Değerlendir:
  • 20 Oy - 3.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hangi Ev Sistemini Kullanmayı Tercih Ediyorsunuz?
Yazar Mesaj
Frederico Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: Hangi Ev Sistemini Kullanmayı Tercih Ediyorsunuz?
(10-22-2019 12:20 PM)Cancer61 Yazılan:  Cok kafa karistirici..
Bende placidus kullaniyodum bi suredir sonra whole sign kullanmaya karar verdim. Gezegenlerin ev dagilimi degisiyor, bu cok onemli bi nokta. Sanki whole sign daki ev dagilimi daha cok dogru gibi. Ozellikle (jupiter placidusta 11. Evde.) Bu demekkki arkadas cevresi cok genis ve arkadaslardan maddi manevi destek almak demek'ki;
Ben bu yasima kadar ipsiz sapsiz arkadaşlarımdan bi hayir görmedim. Lakin whole signda chiron 11. Eve geciyor, arkadaşlardan gruplardan hep yara tasidigim söylenebilir. Bunun gibi daha ince ayrintilarda var hayatimda hepsini acmicam. Benim tek takildigim "dogrusu budur" diyebilecegimiz bi ev sistemi olmamasi.
Federiko belki sende bu konuya gecmiste takilmistirsin yuksek ihtimalle..verygood

Dediğin gibi, tek bir doğru aramamalıyız bazen.

10-22-2019 10:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Hangi Ev Sistemini Kullanmayı Tercih Ediyorsunuz?
Ben kendi haritamda incelediğimde her iki ev sistemi de ortaklaşa çalışıyor. Mesela transitlerde Placidus' a göre satürn 12. evdeyken Whole sign' da 1. evime çoktan girmiş oluyor. Ve ben aynı anda hem 12. ev hem 1. ev etkisini yaşıyor oluyorum. Kendi hayatımda gözlemlediğim bu şekilde.. Bence ikisine birden bakılmalı. Sanki birbirini tamamlıyor ve daha çok detay veriyor.

Haritam
Eşimin haritası
10-25-2019 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Cancer61 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(10-25-2019 06:51 PM)yagmurimu Yazılan:  Ben kendi haritamda incelediğimde her iki ev sistemi de ortaklaşa çalışıyor. Mesela transitlerde Placidus' a göre satürn 12. evdeyken Whole sign' da 1. evime çoktan girmiş oluyor. Ve ben aynı anda hem 12. ev hem 1. ev etkisini yaşıyor oluyorum. Kendi hayatımda gözlemlediğim bu şekilde.. Bence ikisine birden bakılmalı. Sanki birbirini tamamlıyor ve daha çok detay veriyor.

Tesekkurler bende oyle dusunuyorum. gülücük
Lakin bendeki sıkıntı yukselen terazinin son derecelerinde dogmus olmam. Akrep burcu ozellikleride cogunlukta barindiriyorum. Astrologlarin aylik öngörü analizlerini takip ediyorum. Bazen yukselen terazi bazende akrep temalarini yasiyorum.. cift yukselenlimiyim neyim anlamadim koptum.w

Progress = https://i.hizliresim.com/Z5q6mo.jpg

Kompozit = https://hizliresim.com/P7Mjg5

Placidus = https://www.hizliresim.com/an6PnB

Whole sign = http://www.hizliresim.com/3OnAQA
10-25-2019 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Feslegen Dışarıda
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 8

RE: Hangi Ev Sistemini Kullanmayı Tercih Ediyorsunuz?
Benim de çok değişiyor haritam whole signs ve placidus olarak, gezegenler komple ev değiştiriyor, iki haritam var gibi. Satürn de hem 2 hem 3 hem 4. eve etki ediyor sanki bu haritalara göre(placidusa göre 2. ev sonu olduğu için 3 ile de bağlantılı olabileceği söyleniyor).
yagmurimu'nun dediği doğru sanki.
Jüpiter transitini ele alırsam; kişisellerim ve jüpiterimin olduğu 9. evde jüpiter transiti yaşarken biri yardımıyla işe girmiştim. Haritanın batısı başkalarından gelenlerle alakalı diye biliyorum, iş de zaten 10. ev, bahsettiğim stelyumum da whole signse göre 10. evde. 10. ev & MC yöneticim de 9. evde diğer yandan placidusa göre. 28 derece asc akrebim ve jüpiter akrebe yani 12. evime girdiğinden beri enerjim yükselmiş durumda(girdiği an insanlar tarafından da görünür/hissedilir olmuştu) ve şuan yaydayken de devam ediyor, 2 senedir jüpiter transiti yaşıyor gibiyim. Bakalım 9. evdeki stelyumuma jüpiter üçgeni alırken işle ilgili bir şey yaşayacak mıyım. Bir de malum jüpiterin büyütme özelliği var, 12. evdeyken bir rahatsızlığım ortaya çıkmıştı, bunu bir astrologtan jüpiter büyüttüğü için hastalık belirginleşir şeklinde duymuştum.
Ama jüpiter terazideyken 11. evi yaşadığım belliydi, internet üzerinden bir topluluğun içinde biraz sosyalleşme, o topluluk içinden ilişki fırsatı vs., 12. evle ilgili bir şey hatırlamıyorum o dönem.

