Değerlendir:
  • 30 Oy - 3.07 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş - Venüs Kavuşumu
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Güneş - Venüs Kavuşumu
güneş venüsle kare(yarı kare) açıda bu kişilerde aşırı harcama eğilimi görülebilir, rüküşlük önüne geleni alma ama kendine yakıştıramama..alışverişe gittiğinde kendini kaybeden bir çok kişinin güneş venüs karesi(yarı kare) vardır.

demet hoşmen

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
12-29-2010 12:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

45lik venüs güneşi olanlarda herşeyi alma eğilimi gördüm. oky,,ama rüküş değiller benim gördüklerim. belkide ben rüküşümdürkoptum.w

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
12-29-2010 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(12-29-2010 12:58 AM)ariess Yazılan:  45lik venüs güneşi olanlarda herşeyi alma eğilimi gördüm. oky,,ama rüküş değiller benim gördüklerim. belkide ben rüküşümdürkoptum.w

güneş- venüs kavuşumum var ve rüküşün tekiyimdir.gerektiğinde arada bi istesem çok düzgün giyinebiliyorum aslında ama gündelik hayatta hiç öyle görünmem:D

u_u
12-29-2010 01:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

45 lik açı sahibiyim, alışverişte çok seçiciyimdir, giyimim daima dikkat çekicidir, rüküş olduğumu hiç duymadım ama orjinal ve uyumlu giyindiğim için kıyafetlerimi nerden aldığımı daima sormuşlardır, taklit edilen bir giyim tarzım vardır.. Fazla mı megalomanlık yaptım ne...:D Bunca rüküşlük mesajına kendimi bir venüsyen olarak örneklemeliyim diye düşündüm açıkçası..gözkýrpma
12-30-2010 04:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-30-2010 04:07 PM)Yonca Yazılan:  45 lik açı sahibiyim, alışverişte çok seçiciyimdir, giyimim daima dikkat çekicidir, rüküş olduğumu hiç duymadım ama orjinal ve uyumlu giyindiğim için kıyafetlerimi nerden aldığımı daima sormuşlardır, taklit edilen bir giyim tarzım vardır.. Fazla mı megalomanlık yaptım ne...:D Bunca rüküşlük mesajına kendimi bir venüsyen olarak örneklemeliyim diye düşündüm açıkçası..gözkýrpma

şöyle söyleyim güneş-venüs 45'lik açısı üzerinde hiç düşünmedim desem doğru olur yani rüküşlük verirmi sorusuna olabilir diye yanıt verdim ama benim için net olan bir konu değil.

Seçici olmanızı Ay Başak + Venüs-Şiron üçgeniyle açıklayabiliriz diye düşünüyorum.

12-30-2010 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(12-30-2010 04:17 PM)Yıldırım Yazılan:  
(12-30-2010 04:07 PM)Yonca Yazılan:  45 lik açı sahibiyim, alışverişte çok seçiciyimdir, giyimim daima dikkat çekicidir, rüküş olduğumu hiç duymadım ama orjinal ve uyumlu giyindiğim için kıyafetlerimi nerden aldığımı daima sormuşlardır, taklit edilen bir giyim tarzım vardır.. Fazla mı megalomanlık yaptım ne...:D Bunca rüküşlük mesajına kendimi bir venüsyen olarak örneklemeliyim diye düşündüm açıkçası..gözkýrpma

şöyle söyleyim güneş-venüs 45'lik açısı üzerinde hiç düşünmedim desem doğru olur yani rüküşlük verirmi sorusuna olabilir diye yanıt verdim ama benim için net olan bir konu değil.

Seçici olmanızı Ay Başak + Venüs-Şiron üçgeniyle açıklayabiliriz diye düşünüyorum.

