Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.66 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bereket Tanrısı Jüpiter
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Bereket Tanrısı Jüpiter
(05-05-2011 01:14 PM)Kıvılcım Yazılan:  Geri gidiyor diye bence Jüpiterimiz üzülmeyelim...Neden ?

Değilmi ki Allah bize Annemizden daha merhametli o zaman kötü açılar bile olsa ki ben horoskopu alın yazısı olarak düşünüyorum ...dua ile herşeyi değiştirme gücümüz var...Niyet hayır akibet hayır derler...Beraat kandilllerinde 1 yıllık kader yazılır diyorlar biliyorsunuz...Allah bize fırsatlar sunuyor yani her sene...Dua ve niyet ile herşey değişir...Allah OL desin olur...O nedenle hiç ümitsizliğe düşmem ...

(Astrolojiyle ilgilenmeye başlamadan önce herkesin ayrı kaderi ve özellikleri var ve Allah bunca insanın hayatını tipini huyunu aile yaşantısını vs vs hepsini tek tek mi yazıyor diye düşünüyordum taaa ki astrolojide horoskop olayını öğrenene kadar....

Ve kurmuş olduğu bu şaşamaz matamatiksel düzen ile Gezegenlere (Bence Melek) verdiği görevlerle düzenlediğini görünce Yaradana karşı olan sevgim ve hayranlığım bir kz daha arttı....Matematiğe çok önem verdiğim için ..açılar vs düşününce ve bu yüzlerce insanın neden farklı olaylar yaşadığını ve farklı olduğunu gördüm...Yüce yaradanın şaşmaz düzeni...

Özetle....Haritamda çok çok kötü açılar olsa bile biliyorum ki tek merci Allah ve zor konularda yardımını istiyorum...

Herkes mutlu olur inşallah ..
Sevgiler

güzel verygood

sık sık kullanmaya başladığım cümlelerden biri şu ,

astrolojik etkiler birer enerjidir , dua da bir tür enerjidir.

05-05-2011 01:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Hakk Celle ve Âlâ Hazretleri bu gecenin, içinde Kur'ân-ı Azîmüş-şan'm nazil olduğu ve emr-i ilâhi ile, olacak şeylerin tayin olunup hükme bağlandığı mübarek bir gece olduğunu beyan buyurmaktadır. (Du-han: 3-4)

Şaban-ı Şerifin onbeşinci Berat gecesinde, o sene cereyan edecek bütün hâdiseler Levh-i mahfuz'dan dünyâ semâsına indirilip, vazifeli meleklere teslim ediliyor

Şöyle ki; kâtip melekler bu geceden gelecek senenin aynı gecesine kadar olacak hâdiseleri birer birer defterlere yazarlar. Kimlerin zengin veya fakir, aziz veya zelil olacakları, başa gelecek ibtilâlar, rızık-lar, ölümler, doğumlar, hülâsa bütün işler ilm-i ilâhiden topluca meleklere yazdırılır ve hükme bağlanır. Kadir gecesinde ise vazifeli meleklere teslim edilir. Rızıkların dağıtımı ile ilgili defter Mikâil -aleyhisselâm- a, amellerle ilgili defter İsrafil -aleyhisselâm-a, zelzelelerle harplere ait olan nüsha Cebrail -aleyhisselâm-a, .musibetlere ve ecellere ait olan ise Azrail -aleyhisselâm-a tevdi olunur. Böylece her müvekkil melek vazifesini bilmiş oluyor. Bu mevzuda Ibn-i Abbas -radıyallahü anh- Hazretlerinden bir rivayette Cenâb-ı Fahr-i Kâinat -sallallahü aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyuruyorlar

«Hazret-i Allah Şaban ayının yarısı gecesinde, olacak şeylerin hükümlerini verir. Kadir gecesinde ise onları vazifeli meleklere teslim eder.» Kur'ân-ı Kerim de bu gecede Levh-i mahfuz'dan topluca dünyâ semâsına nazil olmuş, Kadir gecesinde ise âyet âyet yeryüzüne indirilmeye başlamıştır

Bir sene zarfında gelecek yılın Berat Gecesi’ne kadar vuku bulacak hadiseler melekler tarafından birer deftere yazılır. Bir sene zarfında vuku bulacak zelzeleler, olaylar, harpler… Bunların defteri Cebrail Aleyhisselam’a verilir. Rızıkla ilgili defterler Mikail Aleyhisselam’a verilir. Ve öleceklerin defterleri Azrail Aleyhisselam’a verilir.

Efendimiz (sas) buyurmuşlardır ki; “Şâ’bân ayının ortasında bulunan (Berat) Gecesi olunca gecesini kaim, gündüzünü saim olunuz. çünkü Allah Teâlâ, güneş battıktan sonra dünya semâya nüzul eder ve der ki; ‘İstiğfar eden yok mu? Onu mağfiret edeyim. Rızık isteyen yok mu? Ona rızık vereyim. Bir derde mübtelâ olan yok mu? Onu afiyete kavuşturayım. Bir şey isteyen yok mu? İstediğini vereyim…’ Fecir doğuncaya kadar böyle der.” (Râmuzul Ehadis)

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-05-2011 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Evet yıldırım enerji haklısın.