Bilgili değil, ilgili.
10-25-2019 09:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(10-25-2019 07:25 PM)Cancer61 Yazılan:  
(10-25-2019 06:51 PM)yagmurimu Yazılan:  Ben kendi haritamda incelediğimde her iki ev sistemi de ortaklaşa çalışıyor. Mesela transitlerde Placidus' a göre satürn 12. evdeyken Whole sign' da 1. evime çoktan girmiş oluyor. Ve ben aynı anda hem 12. ev hem 1. ev etkisini yaşıyor oluyorum. Kendi hayatımda gözlemlediğim bu şekilde.. Bence ikisine birden bakılmalı. Sanki birbirini tamamlıyor ve daha çok detay veriyor.

Tesekkurler bende oyle dusunuyorum. gülücük
Lakin bendeki sıkıntı yukselen terazinin son derecelerinde dogmus olmam. Akrep burcu ozellikleride cogunlukta barindiriyorum. Astrologlarin aylik öngörü analizlerini takip ediyorum. Bazen yukselen terazi bazende akrep temalarini yasiyorum.. cift yukselenlimiyim neyim anlamadim koptum.w

Aylık yorumları yaparlarken whole sign a göre yapıyorlar. Benim de yükselen 20 derece oğlak ve aynen ben de yorumları dinlerken hem oğlak hem kovayı dinliyorum. Hatta bazen, mesela oğlak için 5. evinizde yeni ay diyor ama yeni ayın oluşma derecesi placidus ev sitemine göre benim 5. değil 6. evimde kalmış oluyor, o zaman bir sonraki burç balığı dinliyorum. Yani aylık videolarda bahsettikleri etkinin derecesine göre hangi evime denk geliyorsa o evden bahsettikleri burcu dinliyorum.
Bu arada benim eşimin de asc 29 derece terazi, ama neredeyse hiç terazi özelliği taşımıyor diyebilirim. Tabi akrep stelyumu olmasından da kaynaklıdır büyük ihtimalle ama direk akrep özellikleri taşıyor. gülücük

Haritam
Eşimin haritası
10-26-2019 11:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yagmurimu Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(10-25-2019 09:51 PM)Feslegen Yazılan:  Benim de çok değişiyor haritam whole signs ve placidus olarak, gezegenler komple ev değiştiriyor, iki haritam var gibi. Satürn de hem 2 hem 3 hem 4. eve etki ediyor sanki bu haritalara göre(placidusa göre 2. ev sonu olduğu için 3 ile de bağlantılı olabileceği söyleniyor).
yagmurimu'nun dediği doğru sanki.
Jüpiter transitini ele alırsam; kişisellerim ve jüpiterimin olduğu 9. evde jüpiter transiti yaşarken biri yardımıyla işe girmiştim. Haritanın batısı başkalarından gelenlerle alakalı diye biliyorum, iş de zaten 10. ev, bahsettiğim stelyumum da whole signse göre 10. evde. 10. ev & MC yöneticim de 9. evde diğer yandan placidusa göre. 28 derece asc akrebim ve jüpiter akrebe yani 12. evime girdiğinden beri enerjim yükselmiş durumda(girdiği an insanlar tarafından da görünür/hissedilir olmuştu) ve şuan yaydayken de devam ediyor, 2 senedir jüpiter transiti yaşıyor gibiyim. Bakalım 9. evdeki stelyumuma jüpiter üçgeni alırken işle ilgili bir şey yaşayacak mıyım. Bir de malum jüpiterin büyütme özelliği var, 12. evdeyken bir rahatsızlığım ortaya çıkmıştı, bunu bir astrologtan jüpiter büyüttüğü için hastalık belirginleşir şeklinde duymuştum.
Ama jüpiter terazideyken 11. evi yaşadığım belliydi, internet üzerinden bir topluluğun içinde biraz sosyalleşme, o topluluk içinden ilişki fırsatı vs., 12. evle ilgili bir şey hatırlamıyorum o dönem.

Kesinlikle iki sistem de senkronize çalışıyor bence. Ben artık iki farklı haritam varmış gibi analiz etmeye çalışıyorum kendimi ve daha detaylı daha isabetli oluyor sanki gülücük

Haritam
Eşimin haritası
10-26-2019 11:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir