Değerlendir:
  • 37 Oy - 2.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay - Merkür Açıları
Yazar Mesaj
kare Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 14

RE: Ay - Merkür Açıları
(11-23-2010 09:30 PM)aeon Yazılan:  
(11-23-2010 08:27 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  sanatla ilgilenen (yaratıcılık kısmıyla. kağıt kalemle uğraşan, çok düşünen insanlardan bahsediyorum) kişilerde bu açıya sıkça rastlıyorum.
ay- merkür karesi

diğer etkiler saklı kalmak şartıyla , ay merkür açılarında duyguları ifade etmek yeteneği verebilir , duygularını anlamlandırabilir., ve mantıklı bir zemine oturtabilir.

mesela psikiyatristler çalışması vardı
orada ay merkür burçlarında ve/veya ay merkür açılarına sık rastlamıştım.
mesela freud bir ay ikizleridir. verygood

acaba bu psikiyatristlerle ilgili yazı forumda bir yerlerde midir, küçük bir arama yaptım bulamadım ama...

"spi malioutka, uyu yavrum. bir yerlerde çok başka şarkılar var ve her birinden belki mutlu dünyalar doğar."
01-27-2013 04:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-27-2013 04:14 AM)kare Yazılan:  
(11-23-2010 09:30 PM)aeon Yazılan:  
(11-23-2010 08:27 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  sanatla ilgilenen (yaratıcılık kısmıyla. kağıt kalemle uğraşan, çok düşünen insanlardan bahsediyorum) kişilerde bu açıya sıkça rastlıyorum.
ay- merkür karesi

diğer etkiler saklı kalmak şartıyla , ay merkür açılarında duyguları ifade etmek yeteneği verebilir , duygularını anlamlandırabilir., ve mantıklı bir zemine oturtabilir.

mesela psikiyatristler çalışması vardı
orada ay merkür burçlarında ve/veya ay merkür açılarına sık rastlamıştım.
mesela freud bir ay ikizleridir. verygood

acaba bu psikiyatristlerle ilgili yazı forumda bir yerlerde midir, küçük bir arama yaptım bulamadım ama...

O konu silindi malesef.

01-27-2013 06:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kare Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 14

teşekkürler yıldırım.

"spi malioutka, uyu yavrum. bir yerlerde çok başka şarkılar var ve her birinden belki mutlu dünyalar doğar."
01-30-2013 02:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Marie Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: RE: Ay - Merkür Arçıları
(06-05-2014 08:26 PM)say24 Yazılan:  Ay-Merkür trinesine sahibim. Hafızam normalde çok kuvvetlidir de şu sıralar nedense bende unutkanlık başladı. Bana söylenen şeyleri hemen unutuyorum çok şaşırıyorum genelde hemen aklımda tutarım...

Merkür 7 haziran'da gerilemeye başlıyor. Oncesinden etkisini hissedersin. 1 ay dikkat et derimverygood
06-05-2014 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
carmen Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

ben de ay merkür karşıtlığı var kişisel gezegenlerimin diğerleri hep olumlu ya kavuşum ya da sekstil ama bu ay merkürü kendimde görebiliyorum isteklerim ihtiyaçlarım olayı yani çelişiyor gülücük ay kova merkür aslan
08-02-2016 04:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nin.Me.Sar.Ra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Ay-Merkür karesi olanlar meraklı ve dedikodu sever olabilirsiniz.(Kendimden biliyorum).Gevezelik de olabilir ( bu ben de pek yok ama).
08-08-2016 04:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Ay-Merkür kombinasyonu çoğu zaman 'sağduyu' ile ilişkilendirilir. Yani 'İyi, akla uygun yargı; hayatın günlük işleriyle uğraşmaya yönelik hüner ve isteklilik birleşimi, genel zekâ/ Belki kurnazlık, cin fikirlilik olarak da ifade edilebilir.

Bu kombinasyon, en iyi haliyle, Merkür'ün soğukkanlı ve tarafsız iletişim ve akıl yürütme becerilerirıin, Ay'ın sempatik, koruyucu ve besleyici nitelikleri tarafından çok duyarlı ve düşünceli bir arkadaş ve birçok farklı bakış açısı ve düşünceyi uzlaştırma yeteneğinde bir kişi yaratmak üzere yumuşatılacağına işaret eder. Gerçekten de bu, her yönden son derece uzlaştırıcı bir kombinasyondur. Merkür gerçeklerle ilgilidir. Ay ile bir araya geldiğinde, eldeki meseleye neyin gerçekten faydalı olabileceğinin, geçmiş yaşantıların anılarının ve o andaki durumla ilişkili duyguların dikkate alınmasıyla, katı gerçeklerin dengelenebileceği umulabilir. Bu kuşkusuz sağduyudur. Bu beceriler elbette uyumlu açılarda beklenebilir. Kavuşumda ve gerilimli açılarda da çoğu kez olabilir. Fakat gerilimli açılarda ve bazen de kavuşumda, kişinin bu sağduyulu bakış açısına sahip olması için çabalaması gerekir.

En kötü durumda, duygular, duygusal önyargı, aile için neyin iyi olduğunu düşünmek ve ta 1953'te Ayşe Teyzeye olanları hatırlamak, kişinin içinde bulunulan durumun gerçeklerini görmesini ve en akla uygun çözüme ulaşmasını çarpıtır. Dinlemek, Ay-Merkür'le ilgili diğer bir temel konudur. Bazı Ay-Merkür kişileri dinlemekte fevkalade beceriklidir; diğerleri (veya belki de farklı zamanlarda aynı kişiler) için ise bu imkansız gibidir. Çünkü bazıları için sürekli konuşma alışkanlığı, diğer kişinin ne söylediğini anlamak için makûl bir süre sessiz kalmanın önündeki engeldir. Sonra Ay-Merkür kişisi tüm aile geçmişini ve ev yaşamını konuşma gündemine getirecektir. Gündemdeki konuyla ilgili olan olmayan tüm yaşantılarını.

Çünkü Ay-Merkür'ün zihni odaklanmama eğilimindedir. Bu özellikle gerilimli açılarda ve çok değişken nitelikli haritalardaki durumdur. Odaklanmama niteliği öğrenme güçlüklerine de götürebilir. Çünkü Ay-Merkür öğrencisi bir dersten önemli olan bilgiyi bulup çıkarmakta çoğu zaman zorlanır. Sonuçta sayfalarca notla baş başa kalır ve bütün bunların içinde neyin anlamlı olduğuyla ilgili hiçbir algısı yoktur. Aşırı durumlarda, seçici bir algı yoktur. Kişi tüm bilgiyi alır, sonra da maddi hazımsızlıktan sıkıntı çeker. Odaklanma eksikliği, özellikle net olmayan iletişim tarzına ve kişinin isabet kaydetmesinde özel bir zorluğa yol açar. Dinleyici, bir faydası olmadığını keşfedinceye kadar bekler durur. Belki de, esasında çok nazik, sempatik ve duyarlı olan bir kombinasyona insafsızlık ediyoruz.

Ay-Merkür, herhangi bir noktaya özel bir vurgunun gerekmediği iletişimsel durumlar için çok faydalı bir kombinasyondur. Ay-Merkür kişisi anekdotlar anlatmakta, fazla bir şeyin olmayabildiği, hiçbir şekilde dramatik olmayan; krizlerin, hatta net bir giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinin bile olmadığı öyküler anlatmakta çoğu zaman muhteşemdir. Fakat dokunaklı, keskin biçimde gözlemci olan bu öyküler, günlük hayatın incelikleri veya bazı küçük olaylarla ilgilidir.

Günlük döngünün keskin gözlemine ve kişilerle onların duyguları arasında her gün olup bitenlere yönelik bu kapasitenin Ay-Merkür'ün büyük potansiyel yeteneklerinden biri olduğuna inanılır. Çünkü gerçek anlayış bu gibi gözlemlerden doğar. Ay-Merkür'ün anlatımı da çoğu zaman çok eğlencelidir, gerçek hayatta olduğu gibi resmedilmiştir. Maymun iştahlıdır da. Bunlar arasında gerçekte bir açı olmasa da çoğu komedyenin haritasında hem Ay hem de Merkür öne çıkar. Çoğu komedi günlük hayatın keskin biçimde gözlemine dayanır. Hem komedyen, hem de Ay-Merkür kombinasyonu toplum önünde konuşma ve icra ile de ilişkilendirilebilir. Bazen bu ikili, bu alanlarda yetenek sergileyebilir. Çünkü Ay-Merkür kendi duygularını iletme yeteneğinde olduğu ve konuşma veya yazma vasıtasıyla deneyim kazandığı için, bir izleyici topluluğuyla gerçekten dostça bir ilişki kurulabilir. Eğer dinleme becerileri iyi geliştirilmişse, taklit konusunda yeteneği de olabilir.

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Şüphesiz yüklü telefon faturaları ödemeye yönelik bir eğilimi de vardır. Çoğu zaman duyguları ve evsel hayatın günlük aile faaliyetlerini ve dalgalanmalarını tartışmaya ihtiyaç duyar. Ailedeki değişiklikler, komşulara gidip gelmeler gibi.

Bu kombinasyona sahip kişiler erkek kardeşlerden çok kız kardeşlere sahip olma eğilimindedirler. Ve bazen ailede anlayışlı bir karşılık verebilecek kişi olarak kardeşlerine karşı annenin rolünü üstlenme eğilimindedirler. Yaygın olarak bu rol ve vekalet rolü kişinin mahalli çevresinde sürüp gider.

Bazen Ay-Merkür'ün uyum sağlayıcı karakteri o denli fazla olabilir ki, o zaman kişinin duyguları, görüşleri ve kanıları, yeni bilgiler veya duygular yönünde kayar ve yer değiştirir. Bu kombinasyon çok hızla değişen ruh hallerine ve kanılara işaret edebilir. Bu tipe göre çok az şey değişmezdir veya kesin şekilde tespit edilmiştir. En iyi halde, bu durum Ay-Merkür tipinin duygularının farkında olması ve onları kolaylıkla aktarması anlamına gelebilir. Çünkü duygular değişkendir. Öte yandan, Ay-Merkür kendi kanılarına öylesine duygusal biçimde bağlı olabilir ki, gerçekten mantıklı olan bir bakış açısı yakalanamaz ve fikrî güvence ihtiyacı ortaya çıkar. Düşünceler ruh halindeki bir değişime uyum sağlamak üzere değişir. Bu aynı zamanda Ay-Merkür kişisinin bugünden yarına sizinle ilgili duygularının büyük ölçüde değişebileceği anlamına gelebilir. Rasyonel düşünme süreci ile duygusal tepkileri dengelemek, gerilimli açıları olan kişilerde gerçek bir içsel mücadele oluşturabilir.

Eğer ikisinden birisi öyle ise, Ay daha güçlü olduğunda ve özellikle gerilimli açılarda, kişi mantıklı ve nesnel olmakta zorlanabilir. Merkür daha güçlü ise, kişi duygularını fazlasıyla rasyonalize etmenin kıskacına girebilir. Her iki ifade de aynı kişide farklı zamanlarda ortaya çıkabilir.

Bununla beraber, haritalarında bu kombinasyonun öne çıktığı kişiler genellikle fikir ve kanılarını duyarlılıkla iletme yeteneğindedirler. Ay-Merkür kişisinin berraklık ve ifade keskinliği ile ilgili her ne eksiklikleri varsa, bunlar fazlasıyla telafi edilebilir. Çünkü, bu kişi, diğer her şey eşit olduğunda, bütüncül anlayış ve müşfik iletişim tarzında son derece yeteneklidir.

Bu, günlük tutmak için, günlük duyguları, olayları ve kişinin bu olaylara tepkilerini kaydetmek için ideal bir kombinasyondur. Belki bu yüzyılın en tanınmış günlük yazarı Anne Frank'tir. Onun haritasında İkizler'deki Merkür, Ay-Neptün kavuşumuna quintile açı yapmaktadır. Merkür aynı zamanda Yükselen'e yarım-kare yapmaktadır.

Ay haritanın yöneticisi olup da, Mars'a yarım-kare, Merkür'e de kare açı yaptığını düşünelim. Ay-Merkür-Mars dedikodu olasılığı için daha uygun bir gösterge olabilir mi?

ALINTIDIR.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
02-26-2017 11:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Cvp: Ay - Merkür Açıları
burada belirtilenlerin üstüne eklenecek pek bir şey yok; ama ay merkur zıt acısına sahip biri olarak, önceki fikirlerin özeti niteliginde şunu eklemek istiyorum:

''Merkür ay muhalefeti, düşünce ve duygular arasındaki iç çatışmayı simgeler. Diğerleri, bunu bir an fazla analitik, daha sonra duygusal ve irrasyonel olabilen bir kişi olarak gözlemleyecektir. Bu zorlu yön, sakin bir akıl durumuna ulaşmak için bir iç denge bulmak için ömür boyu sürecek bir meydan okumaya neden olabilir.''

Aynen öyle, hele merkür mars kombinasyonu da eşlik ediyorsa, kişi marsiyen unsuru diliyle gerçekleştirebilir diye düsünüyorum. Her iki kombinasyon da bende mevcut, dili sivri biri olamasam da; ay - merkür ve ona eslik eden mars gelgitlerini, ciddi degiskenlik gösteren eleştirel yaklaşımlarımla deneyimliyorum.

zihinsel dagınıklıgımı hep neptüne baglardım; fakat bu baslıgı okuyunca fark ettim ki, sorunun direkt ay merkür ile alakalı oldugu gün gibi açık. Ayrıca ikizler etkisini farklı fikirleri ele alıs tarzi, baskalarının fikirlerinden etkilenme anlamında pekistirebilir bu.

09-20-2017 10:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Boddah Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Cvp: Ay - Merkür Açıları
(12-17-2010 01:19 PM)aeon Yazılan:  
(12-16-2010 11:22 PM)büşra Yazılan:  
(12-12-2010 07:39 PM)büşra Yazılan:  olumlu açıları zekayı sulandırırmı?yani duygular ve sezgiler zekaya göre biçimlenebilecek ama duygu ve sezgilerde zekaya yön verirmi biçimlenirmi?

galiba merkür ayı şekillendirir.merkür ve ay birbirine benzemeyen iki burçtaysa merkür bişey düşünücek, o düşünceye zıt duygular sezilcek.sonra merkür onları anlayıp yine kendine göre tartıp değerlendirip anlam vercek.yani son söz yine merkürün.sizce doğru düşünmüşmüyüm

yıldırım , diğer başlıktaki mesajlarında yazmış ; kişisel gezegenlerin kendi aralarındaki açılarda üstünlük armaya gerek yok.

ay-merkür açılarında ayda merkürde birbirini etkileyecektir.
duyguları akılcı zemine oturtma veya düşüncelere duygusal bağlılık kurma , bir düşünceyi sevme veya sevmeme , rasyonel akıldan zaman zaman uzaklaşma , subjektifleşme ;
tabi açının türüne ve ev kombinasyonlarına göre durum değişebilir.

günlük tutuma , sohbet eder gibi yazı yazma , dedikoduya meyil gibi özellikler verebilir verygood

günlük tutuma , sohbet eder gibi yazı yazma demişsiniz gerçekten de haklısınız bunları oldukca fazla yapıyorum
02-18-2020 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay - Neptün Açıları astrosohbet 7 58,195 04-30-2021 03:45 AM
Son Mesaj: Aliz226
  Ay - Plüto Açıları astrosohbet 108 155,301 12-07-2020 02:24 AM
Son Mesaj: daydreaminblue
  Ay - Jüpiter Açıları astrosohbet 15 47,818 09-07-2020 07:07 AM
Son Mesaj: Hattusas
  Ay - Satürn Açıları astrosohbet 34 52,519 02-18-2020 12:20 AM