Evet haklısınız, yazdığınız potansiyellerin etkisini bende kabul ediyorum. Bu mesajım daha çok diğer arkadaşlaraydı..gülücük
Size sorduğum sorudan sonra ki cevap benim için net ve mantıklı bir cevap olarak gelmişti zaten. Güneş ve venüs arasındaki yarım kare venüsün etkisi alanında olan konulara eğilimde zorluk yaşatması mantıklı bir yaklaşım. Ayrıca venüs ve güneşin yerleştiği burçlardaki potansiyellerde de zorluklar yaşatabileceğini düşünüyorum. Bu açıyı dikkate alma sebebim, güneş-venüs arasında kavuşum haricinde sadece yarım sextil ve yarım kare oluşumunun olmasıdır. Yarım sextil bağlantılar eşliğinde kendini yansıtabildiği için çokta önemli bir açı olarak gelmiyor bana, ancak yarım kare hele ki güneşle olunca ister istemez önemli olmalı diye düşünmeme sebep oluyor açıkçası. verygood
12-30-2010 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

güneş venüs kavuşumum başakta, marsa neptüne kare, uranüse sextil.. alışverişi hiç sevmem benim için külfettir çok zor beğenirim. hemen herkesin zevki rüküş ve abartılı gelir bana.. öyle sade öyle sade giyinirim ki.. makyaj aksesuar kıyafet hepsi son derece doğal olmalı..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
12-30-2010 04:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

bende aynı fikirdeyim 45lik tanıdıklarım gayet ıyı gıyınıyolar gözkýrpma sen bıde venusyensın gayet ıydır tahmın edebılıyorum alkis

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
12-30-2010 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
jet
Kayıtsız

güneş neptün ve venüs kavuşum halinde üçü birlikte nasıl yorumlanabilir?
derinleşmekte zorlandığımı söyleyebilirim lakin bu sürekli ve seri bir biçimde düşüncelerin gelip gitmesi (akar döner döngü) yüzünden oluyor.
örnek üzerinden gitsem daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.
diyelim bir konu hakkında düşünüyorum, o konuya dair olan düşünceler gelirken, bir bakıyorum bambaşka bir konuya da değinmişim ve vardığım yargılar ana konudan çok uzaklaşmış. iyi açıdan bakarsak, bir konuyu sağlıklı düşündüğüme kanaat getirmem çok uzun dönemlerde gerçekleşiyor. yani bir konuyu hergün aynı şekilde düşünmeye başlarken hep farklı alternatifler oluşuyor ve en sağlıklı yorumu, en uzun dönemde erişebiliyorum. tabi bu arada derinleşememi sağlayan seri döngüdeki diğer fikirler için de bir değerlendirme oluşuyor. kötü açıdan bakarsak, bir dediği, diğerini tutmayan, abartılı yargılarla insanları yönlendirmeye çalışan, çabuk fikir değiştiren, sebat edemeyen, konu bütünlüğünü sağlayamayan (ama bütünden de kopamayan) kendimden sürekli şüphe eder bir haldeyim.
03-04-2011 09:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Geniş bir hayalgücü, sanatsal yetenekler, fazlaca gelişmiş estetik duygusu, duyarlılık, yardımseverlik, tasarlama kabiliyeti,günlük hayatın maddi koşullarına adapte olamama, devamlı barış, romantizm, güzellik olsun isteği, başkaları adına kendi kimliğinden taviz vermek, önce başkalarını düşünmek, fedakarlık, hassaslık, alınganlık, gerçeklerden kaçma eğilimi, yeme-içme bağımlılık yapan şeylere düşkünlük, güzel olan her şeye zaaf. Oğlakta olduğu için biraz daha ayakların yere sağlam basabilir.. Sanatsal şeylere form verme yeteneğin daha fazla gelişmiştir.. Toplumsal olarak tanınma ve insanları etkileme isteğinin de yüksek olduğunu söyleyebiliriz.. İlşkilerinde yanılsama, yanlış anlaşılma, kendini ifade edememeye bağlı zorlanmalardan ötürü ilişkilerinde aldanma hayal kırıklıkları, pasif güç savaşları yaşayabilirsin.. Neptün ve satürn ikisi bir arada= Depresyon, duygu durum değişiklikleri..
03-04-2011 11:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Güneş - Satürn Açıları astrosohbet 31 67,427 12-26-2020 03:45 PM
Son Mesaj: Rosa
  Güneş - Merkür Kavuşumu astrosohbet 9 21,767 06-17-2018 02:52 PM
Son Mesaj: 1102
  Güneş - Jüpiter Açıları astrosohbet 31 52,461 11-28-2017 04:46 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Güneş - Neptün Açıları astrosohbet 79 109,839 07-19-2017 09:07 PM