduk saatimizde kalktık, bol bol eleştirildik :D isterse evde yüz kişi olsun biz uyku saatimiz gelince yataktaydık bir sene kamp kurmuştuk deniz kenarında orada bile güneşin batışıyla kendimizi yataklarımızda buluyorduk :D aynı zamanda çok verici bir annedir.. besler büyütür doyurur düşünür üzülür v.s..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
12-10-2010 05:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(12-08-2010 09:57 PM)Yıldırım Yazılan:  Hangi burçta olursa olsun Ay içimizdeki temel dürtüyü temsil eder.
Diğerleri ile ilişkimiz, onlara olan anlayışımız veya empatimiz de bu gezegenle sembollenir.
Örneğin, Ay-Kiron veya Ay-Satürn gibi açılarla duygusal ihtiyaçlarımızın engellenmesi, bloke olması ve tehdit edilmesi söz konusu ise kendimizi rahatça diğerlerin duygularından koparabiliriz.

Alıntı = Pelin Hattatoğlu

http://pelinhattatoglu.com/turkish/artic...ikopat.htm

kiron ne alaka

u_u
02-15-2011 05:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Kiron'un da engelleyen, zorlayan, psikolojik sorunlara yol açan yönleri var..
02-15-2011 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

AY SATÜRN KAVUŞUM

Ay Satürnle birleştiğinde haritanın yerleşimine göre Ay ın sembolize ettiği konular kapanmaya başlar. Özellikle bu insanların duygularını dışa vurmaları çok güçtür. Genelde karamsardırlar, kendilerini kötü olana hazırlarlar. Duyguları sürekli kontrol halindedir. Savunma halinde olduklarından insanlarla yakın ilişkilere girmeye çekinirler. Dünyadaki yerlerini bir değerleri olup olmadığını sorgulama eğilimindedirler. Çocuklukları zor geçebilir. Baskı altında büyüme olasılıkları yüksektir.güçlü bir irade,doğal bir terbiye,içdisiplin,yükselme isteği,hırs ve beceriklilik verecektir.Sabır ve inatçılık,yalnız kalmayı sevme,sadakat,temkinli ve tedbirli olma,duygusuzluk,duyguları tanımlamada zorlanma ,duyguları bastırma,duygusal ilişkileri iş gibi ele alma, aileye köklere ,geleneklere bağlılık da bu açının verebileceği özellikler.Bunların dışında bir de depresyona eğilim verebilir bu açı.Bu şahısların duyguları geçmişleriyle iç içedir. Psişik yapıları depresyonlara eğilimlidir. Kolayca ruhsal sıkıntılara düşerler. Sıkı çalışır, kendilerini göstermeye çalışırlar. Ancak bu kavuşum çoğunlukla huzur bulunamama ve hoşnut olamama duygusu verir. ay oğlak burcundaysa Oğlaktaki Ayınız Satürnle de birleşiyormuş oldukça becerikli bir insandır.Sabırlı,istikarlı,çalışkan ve kendini işine adayabilecek biridir hayatta yükselmek için adımlar atmalısınız.Yaşınız ilerledikçe kendinizi daha iyi hissedersiniz

AY SATÜRN 30

Yalnızlıkdan sıkılmazsın yalnız kalıp kitap okumayı yürüyüşe çıkmayı seversin sürekli yalnız olmak istemezsin ama hayatında yalnız kalmaya ihtiyaç duyarsın huzurlu bir hayatın olmasını istersin

AY SATÜRN 45

Kendine olan güvenin azdır bunun nedeni otorite olan insanların seni desteklememiş olması olabilir herhangi bir konuda gecikme yaşadığın zaman üzülürsün bu durumu çok büyütürsün başarılı olman için korkularıı yenmen gerekir