Ve
Dr. Masaru Emoto ve Su Kristalleri Mucizesi ni .....hepiniz okumuşsunuz yada izlemişsinizdir...Niyet ve dua ile düşünce ile suyun yapısı değişiyor ise
Bizi tüm yarattıklarının üstünde tutuan Allah dualarımızla neleri değiştirir.

Benim Uranüsüm 10.evime girdi...kadınlarda 10.ev anneyi gösteriyor toplumdaki konum vs...Şimdi aklımdan insanım tabi acaba anneme bişey mi olacak diye geçti...Ve bunu düşünüp kendimi üzeceğime annem için dua ediyorum...Tabi olumlu de düşünmek lazım evlendim konum değişti oraya yoruyorum...yada uzun yıllardır iş sıkıntım var yeni bişeyler bulmak istiyorum kendime oradan olsun değişim diyorum...Ama annemi mi kaybedicem diye düşünmüyorum ona kalkan olarak dua ediyorum....Bir yerde duymuştum çok etkilenmiştim...DUA MÜMİNİN SİLAHIDIR..Korunalım arkadaşlar...Kalkanımız olsun...

Sitedeki herkesi çok seviyorum...Tüm arkadaşlarım için de dua ediyorum.

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-05-2011 01:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Alıntı:Jüpiter’in gündüz eve Yay, gece evi Balık burcudur. Yay burcu bir Güneş’in burcu olan Aslan’a, balık burcu da Ay’un burcu olan Yengeç’e üçgen açı yapar. Bu yüzden bu burçlar verimlilik ve uyum işareti olan gezegenlerin kendilerini kolay ifade ettikleri burçlardır

şu kısmı anlamakta güçlük çektim.veya mantığı hatalı olabilir.

jupiterin yengeçte yücelmesini , yengeç burcunun balık burcuna üçgen açı içinde olmasıyla açıklamış.malum balıkta yönetici.

ama bu mantık her zaman isabetli sonuçlar vermeyebilir.

örneğin, mars akrep burcunda yönetici.akrep , yengeç burcuna üçgen yapıyor.
ancak , mars yengeç burcunda düşük konumda olur.

mesela , venüs boğa burcunda yönetici ; boğa , başak burcuna üçgen açı yapıyor.ancak , venüs başak burcunda düşük konumda oluyor.

yine, ay yengeçte yönetici konumunda lduğu için , yengeçe üçgen yapan akrepte iyi konumda değil ; aksine , ay akrepte düşer.

benim kafama yatmadı.bilen biri açıklayabilir mi?
05-05-2011 08:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

tam olarak belki sorduğunu açıklamayabilirim ama jupiterin işareti arapça dört rakamı gibi. Ve dördüncü ev yengeç burcuna ait. Bu da bir bilgi gahl sassonun kitabında geçer.
05-05-2011 08:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

teşekkürler messi gülücük

güzel bir bilgi.yani , yengeçte yücelmesini biliyorum ama 120 dercelik mantıkla açıklanması biraz garip geldi.
05-05-2011 08:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

Jüpiterin rakamı 3 diye biliyorum bende .Ayrıca 12. evde korumasına da hayranım.
05-06-2011 12:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

12.evdeki jupiterin ben somut bir faydasını görmedim ama gizli ve mahrem bir maneviyat veriyor ve gizli koruma duygusunu insan hep hissediyor.

ben jupiter dönüşü yaşıyorum ve bana somut bir faydası olmasa da , manevi açıdan bir genişleme sağladı.
05-06-2011 12:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

sinastride, kadının jüpiterinin, erkeğin 12. evine düşmesi ne anlama gelebilir?

erkek, kadın tarafından korunduğunu mu düşünür hep? gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-06-2011 10:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-06-2011 10:33 AM)eylülmavi Yazılan:  sinastride, kadının jüpiterinin, erkeğin 12. evine düşmesi ne anlama gelebilir?

erkek, kadın tarafından korunduğunu mu düşünür hep? gülücük

Pozitif gezegen ve yerleşimlerin 12. evde olması, kişinin yüce bir güç tarafından korunduğunu hisseder diye okumuştum bir kaç yerde.
05-06-2011 02:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter ve Çekim Yasası astrosohbet 120 215,133 07-26-2018 05:08 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Jüpiter Burçlarda Angel 63 93,282 05-04-2018 07:41 PM
Son Mesaj: Feslegen
  JÜPİTER ve BİZ SoL@RÎ$ 27 34,854 04-15-2018 05:39 PM
Son Mesaj: Libra
  Geri Giden (Retrograde) Jüpiter astrea 22 49,705 03-11-2018 02:06 AM