AY SATÜRN SEKSTIL

Öğrenmeye meraklı, duygu ve düşünceleri denge içinde olan bu insanların iletişim kurma yetenekleri iyidir. Sürekli kendilerini güvende hissetmek için radikal kararlar alırlar. Bunlardan biride, iyi bir eğitim yapmaktır. İş hayatlarında da oldukça temkinlidirler. Ölçülü hareketleri ve zekaları sayesinde çok başarılı olabilirler. Başkalarına güven duymaları kolay olmaz, ayakları yere basar ve yavaş adımlarla başarıyı yakalamak isterler. Her konuda uzak hedefler belirler, ulaşana kadar büyük bir disiplinle çalışırlar. Duygusal yaşamlarında da hemen aşık olmak yerine, mantıklı ilişkileri tercih ederler.Bu insanın duygularını kontrolde mükemmel bir disiplin yeteneği vardır ve bu görünüm gergin ve üzüntülü şartlarda dahi onun kendini kontrol etmesini sağlar. Başka insanların aklını başından alan ve şaşkına dönmelerine neden olan durumlarda dahi, onun kendini kontrol altında tutması ve soğukkanlı davranması mümkündür. Diplomat tabiatlı biridir ve yükselme hırsına sahiptir. Muhafazakar tabiatlı ve sabırlıdır. Sorunların çözümünde özenli ve dikkatlidir. Bunları güç kullanmadan çözen ve nasıl davranacağını bilen biridir.Ev ve meslek hayatlarında pratiktirler. Dürüst kişilerdir. Tutumlu olan bu kişilerin iyi organizasyon kabiliyetleri vardır. Açı olumlu olmasına rağmen şahıslar depresyonlara eğilimlidirler

AY SATÜRN SQUARE

Duyguları içine atma , gizleme ve çekingenlik yoğundur Çok hırslı insanlar olmalarına rağmen inişli çıkışlı duyguları, bir anda ümitsizliğe kapılıp, kendilerini çaresiz hissetmelerine neden olabilir. Doğalarındaki suçluluk duygusu, ilerleyen yaşlarıyla birlikte etkisini kaybeder. Bu konumdaki kişi karamsarlık ve güvensizlik duygusu taşır. Aynı zamanda da hatalardan ders alma yetisi getirir. Çok çalışkan olan bu insanlar umutsuzluk, baskı ve tatminsizlik duygularını yenebilirlerse, önlerinde hiçbir engel kalmayacaktır.irade zayıflığı, kolay kolay kimseye hayır diyememe özelliği verir. Melankoli hastalığı tehlikesi vardır. Genellikle tatsız kişilerdir. Mutsuzlukları geçmişse fazla bağımlılıktan gelir. Bu kişileri başkaları doğru dürüst anlayamazlar. Herkes tarafından bolca kınanırlar. Açı aşağılık kompleksi verir.erken yaşta olgunlaşmaya, sorumluluk yükleyen anneye işaret edebilir

AY SATÜRN TRINE

Duygularını çok fazla ifade etmezsin sorumluluk sahibi ve sadıksındır eğlenceli bir arkadaş değilsindir ama tam bir kötü gün dostsundur
Haritasında bu açılara sahip olanlar, erken olgunlaşan tiplerdir. Edindikleri tecrübeler hayata temkinli ve sağduyuyla yaklaşmalarını sağlar. Sorumluluk almaktan çekinmez, başladıkları işi başarıyla sonuçlandırırlar. İş ahlakları gelişmiştir. Dürüsttürler. Sabır ve dayanıklılığı sayesinde her işin altından kalkabilirler. Hayal kırıklığı ve moral bozukluğu karşısında duygularını disipline etmeyi becerebilir, yara almadan kolayca kurtulabilirler. Hayatın gerçekleriyle kolayca yüzleşebilen güçlü insanlardır.Bu üçgen bize yetişme tarzı ve kazanılan deneyimler sayesinde öngörü ve tecrübeyle hayata yaklaşan bir kişiliği gösterir. Dürüstlük doğanızda bulunmaktadır. Duygularınızı kolaylıkla kontrol edebilir, hırslarınızı dengeleyebilirsiniz. Endişelerinizi ve kontrol mekanizmanızı gerekli yerlerde gerektiğince devreye sokabilme yeteneğine sahipsiniz. Sorumluluk ve yükümlülükleri tamamlamaya ait değerler bu açı sayesinde ortaya çıkar. Ticari becerilerinizi en iyi şekilde geliştirirsiniz. Mali konularda kontrollüsünüz. İyi bir organizasyon yeteneğine sahipsiniz. Uzun soluklu bir başarı için gereken, sağlam anlayış, kişisel çaba ve sabır sizde bulunmaktadır. Ne istediğinizi bilir, hedeflerinize kararlı bir biçimde yürürsünüz. Haritanızda bütün bunlar bir araya gelmediği sürece, büyük bir arkadaş gurubu oluşturmanız mümkün değildir. Kazandığınız arkadaşlıklar uzun süreli olacaktır. Kişisel saygınlık ve sorumluluk sizin dış görünüşünüzde ve hareketlerinizde çok güçlü bir yer tutar. Bu açı, yakın ilişkilerde duygulara dikkati ve bir parça çekingenliği gösterir. Problemleri çözmeye gönüllüsünüzdür ve içtenlikle anlamaya çalışırsınız. İlerleme için fedakarlıktan kaçınmayan fakat alçakgönüllü ve tutkulu bir karakteriniz vardır. Haritanızda azim, hepsinden daha tepe bir noktadadır. İyi iletişim kurarsınız ve öğretmek sizin için doğal bir harekettir. Bilginizi göstermeyi seversiniz ve otoriter bir yapınız vardır. Aradığınız ortak amaçlarına ulaşmak için projelerini kanıtlamış biri olmalıdır. Yeter ki karşınızdakinin kararlı duyguları olsun, insanlara zihin ve ruhunuzun en iyi kaynaklarıyla cevap verirsiniz. Boş zamanlarınızda bile, okur veya çalışırsınız. Bu insanın duygularını kontrolde mükemmel bir disiplin yeteneği vardır ve bu görünüm gergin ve üzüntülü şartlarda dahi onun kendini kontrol etmesini sağlar. Başka insanların aklını başından alan ve şaşkına dönmelerine neden olan durumlarda dahi, onun kendini kontrol altında tutması ve soğukkanlı davranması mümkündür. Diplomat tabiatlı biridir ve yükselme hırsına sahiptir. Muhafazakar tabiatlı ve sabırlıdır. Sorunların çözümünde özenli ve dikkatlidir. Bunları güç kullanmadan çözen ve nasıl davranacağını bilen biridir.olunlaşmaları çok erken olur ve çocukluklarını yaşayamadan olgunlaşmak zorunda oldukları yorumu yapılabilir.Bu kişiye yaşından büyük bir olgunluk verir, ve sorunların üstesinden gelmeyi, sorunlar karşısında mantıklı, soğukkanlı düşünmeyi getirir.Dikkatli ve düzenli kimselerdir. Sert işlerde çalışan bu kişilerin organizasyon kabiliyetleri vardır. Kurnazdırlar ve bu sayede disiplinli çalışmalarıyla hedeflerine ulaşırlar

AY SATÜRN 135

Kendine olan güvenin azdır bunun nedeni otorite olan insanların seni desteklememiş olması olabilir herhangi bir konuda gecikme yaşadığın zaman üzülürsün bu durumu çok büyütürsün başarılı olman için korkularıı yenmen gerekir

AY SATÜRN 150

Ebeveynlerin ayrı olabilirler yada çok farklı kişiliklere sahiptirler bu durumda snein hayatında tutarsız davranan biri olmana neden olur otoritede olan insanlarla sorunlar yaşarsın Başka insanlar tarafından geçimsiz ve egoist bulunur oysa kendisi süreki böyle olmadığını ispat etmeye açlışır.ciddi görünüşlüdür ve verdiği kararlardan kolay kolay dönmez.iç yapısında sürekli ne kadar şanssız olduğunu düşünüp kendisi için üzülür.verilen görev ne olursa olsun halleder ve işvereni yarı yolda bırakmaz.

AY SATÜRN OPPOSITE

Bu insanların zihinsel faaliyetleri biraz yavaştır. Uzun sürede öğrenirler ama öğrendiklerini de asla unutmazlar. Biraz katı tutumları vardır. Haritada Merkür iyi konumlanmadığı sürece iyi konuşmacı oldukları söylenemez. Fakat onlar çok iyi dinleyicidir. Yazı yazmada daha beceriklidirler. Biraz karamsar yapılarından dolayı eğlenmeleri pek kolay olmaz. Başkalarıyla olan ilişkilerinde esnekliği ve anlayışı ihmal edebilirler. Sabit fikirli oldukları düşünülebilir. Tek başlarına çalışmaları tavsiye edilir. Bu yüzden herhangi bir işyerinde çalışmak yerine, ne yapacağına kendisinin karar vereceği işlerde daha başarılı olabilirler. korkunç ilişkileri aileleriyle bağlantılıdır.Bu yüzden depresyonlar onları bekler. Genellikle baskı altında büyümüşlerdir. Para sıkıntıları da vardır. Arkadaşlıklarının bozulması bu şahıslara ağır gelir. Zengin fantezileri ve çeşitli kompleksleri vardır.erken yaşta olgunlaşmaya, sorumluluk yükleyen anneye işaret edebilir soğuk, kontrolcü anne arketipidir. Kişiyi depresif, baskın, zor bir kadın bulmaya iter. Bu kişi kadınsa rededileceğini bildiği kişilerin arkasından koşup durur veya eşini sevgisini bir verip bir çekerek kontrol etmeye çalışır

AY SATÜRN QUINTILE/BI-QUINTILE

Ailen sende ki yetenekleri keşfederler ve onun üzerine çalışmanda sana yardımcı olurlar yaratıcılığını yalnızken daha kolay ifade edersin başarılı olmuş insanların nasıl başarılı olduklarını incelersin ve onları rehber olarak görürsün onlardan da faydalanarak yeni yöntemler geliştirirsin pratik birisin

alıntı: http://attart.blogcu.com/
02-26-2011 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ay Satürn ve Ay Jüpiter 60 lığım var yanlış görmüyorsam
Yükselen yöneticim Ay o nedenle baktım bu yazıya ve inanılmaz uyuyor bana...

AY SATÜRN SEKSTIL

Öğrenmeye meraklı, duygu ve düşünceleri denge içinde olan bu insanların iletişim kurma yetenekleri iyidir. Sürekli kendilerini güvende hissetmek için radikal kararlar alırlar. Bunlardan biride, iyi bir eğitim yapmaktır. İş hayatlarında da oldukça temkinlidirler. Ölçülü hareketleri ve zekaları sayesinde çok başarılı olabilirler. Başkalarına güven duymaları kolay olmaz, ayakları yere basar ve yavaş adımlarla başarıyı yakalamak isterler. Her konuda uzak hedefler belirler, ulaşana kadar büyük bir disiplinle çalışırlar. Duygusal yaşamlarında da hemen aşık olmak yerine, mantıklı ilişkileri tercih ederler.Bu insanın duygularını kontrolde mükemmel bir disiplin yeteneği vardır ve bu görünüm gergin ve üzüntülü şartlarda dahi onun kendini kontrol etmesini sağlar. Başka insanların aklını başından alan ve şaşkına dönmelerine neden olan durumlarda dahi, onun kendini kontrol altında tutması ve soğukkanlı davranması mümkündür. Diplomat tabiatlı biridir ve yükselme hırsına sahiptir. Muhafazakar tabiatlı ve sabırlıdır. Sorunların çözümünde özenli ve dikkatlidir. Bunları güç kullanmadan çözen ve nasıl davranacağını bilen biridir.Ev ve meslek hayatlarında pratiktirler. Dürüst kişilerdir. Tutumlu olan bu kişilerin iyi organizasyon kabiliyetleri vardır. Açı olumlu olmasına rağmen şahıslar depresyonlara eğilimlidirler

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-11-2011 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Elmyra Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 1

benim ay 'im saturn'e 72° açisi bunun anlami nedir
birde yukardaki mesajda sayisiz olan kavusumlarin sayisal karsiligi varmi
quintile trine square ne demek benim ingilizce niye bu kadar zayif oralde iyi not almistim halbuki aðla...

mersi ask

http://f1204.hizliresim.com/w/1/40c05.gif
01-20-2012 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(01-20-2012 02:22 AM)Elmyra Yazılan:  benim ay 'im saturn'e 72° açisi bunun anlami nedir
birde yukardaki mesajda sayisiz olan kavusumlarin sayisal karsiligi varmi
quintile trine square ne demek benim ingilizce niye bu kadar zayif oralde iyi not almistim halbuki aðla...

mersi ask

72 derece, quıntıle açı oluyor... astrolojide yetenek açısıda denir. İki gezegenin ortak noktaları çerçevesinde yetenek verdiği söylenir verygood
01-20-2012 02:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zorlamak Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

ay-satürn trine si bende olan bir açı ve gerçekten duygularımı tepkilerimi dizginleyebiliyorum.aşırı kontrollüyüm ve insanlarla konuşurken fark ettim de hiç bir duygumu belli etmiyorum utangaçlığımı veya kızdığımı dışardan duygularım anlaşılmıyo iyi kamufle ediyorum ve birşey olduğunda kendimi aşırı kahretmiyorum satürn başımda olduğu için sanırım. bir süre üzülüyorum ama satürn diyor ki kalk toparla kendini mahvetme diyo. ve çok sabırlı bir insan olduğumu da fark ettim bir işi yapmak istiyorsam uzun sürse de yapıyorum ve iş yaparken sindire sindire yapmak istememi satürn ümcüğüme bağlıyorum :D çünkü 6. evdeki ay ıma üçgen yapıyor bu satürn. Sanırım işleri aheste ve tam yapmamı sağlıyor. Ama iyi ki var bu açı yoksa ay-merkür karesiyle baş başa kalsaydım ay-satürn trine m olmasaydı bana şuan akıl hastanesi yolu gözükmüştü...oh ne yazdım ama :D sevgiler ay satürn lüler :D

haritam
http://bit.ly/1Ba0i6W

Eğer anahtarları sendeyse bütün kapılar sonuna kadar açık.Eğer bakmayı bilmiyorsan açık olsa da kapılar göremezsin .
Hergün aynı şeyleri yaptığın için boş bakmaya başlarsın işte o zaman detayları kaçırırsın.Kaç kişi senle aynı yere bakıyor
her gün.Kaç kişi geçiyor farketmeden.sen de onlardan biri olursun eğer göremezsen.
02-22-2015 01:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Ay satürn zıtlığım var benim de. Satürnün etkisinin duygulara küsmek değil daha çok göstermeye korkmak olduğunu düşünüyorum. Bendeki etkisi böyle hiç olmazsa. Üzüntülerimi belli edemem kimseye. Kimse beni ağlarken göremez. Ağlamadığımdan değil başkalarının beni öyle görmesinden utandığım için belki. Kızdığımda sinirlendiğimde de gösteremem bunu. Hatta korktuğumda bile korkmamış gibi davranırım. Çok mu kötü bişey bu? Hayır hatta belkide bu sayede dimdik durabildim çoğu zaman.

=>Haritam<=
07-21-2015 04:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

"AY SATÜRN SQUARE

Duyguları içine atma , gizleme ve çekingenlik yoğundur Çok hırslı insanlar olmalarına rağmen inişli çıkışlı duyguları, bir anda ümitsizliğe kapılıp, kendilerini çaresiz hissetmelerine neden olabilir. Doğalarındaki suçluluk duygusu, ilerleyen yaşlarıyla birlikte etkisini kaybeder. Bu konumdaki kişi karamsarlık ve güvensizlik duygusu taşır. Aynı zamanda da hatalardan ders alma yetisi getirir. Çok çalışkan olan bu insanlar umutsuzluk, baskı ve tatminsizlik duygularını yenebilirlerse, önlerinde hiçbir engel kalmayacaktır.irade zayıflığı, kolay kolay kimseye hayır diyememe özelliği verir. Melankoli hastalığı tehlikesi vardır. Genellikle tatsız kişilerdir. Mutsuzlukları geçmişse fazla bağımlılıktan gelir. Bu kişileri başkaları doğru dürüst anlayamazlar. Herkes tarafından bolca kınanırlar. Açı aşağılık kompleksi verir.erken yaşta olgunlaşmaya, sorumluluk yükleyen anneye işaret edebilir."

Çok hırs dışında doğru.Genelde içime atıp aniden çok kırıcı bir şekilde patlama huyum var maalesef."Hayır" diyebilmeyi liseden bu yana kazandım,tatminsizlik pek yok ama baskı var,melankoli dönem dönem ama küçük şeylerden mutlu olabilirim.Henüz kınayan kimseye rastlamadım ama arkamdan konuşan akrabalarım illaki var.Erken yaşta evet olgunlaştım,anne-babam ayrılınca normalden biraz daha fazla sorumluluk aldım diyebilirim.

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
08-15-2016 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,252 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 155,350 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 47,879 09-07-2020 07:07 AM
Son Mesaj: Hattusas